CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tuahayam

DIARI KEHIDUPAN (kredit + untuk yang posting)

smlm penat giler cari umah sewa kat taiping....
mcm2 org yang kitorang jumpa..yag saiko...yang gile2 smua ade...
akhirnye petang jumpa gak umah...tapi jauh dari sek aku...bdk2 ni dekatla..huhu
tak puas ati skit..

nex wik exam...aku xbace apepon lagi...
pastu LM...huhu..
xready smua lagik...
aku xready utk smua bende...
aku rase "semangat " aku yang ade dulu  dah ilang...
sometimes aku cuba pretend aku ade semangat itu...tapi its not working...its dulll

Rate

1

319# tuahayam
tahniah ler...

mgu ni...
nmpknya sibuk duk mengisi borang HRMIS pulak...

dah 2 thn lepas... cc yg pegi kursus HRMIS ni...
ni bos minit kat guru data pulak...
bos pun satu hal...ade jer surat yg ade perkataan data...
tak baca abih...tak pikir pjg dah..
semua minit + hempap kat guru data... eeeerrk!!...

bila g jumpa bos...ckp yg spatutnya...cc jer yg handle ni...
bos ckp...ala data kan tu....
:geram:    :geram:   :geram:    :geram:

kat skolah lain... kerani jer hndle ni....

dah tu....
bila distribute kat demo2 ni...
mrk pakat komplem ramai2...
bende sama jer nak ke isi...

Rate

1

Hari ni tgh bz nak wat keje .... tetiba online intranet kondem pulak .... takleh guna emel, takleh wat keje ... parah, borang permohonan student nak sambung belajar bertimbun, dokumen depa antar melalui emel tak dpt lak aku nak akses ... guna fax, tak clear pulak ...

Tensen ... tp sambil tensen, sempat gak melayan forum Asiafinest & Forum CARI, bos pun sama jer, bengang sbb masalah sistem, dia pun boring, taram facebook ...

Jgn mare bos ... aku pon tgh fenin ni, malam ni kena ajar tuisyen kat bebudak UPSR, Matematik lak tuh ... semalam & sblm tu dah ajar BM ngan BI ... ari Sabtu pi MidValley MPH pesal nak survey buku rujukan utk depa .... minggu depan buat latihan intensif, minggu lg satu ulangkaji, the 3rd week kena wat monthly test utk depa .... warghhhhhh, baru ngajar tuisen parttime je tuh ..

Tambah lg keje fulltime handle application utk Dip - Bachelor - Masters - PhD, time waktu puncak lak tu .... haruuuuuu ....

Rate

1

aku menci sungguh!
tiap kali ada perkhemahan, aku je laa yg jadik cacai.. dok kehulu ke hilir..
seminggu sebelum camping dah penat.. seminggu slps camping.. flat giler..

Rate

1

skang agak bz jugak...
meeting panitia baru je lepas...minit tak siap lagi...
dokumentasi minggu matematik tak buat lagi..
now...kene buat soklan peksa ogos lak...adeh...
dah la last minit kuar nama...kene wat dwibahasa lak tue..
huhuhu..haru biru gak hidup...
semalam...kol4 baru tido...siapkan paper 2..
today..kene siapkan paper 1 lak la....

ekceli..sebulan lepas gb aku bercuti panjang...
g oversea sempena convocation anak dia..
terus amik peluang bercuti...
erk...dia dah g melawat negara2 yang ada H1N1 lak tue...
seram sejuk dengar bila dia nak balik...
dan yang tak beshnye...dia sampai sini 22hb....terus masuk sek 23hb...
huhuhu...datang dengan selsema...batuk..
takutnye aku...
aku pun terpikir gak...patutnya kan dia kene kuarantin kat umah...
nape nak datang sekolah....ooohhhh...tidak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rate

1

Follow Us
bestnya layan benang ni... mcm blog pun ada..hehehe...

28 JULAI 2009/Selasa
Harini... macam biasa la... jadual tak padat... then aku buat kelas tambahan year 6 lepas sekolah. Sampai rumah dalam pukul 3. Rehat, Makan, Tengok TV...layan forum..

Nak tanya sikit la... mm.. untuk cikgu2 yg layak dikenakan cukai, bila sebenarnya kita perlu uruskan kat LHDN? Sebab benda ni, inisiatif sendirian berhad kan, aku cuma nak tau requirement bila layak mengisi borang, contoh bila gaji setahun dah capai RM25K ke? ataupun anytime nak isi boleh? ye la risau gak terlepas pandang. Tq all... selamat mengajar esok... n seterusnya...

Rate

1

cikgu jhu_lian..buat je urusan kat LHDN..tak payah tunggu gaji naik ke...sok-sok kena gak cukai...

4 ogos 2009
depan pc rumah

dari malam tadi aku dok cari fail yang aku simpan segala
sijil-sijil penting...sijil srp..spm..stpm..sijil maktab...
mana la aku letak...isyyy.....

Rate

1

harini 4.8.2009

dah lama aku tak jenguk kat sini .. dari minggu lepas aku target nak basuh keter, tp tak sempat .. biarlah kotor pon, bz woi .. pg tadi aku sempat tgk ruangan keter dlm paper metro .. ohhh ..

kemudian , nmpk iklan percutian .. huh ! nak bercuti plak ker ? tanya hati aku sendiri .. bajet dlm bawah seribu .. masa utk bersantai .. kalo aku pergi bercuti maknanya tak de lah duit aku nak beli beberapa peralatan umah .. bajet cciput ..

malam esok nisfu syaaban .. masa dimana buku catatan amalan kita selama setaun akan ditukar .. erk .. tetiba teringat kat  masjid .. 15 hari lagi puasa ..

Rate

1

today 11/08/09

hari ni, aku bgn lewat. 6.50 aku baru terbgn utk solat subuh.. pas solat tertido lagi! agaknye penat layan tv show malam tadi.. dr citer gourmet, ncis sampaila ke burn notice. best..mmg best sbb sume fav tv show aku. pas abes layan tv, mata xleh lelap..otak aku yg hampeh ni gatai2 je teringat kat sorang yg penah aku sayang.. em.. wat pedih ulu hati je kalo teringat kan die tu.. past is past..aku sumbat telinga dgn earphone sony..dgn mini disk lelagu favorite zaman skolah.. onkan aircond.. after 20minutes.. roh aku terus merayau dan ni manandakan aku sedang lena diulit mimpi..

bamm!! bunyi kuat pintu bilik dibuka..isk! terkulat2 aku bgn trus g jamban, amik smyg.. kalo la kt kg ni, mesti kul 6.15 lg mak da sapu air smyg die kt muke aku.. terus terduduk! terkejut! aku g mandi kul 7.45.. kul8.15 siap, trus trn g keta.. zup zap2 drive sampaila kat cbd perdana cyberjaya. lokasi: opis laaa..

sampai je opis trus bukak pc. cek email, facebook.. then bace paper kosmo online. rase sunyi dan bosan.. projek xde, so xde keje penting yg perlu dibuat. wat mase ni, boss soh aku study software hyperspectral; ENVI 4.5. mmg aku enjoy study software ni. aku la yg bersusah payah download n crack software ni. nak cari ilmu.. harap2 nanti bile dah terer software ni, bos akn bg kepercayaan kt aku untuk handle project. anyway, perlu lebih effort utk tunjkkan kemampuan aku.

lagi berape ari je ramadhan almubarak nak tiba. mase2 camni la aku nak double triplekan amalan yg slalunye aku pandang sepi je.. nak mengaji pon slalu skip2! apela nak jd.. btw, diz year adelah tahun pertama aku sambut ramadhan n syawal sbg seorang yg dah bekerja. b4 diz, jd student..lainla rasenye...

27hb ogos, aku ade interview utk jawatan jurukur J41.. ni 1st time aku dipanggil interview gomen since aku abes study awal tahun 2009..mgu lepas aku patutnye kene gi exam jawatan PTD kat shah alam.tapi kau xgi..malas.. nape ntah..xde ati lagi la nak jwb exam2 ni.

eh?? da panjang melalut aku pnye post ni.. anyway, selamat menyambut ramadhan pade sume umat islam diseluruh dunia. moga ramadhan kali ni lebih bermakna dan amalan2 kite diterima olehNYA..amin...

Rate

1

hmm..mcm malas plak nak wat keje. Tapi kalo x wat keje busan!!
tgklah esok mcm mana

sory aku tak bagi kredit kat penyumbang tread ni.. nantila dulu ye...

diari 12 ogos 2009
genap 5 hari pada hari ni.. aku terpaksa berkurung dlm rumah.. mc lak dah seminggu.. boring gile rasanya..

kesnya.. hari sabtu baru ni.. aku terjatuh di masjid.. kena tepi longkang tmpt ambik air sembahyang..  terbelah dlm gak tapak kaki aku.. mula2 jatuh tu aku tak perasan dalam luka tu.. sbb tak terasa sakit pun.. aku ingatkan luka kecil je.. lepas tu aku basuh la kaki aku tu nak hilangkan darah...

lagi aku basuh tgk darah tak ilang.. lepas tu baru aku tgk kat tmpt luka. Ya Allah.. dalam rupanya... masa tu aku dgn tunang aku..

terus aku panggil tunang aku.. ajak gi spital.. aku bawak keta dlm keadaan darah menitik tak berhenti... dia tak pandai.. nasib keta auto..

sampai spital.. petugas kat sana terus balut kaki aku n suruh tunggu.. hampir sejam menunggu kat wad kecemasan tu.. nama tak dipanggil2.. terus aku mintak tunang aku tanya nurse kat situ lambat lagi ke.. nurse kata lambat lagi sbb kes aku tak kritikal...

aku terus blah dari hospital kerajaan tu n gi hospital swasta... nasib tak ramai org.. tp wang melayangla skit.. kena la 7 jahitan.. yg tak best sbb kena tapak kaki.. so takleh la nak berpijak kaki tu..

tp sbb boring.. kelmarin aku gagahkan dri gak gi sek.. haha.. boring duk umah.. tp takleh masuk kelas la.. aku tunggu tepi bilik guru n panggil budak2.. suruh bduak2 wak keje kat situ.. haha

lusa baru leh buka balutan.. lambat tul.. dah la ubat tahan sakit dah abih... berdenyut2 lak rasanya..

hai..nak join. =)
Hari ni 12 ogos, penat. Pagi2 dah pegi lawat bebiri. Buat keje dalam lab. Eksperimen mula hari Jumaat, jadik sekarang dalam mode berlari ke langit. Duduk lab sampai malam. Ni baru balik dan terus rasa nak pengsan. Tak larat nak masak. Masak megi. huks. Semoga eksperimen bermula hari jumaat nih berjalan lancar. amin.

Rate

1

today 13/08/09

*aku mcm salah msk benang coz most of u here is a teacher.... xpelah,aku nk join gak diary ni!

hari ni dimulakan seperti kebiasaan,bgn pagi, solat, iron baju, mandi n gerak gi ofis.. nothing's special 2b described. aku dok kat kusi, bkk pc n surf tenet. cek email, bukak FB, cari.com, bace kosmo. kelainan yg ade pon mgkin disbbkn pg tadi aku nyaris2 tersondol apek cine naik motor cam org mabok! terpakse wat emergency break! nsb baik xterciom dashboard...sbb aku pemandu berhemah! pakai seat belt maaa! xpela..aku maafkn ke apek tu sbb pepagi yg cool ni..we need to act cool as well..:pompom:

em..bohsannye aku skrg ni..nak tulis hape pon xtaw.. sbb my life was soo flat..xde climax.. xde surprise, yet! but i cant predict the future.. unexpected thin' might come.. who knows? for the time being, i just try my best to focus on my career.. baru keje kt sini 8bln.. byk benda nak kene blajo lagi.. tetibe aku teringat kat supervisor thesis aku mase kt U. die ade kol mgu lps..die tanye kabo n tanye pasal career. rase bangge lak aku bile lecturer kol!

huh..ape lagi nak dibuat ni? buntu sgt2.. smlm, dah kalut gi subang airport utk install equipments kat skyvan..but suddenly, big boss call kate cancel fly kat sungai muda plak.. aku baru je teruja nak fly wat data collection utk kali ke2.. best gak wat keje field ni kalo nak compare dgn wat data processing kat opis.. so unlucky.. xpela, doa2la dpt project sarawak..bleh fly jauh sket..aminnn...

Rate

1

hari ini malas mandi. letih.

Saya ada lawati satu laman web mengenai dairi kehidupan seorang gadis dari ibukota yang kini menyumbangkan bakti mengajar anak bangsa mengenai tulis dan baca. kalau tak silap blog di www.penatina.blogspot.com

sedih gila baca blog dia...

4 ramadhan hari ni...
apa dah jd ya...makin byk bilangan usia kita...makin lemah rasa diri ni...

4 ramadhan...
apa yg kita dah baut setakat ni....yg menjadikan ramadhan ni lebih baik drp yg lepas....

Rate

1

today 27/08/09

interview J41.. hari yg ditunggu2 dah tiba.. pepagi lagi aku bgn sahor.. then trus mndi siap2 nak gerak ke putrajaya. kene ade kt spa kul8. so kene grk awal..kalo xnak trapped kt jln yg jammed. episod malang bermula bile kwn aku terlepas masok susur utk ke presint 13.. dah terpakse explore satu ptrajaya utk pth balik ke presint 13... pepagi lagi jadi nervous! somehow, aku sampai gak spa on time! pas register..tgu la turn utk dipanggil masuk bilik temuduga.

"tok! tok!" aku ketok r pintu tuh.. aku terus terpandang interviewer chinese lady.. on da spot aku kata "slamat pagi" [nasib baek xterbagi salam!!] she said, please have a seat. haku pon terkebil2 duduk, sesopan yg blh. seat aku jauh sket dr dieorg..mcm kat mahkamah jdnye! die tgk resume, terus die marah!! "nape awak xletak name company awk keje skrg??" merah muke aku..bengang kene marah pepagi.. dgn sesopan yg blh, aku mntk maaf... "maaf, itu  kesilapan saya sbb xletak name company".. die xpuas ati lagi..
die tnye aku xde blajo cara wat resume ke? bla2... brape minit abis pasal resume je. lupe tulis name compny pnye pasal.. WTF!!

next, die try provoke aku lagi.. "tell me about yourself [in working scope]".. aku pon cerita la berjela2.. then, aku ade silap explain sket je, die terus meng'hanjeng2'kn aku.. adeh.. napela pose2 nih kesabaran aku diuji? "awak ni keje multi task, so awak xsesuai keje kat JUPEM".. kononnye kalo keje JUPEM, keje kite scope kecik..single task je.. aku malas nak defend.. XKE SOMEONE YG KEJE MULTITASKING TU LG BAIK DR ORG YG WAT KEJE SPECIFIC? mmg aku xfahami nat lady tuh..aku taw, tugas die mmg nak provoke2 kite.. but that's was too much! nonsense! citer pasal aku muntah mase wat keje kat aircraft pon die dok mengejek2.. die naik mas..airasia..mane leh compare!:@

next, die tanye.. "tell me about any activities you have joined in school & university in english" ntah nape molot haku tersasul.. nak kate aku join marching competition..tersebot marching band!!!!! haku dah blurr..tapi wat2 confident.. die tnye nstrument hape aku main.. dgn super over confident aku menjawab "trampolin!"..tuhan je taw..betape aku telah menipu..die caye je plak tu. padahal trampolin tu alat senam lompat2 tuh!
aku gtau die aku kadet bomba n aku dah pass exam bomba peringkat tertinggi.. hadeh... die tnye plak, jenis2 hose..fire extinguisher.. jenis2 chemical die.. like hell i will still remember such thing!

xleh blah... orang dr JUPEM tu laki2.. die cume tnye aku 2 soklan je.. "ape beza dem, dtm yg company awk produce as compared to data JUPEM n kalo nak fly, nak mintak permit kat sape?" aku taw jwpn sume tuh..jwb je la..tapi dah xde semangat..jawab ala kadar je..

dah abis la interbiu aku ni.. aku pn bgn, amik fail n thesis aku.. aku pon gi kat chinese lady tuh n say "maaf kalo terkasar bahasa".. die pon kate "selamat berpuasa"... dgn penuh marah.. aku pon melangkah keluar.. tu la pengalaman 1st interview with gomen! like hell!!

aku mmg xletak harapan ape2.. redha je.. mmg cam da xde peluang! CGPA tinggi pon xde bg ape2 jaminan.. aku tewas pade provokasi2 lady tu!

sempena bulan ramadhan.. aku ucapkan slamat menunaikan rukun islam ke..2 ntah 3.. lupe! moga ramadhan kal ni lebih dirahmati.... to lady interviewer, sorry kalo kasar sgt aku menjawab soklan kamu tuh!

Rate

1

pg ni .. aku rasa bersemangat dan bertenaga .. pg td, sahur mkn nasi goreng campur ayam dan sedikit nuget .. he he ..

pkol 8, aku start basuh pelapik dlm keter .. aku dah lupa bila kali terakhir ianya dibasuh .. owh, tidakk .. dgn bersemangatnya aku basuh satu persatu dan jemur .. lepas tu, aku guna polish utk polish dashboard dan bhgn dlm pintu keter ..

punyalah penuh habuk, mcm dah warna kuning dashboard keter aku .. abis polish, waaaaahhh .. nmpk bersinar sinar ..

pkol 10 lebih kurang, aku pon dgn yakin membawa keter aku yg berkilat dashboardnya itu ..tiba kat traffic lite, aku siap boleh tenung kat keter berdekatan sambil berkata dlm hati, kotornya keter aku ...

ha ha ha .. keter aku dah berkilat dashboard .. hu hu hu .. sambil drive kekdg sambil aku liat dashboard aku , berkilatnya ... sampai satu tmpt aku nak u turn, lama jugak tunggu turn, jln mula jem ..

org ramai nak g shopping raya ker seme ? .. mujo lah ada mamat yg baik hati stop kan keternya utk aku buat u turn ..

Rate

1

bosannya hari ni...mmm cuti tinggal 2 hari je lagi. pastu kembali semula ke sekolah. arini dah kena siapkan semua yang patut untuk persediaan ngajar minggu depan.. tapi.. dah lama cuti rasa mcm nak sambung lagi..Dah lama cuti harini baru nak cari lembaran kerja yang sesuai untuk pelajar untuk P & P minggu depan.

Rate

1