CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tuahayam

DIARI KEHIDUPAN (kredit + untuk yang posting)

13 January.

dah 13 hari aku berdepan dengan 2009. tapi baru semalam rasanya ku sambut tahun baru.

haish. hari dah malam. perut pulak berkeroncong.

nak makan apa agaknya ye. nak ke mcd, nak join kempen anti yahudi. tapi, teringin makan properity burger.

serba salah rasanya. mungkin meggi yang menjadi sasaran sekejapan lagi

pukul berapa nak tidor agaknya ni. hurm. bosan pulak malam ni tak ada apa nak di buat.

berforum lagi la nampak gayanya ni

Rate

1

14 jan 09..
masuk kali ni .. dah 3 jenis jadual keluar.. n masih menjana jadual waktu ke 8.. harap2 boleh kluar sebelum raya cina ni..
knapa laa melambak cikgu yg dtg sekolah aku minggu ni.. terlebih cikgu, 5 org.. pg td, dtg lagi 3.. cikgu praktikal pun datang jugek 3 bulan.. 11 org pulak tu...
budak2 lower secondary form mula belajar 8am-6.30 pm... kesiannya dia org..  apa punya jenis jadual dia org dpt..

Rate

1

14.01.2009

hari ni kat opis main tukar2 hadiah ... wahhh siok jugak  ... aku dapat hadiah coklat ... hadiah aku punya aku beli tabung ... cantik di mata aku ... eloklah aku bg tabung ni - simbolik ...
yerlah kan ke skang ni gawat dah  menjengah ... adik aku salah seorang yg jadi mangsa di berhentikan kerja ... terkejut beruk lah kejap ... dah lah anak 2, isteri fulltime hsewife ... adeh ...
last week dia pergi walk in interview kat subang ... hopefully adalah rezeki dia ... INSYAALLAH ...

Rate

1

15 Januari 2009

Hari ni kerja ku selongkar barang lama,
sebab lab sc tak wujud convert jadi kelas pula,
memula nak cari mikroskop tapi dapat set elektrik KH yang lama tak guna,
sebab aku dah memang panitia,
ambil juga la, tapi tgk set dah bertabur, ada yang tak sama,

pasal mikroskop, tak ada yang elok rupanya,
Ingat nak bagi praktikal kepada semua,
terpaksalah tukar plan, ajar cara lama,
tu kalau order, entah sampainya entah zaman bila,
tgk la kalau ada rezeki, pergi toys'urs beli satu yang murah punya,
just nak bagi budak tgk mikroorganisma,
setakat lukis kat white board, bukan boleh ke mana,
kena ada hands on experience barulah lebih bermakna.

set elektrik tu dah aku kemas tapi tak taula boleh guna,
jadi esok, kena la uji pula.
andai kata berfungsi, memang syok la,
sebab murid boleh bermain sambil belajar bersama.

lain hari mau kemas stor kebun,
dengar khabar, dah tak guna bertahun,
jangan ada binatang bisa...tu jer yang aku pohon....

i

Rate

1

15 januari 2009

tadi petang tadi wak kuar backup disket data smm cikgu2 yang dah siap.. aku terus backup data tu dlm komp aku.. tgk2 data2 tu semua data-data lama.. .. tertindih dah dgn data-data yang kau dah update 3-4 ari yg lepas.. pening dah...

arap komp yg aku guna kat sekolah.. data update tu tak terusik.. sbb aku bimbang ada cikgu salah gi backup data.. ilang data tersebut.. kena wak balik.. ..

pening2..

15 Jan 2009

Meeting...Meeting...Meeting lagi...

Hari ni meeting dari pagi smpi la ke petang....meetingnyer pasal benda yang tak berkaitan dgn projek yg aku handle tapi aku ambek sbg pelajaran utk menambah pengalaman dan pengetahuan ...tapi yang tak beshnyer  dalam meeting tu  bole plak  cakap bahasa yg aku tak paham...klu english mmg compem aku paham la...:@ dan yang menambahkan hangin aku, ader plak meeting mcm sembang2 kedai kopi...mmg la untuk merehatkan otak tapi klu citer yg luar dr tajuk meeting all da time tuh tak ke merugikan masa jer...baik p kedai mamak minum teh tarik smbil pekena roti canai...huhuhu...
tapi apakan daya..diriku hanyalah pekerja biasa...

kesimpulannya...hari ini mmg hari yang meeting yang paling membosankan sejak tahun baru menjelma...

Rate

1

Follow Us

16 Januari 2009

Hari ni kelas ada satu sahaja,
itu pun setengah jam jua,
sebelum tu dok belek set KH yang berkurun lama tak guna,
saja..mana tau kot sesuai dengan topik KH yang ada.
tapi malangnya set elektrik tak berfungsi pula.
entah la tak tahu dimana silapnya.
puas ku godek tak jumpa jumpa.
jadi lain hari la nak try dengan teknik lain ..mana la tahu menjadi pula.

lepas tu aku godek pula set binaan,
tengok gambarajah..ala tak lengkap..otak pun rasa terbeban,
tapi syok juga, rasa penuh kegembiraan
mana taknya..dapatlah settlekan masalah,
walaupun banyak kali buat salah...
harapnya, lepas ni boleh bagi murid mencuba,
'walaupun sejam dua belum tentu siapnya,
tapi tak apa lah...biar depa buat mana yang terdaya,
asyik belajar ngadap buku jer...tentu boring jadinya..

esok sekolah pula,
cuti ganti tahun baru cina,
so aku dah siapkan set lembaran kerja,
sebagai latihan tambahan agar ilmu yang diterima lebih bermakna,
bukan setakat sehari dua dah lupa.

oh ya..esok pun ada sesi fotografi,
sebab gambar kakitangan sekolah dah tak berseri,
nak tukar yang baru sebab ada baru sampai.
Jumpa esok...jangan pula nak monteng an cuti...

Ini la projek yang aku dok pulun hari ini....kembali ke zaman kanak-kanak Ribena.

Rate

1

16.01.2009

sebenarnya benda ni dah lama aku perasan ... sejak2 aku naik angin masa new year hari tu semuanya dah bertukar ... aku mmg orang yg akan express perasaan aku biler aku x pusa hati ... tp skang sekurang-kurangnya aku tahulah siapa yg boleh aku rapat n siapa yg tidak ... kenapa aku x boleh tunjuk rasa x puas hati aku??? kalau org lain kenapa boleh ...
sekurang-kurangnya aku x cakap belakang ... aku bukan macam sesetengah org tu yg manis depan je tp belakang kutuk rapat ... aku juga bukan second choice ... tp apa2 pun aku maafkan mereka2 yg ada mengata aku ... aku ikhlas ... tahun baru hijrah ni mmg aku mahu menjadi lebih bersikap sabar dan bersikap pemaaf ...

Rate

1

16 jan 09..
tgh dgr lagu Yuna...
hari ni aku rasa bengang.. jadual pindaan ke 3, dah generate kali ke 19..
tp masih gak lagi yg tak puas hati... siap bulatkan dgn pen merah..
sabar je laa... aku rasa nak sembunyi bawah meja..
kenapa laa aku kena fikirkan kenapa ada cikgu tu nak balik cepat hanya kerana nak masak utk laki dia????
aku sedar, aku ni tak berlaki.. tp masalah rumahtangga jgn laa dibawak ke sekolah..
dah masuk minggu ke 2.. aku tak update lagik buku rekod mengajar.. kalau PK nak marah.. lantaklah..
susahnya nak puaskan hati org.. PK pun serah bulat2 jek jadual tu kat aku..

Rate

1

17 Jan 2009..

Suasana di sekitar rumah aku begitu meriah.. Jalan-jalan jem lebih dari 2km... kesan dari pilihanraya kecil yang di adakan pada hari ini.. Kedua-dua penykong sedang giat merayu undi saat-saat terakhir..

tp seronok gak tadi.. aku round2 dgn motor.. hehe.. jgn masuk dlm tv dah la muka aku..

18 Januari 2009

Semalam sekolah ganti,
ingatkan ramai budak cuti,
rupa-rupanya, penuh jadual kedatangan hari ini,
bagus pula bebudak ni,
ada keinginan nak belajar lagi,
walaupun sepatutnya hari sabtu rehat-rehat dok depan tv.

anyway, hari ini hari minggu,
so bawa isteri tercinta pergi klinik ada janji temu,
dengan doktor pakar sebab ada sesuatu,
Alhamdulillah, diberitakan aku bakal dapat baby baru,
di jadualkan lahir mungkin pada hari merdeka, tapi itu semua Allah sahaja yang tahu,
apa pun, Semoga membesar dengan sihat dan sempurna wahai penyeri rumahtangga ku,
Begitu juga dengan isteri ku, semoga sihat dan tabah selalu,

Amin!

Rate

1

actually tak tau nak start macam mana tapi kita nak tanye sikit la...smlm dapat surat dr sekolah, kita pelik sikit la, kenape budak2 ni cuti tahun baru cina minggu depan monday until jumaat ye...surat tu saya baca berulang kali takut saya tertinggal perkataan tapi tidak...minta tolong kalau ade sesiapa tau reply kat kita boleh ...sbb bila cuti bnyk sgt, takut cuti yg bulan mac tak de pulak...anak saya ni berat mulut sikit nak tanye cikgu....

please reply

Reply #152 shania's post

jangan takut.. sebenarnya setiap sekolah diberi kebebasan untuk mengambil cuti tambahan.. tidak kacau pun cuti pertengahan penggal pada bulan mac...

cuti tahun baru cina adalah pada hari isnin dan selasa.. 3 hari lagi adalah cuti tambahan yang sekolah apply jika hendak..

sehari diambil sebagai cuti peristiwa... dan 2 hari lagi cuti berganti.. means setiap pelajar dan sekolah akan ganti persekolahan pada 2 kali sabtu..

tp tak semua skeolah ambik cuti berganti ini...

Khamis (22-01-2009)

Alhamdulillah... Akhirnya siap gak Data Profil Sekolah dan Headcount UPSR 2009.
Sakit paler wat menda tuh!
Nak kata 100% siap, tak gak sbb gambar GB jek yg tak ada lagik.
Mlm nih aku nak wat cover.
Esok keja aku just tampal gambar GB then binding pastu wat cover letter.
Menda tuh mesti hantar ke PPD sblm 26-01-09.
Pas ni nak pulun wat headcount utk tahun2 lain lak.

Ari nih gak, ada org JPN ngan PPd dtg sekolah observe cikgu2 j-QAF.
GB lak tak ada sbb kena gi meeting NILAM.
So, nak tak nak, aku la yg kena handle 2 org visitors tuh.
Ada la beberapa perkara yg ditegur.
Aku tak salahkan cikgu2 j-QAF atas perkara2 yg kurang lengkap tuh sbb aku dah sedia maklum awal2 tahun camni mmg byk menda yg tak terkejar utk dibuat.
Kena la rasional sikit.

Rate

1

Originally posted by tuahayam at 22-1-2009 06:49 PM
jangan takut.. sebenarnya setiap sekolah diberi kebebasan untuk mengambil cuti tambahan.. tidak kacau pun cuti pertengahan penggal pada bulan mac...

cuti tahun baru cina adalah pada hari isnin ...
tp tak semua skeolah ambik cuti berganti ini...

Betul tuh!
Sekolah aku tak ambik pun cuti tambahan.
Cukup la setakat 2 hari yg sedia ada tuh campur ngan weeken so dpt la 4 ari.
Seme cikgu pakat2 tak mau cuti sbb baru jek habih cuti akhir tahun ari tuh.
Aku ikut jek...
Kalu depa tak mau, aku pun tak yah la susah2 wat surat apply cuti.

22/1/09..
aku kecewa dgn sikap PK1 yg suka dgr ckp pengampu dia..
jd aku buat keputusan, kalau jadual waktu yg dah diubah 13 kali ni, masih nak ditukar lps Raya Cina ni.. aku tak sanggup laaa.. aku nak letak jawatan
setiap hari dari siang kemalam.. aku tak leh tido.. dok pikir psl jadual org lain..
aku sedih laa.. aku ni nama jek ketua guru jadual waktu, tp masa aku pun 25 jugek.. kena jadi penyelaras tingkatan lagi.. pd hal tanggung jwb buat jadual ni sepatutnya kerja PK1.. dia kan jaga hal kurikulum..
ini hanyalah luahan hati aku.. prinsip aku bila kita bekerja, buat kerja dgn amanah.. kenapa nak bg cikgu lain sampai 27 period.. sdgkan kita ambik 18/19 jek.. sgt laa tak adil.. aku tak sanggup nak buat camtu walau pd cikgu baru posting..
aku bersyukur sgt dgn hidup aku skrg ni.. aku tak mau laa kalau aku susahkan org lain, esok2 aku pulak yg susah..

Rate

1

Reply #156 zehra2's post

aku pun guru yang bertanggungjawab buat jadual waktu.. dan jadual masih 25 waktu.. dan tugas2 lain aku juga s/u kokurikulum sekolah.. guru data sekolah... penyelaras makmal komputer.. dan pelbagai tugas lain... dah la ajar kelas depan budak tahun 6

dan disebabkan jadual waktu 25 diberi pada tahun ni.. tahun ni mmg terlampau sibuk bagi aku.. bayangkan lah.. dah 3 minggu persekolahan aku tak sempat nak buka pun lagi makmal komputer.. terkejar2 setiap ari nak siapkan data-data yang diperlukan oleh sekolah... ni cuti selama 5 ari ni.. banyak keje nak siapkan..

nak taip senarai kegiatan kokurikulum setiap murid dari tahun 1-6.. nak siapkan borang SMM/BMM murid tahun 1.. nak tanda ketas peksa untuk 3 kelas.. .. nampaknya cuti macam tak cuti la....

dan aku sangat berharap pihak kementerian batalkan balik jawatan guru data yang tidak memberikan sebarang erti walaupun kuar perkeliling guru data waktu mengajar tidak lebih dari 12 waktu.. tp kerana guru data termasuk dalam kuota guru tak macam guru media.. so perkeliling tu sekolah takleh pakai.. kalu pakai gak.. kesian guru2 lain...

tp waktu mengajar sama..  tp beban buat2 data dah tergalas.. .. bukan merungut ke apa... aku seronok sebenarnya buat2 mende ni... tp tulah.. sampai diri sendiri pun takde masa...

mmg jadual waktu takkan dapat memuaskan hati semua guru.. percayalah. ubahla 1000 kali sekalipun mmg ada guru yang takkan berpuas ati..

Reply #153 tuahayam's post

thanks...about my posting, kalau ganggu thread ni blh la delete...saya rasa pelik je sikit tahun ni sbb tahun sblm ni tak cuti lama...mod, why not kita bukak satu thread borak, sometimes nak tanye perkara kecik tapi bila buka thread baru kadang2 thread tu tertolak kebelakang and some people akan bukak useless thread...harap dipertimbangkan ye...

Balas #157 tuahayam\ catat

sian kat cikgu tuahayam..faham betapa bznye tu..sbb guru data sekolah saya...mmg tak mengajar langsung...so memang le bz sgt kalo dah jadi guru data then kena ngaja lak..bwk bersabar cikgu yekk.. ok now nak habaq mai pasal saya lak..eheks

Hari : 23/1/09
Tempat : Padang Ragbi MBI Ipoh Perak

Alhamdullillah..berakhir sudah Pertandingan Bola Jaring (SM) MSSPK Daerah Kinta Utara..  dan berakhir lah tugas saya sebagai Juruacara..walaupun penat ..tapi puas rasanya..as tuan rumah..rasanya sekolah saya dah pun buat yg  terbaik dan lebih baik lagi dapat tempat ke 3.. unexpected sebenarnya...  Kalo ada org kata jadi AJK seronok sbb bleh tuang clas kena p stadium.. tolong le tarik balik statement tuh..can u imagine kami AJK utk 1st day Rabu hari tu berada di padang ragbi...dari pukul 7 PAGI sampei la 7 MLM.. 12 jam la kiranya..berpanas terik dan kemudiannya berhujan..tu blum kira p anta student balik lagi.. anyway.. sampai rumah terus flat..sempat sembahyang maghrib...pastu muntah2..telan ubat 2biji..pahtu tido sat...kul 11 mlm baru bangun makan..pastu Khamis by 7 PAGI dah kena ada di padang ragbi lagi..bukan nak mengungkit ..cuma nak bagitau mereka d luar sn yg slalu pandang remeh tugas seorang guru... me myself punya pandangan untuk tugas nih..sebenarnya seronok.. dapat mengasah bakat..kalau saya sebagai juruacaralah..untuk AJK lain plak maybe baru realize yg depa pun sebenarnya berbakat..kalo tak di bagi tugas..tah2 sampai ke sudah tak tau pun yg diri tu sebenarnya berkebolehan...dan dapat eratkan silaturahim antara guru..maklum sy guru baru.. malahan dpt jugak suaikenal ngan guru dan pelajar dari sekolah lain.. dan kebetulan jumpa lak ngan member DPLI yang posting sekolah lain..dia bwk student utk bertanding..kecik sunggoh dunia..wah jejak kasihan la kami... so hari nih hari penutup... dpt selesaikan majlis dalam pukul 11.45 pagi.. Harapan saya.. moga guru2 lain pun kalo dapat tugasan mcm ni..boleh lah berkongsi cerita dan pengalaman.. eheks sama2 kita bantu memartabatkan prefesion guru..InsyaAllah...

Rate

1

23 januari 2009
dah 2-3 ari ni aku langsung xda mood nak wat keje2 skolah, penat seharian kat skolah wat aku rase malas sangat2 nak sambung keje kat umah, ah... cuti taun baru cina ni aku nak rehat puas..... arghhhh, mana peginya azam tahun baru aku nih... konon x nak malas2 dah... hmmm, malam2 mcm ni aku layan game lagi best.. dah penat layan anak murid kemetot kat sekolah, xpe.. x pe.. tahun baru cina ni, sambung balik azam aku...

Rate

1