CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tuahayam

DIARI KEHIDUPAN (kredit + untuk yang posting)

3 januari 2011

hari pertama persekolahan. aku tak terlibat. hari aku tetap sama. aura kebencian pada tahun baru tetap tak hilang2 lagi... ku penuhi waktu pagiku dengan tulisanku... bangge giler aku dapat siapkan 1 bab hari ni. tapi malngnyer tulisan ini hanya untuk kegunaan aku sendiri. aku masih mentauliahkan diri aku sebagai pengangur...
ku keluar merenung pejabat ibuku... bertimbun dah kerja aku yg perlu disiapkan... aku mula menjalankan tugas yang membosankan tu... tikam leher baju.. bencinya.

bila aku akan kerja tetap???

petang
si mamat ni cal aku. ngorat aku plak. kalu bg kat aku kerja tak pe gak.... hmmmm layan porem laa

Rate

1

Post Last Edit by erikas at 4-1-2011 14:33

4 jan 2011
Selasa
bilik sewa ku...

pembukaan tahun 2011 x seindah seperti yang ku  harapkan...berita baik yang ku tunggu x muncul2 n maybe xkan muncul lagi...dah 4 ari aku bertapa dalam bilik jer...menghadap laptop..tonton TV..mendengar muzik..makan ..tdo...rutin harian seorg penganggur.....

semua perancangan tahun ini tergendala...nampaknya kena la buat plan lain...arini aku masih terfikir2 camner nak mulakan hidup tahun baru ini...rasa takut plak nak buka langkah pertama....takut tersilap langkah..tp klu x buka langkah sampai bila2 pun aku still di sini..xde perubahan...

semoga ALLAH tunjukkn jalan yang terbaik buat aku..ku yakin n percaya sumer ini ketentuan DIA yang ada hikmah yang aku belum mengerti..Syukur..aku masih diberi kesempatan untuk hidup d bumi ini,masih ada keluarga yang menyayangi n masih ada laptop n forum ini untuk ku luah perasaan...

p/s: lega skit ati bila dpt luah apa yg terbuku di ati....

Rate

1

10 Januari...

masuk minggu kedua aku berada di sekolah baru.. sejak dtg ke sekolah ni.. motivasi aku semakin menurun... kalu dulu di sekolah lama.. aku antara yg sengaja balik lambat.. tp disini loceng balik berbunyi aku pun terus balik... maybe suasana kerja disini menyebabkan aku jadi macam ni... rasa cam menyesal je mintak pindah aritu..

aku rasa tertekan sgt... bukan sebab dibebankan jawatan yg agak besar iaitu guru displin n s/u sukan... tp sbb budaya kerjanya.. kalu diikutkan jawatan aku di sekolah lama lagi berat n byk...

tp bile melihat terdapat perang dingin antara pentadbir dan guru2 menyebabkan mereka bekerja dlm suasana terpaksa menyebabkan suasana berlainan.... aku dibebankan dgn jawatan besar.. tp rasa mcm jd model je... sbbnya ada dah guru senior yg handle mende tu cuma dia tak nak ada jawatan sbb tak nak berurusan dgn GB.. so aku tak berani nak lebih2... kan kata lebih sudu dari kuah.. pening aku...  nak wak keje pun tertekan...

aku bayangkan bile dtg sekolah baru ni yg antara sekolah cemerlang.. tentunya guru n muridnya cemerlang.. tp alangkah malangnya... ada segelintir guru yg aku rasa lebih baik di sekolah aku.. lepas tu keadaan kebisingan macam tidak terkawal.. tah la.. camne murid2nya cemerlang... kalu tgk sek lama ku lagi hebat dgn perancangan tp tetap merosot pencapaian.. ishk.. tahla.. aku berserah...

tp katakan sampai akhir thn ni suasana tak berubah. aku nekad minta pindah sekali lagil.. sbb aku takut jika masih berada di sini skrg aku akan jadi guru yang hanay tunggu gaji sahaja.. kita tunggu dan lihat...

11.01.11

aku harap sinar aku pd 2011 ni lebih baik berbanding sinar 2010 yg kadang2 mcm lampu ayam je.. hope tahun ni aku dapat kumpul duit banyak2 & will start making business dis year..

tp tanggal 9.01.11  dh memaksa aku withdraw over rm2,000 sbb nk btul kan kete..(head enjin crack) bini bwk kete msetue..adeh!!!
tp demi bini tercinta juz shut up my mouth and withdraw je la duit..

emmm2 aku agak2 la mgkn rezeki aku disekat sbb allah nk bg rezeki yg lg hebat kot kt aku...

Rate

1

22/1/11

aku xtau ape yg harus aku lakukan?
sme ade aku ptt bgembira?? bsedih??? atau xyah buat pape......
ptg td pakcik aku ade bwk sesorg (calon somi) utk aku...
walhal pakcik aku ni da tau aku ade bf.....

dlm mse yg sme aku blm ready lg utk berumah tangga...its too young 4 me to get married......
keje aku pn blm dpt yg ttp lg + kewangan aku yg slalu hang
bile aku citer dkt pkwe aku dia pn xready lg dan duit blm ckp lg.....

23/1/11

alhmdllh akhir nye aku dpt jgak cr jln penyelesaian...
dgn jasa baik org 2 aku jelas kn kt dia yg aku msh muda lg n xready lg utk bkawen.......
knpe la aku ni asik bmasalah psl kawen aje??mber2 aku sume ok jer

Rate

1

Post Last Edit by violet_ingrid at 2-2-2011 03:19

2/2/2011

Ak rasa mcm tak cukup tangan nak buat sume keje...Xde sapa pulak yang nak hulur bantuan kat ak...masa deme kalut2, ak yg tolong, tapi bila time ak kalut2, deme sume ilang ntah ke mana.... kadang2 bukan ak taknak mintak tolong, tapi ak harap yang deme paham keadaan ak yg bz, so apa salahnyer deme tanya ak 1 soalan simple, "ada apa2 yg boleh dibantu?" tapi takde  pulak deme tanya, deme cuma cakap simpati dengan keadaan ak yg bz, tapi deme berat nak tanya apa yg boleh deme tolong....

Demi Allah, ak tolong deme ikhlas & tak harap balasan, tapi...ntah la, ak pon tak tau nak ckp apa dah...mcm2 yg ak rasa skrg....kecik ati tu pasti, terasa lagi la....tpi ak simpan je sebab deme besfren ak....tapi, fahami lah yg ak kecik ati ngn deme...nak cakap terluah, takut ada yang terluka, so biarlah ak yg kecik ati sndiri....waaaaaaaaaaaaaa

Rate

1

Follow Us
6 feb 2011..

2 tahun lepas..6 feb...2008 hours....doc tarik anak aku kuar setelah perut aku di operate..hhehee..
erm...manisnye saat itu...saat aku dengar anak aku menangis...
manisnye perasaan seorang ibu....mama sayang kamu...
rase cam baru semalam aku lalui saat itu...tapi..
hakikatnye dah 2 tahun saat itu berlalu...
my son,i'll always be your side..to guide you along your journey..luv u bebeh...

celebrate??belum lagi...next week baru nak celebrate...
kek dah tempah....
cuma sabtu depan mase yang sesuai..
sebab??pengasuh anak aku nie balik kg..maklum la bercuti lame...
sok,dah janji ngan membe nak g chokit.usha benda yang besh2 nak boh dalam goodie bag..

sok dah mula keje..aiyak...cam kemalasan berganda...
tahun nie,aku ajar 3 kelas tahun 5 dan 1 kelas tahun 6...
mak aih..merempit aku kene tanda buku..tak sempat seh....
cuti seminggu nie pn,lebih dari seratus buku aku wat balik..
cemane aku nak handle setahun nie..uissshh...
berat upanye tahun nie..
tapi..nak taknak..kene yakin gak..yakin yang aku buleh buat...
dah la 1st time ajar tahun 6...cam risau pun ada..
tiap kali bg latihan,budak2 tue bukan nak siapkan pun..
aku yang tak garang atau budak2 tue yg tak serius??
huh....byk nak kene pkr tue...

dah terpanjang lak merapu mlm2 buta nie...
nak kene iron baju..setelkan ape2 yang patut..
bantal pn dah memanggil2 dah tue...
~ to be continued ~

*nota kaki : besh lak tgk anak bujang nie lena...penat seharian dok bergelak ketawa..

Rate

1

28/1/11

sepanjang ari ni aku saket hati...sbb mber aku xjd nk ikt aku ke Pd (wedding besfren kitorg)
alasan nye sbb dia xde bajet...pd hal aku sewa kt hotel bajet aje
so,aku yg keras kple ni ( ) pukul 10 mlm aku kol dia then pkse dia gaksss tp tido umh mber lg sorg la....(nk wt cmner kn hotel bajet pn kne kuar kn duit gaksss )
n lastly dia nk jugak g...klu ikt kn dia nk g ari ahd jer.......

29/1/11

pg2 lagi( xla pg sgt kol 8 je ) aku da siap2 utk ambk mber kau kt ptrjya.....
sbb ptg kang gerak ke Pd dr umh aku....
ps aku ambk dia,kami singgah ke care4 dlu utk cr hadiah kawen mber aku......da ler mcari parking hazab!!!! dkt sejam br jmpe parking 2 pn jauh.....
2 blm kire lg mse nk cr hadiah mber aku 2 bpe lme.... penat seh.....
mcari hadiah mber aku xsedar da kol 2.30 ptg hmy3:
plan asal nk ke PD kol 3 tp akhirnye kol 5 ptg br gerak ke Pd dr umh aku...

mmg srnk mlm 2...sbb persandingan mlm berinai dorg ade bunga api ;)  rpe2 nye,mber aku ckp mmg tradisi org Pd,mlm berinai dorang bakar bunga api...srnk bangat seh pasal klu area kl mlm 2 hnye ade karoke @ band sajork
kami stay kt umh mber aku (yang kawen ) smpi kol 12 malam....ngntukssss

30/1/11

pukul 8 pg aku da tsedar xleh tido balek...sbb xbese tido umh org n cuaca kt PD seminggu ni ujan jer nk ke laut pn xlepas...
lpas b/fast kt umh kakak angkt aku dlm kol 12 lebih kami pn berangkat ler ke umh mber aku ni (blkg umh ngn kakak angkt aku jer )
srnk nye kitorg tgk besfren kitorg da slmt mjadi binik kpd amy
di sudut hati kecil aku menangis...  yelah sbb mber aku yg kawen ni mmg rpt ngn aku drpd mber2 yg len
tp xpe...im happy if she hepi  n pray the good for them
menunggu nk bgamabr dgn pngtn smpi kol 3 ptg br la dpt bgambar..
dgn brt hati aku ngn mber aku gerak pulang blek ke kl dlm pukul 5 ptg (dgn keadaan ujan yg lebat )

Rate

1

10/2/11
11.14am

Geram sungguh aku dgn seseorg harini... byk kerja tergendala dibuatnya. Apa taknye asyik dok ingat apa yg dah dia buat (sambil hatiku menyanyi lagu "Jgn ada Benci") ehh sedap jugak lagu ni yer..

Tp ni tak boleh jadi..aku harus bangkit meneruskan segala kerjaku yg tertangguh dek kerna dia yg ku geram ni.. aku harus lupakan ...let it go ..emmm

Rate

1

16/2

bgn pagi td.. tgk ade mende jatoh berhampiran loker. saje je wat x nmpak sbb tu roomate punya. kihkih. naseb la. sape soh xtego aku. da berbulan x tego aku. malas nk layan. wat x tau je. aku x pijak tu pon da kire naseb baek. ;D td mkn pagi ngan roti canai. bes bes. kne plak ngan air tea susu. pagi tadi ade class pendidikan khas. otw balek kolej, adek sms. die kate die lulus exam utok wat lese. ohh.. tahniah. hebat gakk die ni. aku dlu smpai 2 kali amk exam ni. baru pas. die skali je. isk iskk. pastu jumpe member. cite2 pasal meeting petang ni. ohhh.. meeting lagi. da sebulan kehidupan penoh ngan meeting je. assignment x gerak lagi. isk iskk. bile ntah nk gerak. harap2 mggu depan da xde meeting2 lagi. da bole stat fokus ngan assignment plak. petang ni ade class ganti. class pendidikan khas jugak. xpe xpe. denga cite esk ade latihan utok dinner sabtu nti. utok dinner pon kne ade latihan ke ? msti la en.. latihan utok usher2 sekalian. utok gimik pembukaan skali. naseb la kali ni jd ajk je. kalu je PP ke.. jd MT ke.. haihhh.. lg trok meeting nye.

Rate

1

20/2/11

kli aku btl2 terase dgn ape yg dia da wt dkt aku.....
da byk kli dia wt cmni..asik perkataan maaf yg pndi dia ucap kn

smpi kn aku menanges pn dia msh xpercaye dan ingt aku men2 @ wt2 menanges,...kejam btl hati seorg lelaki!!!

so skrg ni aku nk snyp utk beberape minggu nk tgk dia cr aku @ x....
klu dia xcr aku harus melangkah ke kehidupan yg br.....
klu dia cr aku akn face 2 face dgn dia utk bbincang dr ht ke ht.....

ya allah knpe duggan aku kli btl2 menduga aku

Rate

1

21 FEB 2011 ISnIN

hr nie...cian kat member aku...
die 1 fmly kena halau dr rumah sewa..
sbb umah yg skg nie die sewa tue...
milik empunya kebun getah..
skg kn getah dah mhl...
jdk diowg kena kuar segera...
dah le notis 1 mggu jek..
cian die....
ak nk ncht pon tak reti sgt...

jaat betol owg zaman skg...

Rate

1

24 Februari 2011

Hari ini genap 7 tahun arwah bapa mengadap Penciptanya
semoga arwah di tempatkan di sisi golongan yang beriman
rindu padanya tak pernah ada noktah.........

Sebenarnya aku dah tak tahan lagi
nak berhadapan dengan situasi ini
rimas dan lemas tahap GABAN
setiap kali aku nak keluar rumah
jiran sebelah rumah aku pun (lelaki yer....bujang pulak tu)
akan kelam kabut keluar
dan tanya aku...nak pergi mana?buat apa?kenapa awal sangat? n blablabla.......
dan ada waktunya semasa aku balik pun dia sibuk tanya itu ini
errrrrrrrhhhhhhhhhhhhhghhhhg
takkanlah setiap kali aku nak ke mana2 aku kena report kat dia?
argggggghhhhhh
rimas n lemas

Rate

1

1/3/2011

Pagi ni hujan.  Kelam kabut nak menyiapkan anak ke sekolah.  Suamiku di luar rumah menolong mesinkan kain (mesin basuh kat luar).  Ditengah pagi yang sunyi tiba-tiba suamiku menjerit kuat.  Aku dalam bilik air terus keluar, terkejut.  Rupa-rupanya ada tikus lalu. Suamiku boleh tahan juga latahnya.  

Eiii. malunya dengan jiran-jiran.

Rate

1

second of march, 2011

aku gerammm gile arini g bank c*mb... susah giler nak carik parking... kasi tension je..
mula2 g kat area puchong jaya, da sah2 konfem lagi termaktub takde parking..
then, aku g kat bandar puteri..situ mmg byk tempat nak parking...tapi seperti biase, parking2 itu bukan utkku..perrghhhh..aku siap round 2x lagi..
dan akhirnye aku mengalah..

maka, perjalanan diteruskan.. dan akhirnye aku ke equine..
klu aku up skit tadi mmg sampai taipan..tapi memandangkan..better aku ke equine..
hadoiii aii tak pasal2 kene bayo tol..
ni semua sbb kegigihan aku nak membayo utang bank..sbb da delay..maka terpakse rela bayo gak arini..mmg aku sangat gigih arini..

dan aktiviti seterusnye hari ini ialah sambung keje yg terbengkalai..
pagi2 tadi lagik boss aku da tipon..
dan disebb kan keje tak siap lagi maka aku buat2 tak nampak je tipon tu..
hahaha..suke suke!
takpe la boss, jumaat ai pegi mengadap u eh..
smoga jumaat memberkati aku dan hidup kite semua..
ameen..

Rate

1

14 Mac 2011

Dear diary....

0820 - KAM  telefon,bertanya sama ada aku sibuk ....dan mahu pertemuan yang dirancang
           pada waktu petang nanti diawalkan pagi ini...kerana dia perlu menyelesaikan
           beberapa perkara.  Aku katakan ok...

0900 - KAM call lagi...bertanya petunjuk arah jalan ke rumah aku..

0915 - KAM dah sampai....awalnya...aku pula belum sempat bersiap lagi...iskkkk

0930 - Aku memandu sendirian dan mencari KAM...hahhhha.......jauhnya KAM meletakkan
           kenderaannya.  Seperti yang dijanjikan...aku bagi KAM pinjam MASKOT...entah
           menepati kehendaknya atau tidak........oklah kot?

0945 - Kami bergerak ke MCD menaiki kereta aku.....berbual pelbagai cerita...especially
           tentang life masing-masing setelah 20 tahun tak bertemu.

1020 - Bertolak balik dari MCD........

1030 - Sampai di SB....KAM bertolak balik..........

Thanks KAM..........n take care dear...

Rate

1

today: kuantan: 6.54 am to 8.00 am...

6.45 - siap-siap bukak pintu rumah, masukkan barang-barang dalam kereta, keluarkan apa-apa yang tak perlu. sidai baju kat ampaian. masuk rumah anak pulak nak susu, g bancuh la kejap. bila dia pegang jek jatuh tumpah sikit.....uuuu....panas mula menyirap!!! sesambil tu lap la juga...dah sap, masuk dalam kereta...jalan...sepanjang perjalanan aku diam jek...tp dlm hati terfikir....buat apa la ikut hati?? aku azan sorang2 dlm hati...azan dapat melembutkan hati yang marah..dah banyak lagi kelebuhan azan nih...akhirnya aku sampai ke destinasi dengan hati yg dah pulih dan selamat....adios...

Rate

1

26/3/2011

minggu lepas balik kampung..emak beritahu ada org dtg tnya@risik..hahaha (ish,getik beno anak dara ni)
aku cuma mengikut keputusan ayah untuk terima atau tidak.kalau dia (yg tidak ku kenal) jodohku,maka dekatkan  hati kami ya Allah.
kerja seperti biasa,dengan tiada pengalaman kerja,mengendalikan staff bukan kerja yang senang bg diri ini. staff sibuk nak rekemenkan,susah ati agaknya aku x kawen lg..ceh..
terima kasih ya Allah atas rezeki ini

Rate

1

24 April 2011
Kuarters guru
Kapit, Sarawak

Hari Ahad yang tenang, aku berehat sakan sambil menonton Astro. Tiba-tiba panggilan rakan sejawatan menamatkan mood aku untuk terus menonton TV dan keluar menyahut panggilan. "Eh, amik pisau ko cepat, tadi dapat kijang."..Aik? Kijang? tak pernah-pernah diorang ni bawak balik kijang yang masih hidup semasa keluar memburu. "Ok2, tunggu kejap aaa..." aku pun segera turun membawa pisau yang baru diasah sambil memikir-mikir macam mana nak sembelih kijang ni..ayam pandailah...takpelah, buatlah macam cara pakcik-pakcik kat kampung sembelih lembu. Insyallah boleh tu nanti.

Sampai di tepi kereta 4wd mereka, ada dua ekor kijang, seekor betina dan seekor jantan. yang jantan dah jadi bangkai, tapi yang betina masih bergerak. "cepatlah sembelih, nanti tak sempat pula"...kata mereka. Aku pun kuatkan semangat, dengan sekali lafaz bismillah, maka aku dah ada lauk daging tengahari ni..hehe goodbye sardin untuk minggu ini

Thanks kawan-kawan, aku tak pandai memburu. Tapi nanti aku masakan untuk korang daging ni.

Rate

1

Aku terlalu obses pada kecantikan kulit....kecantikan luaran dan dalaman.

Lepas melahirkan baby hari tu...c-sect....berat badanku bertambah...encik suami asyik perli manjang...berat badan dari 50kg naik ke 64.4kg....memang lari jauh bentuk badanku...pinggang dari 26 membesar ke 32...hua..hua...

Mulai bulan ni aku ikut join fitness centre....bukan setakat jadi ahli biasa...aku ikat kontrak dgn personal trainer....dgn harapan menggunung..aku akan dapat bentuk badan idamanku semula.

Semalam...jam 8.30 ke 9.30 pagi aku ikut kelas yoga....aduhai...pertama kali dlm hidup...sakitnya ku rasa.....

kemudian jam 9.45 pagi ke 10.45 pagi sambung pula sessi aerobik...yg ni aku ok sebab dedulu aku biasa aerobik....

esok jam 4 petang aku ada temujanju dengan my personal trainer Mr M....katanya nak mula sessi dgn lari kat treadmill 3km dulu...kemudian baru dia bgtau apa lagi perlu aku buat.

Mulai semalam...Mr M suruh aku catat setiap makanan dan minuman yg aku ambik. Mr M nak tengok mcm mana tabiat makanan aku..supaya mudah dia nak atur jadual dan program yg macam mana sesuai utk aku.

Malam esok...7.45 - 8.45 ada sesi kelas yoga lagi..kemudian 9 malam ke 10 malam ada dance class pulak.....hmmmm

Rate

1