CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tuahayam

DIARI KEHIDUPAN (kredit + untuk yang posting)

1 April 2009

ari nih aku bangun sblm subuh lagi.. ntah nape lak perut aku wat hal. emm layan je la sambil pejam mate kat dalam bilik kecik tu... sib baik tak tertonggeng!!

8.15 am
g keje singgah kdai jap nak bekpes... nsi lemak lauk kerang je.. mm harap2 lunch hr tak yah makan dah...diet sikit. perut dah nampak kemajuan yg tak diharapkanneh.. ish3x risau gak aku.
kalau balik kampung mst bonda ksayangan aku tu tegur... "cam ompompuan peknen je.."

8.55 am
sampai opis.. otw tadi tak banyak kete pun mcm slalu... agaknya dorang nih cuti ramai2 kot..
hish.. ade ke plak ek? ape2 je la... janji aku selamat dah sampai ke opis nih...
keje cam bese je...

lunch time 1pm...
adik aku kol... ngadu pasal adik laki bongsu  aku tak nak further study..
puas die, kakak, abang, pak sedare mak sedare sume nasihatkan die....
eeeiii aku pun tak paham laaa... nape payah ngat die nak dengar nasihat family utk mase depan die terjamin... tu yg aku betol2 tak paham... aku sendirik pernah brainwash die... tak juga jalan...
cakap lembut2 pujuk... tak jalan... kalau2 tengking2 lagi la tak jalan...
nampak tu la mslh kitorg skeluarga buat ms nih...
smemangnya aku risau sgt klu2 nnt die jadi kuli batak org... aku taknak die keje tak tentu arah nnt ... die bukannya tak pandai blajar... tp mslhnya die taknak dengar kate dr family die..
pendek kate die lebih mudah pecaye ape yg kawan2 die cakap.. satu lagi mslhnya terletak pada kwn2 die yg tak tentu arah tu....
mak ayah cam tak amik peduli kt anak2 dorang tu.. janji tau cari makan sendirik... ape yg ko nak buat, lantak lah...
tu aku tak suke pasal kwn2 die skrg...
mmg buntu laa kepala otak aku yg cerdas nih nk memikirkan pasal adik aku sorang nih...
agak2 ade tak adik org lain yg same ngan pangai adik aku sorang nih....???

2pm
ms utk sambung keje... tp pale otak aku nih dok mmikirkan mslh tadi... camane nak buat...
td ade org servis call kate nak datang buat servis fridge aku tu...
pas opis hr la apek oii!! time nih mn ade org kat umah...aiyaaa!!!
dah pat taun rupenye usia freezer aku tu... tp still ade warranty sbb aku beli dari senQ.. sib baik smlm aku selongkar  docs lame2 terjumpe la kad warranty. tgk die xpired 15 april 2009 nih...
leh gak soh dorg repair sket pintu tu... dah tercabut getah die... ish3x...
ngantuk la plak...
takpe..takpe... sabar... sikit jam je lagi nak balik nih!!!

[ Last edited by  ice98 at 1-4-2009 14:05 ]

Rate

1

Diari hari ini

1230.....

Taklimat Guru

1315

Mesyuarat Kelab Guru
Pembubaran AJK lama
Perlantikan AJK Baru.......
(rata2nya yg dilantik masih Cik lagi....mmg dah agak Cikgu2 lelaki yg akan beri cadangan...yg lelain sokong jek)

1345

Jamuan Perpisahan utk PK Petang yg
naik pangkat ke Jabatan
aku terkejut gak
sebab tak ada ucapan dari beliau
datang ke kantin
terus baris,capai pinggan
senduk nasi dan lauk pauk....
terasa macam ada kekurangan jek
beginikah Majlis Perpisahan?
tak ada ucapan...
apatah lagi dari pihak berkenaan
tak ada ke keinginan
utk berjumpa rakan2
sambil memohon maaf..........
iskkkkk.......hairan aku

kalau di sek lama
lebih meriah dan lebih
dihargai dan diingati........

apa2pun....aku perlu terima
hakikat

Rate

1

030409
lepas hujan

hari ni rumah aku riuh semula. mana taknya anak-anak balik bercuti dari asrama...yang paling excited anak aku yang bongsu...asjad nabih...2 tahun 9 bulan. ada orang nak layan dia...hehehe

hari ni demam asjad nampak dah kebah...aku ambik MC hari ni bimbang kan asjad yang sekejap sekejap panas badan dia...sebenarnya dah 2 minggu dia demam...dah dua kali gi klinik...hopefully dia sembuh...kesian tengok dia merengek tengah-tengah malam...minta dipeluk...

auni najah...anak tunggal perempuan aku...10 tahun..bila dia tau aku MC...mula la cari alasan tak nak gi sekolah agama...hehehe...sudahnya aku dera dia buat kerja rumah yang sepatutnya dia habis kan masa cuti hujung minggu...

esok aku akan menghadiri kelas seperti biasa...bangun awal pagi buat sarapan sebelum bertolak ke bangi...motivate unutk anak-anak juga...buat anak-anak...doakan ibu dapat menghabiskan pengajian ibu dengan flying colors...

buat suami yang memahami dan menyayangi...terimakasih kerana mengizinkan aku merealisasikan hasrat hati yang lama terpendam..dengan doa dan restu dari insan yang bergelar suami...aku tak akan berjaya hingga ke semester akhir ini...aku benar-benar terharu...terimakasih tidak terhingga...

waaaaaa!!! layaaaaaaaannnn!!!

Rate

1

Hari ni tak banyak aktiviti..cuma sembang dengan Tuah lalu chat,lepas tu area aku buat program ulangan Earth Hour 2009 pula..adalah 3-4 jam kot. petang g photostat latihan..malam buat tuisyen kat anak buah. Alhamdulillah dalam 3 kali kelas je, anak buah aku yang dua orang ni dah boleh tangkap asas matematik. sorang operasi tambah yang sorang bahagi. masam mula sampai pada hari pertama, memang tak tahu apa pun. lepas ni nak biasakan dengan elnglish pula sebab mungkin boleh jawab kalau bentuk nombor tapi kalau soalan bermasalah, takut depa yang jadi masalah.

Rate

1

070409
sleepy

pepagi lagi dah online...
aku paksa gak mata aku ni tahan....kalau tak keje aku tak siap...
mujur ajad masih tidur...
kalau tak...kirim salam...
mujur ada diari ni...
layan jap...
baca...
harakah
hmtero
utusan
berita harian
malaysiakini
emel
facebook
googles
biliguru.net
web sekolah...

:victory:

Rate

1

7 april 2009..

sekolah aku nak adakan perkhemahan unit beruniform.. tahun ni nak buat di luar kawasan.. apa yang mengharukan aku.. ada sorang budak ni. budak susah.. nak bayar tak mampu... dlm hati aku mmg aku akan tolong cuma tak nak kabo je.. tgk2 kawan2 dia dlm kelas pakat kuar skit sorang duit... bagi ke budak ni utk bayar...

terharu gak aku tgk budak2 ni. tahun 5 tp dah pandai fikirkan utk budak ni... padahal kalu diorg tak tolong mmg aku akan tolong gak.. .. budak ada potensi 5A..

hari ni juga merupakan hari pening bagi aku... bayangkan budak aku dpt masuk suku akhir bola baling... tp aku inagt games tu esok.. so buat seperti biasa...

dan dlm kul 11 tu aku kuar ngan pk1 n penyelaras UPSR gi survey tmpt utk buat kursus bagi pelajar elit nanti... last2 dkt kul 2 ptg s/u sukan tepon aku tanya dia dgr games suku akhir ari ni bukan esok.. esok utk sek men.. aku dah gelabah.. masa tu jam dah kul 2.. budak nak main kul 2.30 ..

aku tepon kawan aku yg jadi pengadil nak tanya hari apa main.. dia kata mmg ari ni... pening dah aku.. dah la aku takde kat sek.. baru on the way balik.. last2 aku mintak s/u sukan n sorang guru pompuan wak pengumuman mintak kumpul semua budak bola baling.. nasib hari ni ada kegiatan kokurikulum so budak masih ada di sek...

tgk budak tak bawak baju.. kasut lak pakai kasut uniform.. last2 s/u sukan tu mintak murid tu balik terus ke rumah n gi ambik kasut... baju jersi lak.. aku suruh dia bagi jersi baru.. sbb jersi yg diorg main semalam dah dibasuh sbb ingatkan esok main.. tak sempat kering...

nak jadi cite ada lak budak aku tak dtg sek pagi tu sebab demam.. mintak sorang cikgu ni tepon umah dia.. mintak diorg turun gak main pasal masa tu mmg takde org...

kul 2 aku sampai kat sek tgk ada sorang budak umah dia jauh. terus aku ambik dia n gi umah dia ambik kasut.. kemduain dlm 2.30 ptg terus bertolak ke tmpt pertandingan.. dah mintak urusetia ubah skit jadual biar team aku main akhir sekali takut tak sempat..

budak2 dah lapar.. cikgu sorang ni gi cari roti lak.. air tak sempat nak buat .. beli je air kotak..

keeper lak demam... aku pujuk juga dia main.. sbb mmg takde keeper simpanan masa latihan.. mual2 dia mmg tak nak. lepas pujuk dia setuju.. ada defend sorang tu mmg tak dtg terus sbb demam n muntah kat umah...

last2 main juga.. dgn keadaan budak demam cuma semangat diorg tinggi.. tgk jumpa lak pasukan kuat masa separuh akhir. bayangkan pasukan tu sehari sebelum tu menang 7-0 dan 8-0.. dan mmg over konfident menang besar lagi..

last2 awal2 games sek aku wak kejutan.. walaupun dlm keadaan tak larat mencuba juga.. dpt dahului juga smapai 2  minit lagi nak abih.. tgk keeper tak larat dah...  hantar bola tak sampai dan akhirnya pasukan lawan dpt jaringak 3 gol mudah sgt.. dan terus menang games..

frust gak.. kalu lah diorg tak demam mmg ada calon johan la.. tp yg bestnya.. dari 7 org pemain aku walaupun kalah. jurulatih daerah dah mintak 5 org budak aku utk wakili daerah.. dia kata takde luck je kalah saat akhir..

takpela.. yg penting mmg terharu gak dgn semangat diorg utk turun bermain walaupun dlm keadaan tak sihat...

Follow Us
teman salute le dengan semangat juang yang tinggi budak-budak sekolah tuahayam...:victory:
02

07 April 2009

Ujian bulanan kali ke2 bermula
hari ini.....

seperti biasa pelajar2 akan
bersolat Zohor terlebih dahulu
sebelum masuk ke kelas

14:00

Ujian bermula
Bahasa Melayu Kertas 1

Matematik

KHB.......

kertas aku
tapi kali ini partner aku yang sediakan
aku tunggu di Bilik Peperiksaan
untuk kumpulkan semua kertas
pelajar2 aku
bila dah asingkan semuanya
aku ke Bilik Guru
then masa inilah baru aku perasan
kertas jawaban yang cikgu tu bagi
pada aku tak sama dgn kertas jawaban budak
dan yang paling aku bengang
format kertas ujian yang disediakan
memang haru biru
iskkkkkkkkkk.............::@ @
sepatutnya pada muka surat akhir tu
mestilah ada :
DISEDIAKAN OLEH
DISEMAK OLEH
DISAHKAN OLEH

bertahun2 kerja mcm org tak sekolah jek
bila panggil meeting
tak pernah muncul...........

iskkkkkkkkkkk:@ :@ :@
jawablah kat akhirat nanti........

Rate

1

Originally posted by tuahayam at 7-4-2009 18:32
7 april 2009..

sekolah aku nak adakan perkhemahan unit beruniform.. tahun ni nak buat di luar kawasan.. apa yang mengharukan aku.. ada sorang budak ni. budak susah.. nak bayar tak mampu... dlm ...

kagum dgn semangat budak2 sekolah tuah
bravo!

720
pagi ni ada lg akt masa perhimpunan, kuiz sains sempena minggu sains (part of bulan akademik)... hmm.. lambat lg la nak abis assembly...sempat x sempat la nak ngaja sat lg.. nak lg kalo ada spotcheck..

745
aku rasa aku dah lambat, rupanya bdk2 x sampai kelas lagi... lambat sungguh nak sampai kelas kalo dah ada spotcheck. dah la satu period, abis kol 810... berapa minit sgt nak ada nak ngaja.. inilah masalahnya tiap2 pg kalo ada single period..

815
ari ni ntah cane tetiba aku baik ati g dewan jap, tlg kaunselor setting dewan utk program seminar teknik menjawab pmr. baik ati ker? x jugak sbnrnya... tp sbb terkenangkan susah payah aku semalam time nak bg ceramah.. dewan setting sendiri, nak susun budak, nak edarkan bahan... sume wat sendiri.. laptop pon sendiri punya.. hampes tol.. dah la ari ni pn loke kene handle sensorang.. subjek dia ngaja ngan pk koku, tp awal2 pk koku dah bising2 xnak join... hampes lg skali...

915
tergezut seketika. aku baru pas makan, n pengetua tetiba pesan soh masuk bilik dia. mmg aku cuak..  jenuh memikirkan apa agaknya yg x kena... ada salah besar ke? oh tidak... pengetua cuma nak kasik hadiah.. terharu seketika .. sbb aku tau aku x kenal sgt pon dgn pn pengetua aku nih. 1 sbb dia baru, 1 lg sbb aku kurang selesa nak join org besar2... n aku cuma jumpa dia bila perlu sahaja.. (dia ingat nama aku padahal aku la org yg x penah2 pakai nametag g skolah... ) alang2 dah jumpa, trus cakap ngan dia pasal projek aku ngan technician pasal lab comp pibg tuh yg dah lama tersadai..

1130
mcm biasa... time free aku melepak kat makmal komp ngan technician.. wah.. berjaya lg membereskan saki baki pc yg terbengkalai kat makmal tuh. fuh.. hebat gak aku ni rupanya wp xde degree sains komp cam cikgucikgi tu tp leh gak nak menyetelkan prob2 nih.. nak nunggu mereka itu.. xtau la aku... bkn nak ngata, tp dah mmg kenyataan.. diorang mmg xnak amik tau pon pasal makmal komp yg ada... cuma nak pakai. yg sorang tu siap cakap ngan technician tu; nak setelkan makmal komp pibg tu wat jer surat kat pibg mintak duit panggil kompeni luar setelkan.. kan ke lebih baik duit tu wat beli pc lain bia lg banyak pc bdk2 leh guna?

Rate

1

belek punye belek.. menarik pulak thread ni..
tu yg nak join tu..

9 april 09 - 11.28am

kat opis pg ni mcm biasa, keje yg semakin bertambah tapi gaji still di takuk lama..huhu
wahai bos ku yg kaya raya, sila lah tambah gaji ku yg tak seberapa ni.. hehe
harini genap 13 hari lagi sebelum result mtest kpli kuar.. harap2nya kali ni lepas la exam.
bukan ape, melihat kawan2 yg dah ramai dpt kpli, hati aku rasa teruja lak nak join sekali.. best jugak jadik cikgu ni..
boleh membimbing anak2 bangsa yang sekarang semakin ketandusan akhlak.. huhu .. macam la akhlak aku baik sgt kan... adehhh
tapi kalau bukan rezeki, nak buat cemana kan..pasrah je la.. tapi harapan still menggunung nak jadik cikgu..
pasal keje kt tmpat aku nih..suma berjalan dgn lancar..aku kt sini dikelilingi kaum adam.. ye lah, dah la aku sorang staff pempuan kt sini.. mental kena kuat woo
ape2 pun, environment mmg best kat sini.. tk de la tensen.. dorang suma ok..

emm.. ape lagik ye aku nak citer.. oo pasal anak kucen aku kat umah tu..dah makin besar.. dah kuat main.. tapi still tak pandai mkn lagik.. nak tepek sini gambar dorang boleh ke..? adeh..
ok lah.. nak pi smbg keje dulu nih..
esok2 akan menyusul smbgn kisah aku yg tak seberapa ni..

Rate

1

090409
panas berdenting...

hari ni sepatutnya hari last ujian bulan april...
tapi disebabkan ramai guru terlibat dengan mesyuarat untuk
pertandingan kompang formasi...dua paper lagi kena buat esok...
aduyai!!!postponed la pulak....

salam...
emm.. arini sabtu.. rase cam malasss je gi keje..tapi kena la pegi jgak..
walau perut dah berdansa giler ni, cuma sempat minum segelas milo campuran je..
sampai opis, bos dah ade dlm bilik dia..adeh.. selambe badak je aku lewat sampai..
seb baik dia ni jenis yg tak kisah..
pernah satu hari tu, dia siap kasi tumpang aku lagik tu sbb masa tu aku jalan kaki..wehehe

malam tadik, kak nisa called.. lame dah tak borak2 dgn dia.. pjg gak la ceritanya..
cerita org nak kawen nih..hihi..anak ready made dah ade 2 org..BAKAL..
bahagianye dia.. menghitung hari2 nya yg cuma tinggal sebulan je ni..
lepas ni, tak de lah dah geng bujang aku..
uhuhu
kak nisa ni la besfren plg besh.. kawan di waktu senang dan susah..
teringat time belajar dulu.. pernah gak duk sebilik.. 2 semester..
akak yg paling besh kt dunia nih...sayangggg kak nisa..
lepas ni dah rase segan sikit la nak lepak2 ngan dia
kiranya, ade lagik geng bujang aku..tiny.. tapi jauh nunnn kat sabah..bayd, pun kat sabah gak...
ijan, tu jadik cikgu kpli kat pahang...suma jauh2 dah..
ade sorang lagik, kak jura... ala.. dia pun dah blk kg kat kuale kangso tu..
dah susah nak bergusip2 kalau ade cerita..
suma pun dah jauh..hhuhu..
even aku ade yg special tp aku still need my besfren arround..
sbb besfren la boleh dgar cerita luahan kita..
luahan gembira, luahan sedih.. luahan tak puas hati.. dan segala bagai...

dan...
aku masih menuggu dgn penuh harapan result mtest aritu..
lambat nye 22 april... huhu

chioww

Rate

1

11 april 2009

lama sungguh aku tak lepak kat sini .. sibuk memanjang .. hari ni aku terpk nak beli satu lg desktop yg power .. tp, itu lebih menjurus kpd angan angan .. ekonomi meleset beb ! surf internet, jumpa la soundtrack filem rambo .. wuuuussshhh ..

best gak .. mengingatkan aku perjuangan .. ada org kata idop ini satu perjuangan .. tp, yg penting sekali, berjuang dan terus membara berjuang .. huh

tgk buletin utama, nmpk perdana menteri baru naik pesawat bersama bbrp barisan menteri .. akuter pk, apa lah yg mereka sembang dlm pesawat tu ? adakah mereka bincang pasal keter baru ? hend pone baru ?

dan terlintas pulak dlm pikiran, macam mana bentuk jadual kerja harian seorg menteri ? 8 pagi - 5 ptg ? .. Over time ?

Bulan berlalu dgn pantas .. Bulan Ramadhan yg mulia semakin menghampiri .. adakah aku telah bersedia ? mcm mana persediaan raya taun ni ? berapa aku nak bg duit raya ? huh

a lot of questions !!!

tgk kat web lowyat, ada di perkatakan pasal "wish list" .. perlu kah aku juga membuatnya ???

Rate

1

Dear Diary.....

Hari nie mcm penat jer....pagi tadi rasa mcm malas nak bangun...mood untuk tidur sangat menebal....suasana sejuk menambahkan lagi mood untuk tido.....sepanjang perjalanan nak pgi keje tdo jer....ngantuk sangat......hadoiiii.....kenapalah hari nie...busan jer.....

K lah....nak gi makan jap.....nanti kt sambung lagi........

Rate

1

14/04/09

Sebenarnya semalam lagi dah nak taip kat sini tapi line pula tak berapa ok. kira hari ni 2 dalam satu punya cerita.

Semalam aku menghadiri taklimat untuk karnival pencegahan dadah peringkat daerah yang akan berlangsung awal Mei. Tahun ini buat julung kalinya sekolah aku hantar penyertaan iaitu deklamasi sajak dan melukis poster. Untuk boria, memang tak boleh nak masuk kerana salah satu sebabnya memerlukan kos yang banyak. Penyertaan ini amat bermakna bagi aku sebab ini adalah projek kedua setelah aku berjaya jemput Agensi Anti Dadah Kebangsaan (AADK) yang juga buat pertama kalinya mereka menjejakkan kaki ke sekolah aku sejak aku mengambil alih tugas ini. Disamping itu, berita gembira apabila dapat merebut peluang untuk hantar murid mengikuti kem PINTAR selama 3 hari 2 malam anjuran AADK. kerana sebelum ini, kalau ada kem ke, program ke, selalunya sekolah yang PPD kenal je yang dapat peluang tetapi hari ini, kebanyakan sekolah yang diberikan peluang tersebut tiada wakil yang hadir maka inilah peluang keemasan. memang pada taklimat sebelum ini, aku lihat peluang utk murid aku pergi ke kem tersebut amat tipis. jadi memang peluang ini aku rebut agar murid aku berpeluang utk sertainya dan harap dapat memberikan sesuatu yang bermanafaat buat mereka.

dan hari ini juga, motor aku dah capai 1000 km setelah 25 hari berlalu. jadi petangnya pergi tukar minyak hitam. jadi mulai hari ini juga aku dah tak berpantang bawa motor..kalau tak, kena bawa 60 km/j je..bosan jugakan 30 km sehala bawa 60km/j.

jadi hari ini disekolah, kerja aku setup komputer/laptop punya IP sebab  khamis lepas masuk sekolah baru terima internet. tu pun dah setahun lebih pasang, baru depa nak masukkan internet tapi cuma boleh guna satu jer. disamping itu, pilih murid utk pergi kem dan bagi taklimat ringkas kepada GPK tentang apa yang berlaku semalam. habis kelas, main bola tampar dengan budak-budak yang berlatih untuk kejohanan khamis ini.

Rate

1

14.04.2009

aku pening kepala pikir camna nak suruh budak beli buku tulis. aku pelik dgn mentaliti parents kat sini. beli buku tulis @ byr fotostat worksheet berkira yg amat, sedangkan buku cite yg ntah apa2 yg salesman jual tuh boleh beli. dr bulan 1 - bulan ni, tiap2 bulan ada salesman masuk kat sek jual buku hampeh. kat meja aku lak, balang hampir penuh dgn rampasan pemadam yg aku buat. byk pula duit budak2 ni beli pemadam utk main laga pemadam tuh. penah aku wat check dlm beg budak, pemadam ada sekotak!

selama ni, semua worksheet yg aku bagi aku taknah mintak walau sesen pun. tp aku rs betul2 kecewa ari ni sbb dah masuk bulan 4, buku tulis aku suh beli tak beli2. tiap kali kelas aku, mesti koyak kertas dr buku lain. sedih btol aku rasa. ke aku terlalu emosi ari ni sbb baby dlm perut? sekolah pun tade support. nak reso tak dpt. kat sini, caj fotostat yg aku kena 10sen selai x 100 students = rm100! itu baru sekeping worksheet yg akhirnya diorg buang ntah mana2. sedeynya aku....

buku yg koperasi sek jual 1.90, sedangkan kat luar bley dpt 1.30 sebuah. aku nekad ari ni, aku g beli tadi buku tulis tuh pakai duit aku sendiri. itupun aku ckp kat budak, byr 1.20 je. klu ada yg repot kata aku amik kesempatan, Gb suh aku wat surat tunjuk sebab, mmg tobat la aku takkan kuarkan sesen pun duit aku utk fotostat worksheet etc utk budak2 ni. dah la kelas hujung, buat peel gini. mmg menyakitkan ati sungguh la.

kenapa mentaliti parents skang teruk?

[ Last edited by  comei at 19-4-2009 00:18 ]

Rate

1

270409
bandar parklands

dah lama tak menulis kat diari ni...
bukan tak jenguk langsung...
tapi seronok baca pengkisahan para sahabat siber...

2 hari lepas
aku menghadiri LADAP kat sekolah
under topic A STAR TEACHER...
datin tu yang berceramah...
banyak pengalaman dia
anak-anak dia 4 orang tapi semua lulusan luar negara
la ni kerja kat luar negara pun ada
bagi aku dia berceramah ok
tapi ada bahagian-bahagian tertentu apa yang diceramahnya macam tak kena
sekejap dia kata kena buat macam ni tak boleh buat macam tu...
2 saat kemudia dia twist balik apa yang dterangkan tu
aku tak tau kengkawan lain perasan atau tidak...
tapi aku tau diorang datang pun bukan nak dengar...
tapi tak nak kena buat surat tunjuk sebab..hehehehe

semalam...
kelab guru sekolah aku anjurkan permainan boling kat area shah alam
aku pun dah lama tak main..
jam 2.30 aku dah terpacak kat tempat nak main tu
dah ramai rupanya...
kol 3.00 GB aku sampai....
dengan lontarannya yang pertama...
maka bermulah pertandingan tu
hahahaha...
aku mendapat tempat...
tunggu HARI GURU pelak dah...
hampeh tul!!!

hari ni
aku dah siapkan kek coklat..
niatnya nak bagi SHIDA..
kerani sekolah aku yang rajin hantar anak aku gi sekolah agama petang
walaupun aku bayar dia monthly...
tapi aku respect kat dia yang sanggup buat kerja tu...
lagipun bila orang buat kerja tak berkira aku takkan nak kira-kira ngan dia kan

chiow

Rate

1

30/4/09

Hu..hu sedih nyer rasa hati ini.. result mtest dah kuar dan tak berjaya buat sekian kalinyer.. walaupun tidak menaruh harapan yg terlalu tinggi tapi sedikit sebanyak rasa down jugak..entahlah kat mana silapnyer..ape yg pasti rezeki ku blum sampai masenyer..

Lps ni kena pikir strategi utk berjaya dlm exam mtest..selain berdoa dan bertawakkal....itupun klo ader lagi laa.hehehe Perasaan utk menjadi guru takkan luntur wpun tak berjaya lagi kali ni..

Ape yang pasti semangat ku tak pernah luntur. Chaiyok..chaiyok

Rate

1

30/04/09

sibuk sangat dalam 2 minggu ni  tu sebab jarang masuk sini (atau mungkin sampai akhir persekolahan sebelum cuti penggal) ..ni baru balik dari kem bawa budak. sambil tu kena siapkan 9 set seoalan berbeza utk ujin pertengahan tahun. selasa tadi pergi festival nasyid, sambil tu juga ajar dan sediakan murid untuk deklamasi sajak dan melukis poster utk karnival pendidikan pencegahan dadah minggu depan, lepas tu ada kursus, next week mungkin ada lawatan..then ujian..hehehe penuh beb!

tapi tak pa... yang penting happy, dan yang paling penting utk hari ini,urusan dengan LHDN pun dah selesai...

Rate

1