CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tuahayam

DIARI KEHIDUPAN (kredit + untuk yang posting)

nak tunggu gambar kena tunggu balik malaysia dulu.. hehe.. gambar ada dlm kamera lagi.. tak transfer lagi..

semalam gi bandar freemantle.. nanti aku tunjuk gambar lenkali.. sebuah bandar pelabuhan.. kira penuh dgn boat kat sini.. boleh tahan makanan dia. makanan dia kalu kira tak mahal sgt pun.. standard je.. tp bile kita kira dalam tukaran duit Malaysia tu jd nampak cam banyak..

kedai bukan semua leh gi.. sbb byk tak halal... semalam gi makan kedai ala-ala fish n chip kat malaysia.. sepinggan yg ada french fries, ikan n udang dlm AUS 15.. kira standard la .. tp sbb tukaran duit sini lebih kurang darb 3 dari duit malaysia tu nampak mahal..

ada satu tempat prison dia.. cam menarik.. tp aku tak jadi masuk tgk bayaran masuk dia AUS 23 seroang.. kalu konvert harus RM69 .. lagipun adik aku kata tak best dlm sana.. so simpan dulu duit..

lepas tu gi shoping kedai cenderamata.. adik aku bawa tmpt yg murah. org indon yg jadi tokei dia.. so senang skit nak menawar or bertanya sbb leh tanya dalam Bahasa Melayu je.. haha dia faham..

total2 tgk lebih dari AUS150 abih kat sini je.. tu brg2 yang nak bagi ke org2 yang menanti di malaysia.. barangan sendiri tak beli lagi.. haha..

minggu ni patutnya 3 hari aku kena ngajar kelas tambahan.. tp sebelum aku aku dah mintak penyelaras pandai2 la cari org ganti.. haha.. aku nak bercuti..

1st time Beskot masuk cni ni..

08 Jun 2009, Isnin..

Mood cuti masih mbuak2 dlm jiwa dan rage ku..eceh..
Weekend lps aku blk kampung...mlm td mase nk blk serdang rase mls gile..erghhhh!!
Arini bgn suboh kul 6.40..tak tdo dh pastu...tp dlm kul 7.30, aku tlelap...
Bgn blk kul 8.10...Bgn2 je tros kemas katil, gosok baju, mandi, breakfast, kemas umah cket2...pastu tros g lab...
Kat lab...on laptop jap..pastu tros cari chemical..nak wat Determination of Enzyme Activity..
Tp brg lak tak cukop..wat jela mane yg ade dulu..
Tghri makan ngn membe aku..die bwk nasi hmpit utk aku...
Aku pn bedal la smpi licin...
Hee..

Sedey lak rase bile mngenangkan projek aku ni..cpt2 la abes master....

Rate

1

salam...

hari nie terasa sangat bosan...cuti lagi...lambatnya sekolah nak bukak....
td pagi sampai petang bawa anak2 ke sekolah...fotostat lembaran keje untuk sesi akan datang...
bosannya...napa cuti lama sangat....

09 jun 2009....

Mcm bese...bgn suboh kul6.40....pastu tdo blk..kul 8 bgn blk...kms ktl, gsk baju, mandi, bekfes sandwich sardin...
Sampai lab on laptop mcm bese....bporem sepam due sepam...pastu mkn lg sandwich (bekal dr umah)...
dlm kul2++ g jmpe akak senior....nak pinjam chemical...borak2 ngn die ade la smpai kul 3++ kot..ntah..tak tgk jam lak aku tadi....

Pg td membe aku cite rumah die kene rompak...abes sume bende hlg...plg penting die kate lptop die hilang..abes sume data2 experiment die hilang mcm tu jek...back up pon takde...adus...cian gile aku tgk....ape la naseb die...minta dijauhkan la bnde cmni...tak kan nk ulang blk experiment tu sume....

Rate

1

catatan 12 jun 2009..

tepat jam 6.40 pagi.. penerbangan MH126 selamat mendarat di KLIA... rasa seronok sgt menghirup udara malaysia.. kalu kat Perth cuaca sejuk.. dan rasa tak selesa dgn cuaca.. tp bile balik malaysia rasa baru best..

benarlah kata org.. hujan emas di negeri orang. hujan batu dinegeri sendiri.. lebih baik negeri sendiri..

kata sana yang paling tak best ada 2 je.. 1 pasal tmpt nak solat dan no 2 pasal makanan..

makanan nampak cam best2 tp seperti biasala byk tak halal.. MCD dan KFC pun takleh gi..

lagipun duit kat sana leh tahan gak mahal.. cam kebab AUSD 7.. kalu tuakr duit malaysia dalam RM21 .. pergh. cam makan hotel kalu kira-kira..

lepas tu 2 ari lepas gi makan kedai indon.. makan nasi goreng + air bandung.. lebih kurang AUSD 11 .. kalu ikut taraf idup kat sana tak la mahal. tp kalu kita tukar.. cuba darab 3.. parah gak kan..

n aku semapt jumpa nabil. dia wak rakaman untuk hari raya di Perth...

nantila aku sambung pengalaman kat sana.. nak tunggu transfer gambar dulu..

[ Last edited by  tuahayam at 13-6-2009 12:39 ]

Reply #305 tuahayam's post

ko tak kena kuarantin ke??
Alhamdulillah... meh tunjuk gambar Nabil..

Follow Us
kisah si audit & boss

sehari seblom,baru boss bg tahu ada audit dtg,dia suruh siapkan file.tp last minute dia mintak tukar cara filing...aduh....jenuh nak kuarkan n susun balik...dah tue byk plak mintak...itu ini...tangan n mata penat giler mengira data...

tp keesokannya,ntah ayat apa dia baca oleh boss aku...bolehlah audit tak tgk file....geram btol.....buat penat je...apa2 pon alhamdulilah lepas semuanya

amin...amin..amin... .

14 June 2009

Esok,kene la keje balik setelah 2 minggu bercuti...
tapi...bunyik je 2 minggu..sebenarnye...beberapa hari jek..
ye la..minggu pertama,dah bz tanda kertas peksa..
minggu kedua,siapkn buku adab lak..
sok kije,maknanye...anak bujang aku kene dok umah pengasuh la..
huhuhu..cam sedey lak rasanye nak tinggal anak bujang sok..
maklumla dah 2 minggu spend mase ngan anak bujang...

paling tak besh...sian kat anak bujang,sok kene bgn pagi..
selalunye bl aku kije,kol 6.30,dia dah bukak mata..
macam tau je nak g umah pengasuh..
cuti sekolah...kol 10 br nak bukak mata...

yg merisaukan aku,takut dia lak buat2 tak kenal pengasuh...
ye la,asyik bukak mata...mama dia je ada depan dia..
tetiba sok..dok umah org...
huh.........

bukak sekolah,kije menanti pn dah byk..
nak amik markah...nak siapkan mark sheet...nak siapkan buku adab..
buku adab kene antar kat pihak pentadbir,ari Khamis nie..
dan...cikgu Bahasa Arab kelas aku dapat tukar...
paling sadis...dia tak siapkan lagi markah kelas aku...
arrgghh...tensen..tensen...

nasib baik bg aku...mak ngan abah aku datang ptg sok...
dok seminggu...so,blh la tgk2kan anak bujang tue..
aku buleh la siapkan kije2 sekolah dengan senang atie...

Rate

1

pagi ni aku kemalangan tapi tak la teruk sangat..tergolek masa naik bukit..sebab teknikal jer. lagipun hari ni aku bawa pembonceng, rakan setugas yang kebetulan motornya pancit semalam. so masa naik tu, kebetulan kat kawasan yang curam sikit ada la pula lori turun..sepatutnya lori (atau apa sahaja kenderaan besar yang turun bukit..) kena berhenti utk beri laluan kepada kenderaan yang naik. tapi ntah la..pemandu ni orang baru ke, tak pernah lalu jalan sini ke..men jalan jer. so terpaksa la aku ni bagi laluan. so, bila nak panjat balik..dah tentula dah hilang momentum nak panjat bukit..jalan dah la gravel..apa lagi terundur la motor aku...tarik brek ka tekan brek ka tak guna ..last-last tergolek la kami berdua..aku terlentang kaki tertindih motor (nasib tak pape) kawan aku pula..tergolek-golek (macam iklan pemain bola yang promo anak wayang) ldan Alhamdulillah kami tak da teruk sangat, takat calar lebam dan sengal..aku pun takat rosak handset, motor patah plet, calar sikit dan tercabut side mirror. tapi apa pun..kami bantai gelak sakan sambil angkat motor...maka secara rasmi..aku dah masuk kelab MB ..bukan menteri besar..tapi motor bukit. sebab semua cikgu kat sini pasti pernah tergolek termasuk GB aku. yang member aku ni lagila..masuk kali ni dah 4 kali tergolek.

hehehe..tapi tu akan jadi kenangan..buat bahan penglipur lara buat kami cikgu-cikgu di sini...

Rate

1

tuahayam dah lama tak masuk sini...dia sihat ke selepas balik dari Australia hari tu???

hehe.. sihat walafiat.. tp skrg terlampau bz sgt.. lepas ari sabtu baru lega..

sbb ari sabtu ni ada satu program yang pada mulanya dirancang untuk dibuat secara kecil-kecilan sahaja.. program sekolah selamat..

tp bile mula dirancangkan ianya menjadi satu program yang amat besar sgt.. tak terfikir akan menjadi besar camtu..

Dengan penglibatan Majlis Keselamatan Jalan Rayta yang diletakkan dibawah pejabat SUK Kerajaan negeri Terengganu menjadikan program ini terlampau besar.. Pejabat SUK ini telah mengerahkan penglibatan sama JPJ, Polis, Lembaga Penduduk dan Pembangunan Keluarga Negara, JKR dan Pejabat Daerah membantu sama dengan menyediakan tempat pameran, kuiz,, hadiah, ceramah dan makan minum untuk semua murid dan ibu bapa yang hadir..

bayangkan bile menglibatkan pelbagai agensi-agensi besar camtu... letih nak wak persiapan.. siap 2-3 ari ni wak litar di sekolah cam litar untuk pertandingan lalulintas Shell sapa yang pernah tgk pertandingan tersebut... kira siap nagn papan tanda jalan la.. naik pening rasa nak rekabentuk litar tu dipadang..

dan tadi lak tiba2 pihak AAM .. persatuan automobil malaysia menelefon pihak sekolah dengan menyatakan komitmen untuk menyertai sama program ini dan menaja berpuluh-puluh buah helmet motorsikal untuk murid dan guru..

dan difahamkan. surat khabar seperti harian metro, sinar harian, kosmo menyatakan kesanggupan untuk membuat liputan..
dan difahamkan pihak akhbar utusan dan berita harian, RTM dan TV9 jika ada kelapangan juga akan turun membuat liputan..

tp rasa cam tak berbaloi dengan persiapan bile program itu dirancangkan untuk diadakan sekerat hari sahaja.. kalu buat 2-3 ari baru berbaloi..

arap2 program Sekolah Selamat ini akan berjalan lancar..

sbb ari sabtu ni ada satu program yang pada mulanya dirancang untuk dibuat secara kecil-kecilan sahaja.. program sekol ...
tuahayam Post at 24-6-2009 19:15

tuah......

penat buat persiapan tu pun
tak hilang lagikan?
kalau program tu dipanjangkan
mmg berbaloi.......

sbb ari sabtu ni ada satu program yang pada mulanya dirancang untuk dibuat secara kecil-kecilan sahaja.. program sekol ...
tuahayam Post at 24-6-2009 19:15

alhamdulillah...maklum la...kata sebelum fly ke aussie tu macam tak sihat je..
oooo...projek tu sah-sah masuk tv kan??/
good luck ek...dasyat tol sekolah korang...

mmg sebelum fly rasa tak sihat. asyik batuk n selsema... 2 kali gi hospital pun tak selesai... tp alhamdulillah. sampai kat sana. leh katakan dah ilang..

tak tahu la stesen tv dtg ke tak... kitaorg mmg just jemput majlis keselamatan jalan raya utk diorg bagi ceramah jalan raya je.. mana tahu diorg arahkan jabatan lain turun membantu.. tu yg penat.

hmmm
mgu ni sibuk kena pegi kursus...
pegi hari ahad..balik selasa...khamis pergi tmpat lain plok balik esok...sabtu...
takde menarik sangat...fasi duk berleter...gorg on9... merayau2..

hmmm
mana gambar2nya Tuah...best nya jln2
nak paste kat mana tu...?

nanti aku paste dlm board ni.. cuma tunggu minggu dpn.. biar leh bernafas skit.. skrg ni bz skit.. nak pilih2 gambar tak smpt.. pasal terlampau byk sgt..

madam pengetua nak semua ketua bg jawatan2 khas ni dipegang DG44..
skrg ni mcm ketua AJK kantin, buku teks, peperiksaan dalaman dah tukar cikgu DG44.. tp utk jadual waktu yg aku pegang.. n guru data jek yg masih diketuai cikgu DG41..
aku tak sabar2 nak jd cikgu biasa jek.. ngajar 25x pegang kelas.. n takyah fikir psl org lain.. bukannya ada tambah gaji/elaun pun kan..
tp bila laa madam pengetua nak gantikan tugas aku ni.. tak kan nak tunggu sampai tahun dpn..

Rate

1

kengkadang orang yang lebih tinggi dg nya bukan tau buat kerja pun...cakap je lebih...kerja kurang...tapi tak semua la...

alhamdulillah baru ni aku selamat bertunang.. hehe.. sbb tu bz skit tak sempat nak posting mana. pasal wak prepare.. di tambah baru ni memacam aktiviti sekolah ada..

pagi tadi.. aku lambat skit masuk kelas tahun 6.. tiba2 ada 3-4 org budak tahun 6 beria-ria mintak aku masuk skrg... aku kata jap la. diaorg tetap tunggu.. suruh masuk.. haha

rupanya sebaik aku masuk.. budak2 tu tetiba bangun n ucap.. selamat bertunang cikgu.. haha.. hampeh tul.. padahl aku tak bagitau pun.. ada la tu cikgu yg bagitau.. siap diorg conteng perkataan selamat bertunang ngan corak2 kat whiteboard .. haha.. semangat tul. naik malu lak aku..

ari sabtu ni ada program bulan keceragasan peringkat daerah.. setiap sekolah wajib antar team bola sepak dan bola jaring.. bawah 12 tahun.. dan aku ambil keputusan just nak antar budak tahun 5 je.. tak nak antar budak thn 6..

rupanya ada sorang cikgu ni.. kawan aku.. tp ngajar sekolah aku... sejak kelmarin call aku kata napa tak antar budak tahun 6.. aku kata tak nak antar.. nak wak pelapis..

lepas tu arini tepon aku lagi. kata anak dia tahun 6 nak main .. aku tetap dgn pendirian aku.. nak antar budak darjah 5 je.. tak nak kacau budak tahun 5.. dia kata tak takut kena tindakan ke.. aku kata nak takut apa. bukan aku tak antar.. aku antar je penyertaan...
n dia kata kalu aku tak nak antar budak bawah 12 dia nak antar atas nama sekolah aku..  aku kata takleh.. sbb mmg sekolah aku antar penyertaan dah bwah 12 thn.. cuma ygmain budak umur 11..

ada juga camni.. pening..

319# tuahayam

haha so sweet