CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tuahayam

DIARI KEHIDUPAN (kredit + untuk yang posting)

26-28 feb 09...

3 hari ni berlangsung nyer MSSM perngkat daerah...
so, aku terpaksa tinggalkan kelas pergi bawa budak2 ni olahraga... ramai gak cikgu yang takde kat sekolah..
tambahan lagi sekolah aku kena in charge majlis penutup...

penat giler... hari2 mengumpul emas... alhamdulillah.. dapat bawa balik 10 emas 14 perak ngan 7 gangsa..
okla tu...

yang x tahan nyer.. sume belanja guna duit sendiri.. smpai skrg pengetua belum sign bajet yang kami wat..
alasannya sekolah x cukup duit lagi... tapi x kesahlaa...

masa hari pertama, ade my student hilang duit rm80... ah hilang mood nak lari... sedangkn die masuk 400m.. dan die selalu dapat emas,,.. pujuk punya pujuk... kami ganti balik duit die... sorang cikgu kuakan rm20... 5 orang rm100... dengan semangat die yang dah x berapa ada... die lari gak... tapi cuma dapat perak jerr..

hari kedua hari jumaat...

rest lama giler tengahari... sampai kebosanan pun ade...

hari ketiga hari kemuncak... besh giler2 ahhh... dalam tension2 pun aku pk seronok jerr..
kuat giler fight ngan sekolah lain..

ni aku hadiah beberapa gambar yang berjaya diupload sepanjang kejohanan.....

internet slow gilerr.... ntah ape2 nyer streamyx

perbarisan atlit sekolah aku..

pasukan kadet polis selaku penurun bendera..

merejam lembing..

wajah2 hepi bila semua dah selesai....

di bawah khemah...

[ Last edited by  fiyass at 1-3-2009 09:45 PM ]

Rate

1

2/3 2009
tadi dalam kelas, tengah syok2 ngajar... tiba2 ada sorang budak dlm kelas tu muntah...
kembang tekak aku...hishhhh...sian lak kat budak tuh, nangis2 dia...
minggu ni plak minggu sakit mata... wabak sakit mata tu merebak lak sekarang.
sorang demi sorang budak cuti sakit.. takat ni lum ada lagi cikgu yg terkena sakit tuh
3 tahun lepas aku la antara mangsa2nya...
harap tahun ni antibodi aku still kuat untuk menepis penyakit tuh

Rate

1

1hb Mac 2009

Hari ini aku join rombongan ke Taman Negara. Seronok jugak bila ramai-ramai ke sana. Ade mcm2 gaya..geng2 veteren, golongan remaja.. kanak2... masing2 dgn cara tersendiri. Pelancong pun ramai gak kat sana.

Kami pakat naik titian silara (canopy walkaway). Fuh... boleh tahn gak tingginye. Kalo takde stamina mmg sakit gak la.. tu blom campor ngan gayat lagi.. . anyway aku tak lepaskan peluang wlpun aku kategori gayat...   rugi la..dah masuk hutan lebih kurang 1.5km tak kan nak nengok je. pengalamn tul pjt titian tu..bygkan ade jambatan tu setinggi pokok kelapa.

Lps tu kami lunch kat gerai terapung kat situ.. cuba mkn patin tempoyak..sodap gak   maklumlah kelaparan ... bantai je ape yg ade.

Ptg baru kami balik.. satu pengalamn yg best.
Zoom in Malaysia.

2hb Mac 2009

Hari ni habis satu badan sakit..   penangan ke taman negara semalam. Nyesal tak buat exercise..stamina zero

Rate

1

4 mac

baru dpt online n jenguk forum kat sini setelah 5 hari balik kg then, balik jer dri kg kena selsema, batuk n sakit tekak...my son pun kena so, ptg smlm terus g klinik jump dktor...cian c kecik tk dpt tido lena smlm merengek jer hidung dia tersumbat agaknye..2am dia demam cpt2 bagi minum ubat demam...

kelmarin gk lengkapkan semua form tuk dpli sebab nk antar n dlm 11am Alhamdulillah semuanya dah selamat dipos n harap2 adelah menyangkut...ameeen....

Rate

1

4 Mac 2009

Aku check buku latihan anak aku dan aku dapati bahawa dia salin bulat-bulat contoh surat kiriman yang dia minta dari aku minggu lepas. Katanya cikgu suruh bawa contoh surat kiriman tidak rasmi. Jadi, aku draft satu surat kiriman tidak rasmi tersebut.

Terkejut besar aku hari ini rupa-rupanya dia kena buat assignment pasal surat kiriman dan mungkin dia malas nak pikir atau juga tak tau format surat kiriman, sebab tu lah dia minta contoh dari aku.

Aku tanya balik anak aku mengapa dia berbuat demikian. Adakah cikgu langsung tak bagi contoh surat kiriman atau dia malas nak pikir? Aku warning jangan buat lagi macam ini. kalu tak tahu buat, tanya ayah atau mak....atau tanya balik pada cikgu di sekolah....

Rate

1

5 Mac 2009

Sedih.

Dua orang pelajar kelas aku, secara rasminya hari ni telah berhenti sekolah.

Sedih.

Sedih mengenangkan masa depan mereka.

Sedih.

Sedih lihat muka ibu yang pasti tak dapat menyorokkan rasa kecewanya.

Sedih.

Alasan : Nak bekerja. Tak minat belajar.

Sedih.

Rate

1

Follow Us
nak tulis gak. hari ni genap 5 hari aku buat PBS kat sekolah. Syukur alhamdulillah. cikgu2 kat sini semuanya baik2. even aku mintak bahan2 yg banyak, diaorang x kisah pun. siap leh pinjam buku dari pusat sumber lagi. ketua panitia lagi best, bagi bahan sampai aku rasa x yah mintak langsung. next week masuk balik maktab. lepas cuti, sambung balik PBS.

x sabor nak balik kg minggu ni. nak ke kantin jap, g b'1st dulu. dahla sedap, murah lak tu. chow.

Rate

1

7 Mac 09..
minggu ni dpt madam pengetua baru..
yg lama dah kena transfer..
aku yakin, madam pengetua lama tu copy semua nama guru & staf sekolah ni.. sbb bila dia naik Jusa.. atau jadik pengarah.. sure dia cari kita org dulu...

Rate

1

10 mac 2009

hari ni ada Majlis Tilawah AlQuran peringkat zon.
aku jadi guru pengiring & hakim tuk hafazan.1st time aku kena jadik hakim.
Alhamdulillah....4 dari 6 org anak murid aku berjaya dapat no 1-3.
lusa lak nak bertanding peringkat daerah...
balik bertanding sakit lak kepala aku...sakit sgt2..
cuaca panas terik memang mudah wat kepala aku sakit...

Rate

1

12 hb 3 2008

hari ni merupakan antara hari2 yang agak sibuk bagi aku...
ari ni kua result spm... tunggu punya tunggu.. akhirnya kul 10 lebih sampai gak result..
tanpa menunggu2,, aku pon ushalah result student ku..
tahun ni peratus turun... huhu.. sekolah aku kan pedalaman..
so, mmg mcm ni lah setiap tahun..
paling tinggi 11A jer.. ade2 orang kot..
penat giler...

Rate

1

hari ni 14.3.2009

lama dah tak update anti virus .. ntah byk mana virus dah masuk .. mlm ni aku tak de mood nak tgk cerita superman kat dlm tv ..

teringin pulak nak pakai desktop dgn prosesor baru, intel pi 7 ..siap dgn altec lansing, all in one printer dgn dakwat cukup utk setaun.. tp, teringin jugak nak pakai projektor pastu pancarkan ajer dkt skrin ..

hu hu hu .. tak de pon dlm azam 2009 .. terpk pasal azam 2009, nmpknya belum ada yg berjaya ..

rasa gembira juga slps jumpa satu laman web .. dah lama aku tunggu laman web tuyg jual perkakasan yg aku cari, harga nya boleh tahan ..

Rate

1

14/3..kredit aku telah dipotong sebanyak 40 oleh mod..sedey maa..bukan senang nk kumpul..

Rate

1

16 Mac 2009 - Monday...

Sekolah dah mula bercuti...tp M|cKeY tak balik kg...
sbb mak M|cKeY yang datang sini...hehehe...mcm best je...
tp kalau balik kg lagi best..nanti boleh makan byk2....
rindunya nak makan nasi pagi2...
lamanya nak tunggu cuti pjg lagi

Rate

1

18.Mac.09

Aku baru je balik dr KL. musim skolah nih biasa la...knduri sakan. Aku kalau ikutkan tak nk pg. tp apakan daya, kalau tk pegi, apa plak sedara mara ckp. dh la 2-3 bln ni kewangan tak stabil. tp tau-tau je la..mk sedara mcm mami jrum. kalau kena leter skali pedasnya bkn main...klau ank depa tak pg...tak de palk nk bising...

Jd akhirnya pergi la jgk aku ke KL, naik kereta VIVA ngan family. bayangkan nak pegi KL dgn ank2 kecik..( anak aku 3 org, 5 thun, 3 thn & 15 bulan) bleh pth pingggang dibuatnya. kereta tuh dh mcm sardin gamaknye. Aku sorang nak kepong anak dlam kereta..penat skali. nak buat mcm mana??

Perjalanan ada la lbih krang 5 jam dr Penang-KL, to di sebabkan kami brtolak dh hampir petang, tmbahan pulak asyik berhenti aje..smpai KL dh dekat pukul 1 pg. anak-anak aku plak dlam kereta dh tido... jadi ampi kt KL tak mau tido. tolong!!! aku dh letih sngat, diaorang plak buat prangai... aku rasa pkul 3 br la diorang nak tido...dh la nk kena bngun awal..(rumah orang la katakan)..

sblum kenduri ingat nk pegi zoo la.. bwk anak2. ye la bila lg nk pg. alang2 dh smpi KL nih. beli tiket 3 org dewasa dan seorang kanak-kanak ( bwk adik ipar skali..2 lg anak tak kira) dh RM 51 ringgit. Klau orang yang ada anak ramai nih mesti pikir 10 kali nk pg zoo. Tp zoo Negara ni lbih kurang zoo taiping jugak la. tak ada yang menarik sangat (bg aku la).. letih nk kepong anak2.. keje nk berlari aje...

Rate

1

kerana minat..( BAB 1)

aku bukan di lahirkan dlam kluarga yang kaya.. ye la ank peneroka... adik-bradik pun ramai. tp nsib baik la aku ni bleh di kategorikan sebagai pintar jugakla..(prasan). dr kecik lg ayah aku suruh blajar elok2. slalu tanya nk msuk skolah brasrama penuh ke tak. aku slalu angguk aje. ayah ckp, klau msuk skolah asrama penuh, kerajaan tanggung blajar...sedih aku bila tringat kata-kata ayah. lepas UPSR, aku brjaya jgk la msuk asrama penuh.

dok asrama ni bkn senang. kalu silap bergaul memeng mudah terpesong. tp tak terpesong jauh la. cuma ala2 nkal skit la. aku ni plak jenis yang suka study last minit. ye la, time prep asyik sembang aje. nsib baik SPM kira result ok gak la. Lps SPM dapt plak pg USM buat matrik. lps tuh tak tau nak amik kos ape. ye la.. aku ni sbnarnya nk jd polis. tp disebabkan rabun, dh tak tau nk jd ape. Dlm blur-blur tuh akhirnya aku pilih Interior DEsign.

Masa zaman aku dulu, teknologi tak mcm skang. komputer pun tak de. apatah lg lap-top. asrama ngan 'school' punya la jauh. aku rasa ada la lbih kurang 2 km kot. masa tu palk mana ada wireless internet. so klau nk guna internet kena la menapak lbih kurang 1 km. punya la seksa mcm tuh. course aku plak nk kena slalu guna komputer. byangkan mcmana prasaan aku waktu tu. nk buat keje tp tak dapat. dah la waktu siang kelas sentiasa full. waktu malam je la nk buat assignment pun. dan la kerja 'studio' (kerja-kerja grafik) staip minggu nk kena tunjuk. aku masa tu mmg stress giler. nak pinjam komputer kawan, diorang pun nk guna. nak pg cc, jauh +nk kena duit+ tak selamat. aku kan orang pompuan. tak kan nak jlan sorang2 waktu malam. dah la waktu tu dalam USM slalu ada 'cnstruction'. tak tau la nak ckap apa. smpaika ada slh satu assignment aku buat dengan tulisan tangan..sedih gak masa tu. nk mntak duit ngan ayah nk beli komputer...ayah mmg tak ada duit. nk guna duit loan.. nnti aku nk blanja ape. ye la mana nk cukup dengan duit 'loan' nk beli komputer, komputer zaman 2 mana ada murah. yang cikai pun dah nak dekat RM 2000. 'loan' dpt pun br RM 1600, nk blanja utuk 4 bulan. dah la peralatan untuk 'studio' mahal. bayangkan nak beli 'marker' pun dah RM 7 sebatang. Klau nk guna sebatang tape la jugak. Kalau dakwat abis nak kena beli refill, yang tu pun dh dekat RM 11. Pen pun bkan guna pen biasa. Pen nak kena guna yang ada saiz, 0.1,0.2,0.3 dan sbg..yang tu pun lbih kurang 3 ringgit sbatang. Tu pun nasib baik aku brjimat cermat baba mkan. kalau tak, mcm mana nk hidup..

Rate

1

21/3

Rasa sekejap je cuti sekolah kali ini.. kejam celik kejam celik cukup seminggu dan esok akan memulakan tugas kembali sebagai guru... satu tugas berat menanti jika berdasarkan kertas peperiksaan matematik tahun 4 yang aku baru habis tanda... lebih separuh murid dari kelas dpn masih tidak dpt menguasai asas pendaraban dan bahagi dgn baik...

pening gak la kalu nak ajar dari asas balik sbb ni dah bulan 3.. silibus banyak lagi tak sempat ajar.. tgk la camne...

cuti ni ada beberapa kerja yang aku perlu setlekan.. tp aku saje tangguh.. cuti puas2 dulu... nanti buka sek takleh dah...

Rate

1

210309-ahad
PTSL bangi

sepatutnya kami menghadiri kelas undang-undang pentadbiran. entah macamana ada miscommunication antara lecturer subjek sahsiah syariah dengan PUU jadi kami melongo dalam kelas hampir sejam setengah. sms di hantar...mujur dr zaini bagi respon...arahan yang kami terima..."enta semua pergi librarry cari bahan tugasan...jangan ada yang cilok..."
aku rasa berbelah bagi...nak balik ke nak gi library...balik klang boleh hantar anak balik asrama awal sikit...aku call hubby minta dia hantar je aiman balik asrama..dan aku..lepak kat library sampai kol 12 tghari je...mujur ada benda nak dibuat...kalau tak...

Rate

1

aku kembali ke sekolah selepas bercuti seminggu. 1st day, ada assembly. ramainya yang wat PBS n practicum. 24 org. kami x tau nak duk kat mana. berdiri je sengih2 sebelah bebudak sekolah yg lain. last2 guru beso panggil, suh introduce sorang2 n tujuan datang ke sekolah. malu sih. depan budak2 yg ramai lak 2. nasib x menggigil.

Rate

1

Reply #218 chesal's post

Hehehe...ni mesti sekolah dekat ngan IPG...sebab tu sampai 24 orang terkumpulkat sekolah tu...tak pun sekolah popular.

apapun aku pun nak cerita gak la....hari ni hadi kedua aku g sekolah naik motor..ingat semalam dah nak post tapi lupa pula...mungkin bagi korang apa sangat lanaik motorkan g sekolah..biasa la..tapi bagi aku nak masuk ke sekolah aku ni..cuma layak pakai 4WD je..boleh kalau nak pakai kereta..tapi sendiri pikir la. jalan gravel batu-batu..kira aku naik motor pun rasa macam pakai kerusi urut Ogawa..mesti slim la lepas ni..kalau hujan jalan lagi teruk..baru ni JKR baru nampak muka nak ratakan dan buat jalan ..tu pun sebab YB datang nak rasmikan majlis kat sekolah..kalau tidak..hehehe..makin berlubang dan berlopak la..sampaikan 4WD pun payah nak lalu.tapi lani asal petang jer hujan dah tu ada projek pula buat kuarters kat sekolah..ada harapan la jalan rosak balik .anyway bila dah pakai motor ni, boleh la nak balik lambat ke kalau ada kerja..tak ada la dok pikir nak terkejar land rover disamping dapat jimat RM200 (tambang land rover sebulan tu dah boleh buat bayar motor), minyak kereta RM 200 dan parking RM 50..apa pun ia tetap satu pengalaman juga walaupun tak jadiAzroy (sebab sebelum ni rancangan nak beli scrambler..hehehehe) cuma motor aku ni aku tukar tayar bunga getah pemadam (tayar bunga kasar) utk disesuaikan dengan keadaan dan kesukaran jalan...

Rate

1

240309
depan pc

dah dua hari tekak aku sakit...perit...suara aku dah macam itik serati...kadang-kadang kedengaran macam hp yang line putus-putus tu...
hehehe yang kelakarnya aku tak perlu kuatkan suara dalam kelas....bebudak dalam kelas terutama kelas yang hujung...begitu berhati-hati mendengar arahan yang aku berikan...nampak baik je diorang ni hehehe
harap-harap esok suara aku akan ok...

Rate

1