CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tuahayam

DIARI KEHIDUPAN (kredit + untuk yang posting)

Reply #157 tuahayam's post

satu jek jwpn bg semua masalah aku ni.. selalunya.. org yg boleh buat kerja.. tak byk karenah.. & kental dgn kutukan rakan cikgu dibelakang kita.. org mcm gini laa yg selalu dpt jawatan..
hujung thn lepas dah di sebut-sebut.. cikgu DG44 akan pegang jwtn kanan.. tp bila buka sekolah. kerja chachai ni dpt lagik kat aku.. yg DG44 tu masih jugek duduk mengangkang!!
PK1  tu mmg ckp tak serupa bikin..
org selalu ingat guru jadual waktu ni byk power.. tentukan subjek & kelas satu sekolah.. pd hal.. nak memuaskan hati rakan guru.. nak bertindak adil, tak bias.. susah..  itu yg sudahnya, jadual makan tuan..

Reply #161 zehra2's post

hehe.. betul dah tu...

23 januari 2009
minggu ni mingu paling menyeronokkan sekali bagi semua sekolah aku... 3 permainan awal yang dipertandingkan serentak pada minggu lepasi semuanya mendapat johan..

Pertandingan bola jaring, ping pong dan catur semuanya menjadi johan... dan akan mewakili daerah ke pertandingan peringkat negeri nanti..

yang lebih terkejut.. aku bawak budak tahun 3 wakili sek dlm catur.. dia dpt naib johan.. kira catur tu johan dan naib johan bolot ke sekolah aku belaka.. aku budget budak thun 3 ni lagi 2 tahun baru leh hadiah. tiba2 dpt.. dah la 2-2 peserta pompuan thun 3 n 5 tu tak kalah langsung dlm 6 games..

dan kelmarin cipta sejarah lagi... tiba2 guru besar datang bersalam dgn aku ucapkan tahniah sbb menang catur.. haha.. tak pernah2 dia turun ke bilik guru just utk bersalam n ucap tahniah camtu.. haha..

lepas tu aku buat main ke dia.. patut kena bagi duit ni.. sbb nak belanja budak2 yang menang nanti.. dan dia terus tanya nak berapa.. aku jawab RM50.. terus dia kasi.. cam buang tabiat guru besar aku... maybe seronok dan tak sangka 3 kejuaran serentak dapat.. hehe

cuti 5 ari start kelmarin cam takde makna gak.. banyak keje2 sekolah kena wak balik..

siapkan tanda kertas exam.. nak key in data SMM/BMM murid tahun 1.. nak siapkan senarai murid kokurikulum 2009.. nak edit gamabr utk wak kad pengawas..   ..

arap2 sempat la siap...

Sekolah aku lak, GB yg beria2 nak wat jadual waktu.
Aku dah siap dah jadual tp GB lak yg beria2 nak soh pakai jadual dia.
Jadual dia tuh dia wat pakai program sedangkan jadual yg aku wat nih just secara manual jek.
Berterabur sekali jadual yg GB wat even pakai program dia tuh.
Hampir seme cikgu tak puas ati so aku berazam, lps Tahun Baru Cina nih, aku nak gunakan kuasa veto aku utk abaikan jadual GB dan pakai jadual aku.
Apa nak jadi, jadi la!
Hahaha...
Bila dgr korang bercerita psl jadual 25 waktu, rasa cam best jek.
Sekolah aku, 25 tuh kira antara yg terendah la.
Last year, paling sikit 28 dan paling byk, 34.
This year tahan sikit sbb ada masuk sorang cikgu baru so paling sikit 23 dan paling byk, 29.
However, aku still tak puas ati sbb aku still nak try ekjas yg kena 29 waktu tuh.

Jumaat (23-01-2009)

Ari nih seronok sgt sbb GB tak ada kat sekolah.
Dia gi meeting GB2 kelompok kat sekolah jiran.
Hahaha...
Last minute bila nak balik, sampai lak surat nak data Cikgu Berjawatan yang Mengajar Matematik dan Sains tetapi Bukan Opsyen.
Just GPK Ko jek yg terlibat.
Dia cikgu opsyen BM tp ada gak ajar MT Tahun 3 sbb dia pernah gi course ETEMS.
Ptg nih lak pukul 3, ada meeting netball kat sekolah aku.
Aku tak sempat balik lagik ke rumah pastu teringat lak anak2 ada kelas silat pukul 3.30 ptg kat sekolah aku gak.
So, terus pecut ambik anak2 kat rumah utk bawak ke kelas silat.
On the way back, berselisih lak ngan keta cikgu silat tuh.
Lagi la aku kelam-kabut drive sbb takut lambat.
Dah ambik anak, bawak ke sekolah utk silat, aku terus naik ofis nak sambung keja and nak attend meeting netball.
Cikgu netball tuh ckp, kalu GB tak ada, mintak tolong aku handle the meeting.
Nak dekat pukul 3.30, GB datang and kebetulan lak dpt call dr babysitter mintak tolong ambik baby sbb dia ada hal.
So, aku bgtau cikgu netball tuh aku tak leh handle meeting sbb babysitter dah call and lagipun GB dah ada.
Kemas2 beg then terus balik ambik baby.
5.30, gi sekolah smula ngan hb ambik anak2 dr kelas silat.
Penat keja ke hulu ke hilir ari nih!

Rate

1

24 januari 2009
malam ni malam minggu, time untuk berehat sebenarnya... tapi nak tengok tv pun xda crite yang menarik. so aku cadang nak siapkan carta organisasi untuk makmal komputer. alamak... gam plak dah abis, lupe nak beli baru.. hmm, tukar aktiviti la plak.
sambil2 surf internet ni, ble gak sambil2 tuh aku carik Rancangan Tahunan untuk subjek bahasa Arab aku..
Nape la aku ble terlupe yang tahun 2 sekarang dah guna silibus baru, so RPT pun kena wat yang baru...
aku punye sebenarnya dah siap wat minggu lepas, tapi aku rase x perfect sangat, banyak yang kurang.. kot2 la yang orang lain punye lagi bagus, ble la kongsikan pada aku skali...
hari rabu hari tuh, GB aku ada bagitau JPN nak p lawat sekolah, pantau jQAF.. fuhhh, berdebar tok sah cakap la.. takut gak kena tembakan bertubi2, yela... perisai x berapa nak kuat, banyak yang x sempat kemaskini lagi fail2 tahun ni. nasib baik la sudahnya, sampai Jumaat pun diorang x datang2... sempat la aku wat persiapan lagi.
sambil2 tu, aku wat BBM tambahan untuk aku ngajar Iqra' khas untuk anak murid aku yang agak2 lemah skit tu. ًًً
siap la korang kalau pas ni x dapat2 jugak apa yang aku ajar.. bukan korang x boleh baca, tapi korang malas nak pikir..
harap2 berkesan la usaha murni aku nih... amin.

Rate

1

Ahad (25 Januari 2009)

Adoi!
Pening paler dr semlm hingga ke pagi nih sbb jadual waktu tak habih ekjas lagik.
Seme dah nampak cam ok tetiba baru perasan Tahun 3 kurang satu masa Agama.
Mana la aku nak selit masa yg satu tuh?!
Puas mencari punca utk selitkan masa Agama di Tahun 3 tuh sambil cuba nak elak terburainya jadual yg hampir 98% dah siap.
Arrggghhh.... Tension!
Jadual SBT ngan extra class utk Year 6 tak siap lagi nih!

Rate

1

25/01/09
pagi td gi sekolah, ambik buku latihan & buku kerja student bawak balik rumah..
nak kena tanda...

Follow Us
28/01/09

harini aku masih cuti lagi (CNY holiday)...erm, bz nak kene habiskan assignment.kesian anak2..terpaksa dihantar ke rumah bbsitter..kalau tak, kerja aku tah kemana...bz melayan kerenah diaorg...dengan kakiku yg sangat sakit ni..apa pun kene kuat jer..semalam masak nasik goreng daging..semangat tgok anak2 aku makan...tang tu la aku kesian bila nak berjauhan lama dgn anak2...apa2 pun aku kene harungi setahun ni dgn penuh ketabahan hati...semangat kene kuat...teruskan perjuangan walauapapun....

Rate

1

28/1/09
hari  ni aku dah sekolah... masuk kelas tahun 2, ok la... dak2 ble faham apa aku ajar.. tapi bila bab wat latihan... hampeh. yang siap & hantar sume dak2 pompuan jeh... mcm ni punye gaya, mcmana la dak2 laki nak memenuhi IPT, klau yang rajin blajar tu mostly dak pompuan.
masuk plak kelas tahun 3... ermmm, awal2 lagi dah wat perangai.. baca doa  pun nampak sangat x ikhlas, membebel la plak aku perabih air liur dengan tazkirah 2 minit dalam bab Keberkatan Doa... ambik korang. tadah aje la telinga...
tengah2 ngajar, bese la... budak2 kan suke wat story telling sesama diorang time cikgu tengah pot pet pot pet ngajar kat depan... tiba2 ada sorang budak ni cakap satu perkataan ala2 lucah bagi dak2 tahap 1...
apa lagi... aku pun menjalankan tanggungjawab aku sebagai sorang "ustazah".. heheh..konon2 je la.. langsung x bercakap dah budak tuh sampai bunyi loceng... wat keje pun dah x toleh kiri kanan cam selalu dah...
petang ni aku ada kelas tasmik sampai kul 4, patutnya kul 5 stay kat sekolah lagi untuk koko, minggu ni turn persatuan2. seb baik la ustazah senior aku baik ati, sian dengan aku & faham akan kepenatan aku.. dia kata kat aku," x yah datang la petang ni. sian kat awak.. biar akak je yg handle.."   Alhamdulillah...
balik sekolah, memang terasa penat yang amat sangat, terbaring aje dah aku... rase mcm nak angkat kaki pun x larat dah...
tido awal la aku alamatnye malam ni....

Rate

1

2/2/2009
@ School

Masih lagi dalam minggu orientasi guru baru.  This week merupakanminggu terakhir untuk orientasi ini.  Sepanjang hari dalam mingguorientasi ni, kami guru baru kena balik 4.30pm..Adoi pening kepala!Nasib la esok Perak cuti...dapatla ready utk pnp....eheks.. Hari nidapat jadual mengajar.  Thanks God just 12 waktu. Amatlah sikitnak dibandingkan ngan cikgu-cikgu lain.  Tak tau la pulak kenapasikit. Dan jadi guru kelas untuk form 1. Penasihat bolakeranjang,penolong penasihat taekwando.  Rasanya teramatlah okay untuk gurubaru.  Kesian gak ngan cikgu2 lama.  Tapi dah rezekikot..tengok la tahun2 depan kot dapat cenggini lagik..memang rezeki sgtla... tapi rasanya tak la kot...ahaks.. kalo dpt gak alhamdullillah...okay guys.. nak bersiap untuk balik.. kepala pun dah mcm ting tong!lapaq tak mkn lunch lagik... nak kul 5 dah nih...slmt mengajar utksemua... tataaa

Rate

1

Reply #169 duraroslen's post

12 periods jek seminggu??
mmm.... alamatnya, ko masaklaaa jadik guru relief...
..............................
3/2/09...
ramainya cikgu praktikal datang.. sampai bulan 3..  jadi ada sikit senanglah..

tapi risau pulak kalau dia tk dpt kejar sukatan.. masaklah pulak aku nak buat kelas xtra....

Rate

1

Originally posted by zehra2 at 3-2-2009 12:17 AM
12 periods jek seminggu??
mmm.... alamatnya, ko masaklaaa jadik guru relief...
..............................
3/2/09...
ramainya cikgu praktikal datang.. sampai bulan 3..  jadi ada s ...

Itu la pasalnya kak zehra (ewah..selamba panggil kak.. okie kot kan kak zehra kan..eheks) masak la kire nih..jangan sampai hangus suda.. since lapor diri ari tu pun relief je manjang.. dah jadi mcm cikgu relief (relief tu dah macam subject dah pulak) tapi takpela, yang menurut perintah.. kena ikut dengan rela hati..kat sekolah saya pun ramai gak guru praktikal..sampai lan 4.. amik class saya lak tu..  last2 satu masa je saya ngajo moral..

03/03/09
@Home

Mengexplore web untuk pnp esok.. first and second period for ictl.. ngajo dah banyak kali pun rasa nervous lagik.. agaknye nie first ngajo utk this year.. tu jadi lagu tu.. prepare lesson plan dan yang sewaktu dengannya.. doa kan dapat buat yang terbaik yek.. adios

Rate

1

4 hb 2..

aku nak cerita yang menarik hari ni kat sekolah...

kami cikgu2 and student excited giler sebab hari ni, telur boleh berdiri atas simen..

so, semuanya duk sibuk try.. cikgu sanggup keluar gi beli telur...

macam pesta la dapat tengok fenomena telur berdiri..

yang aku faham. masa telur berdiri bermakna kedudukan bumi, bulan ngan matahari adalah sejajar...

daya tarikan graviti dari matahari dan bulan menyebabkan telur boleh berdiri?

sape try benda ni kat sekolah pagi tadi?

selebihnya, ada kat thread nih..

http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=399743&extra=page%3D1

Rate

1

6/2/09..
hari ni masuk relief kelas ke 12 Form 1.. kesiannya dia org.. dah laa 14 org jek.. cikgu2 pun mcm tak nak masuk kelas ni..
aku dah lama perhatikan guru kelas ni.. dia selalu tak masuk waktu maths.. MIA.. budak2 kelas belakang ni, bila cikgu takde, normal laa bising..
dia org ckp, cikgu selalu tak masuk ( mmg aku check buku kawalan kelas.. cikgu tu tak sign pun.. kurang asam betul..:@ )
cikgu selalu marah2 dia org sampai tendang-tendang kerusi.. lps semak buku latihan, cikgu campak.. nasib tak baik, basah sbb masuk longkang.. kalau tak siap kerja.. cikgu denda pumping sampai habis masa...
sedihnya.. budak2 tu baru masuk Form 1.. dia baru nak sesuaikan diri dgn alam sekolah menengah.. dah tu kelas ke 12.. kelas yg akhir sekali.. apa cikgu tu ingat kalau dia denda sampai nak mati pun, budak2 tu boleh ke sekelip mata jadik genius???
pd hal mamat 2 ekor tu, baru jek posting awal tahun ni.. apa yg dia org belajar tu depa tak praktikkan ke?? kalau tak mau mendidik.. jgn jadi cikgu.. pergi cari kerja kilang!!! kerja dgn mesin.. kalau tak suka, boleh tutup suis..
mmg kami, selalu perhatikan cikgu2 baru ni.. yg perempuan ok.. tp mamat 2 ekor ni mmg bermasalah.. asyik laaa ngadap laptop.. bukan tgk CD pun.. tak kan laa dia pun join forum ni kan..
rasa2nya kami tak beri tekanan pun pd cikgu2 baru ni.. waktu mengajar pun 20 jek.. sbb aku kasi cikgu praktikal ambik kelas dia skit.. sepatutnya dia boleh relax skit explore budaya sekolah ni.. sesuaikan diri dia.. n give the best..
wahai cikgubaru.. kerja kita ni mmg dibayar upah.. tp itu ganjaran didunia.. kalau kita ikhlas mendidik dgn baik.. kita dpt ganjaran diakhirat.. insyaallah..

Rate

1

7/2/09

begitu bz sekali diari aku dalam 2-3 minggu ni.. tak sempat rasa nak bernafas... macam2 hal perlu disetlekan... minggu dpn suakn sekolah.. byk mende nak kena wak... tp thn ni rileks la skit sbb s/u sukan yang baru kerja laju.. aku bagi panduan skit2 je.. so nampak sukan aku dah leh lepas ke s/u ni la..

banyak aktiviti yang perlu dibuat... minggu lepas PPD mintak sekolah aku antar wakil tkrs utk wakili daerah dalam perkhemahan unit beruniform peringkat negeri... tp lepas bincang ngan pen kanan kokurikulum.. aku suruh PK KO tepon PPD suruh cari sekolah lain..

sbbnya nak antar latihan pusat budak2 tu jauh betul.. ambik masa dan tak padan nak 5 org je budak aku... dan waktu nak antar biasanya aku n sorang lagi cikgu bergilir biasanya.. tp bertembung pula dgn jadual aku n dia nak bergilir utk antar budak daerah catur...

lagipun budak2 yang dia nak ni semua sejak dari tahun 4 dan 5 dah biasa wakil daerah.. so tak terkilan la.. sbb diorg dah ada sijil daerah.. dan tahun lepas bdk2 ni dpt wakil negeri.. tp bertembung dgn tarikh lawatan terpaksa tolak lak.. mmg rugi rasa...

lagipun salah satu sebab lain aku tolak wakil daerah ni sbb nak tumpukan kepada kejohanan olahraga daerah.. sekolah aku dah 3 thn berturut-turut joahn pembarisan masa kejohanan.. so thn ni nak kekalkan lagi.. so aku tak semapt nak latih budak baru.. so budak2 ni juga yg akan jadi peserta pembarisan sek aku... hehe

pening dah rasa...

3-5 hb  feb2009.
arghhhh...penatnya minggu ni. kena camping plak, perkhemahan bersepadu unit beruniform peringkat daerah... aku suke gak camping2 nih, kadang seronok. seronok tapi penat... penat sebab x banyak aktiviti saangat... budak2 memang la banyak aktiviti, tapi cikgu pengiring plak sampai x tau nak wat apa, duk je melangut tengok budak2 wat aktiviti... paling aku benci time camping ni ialah bile time nak mandi, nak buang hajat...alahai.. budak2 ni plak payah tol nak dengar arahan.. dah kata tandas yg 1 tuh khas untuk cikgu2 je.. depa ble p bantai masuk jugak... hari pertama camping cukup seksa... kepala dah sakit sangat, sebab siang tadi panas sangat2... malam ingat nak tido lena tapi budak2 asli kat khemah sebelah ni ble wat konsert lak... excited sangat bekhemah kot sampai x ble tido. nasib baik la masuk malam kedua tu sume budak penat dengan aktiviti, so bila malam masing2 dah letih...suasana malam tu sunyi, memang lena la aku tido... x sabar nak balik sok.

jumaat 6 feb 2009
pi sekolah mcm bese, masuk kelas mcm bese... pas tu wat soalan periksa untuk exam Penilaian pertama 24hb nih.. selalu soalan peksa Majlis Guru Besar yang wat, tapi sejak dari tahun lepas, langsung dah xda soalan yang diorang sediakan. kena wat sendiri sudahnya...tgh siap2 nak balik umah sementara tunggu loceng bunyik, org dari syarikat MIMOS lak call nak nombor siri speaker makmal komputer... alahai, time aku nak cepat, time tu jugak la ade je hal yang mengganggu.

7 feb 2009
cuti sekolah pun, tetap kena wat keje sekolah... hari ni aku siapkan pamplet asrama... tahun ni sekolah aku masuk pertandingan asrama lagi, mcm 2 tahun lepas... wakil negeri.. apsal la diorang pilih sekolah aku ni, banyak lagi sekolah lain yang lagi cantik asramanya... tepaksalahhhh....

Rate

1

8 hb 2

pagi tadi pergi sekolah... siapkan tanda buku students sebab esok dah start jadual baru...

1 kelas bi form 1 telah pon digugurkan dan digantikan dengan subjek ICTL 3 kelas..

kira ok gak la.. ringan ckit beban time exam... x de la sibuk sgt menanda kertas..

ade beberapa orang cikgu lagi datang siapkan headcount sebab next week katanya ade pemantauan dari JPN..

diaorang nak check filing kot..  tp selalunya sekolah aku ni diaorang tak berminat ngat nak dtg... hehe..

balik sekolah lebih kurang kul 4... balik umah siapkan modul, prepare utk kelas esok..

walaupun dah prepare kdg2 tu aku still rase tak tahu nak ajar pe esok... ermmmm

Rate

1

DATE : 9 FEB 2009

harini aku sedih. menangis lagi depan laptop. sedih mengenangkan arwah baby Zulaiqha. sedih mengenangkan kepayahan yg mak arwah rasa. sedih sebab aku ingat lagi camna happynya-go-luckynya deejah (mama zulaiqha) masa kitaorg sama-sama kat sekolah dulu.  bulan depan sepatutnya zulaiqa sambut 1st birthday. but she's not here. and not coming back. only her can stop the tears in her mother's eyes. only her can cure the pain in her father's heart.

but she's not coming back.

aku terbayang betapa happynya aku sambut birthday anak2 aku. tapi Deejah takkan rasa perasaan tu. Aku boleh bayangkan deejah akan ada kat kubur arwah pada hari tu.  

menangis.

mcm aku sekarang.

cuma luka deejah lebih pedih dari apa yg aku rasa. lebih perit. aku pun dah rasa remukk hati ni. tak dapat bayangkan perasaan deejah

aku bersyukur ko kuat. Allah takkan menguiji hambanya denagn ujian yang tak mampu ditanggung.

aku mintak maaf sebab aku tak pernah call or sms ko. bila aku chat ngan ko pun aku dah berjurai2 nangis. aku tak sanggup nak dengar suara kau sebab aku tau nanti aku yang nangis. takkan la ko nak pujuk aku pulak kan?! tak kena sungguh. setakat ni ja yang aku mampu buat untuk ko.

lepas ni insyallah aku pergi kubur arwah. au harap ko tak kisah. harap2 aku tak terjumpa ko kat sana. because i wouldnt know what to say.

Rate

1

10 Feb 09

harini merupakan hari start bekerja selepas smlm cuti thaipusam..diam2 xdiam kejap je dh nk masuk pertengahan bulan 2, xlame lg dh bulan 3..hai cepat jgk mase berlalu skg ni..huhu rase letih and xde moodnye nk wat keje, agaknya sal dh slalu sgt agaknye cuti hari isnin..harini mcm2 ketas/surat/memo melambak atas meja aku..adeh pening kepale, smue aku tgk nk urgent..mmg xde mood aku..huhu ni masalah opis..bile masalah kt lua lak, keadaan msia skg ntah la..xtau nk kte, xleh nk komen sal kalau sini room CI leh la..juz aku leh doakan agar msia makmur n aman damai..aku xmo msia jd mcm negara jiran or ngare yg tgh porak peranda..kesian kt palestin..yg australia plak kene malapeta kebakaran n banjir beso, siap dlm the sun uk tulis kebakaran tu 'mass massacre'..(diorg claim sabotaj and dh 100 lebeh mati) ..kesian jgk kt rakyat2 australia..

huhu ape aku merapik da..so td bos aku br smpi, die g meja aku,tanye sal paperwork n ntah ape lg meeting2 yg aku pun xtau ble die ckp kt aku..lg la aku blur..adeh, nk je aku sound die kalau bos leh tlg sye senang la sye ni die bulat2 pas kt aku..wahal aku tgk org laen kt bhgian laen best je keje diorg x pressure mcm aku..agaknye ade jgk pressure diorg tp diorg xnk tunjuk kot..bersangke baek je la huhu..harap2 pg ni xde la boss besa plak pgl suh mengadap, kalau die pggl lagi la xjd keje aku..

10 feb

hari ni sekolah cam biasa..
yang x biasa nya, aku kena settle masalah disiplin budak kelas aku sebab mak die mintak tolong.. mak die dah tak tahu nak wat caner...
setelah disoal siasat rupanya die ni sbnrnya rasa tersisih ngan family sendiri sampai sanggup minum arak. hidu gam..
bila pk2 kesian lak..
pastuh hari ni kena ganti kawan aku ajar 2 kelas ICT form 4, sebab die terpaksa pergi meeting DATA..
penuh jadual aku satu hari..
pastuh hari ini ajar BI form 4 best giler.. walaupun kelas 2nd last tp hari mungkin hari bahagia bg diaorang..  x payah nak paksa2.. semua wat kerja...alhamdulillah
pastuh sambil siapkan buku program utk kejohanan olahraga sabtu ni... banyak tul kena update...
pastuh kena settlekan buku teks ICT untuk form 4.. kena cari cikgu perabot, mintak almari nak letak dalam lab ICT nak susun buku teks... aku rasa mcm x menang tangan jer.. seb baik hari ni x de fizik, kalo de fizik lagila kelam kabut jadinye...
esok ade fizik 2 kelas... tp x pe kot.. sebab 1 kelas wat expriment, 1 lagi habiskan chapter 1...
bila dah ngajar kat sini.. rasa sayang lak nak mintak pindah....

Rate

1

10 feb 2009
hari ni...ermmm
hari ni cikgu2 sekolah aku yang ngajar subjek PPSMI merungut sebab slip keputusan PTP (penilaian Tahap profesiansi) diorang x sampai kat tangan diorang. Slip tu GB aku yang tolong amikkan kat PPD x silap aku. ntah mcmana bole ilang plak, x tau kat mana dia letak slip tuh... bila cikgu2 ni tanya dia cakap dia x ingat kat mana dia letak... kerani plak cuti ari ni, so dia mintak tolong PAP yang carikan slip tuh, bila PAP tu tanya mcmana rupa slip tuh, dia cakap dia x tau... hahahaha... nak tegelak pun ada.. bukan ape, GB aku nih jenis angkuh skit, suke komen kata cikgu2 malas wat keje la, x reti wat keje la, suke2 hati je cakap cikgu2 bodo depan parents mase hari anugerah lagi ... malu x tau nak cakap la mase tu... kira mcm keje dia aje yg perfect
hari ni.... bila dia sendiri yang ilangkan slip tu, langsung x terkata apa2 la dia, terus dia kuar pejabat x masuk2 dah...
aku rase dia x tau nak tarukmuka kat mana kot tadi.. malu la dia, GB wat silap... slalunye ble jugak la dia carik kambing itam utk letakkan kesalahan dia... tapi kali ni terang2 memang silap dia.
anyway, aku doakan GB aku akan berubah... jadi lebih friendly, x suke marah2 suke ati... baru le cikgu2 rase sonok nak keje.

Rate

1