CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: selipar_hijau

Kisah Seram & Mistik di UPM Serdang

satu lagi misteri di kolej 10 ialah misteri nasik lemak Melaka yang terletak di dalam bakul di pintu masuk naik lif kat wing-D. Yang paling misterinya, dikatakan bakul ini akan penuh dengan nasi lemak selepas Maghrib secara tiba-tiba dan kemudian kosng menjelang tengah malam......yang tambah misterinya, kengkadang duit nasik lemak kat dalam tupperware yang disediakan tetiba lesap sambil terdengar makian di tengah malam "Woi!Saper curik duit nasik lemak aku aku tak halal dunia akhirat...aku sumpah saper yang curik duit aku tak pass ekzem".

Balas #121 tarabas1976\ catat

wakakakkakkaka...aku tergelak secara mistik ni

tak tahan citer korang yangt tahap bacen ni woi....

Balas #119 shieda\ catat

wakkakak.memang misteri habis. Tapi yang paling misteri bile aku pergi nak makan roti canai banjir korang tau tak. Saip aku naik motor tapi parking jauh lagi tu (bajet tak nak nampak la naik motor buruk; awek ramai tu)...

kendian aku pun duduk, aku pun pesan la roti canai banjir kat mamak tu, member aku pun sama.

Dalam satu minit kemudian, angin sepoi2 bahasa berlalu, rupanya mamak tu baru bukak kipas kat atas. Tula aku pikir misteri giler tiba2 ada angin. Dah terjawab rupanya.

selang beberapa minit kemudian, ada mamat ngan minah ni datang. dia pun order. meja sebelah aku pun kosong pun secara tiba2 ada orang duduk. Aku pun heran. kenapa tiba2 ramai orang. Aku pun tanya member aku, "mi kenapa tiba2 ramai orang ha?" ..member aku mi pun jawab" ko ingat ko sorang je kebulur!!!" ..... ..persoalan kedua pun terjawab.

kendian couple yang depan aku tu didatangi oleh mamak tu sambil membawa makananan yang dipesannya, aik...aku cakap macamana dia dapat dulu..

then, orang sebelah aku pun dapat gak...aku ckap.tak boleh jadi ni kitorang tak dapat lagi.

aku pun geram, aku panggil mamak tu, mamak, mana dia makanan? sambil tunjuk kat meja aku takda apa2...

mamak tu pun jawab sambil jerit" dey....tunggulah, tak nampak ke ramai warang ni!!!...

aku pun secara misteri nya termalu pasal semua orang tgk aku...seumpama lampun yang disuluh kat tempat meja kitorang aje...

memang last aku pegi kat maulana tu. tak tau la pasal apa....tu yang selalu lepak kat azwath ataupun aku lepak kat rashmier...

antara misteri di kolej 10 ialah misteri dibilik mandi di wing D tingkat 2. Entah cemaner, pada suatu hari, aku bersama kengkawan terjumpa coli di dalam salah satu bilik mandi (yang paling hujung). Kami beranggapan pastinya coli tersebut telah jatuh dari penyidai pakaian di Tingkat 3.

Tetapi yang misterinya, kenapa dan siapakah yang telah mengambil dan meletakkanya di dalam bilik air paling hujung......kami mengesyaki, pastinya ia telah dilakukan oleh seseorang yang mempunyai penyakit asma. Ini kerana menurut salah seorang member kita orang yang menuntut medic pada ketika itu, berkemungkinan individu tersebut menggunakan coli tersebut sebagai alternatif untuk "topeng nafas oksigen" setiap kali asmanya menyerang.

Untuk pengetahuan kengkawan, member aku yang menuntut dalam bidang medic ini sememangnya menghidap asma(kerana beliau sering menggunakan inhaler).Oleh kerana kejahilan aku dalam bidang biomedic, maka aku iyakan ajelah cakap member aku yang sorang nier.

Reply #124 tarabas1976's post

Kat UPM, aku suka pergi kedai BISMILLAH tepi kedai buat printing and bunting tu. Mi goreng dia sedap giler.

haha aku nak tambah lg misteri KK10 ni la....
masa dedulu kan KK10 n 11 kongsi lelaki tingkat 1-2 n pompuan 3-7 kot... misteri nya bilik aku kat tingkat 3 tu selalu nau bau rokok pastu kan siap la bebudak lelaki kat tingkat 2 anta notes ucap slmt merdeka hehehehe ...

pastu kan ...aku nak tanya korang yg pernah dok kat KK10, biasa tak kalau tgh korang lepak2 kat kerusi belakang blok tu tetiba ada suara misteri jerit dr atas or ada air misteri menitik kat kapla korang? pastu kalau korang jerit2 kat kengkawan ke blok atas ada suara misteri menjawab?

Follow Us
Originally posted by eastrun at 10-12-2008 05:23 PM
Kat UPM, aku suka pergi kedai BISMILLAH tepi kedai buat printing and bunting tu. Mi goreng dia sedap giler.

kat situ kite panggil "port belakang masjid'.Ko belajar kat UPM gak ke dulu eastrun?

Originally posted by shieda at 10-12-2008 05:25 PM
haha aku nak tambah lg misteri KK10 ni la....
masa dedulu kan KK10 n 11 kongsi lelaki tingkat 1-2 n pompuan 3-7 kot... misteri nya bilik aku kat tingkat 3 tu selalu nau bau rokok pastu kan siap ...

aku kat KK10 ader member nama shida yang berkulit hitam manis, kawan kepada syakir

Reply #127 tarabas1976's post

aku sambung blaja kat UPM skang nih. Aritu aku print poster kat ctu. Sambil2 tunggu diorang print poster untuk aku, aku makan sekali kat kedai sebelah tu. Sodapnyo dia punya mi goreng. Tapi yang tak syoknya, ada lalat dalam air teh tarik aku...

Originally posted by tarabas1976 at 10-12-2008 05:28 PM

aku kat KK10 ader member nama shida yang berkulit hitam manis, kawan kepada syakir

rasanya bukan aku kot coz aku lak takde geng nama syakir....syakir tu cos apa?yg shida tu cos apa?

menarik citer misteri korang ni,,,,,,,,

bikin gue tersenyum....

Originally posted by eastrun at 10-12-2008 08:06 PM
aku sambung blaja kat UPM skang nih. Aritu aku print poster kat ctu. Sambil2 tunggu diorang print poster untuk aku, aku makan sekali kat kedai sebelah tu. Sodapnyo dia punya mi goreng. Tapi yang  ...

ko amik kos aper? perhutanan ker?

seram je aku tgk korg punya post....

huhuuh...

Reply #132 tarabas1976's post

Aku amik Msc in Wood Science and Tech.....kat Fakulti Perhutanan UPM.

Aritu kawan aku balik lewat. Dia ada event dekat mana ntah. Sekitar UPM tu gak. Nak balik ke Kolej Kediaman, dia terpaksa lalu kubur cina tu. Tapi sebelum dia balik ke KK, dia stop jap kat fakulti untuk tunaikan solat. Waktu dia tengah nak ambil air sembahyang kat dalam toilet tu, tetiba dia dengar suara orang berdehem macam lepas buang air kecil. Dia dengar orang jirus air. Bila dia tengok je kat toilet tu, rupanya takde pun orang. Tapi kawan aku ni jenis tak penakut, dia amik air semayang dan terus je dia solat. Kalau aku le..aku lari dah

Originally posted by eastrun at 11-12-2008 10:24 AM
Aku amik Msc in Wood Science and Tech.....kat Fakulti Perhutanan UPM.

Aritu kawan aku balik lewat. Dia ada event dekat mana ntah. Sekitar UPM tu gak. Nak balik ke Kolej Kediaman, dia terpaksa ...

member ko tu namer shamsul herman ker?

Reply #135 tarabas1976's post

Ismail Muhammad

Balas #136 eastrun\ catat

aku ingat sapari mat

kat kolej 11 dulu, member aku ngan ada sorang fellow kat situ ada sekali pergi kat asat loteng kolej 11 pasal selalu la dengar ada macam oramg jalan.

Kat Kolej 11 taim tu pompuan duduk kat tingkat 3 hingga ke atas. Taim2 tu jugak banyak citer oragg nak skodeng lah, flasher la. Kendian naik atas sekali kat loteng tu, kalau dari tingkat sati sampai 6, syiling dia semua batu tapi kalau kat tingkat 7 tu dia macam syiling asbestos ke kayu la(aku pun tak tau nama apa).

Kat atas tu bila bukak je, memang gelap gelita la, then apa yang ada atas tu hanyalah macam satu tempat yang kosong dan jugak banyakla cerucuk disana sini dan banyak yang melintang-lintang.

Dan tak mungkin la ada orang yang 'tegar' nak masuk kat dalam tu. jadi persoalan saper yang jalan kat atas tu pun tidak terungkai

aku ni dulu budak upm gak...hiayyooo...banyak gak peristiwa...tapi bukan aku yang nampak...member aku...dulu kat tempat convo, padang belakang upm tuh..kan banyak pokok....kitorang tengah naik beskal.balik dari pesta convo...aku ni beriya nak tengok erra fazira time tu tengah buat show...member aku plak..sibuk soh kayuh cepat....aku pun heran la...aku sibuk nak tengok erra, dia plak soh kayuh cepat...rupanya..bila dah sampai umah...dia cakap...ko tak nampak ke belah kiri kat atas pokok tuh...menda tu tengah tergantung je tengok kite....ye la..aku tengok kanan, cari erra, mana aku nak tengok 'menda' yang tengah tergantung tuh...

lagi satu...masa aku balik dari fakulti kat bahasa moden, masa tu dah maghrib, member aku ni sekali lagi soh aku kayuh cepat....dia kata, dia nampak budak kecik kat bawah pokok tuh...hish...seram aku..

lagi satu punye citer...dulu aku ngan member2, suka cari antu...konon tererla...bawak keta member aku...pas tu...masa tu dah pukul 12 lebih dah....kitorang lalu kat depan fakulti kitorang...member aku yang selalu nampak 'menda' tu tetiba cakap.."eh korang...nampak tak situ??dekat tulisan fakulti kita tuh?" yang kitaorang ni sume tak nampak apa2....pas tu aku u turn la balik nak balik umah kan...tetiba member aku ni plak....aiyoo..." eh.ko bawak laju sket bleh tak? 'menda' tu ikut kita la...ada kat belakang keta nih..."
aku pun cuak ler....laju gila aku bawak keta balik umah...sampai umah...kelamkabut aku ngan member2 naik lari.....sampai kat hall umah..sume terkekek2...gelak..ingatkan kawan aku ni menipu...pas tu...tetiba kitorang dengar sore anjing menyalak..bukan salah biasa...salak cam nampak hantu ....kitorang memang kecut..tutup sume pintu umah, tingkap umah...tapi member aku tu..kata 'menda' tu tak masuk umah kitorang....

pas tu..memang serik kitorang nak gi cari antu lagi....hehehe
huish..panjang gak citer aku kan

Balas #139 bogart\ catat

ko fakulti apa, kalau kat fakulti vet tu pun menarik gak kalau nak carik benda tu