CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tuahayam

DIARI KEHIDUPAN (kredit + untuk yang posting)

31 dis..

seramai 5 org guru sekolah aku tiba-tiba mendapat surat pertukaran sekolah.. kelam kabut pihak pentadbir bile terima surat tu sbb bidang tugas dan jadual telah siap sepenuhnya.. lepas tu sorang guru tu kalu boleh mmg tak nak lepas sbb mmg komited dlm keje.. argh.. tp takleh buat apa dah..

yang paling tak best.. 6 org cikgu dah kuar.. tp yang masuk baru 4 org.. pening rasa.. tp nak tak nak terpaksa la wak rombakan sekali lagi jadual waktu..

dah 3 kali sebelum buka sekolah ni aku wak jadual.. malas dah rasa... terpaksa la ni.. esok ada mesyuarat guru nak bagi dah...

dan mesti sedih cikgu yang kena tukar tu.. dah la tiba2 je.. dah la ada yang masuk tu jenis mulut bising gak.. camne la sekolah thn dpn..

dah la sorang tu aku tgk opsyen pjk.. tp sbb guru bi takde.. terpaksa gak aku memejamkan mata dan bagi dia nagjar BI..dah nak wak camne.. cikgu BI takde..

31/12/2008

hari ni, aku terjaga selepas bunyi alarm handset. kul 530. lama dah x bangun awal. aku ni, ant rindu ngan malas je nak g sekolah. tambah2 kete masih pada GB.
kul 6.15, agu gerak ke umah PK 1, naik teksi. g sek saing dia la. lama x jump, banyaklah citernyer, sampai bbual punya pasal, tup tup, sampai sek, aku kelaparan.

GB x datang. ada urusan, so, sumer org suka sbb meeting akan simple n pendek jika PK 1 yg handle, klu GB yang handle, samapi mlm pun xkan abis. aku bukan per, kunci umah dalam kete, so, xdapat masuk umah sbb kunci xde. mmg kene tido otel lg la.

balik bandar, aku saing ckg cina , sbb PK 1 nak gerak lambat. aku nak kejar pusat zakat. di bandar, ckg tu tgk2 kete, tapi, xper la sbb sempat lg.  dia antar aku di depan maybank. masa nak masuk maybank, aku baru teringat kad cimb dalam beg. xper, aku cuba tgk duit dalam kad maybank, alamak... tgl rm500 jer, aku cuba kira zakat aku thn ni, kene rm1000. terpaksa aku balik otel , jalan kaki. nasib kad aku ada dalam beg di otel. pastu, g semula maybank. cuba kuar duit. x dapatla pula nak kuar duit. terpaksa aku menapak ke cimb. bkn dekat. klu urusan lain, mmg aku dah blk otel, buat esok2 bila ada kete. tapi sbb nak bayar zakat, ibadat wajib, aku cekalkan gak hati ni. lepas kuar duit, kene menapak semula ke maybank sbb pusat zakat berhadapan ngan maybank. fuh, berpeluh gak la. dulu sebelum ada kete, mmg biasa jalan kaki, bila ada kete, manja dah. tiba di pusat zakat, 15 min nak kul 4 ptg. nasib sempat lagi. lega, walau aku org plg last. lepas je aku, dia terus dah nak tutup pintu. syukur.....

pastu, aku g pasaraya kejap, ingat nak cari kasut, tapi, aku terpaksa kedekut, duit banyak nak guna... erm.... tahan jer la.

balik otel, terus tertido. lepak. ni baru bangun. terus buka forum. satu hari klu x buka, rasa x sempurna hari tu... hehehehehe....

Rate

1

31 dis 2008..

aku bangun pagi, gosok gigi, terus mandi
semalam sbnrnya aku baru sampai ke rumah sewaku yang mana kiri kanan
depan belakang sumer berjirankan cina/india.. so far diaorang okay... even nak hujan
diaorang panggil cikgu!! cikgu!! kain, hujan nak turun.. maklumlaa kadang2 x dgr pon hujan..

rumah yang lama kutinggalkan... beras pon dah dipenuhi bubuk... satu dapur dipenuhi dengan
tahi2 cicak dan tahi2 burung... burung2 kecik mmg blh menembusi dapur rumah ku ini.. huhu..
jenuh aku mengemas, menunggu housemate yang katanya bertolak hari ni nak balik sini..

setelah itu, aku pon meneliti bil2 yang ada... alhamdulillah... bil letrik x yah byr... hehehehhh

kerana tiada stok makanan, aku pon pergi beli nasi+lauk, pastuh singgah di kedai sayur, beli la sawi, telur, tomato..
nak beli ayam, belum ade orang hantar... ikan kena tunggu hari jumaat.. beginilaa nasib duk dalam hutan...
ada 1 pasar tempat jual2 sayur n mknn basah,, tp aku x sanggup nak pergi ke pasar itu kerana terletak satu bumbung ngan
tempat jual b.a.b.i.. walaupun ade border, x pernah sekalipun jejak kaki ke situ,,

pasar malam kat sini hanyalah sebulan sekali, iaitu 10hb setiap bulan...
baru 2 kali rasanya sepanjang hayat aku kat sini pergi ke pasar tu..
x nampak sgt muka melayu, yang ada indon,india cina, bangla..
aku ni penakut.. sume org aku ingt jahat.. huhu..

jadi makan jer la sawi ngan telur.. sbb terlupa nak beli beras,.. pastuh dah malas nk kua...

sekian mai dua puloh seng....

Rate

1

1/1/2009

selamat tahun baru semua.
aduh! letihnya...... skrg dah sampai sek

malam tadi, tepat kul 12.00, aku dapat tengok bunga api sempena sambutan tahun baru di bandar
maklumlah, tido di otel di tengah2 bandar. best gak la sbb aku mmg suka tgk bunga api. teringat klu di kl, sunga tgk bunga api di bukit antarabangsa. skrg, tempat tu dah musnah.

pagi2 aku bangun, dah semangat nak tel bank n pemaju. tapi, masih terlalu awl, so, aku mandi dulu la. bila aku tel pemaju, dia macam malas nak layan aku. then, aku tel la pihak bank. malu gak sbb hari tu dah reject . tapi, ejen tu, profesional. tapi, x banyak maklumat aku dapat sbb dia kata, sumer tu dia x berani jawap, sebaliknya kene ty pemaju. ah.. biarlah....

pastu, aku bersiap2 nak g bank. ingat nak setel benda lain lak. sampai jer bank, tgk tutup. alamak, lupa lak tahun baru. tapi, knp bank kat jhr, buka. maybe jhr x cuti.

so, aku pun amik keputusan balik sek jer. sbb kawan pun akan masuk sek. blk sek, naik bas, sampai simpang masuk sek, kwn dah tiba dulu. bila sampai umah, aduh, terkejut aku sbb umah sungguh kotor ngan najis cicak. menda pertama kami buat ialah menyapu n mop lantai
baru selesa. bila aku buka peti ais aku, mak ai... hancus. hari tu aku x clearkan sbb mereka kata, genset idup sepanjang cuti. rupanya, masa kami masuk tadi pun, fius dia jatuh ke bawah. x tahu lah, maybe menendang sendiri. aduhhhhhhh... byk tul keje nak buat. baru tinggal sebulan, umah dah mcm apa.

pastu, aku gatal la nak tengok resit aku bayar zakat semalam. alamak.. nama aku salah. adui.... banyaknya dugaan. nama betul, tapi, nama ayah n ic aku salah. dah la aku kat sek. jauh tu nak balik bandar. bila tel, xde org angkat. lupa lg, kan opis cuti... hai..... ah! letih n pening, aku buka internet. ilangkan stress kejap. pasti, baru sambung kemas, bila hati dah tenang. erm......

rehat sat.......

Rate

1

1/1/09

actually lebih kurang lepas sikit jer tahun baru, aku selamat mendarat di LCCT, kira tgk bunga api dalam flight la.tapi bagasi dari flight pula lambat. ntah kenapa pula. jadi dekat jam 2  lebih baru sampai KL sentral. selalu member ambil guna katak pisang ku, tapi oleh ekrana malam ni ada sambutan, sure jalan banyak tutup..dah tu jam. so plan ambil teksi jer g rumah member. sekali teksi kat kl sentral tu semua nak makan duit..sampai RM 30 utk perjalanan pakai meter yang dalam RM 10 jer...ampeh betul..siap menipu lagi...kata sekarang pakai zon..dah tak pakai meter..ingat aku bukan orang KL ka?? jadi terpaksa la kawan aku ambil..so daripada bayar RM30 kat teksi cekik darah baik aku belanja kawan..aku kenyang kawan pun kenyang...

so..sampai rumah kawan pun dah jam berapa..aku tak tidur. lepas subuh aku keluar lepak-lepak CC sambil tunggu warung buka..beli nasi lemak  plus ikan tongkol (kesukaan ku) lepas tu terlena sampai jam 2. member nak keluar..aku pun join sebab dia nak tgk persiapan akhir utk program orientasi tahun 1 esok. aku pun tolong mana yang patut sambil sembang sembang.

lewat petang g pasar malam, men ujan la pula naik motor. beli nasi tomato lauk ayam sambal.

jap lagi nak balik kg. esok nak pergi sekolah lama. ada pendaftaran murid tahun 1. macam biasa la. kerja aku dokumentasikan. sambil tu nak ambil dokumen nak urus kereta ku. mean esok aku kembali semula ke KL.

Rate

1

3 januari

tinggal sehari lagi sebelum sekolah dibuka.. tak sabar nak masuk mengajar semula.. dah rasa bosan dah cuti lama2.. buku panduan tugas smeua guru dah jadi kotor.. dah terpaksa potong n letak nama guru2 baru.. berbelit sekali... dah laa ada 2-3 jawatankuasa lagi masih takleh ditentukan.. nilah hasil PPD bagi surat pertukran last minutes..

tadi baru gi ambik kat kedai alat tulis marker pen utk diberikan kepada guru2 esok.. sebab utk tahap 2 akan memakai whiteboard di kelas bagi menggantikan papan hitam.. bagus gak.. takla memutih je seluar aku sebab kena kapur.. haha

skrg jalan2 sekitar umah aku dah teruk jem. nak kaur mana-mana pun dah malas.. ni kes nak ada pilihanraya kecil... orang2 luar dah mula datang .. hotel2 dan smeua rumah tumpanagn pun dah penuh.. dan aku dgr ada org sewa umah yg dalam RM600 sebulan dia sewa jadi RM200 sehari. tu pun berebut org nak.. haha.. wak duit betul lah..

Rate

1

Follow Us
3/1/2009
pagi....teman anak aku ke orientasi darjah 1.alahai..sekolah dah anak aku ni.lepas ni tadah telinga le,dengar cerita dia.tadi pun dah bising buku dia tak balut.maghrib pun suruh aku tulis nama kat buku. sabar je lah..

tengahari...nak pi makan kenduri kawin.try baju ni ketat,baju tu ketat.tension...baju raya puasa baru ni pun dah macam sarung nangka alahai..segannya.nanti mesti member tegur kata aku gemuk.

pikir-pikir balik,camna tak naik badan,aku asik makan je.selang dua tiga harii aku buat kari ayam dengan roti jala.sebelum ni aku tak pandai goyang acuan jala tu.bila buat,suami aku yg goyangkan.sekilo tepung pun dia snggup.tapi,aku rasa tercabar pulak.takkan aku tukang lipat je,jadi aku belajar ..dah pandai.practise make perfect

esok..apalagi,seterika baju le.kalau tak,harus lewat ke sekolah.

Rate

1

4/1/09

hari ni, aku betul2 rajin. maklumlah, hari last cuti. so, mmg aku bersungguh2 siapkan keje yg aku tangguh tu, hehehehe.....
pagi2 aku dah buat rph, isi nama bdk dlm buku kedatangan n siapkan ABM. pastu, kemas almari, cuci semua bilik... fuh, sampai aku lapar sgt, tp, x sempat masak.

petang, aku kemas meja kat bilik guru, sebelum ni, kemas ala kadar, tp, kali ni mmg bg clear btul2 la. tambah rajin bila ckg yg aku minat tu, ada gak dlm blk guru. tapi, aku ttp setia ke bf baru aku... ahaks......

malam, aku sibuk suruh bdk2 kemas kelas, maklumlah, esok nazir nak datang. cuma 3 org je guru dah dtg, aku, ckg yg aku minat tu, n PK KK. org len, x datang lg. selamba jer depa. mungkin x takut sbb sek kami prestasi meningkat. aku gak yg kelam kabut semacam. siap le terbuang tebiat, x penah iron baju keje mlm, tetiba jd rajin, iron mlm. hehehehe.... masa tgk bdk susun meja pun, aku x marah2, mmg mood baik. x tahu knp...

Rate

1

5/1/09..
bila sekolah dah buka ni, payah laa nak ngadap forum ni selalu..
madam pengetua mintak aku buat jadual waktu semula.. aku mintak tempoh 2 minggu.. nak tunggu bilangan pelajar tamil yg ambik POL tamil.. n camne makcik kantin handle rehat serentak..
bila ada 125 org cikgu yg berlaga angin 8 penjuru.. buat pekak je laa..
siang td, gigih jugek ke sekolah, tampal nama kelas ikut mcm dlm plan sekolah yg dah diolah 3 kali..
tak tau kenapa madam nak rahsia kan siapa 2 ketua bidang yg baru.. apa psl nak rahsia.. aku perhatikan kalau pengetua perempuan, kalau boleh ahli pengurusan& pentadbiran.. ++ guru2 kanan.. semua dia ndak perempuan.. masalahnya kita dah byk tugas.. cikgu-cikgu lelaki tu nak jadi pasu bunga & langsir je ke kat sekolah ni..
masa pendaftaran jumaat lps, kutip duit takaful jek RM1.50. sekolah sebelah dah nak buat meeting PTA minggu dpn.. sbb nak mula kutip yuran PIBG..
ptg td sempat bersihkan meja dlm bilik guru.. aku plan nak buat tea corner kt blkg meja aku ni.. sbb mula 2009 ni masuk sekolah pukul 10.00am - 5.30pm... lama betul kat sekolah.. camne laa nak dpt pakwe.. balik sekolah dah ptg, muka pun dah lunyai..

Rate

1

5.1.2009

nice evening ..

bila aku memandang ke luar, suasana amat nyaman .. begitu nostalgik .. ntah naper, harini semcm ajer aku .. tp, syukur, tgk cuaca pd ptg tu tak dpt dijelaskan dgn teliti ...

aku mkn megi generasi baru .. tak mengancam masa aku mkn sesama kawan kawan masa bljr dulu .. dulu, mkn satu bungkus rasa kenyang sesangat .. sbb gembira sesama kawan .. tp skrg ..

mlm ni aku tgk langsir dlm citer anak mami kat tv3 .. ok jugak cara hiasan nya .. aku tak minat sangat citer anak mami tu, tp dok tgk hiasan dalam umah tu .. he he he

Rate

1

penatnye keje hari ni.. masuk kul 8.30 pg set up promotion.. balik kul 7..
ada staff tak berapa nak ada staff.. smua kene aku arah mcm pahat.. tp kalau arah lebih2 mesti dorang tak suka.. huhu
arini cadang nak dok opis buat keje yg berlambak tp semua pc penuh.. nilah nasib keje retailing.. semua berkongsi...  

bilalah aku nak dpt keje lain

Rate

1

8 jan 09-Thursday-10.50 am

fuh..lama x singgah di forum ni..macam2 dah berubah..erm..dan2 aku tgah sakit kepala ngan koje..bgus gak ade dairy yg bole bg aku ruang utk share something ngan korang..aku pening..btol2 pening ni..aku x faham ngan structure baru division aku..macam nampak  keje makin banyak..tp staf yg ade 5 org jek..tambah lg sorg yg baru nak resign..iaitu bos aku..dah la aku ni budak baru blaja..nanti sape nk guide aku utk research punya department ni..aku mcm ank hilang mak ayah..huhu..eh..kalo nk ckap psal azam thn baru agak2 relevan lagi ke x?x kisah la..aku nak tulis jgk kt sini..Hahaha..azam aku thn lepas aku nk bawak lg tahun ni sebab x tercapai lagi..satu2nya azam aku adalah aku nak apply keje gomen sapai berjaya..jgn tanya kenapa walaupun keje aku skang dah memang cukup makan dan pakai....

Rate

1

Hari ni aku kemas rumah sikit, almaklumlah nak tinggal umah nanti..tau2 jelah kalu tinggal umah ngn anak2 dan hubby, umah sure lintang pukang nyer..hehehe sebnarnya aku tgh berperang ngn diri ni...nak berjauhan ngn anak & suami..jiwa aku tgh kacau...asyik sedih jer..nak nangis jer.. Ya Allah...kurniakanlah kekuatan dalam diri ini...sebab tu aku buat2 busy, supaya tak pikir sgt... tah ler, semua yang aku lakukan ni serba tak betul jer, nasib baik ada ruangan luahan a.k.a diari kehidupan ni... bole le aku luahkan apa yg trbuku dihati...erm, tulis sikit pun dah nangis..natila aku sambung balik..nak solat zuhur jap...

Rate

1

8 jan 2009

masih lagi kelam kabut aku uruskan keje aku .. td aku g makan pg 2 kali .. sehingga aku tak abis mkn .. mungkin dah terlalu kenyang .. lg pon, aku sbnrnya dahage, apesal plak aku g mkn lg ???

harini sempat surf internet .. cari maklumat pasal gps punya sale ... aduuhh .. tarak ada duit nak sambar sebijik .. sambil berforum aku minum pearl cafe .. ada side efek ke nanti ? patut lelaki minum tongkat ali, yg aku minum pearl cafe kacip fatimah tak apa ker ?     

semalam ada sembg dgn makhluk Allah tu, dia pakai lg cookie .. huh !! tp benci cara dia bercakap .. aku ada jugak pakai henpon power, .. huh !!!

Rate

1

hujung minggu pada diriku...

11 Januari 2009 (Sunday)

Malam tadi baru balik dr kampung...kampungku nan indah di menara condong,perak. Sampai rumah kul 10 malam..pergh...penat drive sensorang ditemani anak2 ku...anak kucing yang comel ...

Hari nie dah start kerja setelah bercuti selama 3 hari melayan perasaan....fuh! pepagi dah bangun tapi kawan sebelah bilik dok kusyuk dok tidoq lagi...huwaaa mungkin sesetengah orang di waktu pagi ahad yang sepoi2 ni masih berbalut dengan selimut,berempuk tilam....namun diriku....hari ahad inilah hari aku bekerja tapi mengapakah aku masih memilih pekerjaan sebegini???? ...huhuhu...aku pun tak tahu mengapa....:victory::victory:anak2 kucing ku pula sibuk berlali ke sana ke mari bermain kejar-kejaran...dgn separuh hati ku gagahkan jua menuju ke bilik air mencuci mata dan bersiram...semata2 untuk mencari rezeki, membayar hutang dan bla..bla..bla...:victory::victory:

Kul 9 am, sampai opis,kawan2 sumer blom sampai lagi....mungkin masih lena diulit mimpi kot...atau mungkin jua tersepit dalam jam...tapi hari2 ahad begini di Kl tak mungkin akan ada jam berlaku...huhuhu...biarlah mereka dengan cara mereka....:victory::victory:

Masuk opis, rutin harian selepas masuk opis buka komputer and melaporkan diri kpd Boss dgn menghantar email...selepas itu...Yuhuu!!!! yabeda bedu!!!!!!

Aktiviti bebas iaitu bekerja sambil membuka tenet... hanya bekerja jika ada pelanggan datang ke rumah contoh jika tiada temujanji...itulah kerjaku di hari ahad ini...dan sehingga ke saat ini jam1625, aku masih belum berjaya "close" pelanggan. Bermakna aku belum menjual apa2 rumah pada bulan ini....

:victory:

Rate

1

11 Jan 2009

Hari ni mood tak berapa baik...masih terasa sakitnya hati...
menangis..menangis...n menangis...

apa yg harus dibuat...hati ni betul2 sakit...

Rate

1

11 Januari 2009

dah seminggu sekolah rupanya,
kerja dokumentasi tugas utama,
maklumlah minggu persekolahan baru bermula.
melatih team kriket bawah 12 pun satu kerja,
mana yang mampu buat saja,
lagipun pentadbir dah minta,
maklumlah ada khabar sini pula jadi tuan rumahnya,
untuk pertandingan daerah dalam bulan tiga,
nasib baik ada budak lama,
walau dah masuk sekolah menengah, rajin juga turun bersama,
latih pemain baru dan lama yang dah dua tiga bulan tak main so hilang stepnya.
disamping itu, sibuk dengan penyediaan persembahan video utk GB yang bakal bersara,

ini semua antara tugas seminggu yang lalu,
tapi aku setakat ditumpangkan sementara di situ,
atas permintaan pentadbir sekolah lama ku,
kini, aku dah berada di sekolah yang baru,
esok akan bermulalah cabaran baru bagi diri ku,
tapi tak kisah, walau di mana jua kerna aku dah setuju,
masa temuduga untuk jadi cikgu.
esok lusa baru kita sembang satu persatu....

Rate

1

12 JAN 09

tadi ak pi tumbuk sambal belacan fav ak..ye la sbb mak aku da petik byk giler ulam tok ak..
huhu terharu beb
sejak mak ak pencen neh...best je makan kt umah tiap2 ari
ye la kalo x..bibik je yg masak
xsedap lak tu
trima kaseh mak!
the petang cam bese le ak layan cari.com ni je
hujung minggu ni da kne pack2 balik u
aaaaa malasnye!!!
bile da nak abes cuti..baru terase cuti ni kejap je..
mase awal2 cuti..peh lamenye cuti
ni la manusie...

Rate

1

10.48 pm-12 jan 09

tetiba rasa nak jengah lagi forum ni.ape eh topik aku hari ni.o yep..dah dpt confirmation dr membe2 aku yg bakal kawen thn ni.semuanya 6 org..yg blom jemput n inform aku tu maybe ade jgk lg..adess...dah sapai seru korang eh....6 org yg nk kwen tu semenye dr 6 negeri..adess lgik..huhu..tp insyaAllah kalo xde aral aku memang akan sapai la umah dorg..membe beb..sape xnak tgok membe kawen kan..hehe.aku bakal sapai kt jb,kajang,k.bharu,perlis,yg kt trganu ni pun ada jgk..erm..keje aku arini..x besh..y?erm.ada sebab tp xnak cite.haha..apsal masih x ngantok ni.huhu..ok la.nak tulis blog lak..daa...

Rate

1

aku pun nak join jugak ...

13.01.2009

hari ni masuk hari ketiga aku tggl berdua ngan hsmate aku setelah hsmate aku yg sorang lagi pindah. jadi cikgu tu ... huuhuuhu... hampir 5 tahun tggl bertiga tetiba rasa sunyi je walaupun umah kita org memang memanjang sunyi ...
bukan apa aku ngan kakak ni dulu mmg kire boleh join kepala memasinglah ...
flow keje kat opis aku hari ni perlahan ... mandom pun ye jugak ... sejuk tahap giga pun ye jugak ... apa daaaa ... x reti-reti ker nak perlahan kan aircond ni ... ingat kita org kat sini nak practise gi kutub utara ker ... hadoilah ...

Rate

1