CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tuahayam

DIARI KEHIDUPAN (kredit + untuk yang posting)

sorryy sgt2 sbb x smpt nk smbung diaryy smlm...
smbung smlm pny...

19/2/2010-part 2 & 20/2/2010

mlm smlm ak on9 lbt sket sbbnk study dulu..
mklulmla nex week ade 2 test menanti...byk yg kena bc lagikkk...femly law n association..erghhhh!!
aku study smpi la pkol 1 pg..
lps tu trus aku bukak tenet..
belek2 fesbuk..tup2..tuan umah banglo kat thread yg aku slalu lpk nk blik banglooo..
pe lg..sumer dok pakat dokk tunggu tuan umah tu masokk la...hangpa tau ke x sape nih??
klu nk tau tgk la avvy..
ktorg dok berbork ngan dier smpi la cari ni mentenen...
igt lame mentenen skali tu stgh jam je....
dok melepakkk la kat fesbuk sbb tuan umah pong da kua da n yg len pong dh kuyu dh mata...
aku pong lps melepak kat fesbuk terus pi tido sbb x dpt nk mnhn da mata nih...
pkol 5 tido wokkk...tp mlng sungguh berbau krn aku trpksa tido 2 jam..
sbb pepagi lagik dh nk kena ikot mak aku tmn dier pegi dgr ceramahhhh ttg bisnes ape ntahhh...conpom aku tidoooo...
ceramah tu wat kat kl international hotel..kat ne tu weyhhh..x pnh tau ponggg...melilau la carikkk..dkt satu jam smpi kat tpt tu..la kat chow kit ghopenyrrr...
dok dgr ceramahhh tuu igt smpi tgh hari jekkkk...malang berbau lagikkk smpi pkol 5....huwaaaaaa!!!! rimassss...x sukerrrr dgr ceramahh...aku pong on fesbuk kat henpon..men msgg..memacam2 la..borinkk kot...
tp part pling best skalikkk mknnn..hehee...mknn sedapppp gillerrr..
dlm pkol 530 tu grk blik umah..smpi umah dlm pkul 645...mandi2...solat...
terus wat diaryyy nih...

sekiannnn~~~

Rate

1

mud nak join gak la..mud tak menganggur sekarang dok blaja laie..
tapi ni la...kehidupan pelajar master research..

kul6 - 10pg

bgun..mandi..makan..and tgok tenet..masuk carik..bukak email..donlod cite baru..

kul 11-2ptg

wat keje sikit...still lepak kat carik..and writing..tetitun ngadap lappy sbb tak de ayat nak goreng..pastu..masuk carik..tak ngantuk da..sambung wat writing..titun alik...makan lunch...zohor..

kul2-6ptg..
ulang tayang menda kul 11-2 tadik...asar..mandi petang (kalo rajin la..)...

kul6-12t/mlm..

still wat menda yg sama..magrib..isyak..makan...tgok donlod da siap lum..masuk carik..lepak2...writing..time ni la idea mencurah2..so..patut ke aku titun time siang..and wat keje memalam??

** kesimpulannya..kehidupan aku sgt BORING..sbb aku dlm proses tulih thesis aku..aku tak benci..just tak de idea tuk dikerah...

**aku rasa mcam penganggur pun ada..walaupun aku ni dapt gaji...tapi..still aku tak kua g jenjalan or g soping..tak de kawan seh...

**aku akan keje bukan 7 nih...hopefully aku ley stabilkan diri aku nih...

**aku dok ngadap lappy >> 12 jam per day..and aku masuk carik >> 10 hours per day...and paling penting..aku wat keje aku << 5hours per day...

Rate

1

22/02/2010

Mula sek setelah cuti 9 hari
mmg tak ada mood nak ke sek
dan kalau boleh,aku nak apply cuti setahun
tapi aku masih ingat
tanggungjawab pada anak2 didik
aku mmg hilang semangat
sejak penghujung tahun lepas
aku cuba bangkit semula
minta nasihat kaunselor
dari tempat lain
aku sdg dlm kemurungan
aku sedar dan mmg ingat
reputasi kerja aku tak
seperti dulu
walaupun aku berjaya
menyiapkan segala kerja
entah brp lama lg keadaan ini
akan berpanjangan..........

aku mohon yg terbaik dari Allah swt

Rate

1

26/2/2010
hari ahad yang membosankan dan panas.tiada aktiviti lain melainkan duduk di hadapan interrnet dan berforum bersama rakan-rakan maya.ini juga ahad kedua terakhir sebelum kelas bermula.kelas mengingatkan aku tentang masa depan?betulkah jalan yang aku pilih ini?bagaimana terjadi semula kesilapan yang pernah aku lakukan seperti 2 tahun lampau?kerana kesilapan itu aku terpaksa melupakan cita cita sebagai pereka dalaman dan menyebabkan aku ragu-ragu dalam setiap langkah yang diambil.persetankan semua itu!pandanglah ke hadapan dan jangan toleh ke belakang lagi.

Rate

1

01 MAC 2010 - 04 MAC 2010

Minggu yang amat sibuk
dan begitu memenatkan
Kejohanan Olahraga kali ke 18
akan berlangsung pada 05 Mac 2010
Semua pihak sibuk melaksanakan
tugas dan tanggunjawab
masing2 sebaik mungkin

Satu perkara yang aku mmg tak jumpa
semasa bertugas di tmpt lama
....Aku tabik pd semua guru
di sek baru ini.....
biar sesibuk mana
biar sebesar mana tanggungjawab yang diberi
walau apa agenda yang akan berlaku
kelas mereka tak tinggal
dan seperkara lagi
aku kagum dengan semangat kerjasama/dedikasi
di kalangan guru2 di sini
kerana yang amat pasti
di tmpt lama susah dan sukar
utk mendapat kerjasama

kpd warga smk..........
aku bangga menjadi sebahagian
darimu.......
tahniah!

Rate

1

Aritu aku wat satu diari...tapi x sambung2 diari yg lainnya..
So..arini aku nak citer diari aku semalam punya..

diari aku 9 mac 2010

Jam 10 pagi - aku iron baju n semak beberapa kertas soalan ujian pendidikan seni..,mata rasa cam berpinau tgk jawapan budak2 yang macam2..ada yang reti jawab..ada yang merepek...

jam 11 pagi - aku tgk tv..tgk cenel @15..ada tayang konsert akhir af7..biasalah..aku kan peminat setia af..aku layan sampai part aril perfom lagu Kasih Tak Sampai..layan jiwang sat dengar lagu nih

jam 12 tgh hari- aku makan nasik n mandi..dah tu bersiap nak p mengajar..aku mengajar sesi petang..aku merempit p sekolah..tapi harini aku tumpang keta kawan aku..dia pon offer aku tumpang keta dia..skang kan musim panas..sian aku kna panggang tgh2 hari buta

jam 1-7 ptg -- aku kat skolah..hari ni ada 6 waktu..2 waktu awal..n 4 waktu last..yang dua waktu awal tuh okla..bebudak pon fresh lagik..semua mau blaja n buat kerja yang aku suruh.Yang 2 waktu last tuh memang memancitkan aku..kelas form 1..nakal ya  amattt...ada 3 org budak nakal yang main percik2 air dalam kelas..aku membebel sampai cukup dua masa..habis sora aku jadi cam sora Ella..amik kooo..

malam- aku balik umah..bawak balik buku karangan bebudak..semak karanga..okla jugak..ada jugakla yang pandai buat karangan..tapi ada jugak yang masih lemah dalam mengarang..aku kena latih lagi budak2 nih buat karangan dengan baik..nih azam aku pas habis semak karangan..aku pon on9 sampaila la nih..x tdoq lagi..walaupon ayam dah berkokok..maklomla..awal2 tadi aku d ah tdo.............sekian

Rate

1

Follow Us
405# ladybirdninja

dah pindah sekolah ka???

cerita dariku...baru selesai kejohanan MSSD penat lagi
ni kronologinya...
hari jumaat: acara lontar peluru dan jadi bidan terjun semak kad aloran acara.
hari sabtu: majlis anugerah cemerlang sekolah sampai jam 2 petang. balik keluar ngan family tgk kitchen kabinet.
hari ahad: Kejohanan MSSD (ahad pun kelija oooo)
hari isnin: sambung lagi kejohanan MSSD sampai petang. penutupan.
hari selasa: pnp macam biasa. malam dapat email dari PPD utk lengkapkan borang analisa exam 2009.
hari rabu: ujian bulanan KH. selesaikan dokmentasi kejohanan MSSD. selesaikan analisa dan petangnya emailkan sekali borang markah LINUS ke PPD. malam...rehat la...
esok...comform ada taklimat dari boss..hari ni dia g meeting. apa pun aku nak siapkan kertas kerja. sebab ada plan utk tarik mahasiswa U utk naik ke sekolah buat aktiviti utk calon UPSR.
lusa: plan utk ujian topikal sains tahun 6 dan mungkin ada perbincangan utk aktiviti /program bg calon UPSR sepanjang cuti sekolah yang bermula pada hari berikutnya..

Rate

1

diary 9MAC2010

hari ni sangat penat. emosi and badan penat.

bangun pagi nak pergi kelas bergaduh... penat. penat bila orang salah faham. jadi sedih. pulaknya, kena tinggal bas. penat kejar bas. penat. nasib baik ada classmate ternampak. kalau tak terpaksa ponteng kelas terakhir. dahlah subjek best.

tapi masih gaduh lagi. balik bilik tengahari. pun gaduh lagi. dah malam. pun gaduh lagi.

dah delete twitter. tak sanggup nak baca update dia yang menyakitkan hati....

dan masih tunggu update dari SA. where are u? rindu rasanya zaman-zaman flirting dengan dia. honestly speaking, lagi suka masa dia tak ada fb. masa tu dia rajin on ym. sekarang dah tak on ym sebab dah reactivate fb. tak dapat nak berchatting. bermesra.

aku harap dia tak lupa aku... aku bahagia nampak dia bahagia. tapi aku macam tak rela bila dapat tahu ada orang lain yang nak kat dia. i dont want anyone else wanting you like i do. i am selfish like that.

masa bergaduh dengan orang yang sayang aku, aku rindu dia yang aku sayang...

cepat-cepatlah datang esok.

Rate

1

11 mac 2010...

sok sari lagi sek..pastue cuti...
nak rilek jek....
2minggu lepas...sukan tahunan...penatnye...takleh nak citer...
seminggu sebelum sukan dah sibuk..tiap2 arie balik kol 6...
abih je sukan...sempat gak aku g bercuti ngan fameli....
pastue kuar nama kene wat soklan lak..adeh...
cmne la s/u peperiksaan buleh lupa letak nama??
ada ke 3 arie je bg mase nak buat soklan??
gile ke pe???
dah la aku kene buat paper 1 ngn 2 maths...
huhuhu....
semalam baru antar kat gb...setel sume..lega...

arini...bb sitter bawak my son g melaka..amik results spm anak dia...
so aku dan la jugak g tgk movie ngan en hubby..kebetulan lak en hubby cuti ari ni...
tak sabar menghitung hari nak bercuti....
2 ari lepas,gb panggil aku,soh ajar kelas tambahan..
huh....en hubby dah amik cuti seminggu nie nak balik kg...
ada lak dia soh aku ngajar kelas...awal2 tak cakap....
nasib baik ada cikgu lain yang sanggup....
cepat lah esok.....yeehaaaaaaaaaaaaaaaa

Rate

1

Post Last Edit by mamaSarah at 16-3-2010 14:29

Isnin - 15 Mac 2010 (semalam)

-baru nak mula ganti pose balik sempatlah bersahur air coklat dengan air suam

-pergi kerja, hubby hantar naik lrt kat bandaraya sebab dia ada kelas, pastu kene naik sampai maluri
penat gak jalan nak ke opis, tp x per sebab awai, tak ler terkocoh2 sgt...

-sampai ofis, kerje byk.. penat... azam nak balik awal sebab memang rasa penat.
-pegi mtg kat p/jaya dengan bos, huhu dlm kete tak tau nak ckp apa dengan bos.... lalalalal... pegi kppk - mtg-blik ofis sampai kul 2 pm....

-sampai opis, kertas keje pasal levy tak habis2, pas tu pula buat paper untuk research, tak sabar nak balik..semangat nak blik berkobar2 sgt penat

-pas tu pulak member upload gamabr kek kat blog dia.. huwa, lapar nak mkn kek
-azam: nak buat kek mlm tadi
-balik: singgah sogo, beli gula perang, soda bikarbonat dan dgn satu benda lagi yg ta kder kayt dapur
-azam: nak buat jugak kek coklat... payah nyer nak daki jambatan nak ke bank negara nih... kugagahkan juga w/pun rasa mcm nak pengsan...

-naik komuter, suh adik amik, nak gi PM beli mknan untuk buka
-sampai komuter adik amik, gi PM with anak2, beli nasi goreng, lepat pisang, meehon soto untuk anak..
-nak balik,anak nak belon lak, oklah belikan lah.... sarah dora, aman ben10

-samapi umah mama, tak sabarnyer nak buka...
-sampai waktunya: buka yahoo!!...
-pastu balik umah sebab aman dah ta sabar nak blik...

-hubby blik kul 10 lebih, anak2 nak tido! aku pun tertido kat sofa!
-dan nak buat kek, terbengkalai, mama nyer oven ntah mana, mixer pun sama, so postponed lah... cis tak sesuai langsung!

so- end of today

hari nih 16 Mac 2010 (Selasa)

-posa lagi - bangun lambat, x sempat sahur.... huhuhu
-gi opis lambat 3 minit..; huarghhhhh
-pas tu kene gi building sebelah nak amik slip bertugas kat palimen
-9.20 gi palimen
-sesi pembukaan yg tak best, awai2 dah gaduh, aperlah korang nih malu ler anak2 kecik tengok kamu semua bertekak.. hampas! hehehehe
-blik opis kul 1.15 ptg, penat nyer, nak tido jap!
-then sambung keje balik!
-nanti sambung!
-da!
-mission: nak buat kek? hm, tengoklah dulu ingat nak gi beli oven... huhuu besau nyer cite2.. fulus??? huhuhuhu

Rate

1

Khamis........18 Mac 2010

5.30 pagi aku dah bangun
husband nak bertolak blk ke bwth
jerang air/bancuh kopi utk bekal dia
6.05 solat subuh
lepas habis solat
husband nak berangkat
dia ckp kat aku
dia ada beli insurans kelompok
aku waris yg disenaraikan
kalau apa2 jd kat dia
aku akan jd pemegang amanah
ke atas fil aku
sbb dia tak nak fil aku dpt selonggok
dan akan dihabiskan oleh pihak lain
aku terus sebak......
sepanjang pagi ni aku berdoa
moga dia dilindungi
perjalanannya akan sampai ke destinasi

alhamdulilah husband dah selamat sampai
ke destinasi
moga allah sentiasa memelihara dirinya
insyaallah!

Rate

1

tak penah masuk sinii...sonok baca diari cikgu2... ...apapun bukan senang kan nk didik budak2 skang niii........i respect your effort!

18 mac 2010 - khamis

hari nih pose lagi.. terbangun lambat lagi.. hm, adakah sebab kepenatan pose dah terbangun lamabt selalu nih? tak best lah nanti merah lagi punch kad??/ huhuh

sahur pun tak sempat lagi
tak per hari tuh dah pose tak bersahur, takkan hari nih tak boleh...

buat kerja 8.30-5.00 pm tau!
tapi ms lunch nak g jj, nak cari hadiah nadia kahwin dan nak redeem jj voucher
dpt rm 40 voucher, syukran (ujung2 bulan nih) alih2 beli jam n poster crayon colour untuk sarah n aman...
ops! lupa pulak, beli jugak buku masakan senangnya masak... resepi mi, mihun dan kuew teow.. rm 5.50 jerk kat MPH.... berazam nak masak lagi nih... hehehe buat koleksi dan resepi di kala kecemasan... wakakak

tapi penat sangat... nak tido dah nak dekat kul 2... huhuhu sabar jer lah

kerja-kerja-kerja

5.30 pm balik.. skali wit min n eryn, naik tren tp turun kat csl, tak larat nak dari jejantas kat sogo tuh... tak sanggup...

pastuh jalan pulak ke kmtr tsk selatan, nasib baik tren ta klepas ,lagi.
tren sampai, dptlah duduk n trus tido (penat punya pasal) sampai kmtr kpg sntl kul 6.55 pm, pas tuh ayah amik...
minta dia turunkan kat umah, nak kemas umah/bersihkan apa yg patut/bersihkan diri...

sedap2 buat kerja dah azan, sempatlah wat air oren sunkist, bakar roti butterscoth 2 kepng n makan agar2 coklat wat sendrik... alas perut sblm ke rumah mak mkn nasi...

solat dulu pas tu gi umah mak nak dkt kul 8 mlm..
anak-anak dah tunggu, bila ckp ada crayon wah wah berebut2 nak blik umah (sebab tinggalkan kat um,ah, kalu ta kx mau blik nanti naya!)

blik umah dlm kul 9, gosok gigi anak2, basuh bdn sket, pas uth buatkan susu,  then tido kan anak...
ayahnay dah sampai umah awal. moto yg diservis tak siap lagi, siap pinjam mto bengkel...

then tengok penuggu gunung raya... seram gak erk...
last2 aman dah tido, kakak tak tido lagi....
mkn maggi papa masak,
pastu baru nak tido...

mama? heehehh tido wit anak
then terbangun kul 2 lebih sebab tak solat isyak lagi.. then tido blik..
so - end of day-

Rate

1

tak penah masuk sinii...sonok baca diari cikgu2... ...apapun bukan senang kan nk didik budak2 skang niii........i respect your effort!
kakct Post at 18-3-2010 13:08

kalu leh kongsi la sama diari.. hehe

hari ni bangun-bangun terus bukak laptop. yelah kan. ada viva. slides tak baca lagi. mampos kalau tak baca lecturer tanya nak jawab apa. dahlah dia foreigner. bukan reti pun nak fikir ayat dalam english on the spot. kena lah hafal betul-betul slides.

plan nak pergi fakulti pukul 12. last-last melagha dekat facebook, 1230 baru naik bas.

sampai-sampai ja terus pergi cafe. lapar gila. nampak member terus ajak makan. sekali tu dapat tahu diorang semua dah lepas viva. tinggal lah aku sorang. i down! ni yang malas nak pergi. tapi kalau tak pergi hilang 5%.

masa tengah makan-makan nampak SA. dia dah potong rambut. sungguhlah tak suka rambut baru dia. tapi entah. dia cute ;)

dah beberapa jam kemudian pergilah beratur kat bilik lecturer tunggu giliran. sambil-sambil tu berbual lah. sekali SA ada. and then dia kata "cantik baju". hehehe. and then terus berbual pasal chatting semalam. so sweet ok. even topik perbincangan dalam chat sangatlah menyayat hati, aku layankan juga. dah sayang. dia cerita pasal orang lain pun aku layankan ja.

petang sikit pula, ada orang cakap dia sebenarnya tak ada apa-apa pun dengan orang lain tu. dia just nak jealouskan aku ja. maksudnya? ha ha ha

aku di awangan ok. and sekarang aku tengah tunggu dia habis meeting. sambung chat. aku dah diiktiraf sebagai chatter sejati dia. ok. bukankah lebih best kalau perkataan chatter tu ditukar kepada cinta?

ok. aku tau aku berangan. tapi siapa-siapa yang tau aku suka dia mesti akan komen, memang patut pun. dia hensem. dia baik. dia cute. and dia suka flirt dengan aku. dengan orang lain?? no comment. tapi apa motif dia nak buat aku jealous kan?

still can't get over the fact that he wants me to be jealous...

*ok diari hari ni sangat annoying. sorry.

Rate

1

28 Mac 2010..
this week cuti sehari jek..
5 hari bekerja macam biasa..sabtu ada kem bestari solat..
semalam,bestari solat,budak2 pn tak ramai yg dtg..
since dah takde peruntukan,kitorang pn pakat2 la wat pot luck..
nak sonok2..ari sabtu kan...
b4 tue dah inform kantin,jgn masak byk2..tapi dia masak gak..
then,bising2 kat gb kata kitorang wat makan2 tak bgtau dia..
hampeeh tol...
org kantin tak suka kitorang wat makan2..nanti tak abih lauk kantin..
padahal dah inform awal2...adeh..adeh...

last week...
buleh jadik minggu paling besh...
tiap2 ari balik kol 2..
bukan senang nak dapat camtue..
last week,budak2 exam..so,balik awal ar...
no meeting....sebab???
gb tgh good mood...mayb..tgh apply for gb cemerlang...
org jabatan asyik datang jek..so,dia pn automatik turn to mode baik..
cikgu2 pn pelik,selama nie dok tengking2 jek..tiba2 seminggu jadik baik..
huhuhu..manusia..manusia...

last 2 weeks...
cuti sekolah...
aku balik kampung hubby aku...kedah..
seminggu la jugak dok sana.....
besh.....
sempat g mandi2 kat gua kelam...
ronda2 padang besar....
dan yang paling besh...
my favourite char kuey teow....hehhehehh..

minggu depan dah konfem balik lambat..
ada LDP...ada kokurikulum...
meeting....
yg pasti,takkan dapat balik awal cam minggu lepas...

arini..
tunggu hubby balik..ada misi..
cari swimming suit for my anak bujang....
nak usha2 sekali life jacket..
tioman dah menunggu bulan 6...
tak sabarnye nak bawak anak bujang belajar meminati alam lautan...
bl pikir pasal keje...penat otak...
jadik bl ari cuti...KITA ENJOY!!!!!!!!!!!

Rate

1

Post Last Edit by tuahayam at 13-4-2010 20:50

wah, last entry 18 mac, hari nih.... 23 mac....

lamanya tinggalkan diari... huhu

pagi tadi bangun kul 6.00 am. sepatutnya kul 5.45 dah bangun tp tido balik, ngantuklah... sebabnya, mlm td dah tido skjp, bangun balik basuh baju n mandi kul 12 mlm.. haru! sebab keletihan, masak (panaskan lauk, masak nasi, masak sayur), lap2 bingkai gambar, pintu, lampu dll sket... ops, tak lupa mlm2 buta menyiang sotong yg x sempat disiang pg tadi sebab balik pergi beli brg dah ada makcik hubby ajak mkn kat lake club... hehehe best2 sebab first time pergi sana... oklah tempat dia...  huhuh itu yg penat tuh...
then siap2 kan diri, kene awal sket sebab gi kerja naik kereta... hubby ada kelas, so kena awal lah (kalu x gi keje naik moto kalau hari tak ada kelas!).

kejutkan anak2, suruh bangun, tp dua2 masih ngantuk lagi...
ala siannya anak2 mama....
semalam masa maghrib seronok sangat agaknya jumpa pak nagh dan makngah dia, rindu lah kot pada mereka ... lambat balik umah, nak dekat kul 8.30 baru balik sebab ralit dan sonok main dengan pak ngah.. yerlah, pak ngah rajin melayan.....

sambil2 hubby anta anak sidailah baju yg dibasuh pagi2 buta td walaupun x sempat sidai semua.. x kisah janji baju hubby yg dah penat2 disental telah beres disidai... wakakakak...

huby hantar sampai sogo, naik lrt sampai mlri, punch kul 7.35 pgi, then mula buat kerja..
meeting kul 10 pg tp blm minum air lagi... belilah susu fresh milk kat 7e then bancuh dengan nestum dan mkn roti 2 keping...

masuk mtg, habis mtg kul 11 lebih td.. wat kerja pastu skrg dah time lunch...
nak gi beli mknan nih... bersambung kemudian....

sambung balik....

semalam lepas mkn buat kerja, pas tuh mtg bagai.... sambung balik kerja... blik lewat sket, dah petang2 baru ada mood nak habiskan kerja. dan akhirnya syukur, habis juga kerja, cuma pagi ni nak buat editing sikit....

maghrib - tunggu hubby ada kelas, sambil2 jalan2 kat sogo, cari hadiah untuk anak kawan. Birthday party dia hari tu tak dapat dtg.... alang2, belikan sekali untuk sarah dgn aman...

mkn roti Subway lepas tu balik umah.

telefon mak, anak2 semua dah tido, penat sangat agaknya berhempas pulas main kat luar rumah tadi, biasalah anak2 kecil....

pastu terus amik anak kat umah mak yg sekangkang kera tuh dr rumahku... ekekekek.... bila angkat dua2 terbangun.
bolehlah main skjp dgn diaorg....

tak lama pas tu sarah n aman tido balik....
sempatlah main kejap jer...

lepas tuh kemas2 lah sikit sinki yg ada pinggan mangkuk untuk dicuci, kain lap yg direndam dengan klorox untuk dibilas dan ntah apa2 lagi lah....
tengok citer NCIS on and off, lepas tuh Criminal Minds, lepas tu tv tengok saya dan selamat mlm semua....

zzzzzZZZZZzzzzz

Rate

1

puasa semalam. puasa sebab kena ganti - wajib. and nak kurang kan belanja.

ingatkan tak ada kelas dah. sekali message member, dia cakap masih ada. ingatkan nak skip. tapi nasib baik tak skip. kalau skip hilang markah kuiz.

pergi ambil tentatif program jati diri kat bilik persatuan. ada nightwalk!! nice lah kan. damn damn damn. aku dah lah tak reti benda2 ni. tapi takpelah. abaikan je.

yang penting dah sehari suntuk (dari semalam) aku tunggu SA. tapi dia busy. terlampau busy. sampai aku jadi sedih. dia tak ada. aku hilang 5 hari dari alam maya. semua tanya mana aku menghilang, termasuklah SA. tapi bila aku dah ada. aku diabaikan. aku down

tak kisahlah. yang penting BFs aku ajak keluar tengok movie. aku on jah. boleh buka puasa sedap2 sikit kan. janji nak pinjam kereta pukul 6. tup tup dah pukul 9 kereta tak sampai2. melepas! sedih gila. huhu. last2 balik bilik makan burger and nasi lemak (yang selang sehari makan) tu je. lepas geram thats why makan banyak2.

pergi lah on9. tunggu punya tunggu, SA tak muncul2. rancang nak tidur pukul 12. tapi sekarang dah pukul 1.17. tak tidur lagi. sebabnya? tadi dalam pukul 1 gatal tangan on FB sekejap. SA online. and buat julung2 kalinya dia tegur dengan 'sayang'. sangat heaven ok. but.. ada member cakap SA hari2 panggil dia 'sayang'. so, no biggie pun benda tu.

tapi entah... rasa kecewa je sebab dia just main2. im not important. at all. urgh. benci perasaan ini. keegoan aku buat aku cakap goodnight kat dia. tapi aku masih sedikit puas. dapat jugak berbual dengan dia setelah sekian lama.

i love u SA and i will always care about u...

Rate

1

30.3.2010
arini hujan renyai2 kt area umh aku..seakan2 tau ksedehan yg aku alami..arini aku sedeh yg amat bila ...........
hua..hua..hua

3 APRIL 2010..sabtu....
aku kene g simposium kat SJKC...
petang japg membe ajak g seminar math untuk budak2 tahun 6..
adeh...rajin ke nak g ptg japg???
sabtu pun keje lagi..
last week ada kem bestari solat...
this week pn cam full...
semalam dah angkut buku adab belajar....
nak kene isi nie..japg kene setelkan misi...
nak wat camne....markah baru buleh semalam,gb soh anta ari selasa...
kat sekolah.konfem tak dan nak buat...tambah2 next week dah tukar jadual baru..
tgk jadual cam agak penoh jek ari isnin...

nak tak nak...kene la wat kat umah gak...
seb bek anak bujang dok umah pengasuh arini...
buleh la setelkan mane2 yang patut....

sebenarnye terpanggil untuk menulis sebab situasi kat sekolah....
skang nie,musim denggi,demam virus...
nak dijadikan cerita,ada la 2 orang cikgu kat sekolah nie,anak derang masuk wad..
so,derang apply la CRK...emergency kan...
bl datang sekolah,gb sound....
"CRK cuma ada 3 hari je sampai bulan 6"..
"cuma 1 hari setengah jek untuk jan-mac"...
jadi,1hari setengah,tolak CRK,lagi setengah hari,tolak gaji...
uiihsssshhh...di mana kah perikemanusiaan???
layak kah cikgu bawahan ditindas sebegitu rupa???

org tue amik CRK sebab emergency....bukan suka2...
tapi suka juga ngan jawapan membe.."potong je la dah nak potong sgt"..
kehkehkeh...ingat dia buleh ugut2 camtue??
ingat cikgu2 takut sgt nak bersuara???

kadang2 aku terpikir gak..
camne la dia nie mase dia jadik cikgu biasa dulu???
yang aku tau..dia pernah buat dajal ngan gb dia dulu...
dan mungkin dia mengharapkan cikgu2 pn buat benda yang sama pada dia...

ermmm.......
manusia..manusia....
pelik kan perangai manusia nie....
layakkah seseorang berperangai seperti itu mentadbir???
kenapakah dia diberi peluang untuk mentadbir??
adakah untuk menaikkan keegoan dirinya???

kalau la satu ari aku diberi peluang seperti itu...
Ya Allah....Jauhi lah hambaMu ini dari bersikap begitu....

Rate

1