CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zura_90

perasaan korang bila sngle..???

Ada masa jadi single memang besh.
Ye la, tak payah nak melekat kat phone 24 jam. Karang kalau lambat balas mesej/melayan borak kang ada yang merajuk. Daah payah kena pujuk.

Pastu tak perlu nak sibuk2 fikir nak jaga perasaan si dia. Ko nak buat apa sukati ko (asalkan yang Allah, mak ayah redha la).

Pastu takyah nak fikir nak keluar ngedate. Kalau ko xde mood nak kluar lepak je umah. Dah ada pasangan ni sesekali kena keluar berjumpa kan, ade mood ke x....

Tapi.... tapi....tapi....

Ada masa terasa sungguh kesunyian. Macam kalau ada pape cerita, takde sapa yang kita boleh whatsapp/call nak bercerita.

Ada masa nak jugak membunga2. Takkan nak menbunga ngan mak ayah adik beradik or bff, mau kena terajang kang

Lumrah manusia, nak hidup berpasangan....

terkadang rasa sepi - lebih dari sunyi.

dah 8 tahun single ni... dah biasa idup sorg tp skrg dh bosan... rase nk bercinta lg..haha

Memang tak di nafikan sunyi. Tersentuh hati time keluar, dah lah sorg..in your heart pun tak ada org di namakan teman istimewa..tp i always brush it off..nangis dlm kereta sbb mengenang diri tak laku ni pun pernah..kehkehkeh..

But, i have to cherish this single moment. I can wake up anytime i want, do anything i like. Eat whatever i feel. Beli baju 3-4 bulan sekali pun no problem. This is the time nak shape up diri sendiri, physically and mentally.

I have no hope dah actually to have my own family. Redha dan pasrah. No one like me. Something is wrong with me..ekekeke

rindu nak single    

rasa nak ada boifren

Follow Us
perasaan ini macam..

Intanmahsuri replied at 30-12-2015 10:37 AM
Memang tak di nafikan sunyi. Tersentuh hati time keluar, dah lah sorg..in your heart pun tak ada org ...

Setuju ngan ko... Memang sunyi....kadang2 rasa sedih... Kawan2 rmi yg dh kawen..  Umur pun dah 30+... :-( harap bertemu jodoh.

rosasen replied at 29-12-2015 04:40 PM
dah 8 tahun single ni... dah biasa idup sorg tp skrg dh bosan... rase nk bercinta lg..haha

Ya.. Aku dh mula rasa bosan... :-(...  G memana.. Semua jumpa dok berjalan dgn pasangan and anak masing2... Tapi aku... :-(

Single or in relationship, 2-2 ada kontra. Nak happy or tak, nak rasa sunyi or tak, pun terletak pada diri kita. Selalu ingat quote ni "don't put your happiness in someone else pocket" Ada je, org y in relationship, tapi tak happy. Macam aku ckplah, it depends on ourself. Jangan terlampau bergantung pada mahkluk. Aku dulu pun pernah bercinta sampai 7 tahun, dri hbis study, study, sampai zaman kerja, dia memang ada, selama 7 tahun. Suddenly, dia tak ada, mula-mula tu meroyan juga, tapi kene fikir balik. And ada seornag hamba Allah ni nasihatkan aku, kena fikir balik kenapa nikmat bahgia tu Allah tarik, dia bagi pinjam.. mungkin ada benda yang kita lupa.

Aku dulu bercinta sampai melalaikan, mengutamakan couple dari Allah sendiri, menyanyangi couple tu lebih dari kita menyanyangi Allah..mungkin tu lah sebabnya. So now dah nak masuk 2 tahun, dan aku masih berstatuskan single, dan si dia pun, dah kahwin dah pun, dah ada anak satu. Buakanlah ak tak move on, or tak let go, sebb masih single,, cuma aku rasa single ni, more better. Yakin dengan takdir dan rancangan Allah, jodoh tiap orang tu memang adakan, so kalau dah jumpa someone yang rasa ok, terus  jerklah halalkan hubungan tu.

Tak perlu rasa sunyi, syaitan je yang suka bila kita rasa sunyi tu. Parents, family, kawan-kawan..sentiasa ada. Yang penting Allah sentiasa ada, kalau sedih, mengadulah dengan dia, kalau happy pun mengadu lah dengan dia.

masa birthday aku bln lps, ramai giler yg wish kt aku 'moga dpt jodoh yg baik'.kebanyakannye mmg aku ignore je wish terima kasih je gitu. ntahle, mayb sbb aku dah putus asa nk mencarik jodoh kot. lgpun dh bertahun2 org dok wish mcm tu tp tak dpt2 gak jodoh yg baik tu. plg tak leh blah org ckp aku memilih. aku tak memilih pun, tp aku tak mencari, aku nak org yg mencari aku.  apepun, bagus gak single ni. leh flirt ngan sesape sesuka ati muahahahahahahahaha

Sy single sepanjang hidup sy....sy ada kwn...tp mcm xdak kwn....kebanyakkannya smua dah kahwin.....contact skali dua...pastu senyap...klu ada...adalah....klu xda....xdalah....tgk org lain kluar smua ad teman....sy plak p mna2 sorg2 ja....rasa ok ja sbb bleh p mna2 tmpt yg kita nk p....cma kdg2 rasa cm sdih ja tgk diri nie p jln sorg2....ad org yg nk berkenalan (dan pnh kna tipu 2 kli)...tp sy ok ja....ad jgk org yg baik yg nk berkenalan....tp ntahla.....rsa mcm xdak perasaan ja dkt org 2...tp jauh dri sudut hati 2 ada rasa sunyi wlpn dah biasa single....nk ad teman....tp sy buat xtau ja...sy ttp rsa happy sbb sy ad keluarga (tmbh2 mmg masih tinggal dgn keluarga)

Kdg2 terfikir jgk....bila nk kahwin...klu lmbt kahwin pas2 ad ank nnt msti lmbt nk tgk anak2 membesar....umur plak makin meningkat...

Kdg2 terfikir diri nie msih xckup baik utk berteman....dgn mslh pekerjaan yg x menentu....gji kecik...skg ni smua nk pkai duit....rsa diri nie serba serbi kurg....dan rsa mcm ad byk tanggungjawab yg nk kna pikul...

Sy xtau msa dpn nnt mcm mna....ap yg boleh sy buat....just live your life...klu ad jodoh..adalah...skg ap yg boleh sy buat adlh sntiasa memperbaiki kekurangan diri...byk lg bnda2 yg nk kna blajr dlm kehidupan....skian...

Pada ai, single atau couple sama je ada pros and cons. Bila single pun best jugak, bebas nak berkawan dengan sesiapa. Nak pergi mana2, buat apa semua kurang halangan. Tiba2 ai terasa nak nyanyi lagu. Dengarkan
Dunia belum berakhir. Bila kau putuskan aku. Masih banyak teman temanku di sini menemaniku. Ulang chorus

Dulu aku selalu fikir nak kawin awal , kalau boleh anak2 dah hbs sekolah rendah bila suami/aku pencen.

tapi sampai sekarang belum bertemu jodoh. umur dah nak masuk 3 dekad.
Tapi aku pujuk hati. Tuhan nak aku jaga mak ayah dulu. Baiki diri dulu. InshaAllah si dia yang entah dimana pon tengah buat persediaan untuk kawin / baiki diri.

so sekarang. enjoy hidup single. Bebas nak kawan dengan sesape pon. Aku nak tido awal pon xde orang merajuk .

annehuda replied at 2-1-2016 07:50 PM
masa birthday aku bln lps, ramai giler yg wish kt aku 'moga dpt jodoh yg baik'.kebanyakannye mmg aku ...

eh..same la.. tak cari pon... tapi menunggu dicari...hahahahah

rosasen replied at 3-1-2016 03:19 PM
eh..same la.. tak cari pon... tapi menunggu dicari...hahahahah

Aku takot xda org cari kita... aku dok mencari tp lum jumpa2 lagi. Umur pun dah 30 lebih..

single... wat la pape pon, tak yah nak jaga ati sesape... tak de masa nak merajuk or memujuk... hahaha... hujung minggu layan drama korea je...

perghh lama gile thread nih...

perasaan iolss single wlu dah tapah kertu?

1. sunyi nok
2. jeles gan keHAPPYan org len yg bercintos
3. selalu diterjah sedara mara bile nk kawin

so korang rase?jwapan aku

1. aku bz kan diri gan men coc tp coc aku dah unsitall so aku online je keje online online online pesbuk we chat , aku pon ade wat part time skit2 so xde sgt rase kesunyiannn etc
2. jeles tp aku ilangkan dengan alihkan pandangan ke bdna yg xwat aku jelesss
3.  aku tye lek"bek tye bile nk mati" ko rase derhaka x?hahahhaha

girlphg replied at 3-1-2016 09:32 PM
Aku takot xda org cari kita...  aku dok mencari tp lum jumpa2 lagi. Umur pun dah 30 lebih..
...

• sama nokkk

girlphg replied at 3-1-2016 09:32 PM
Aku takot xda org cari kita...  aku dok mencari tp lum jumpa2 lagi. Umur pun dah 30 lebih..
...

brape yg lebih tu.... ish ayat tu menakutkan la....hahah..