CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 12243|Reply: 113

Ifa Raziah aniaya PA?

Sumber: Bintang Popular semalam

RAMBUT sama hitam, tapi hati lain-lain. Kadang kala sukar menduga hati manusia, luaran nampak baik, sebaliknya dalaman hanya Tuhan yang tahu. Raja menerima kiriman emel daripada seorang gadis yang mendakwa pernah bekerja sebagai pembantu peribadi (PA) kepada penyanyi dan pelakon, Ifa Raziah. Dalam emel itu, si PA yang mendakwa namanya Nurul Husna meluahkan rasa tak puas hati atas sikap Ifa, selain mendakwa Ifa tidak membayar gajinya sepanjang bekerja dengan penyanyi itu.

Mengenali Ifa sejak dulu, Raja tahu Ifa seorang yang mudah didekati, ramah dan mulutnya boleh tahan laser juga. Antara percaya dan tidak, Raja tak sangka Ifa sanggup bertindak dan menindas pekerjanya. Kalau betullah apa yang diceritakan Nurul, Raja harap Ifa berubahlah. Jangan bertindak melampau ke atas orang lain walaupun dia pekerja sendiri. Sepatutnya Ifa berbuat baik pada pekerja. Raja harap Ifa tak kecil hati jika Raja jentik sikit. Tiada manusia yang dilahirkan sempurna dalam dunia ini.

Dalam kenyataannya, Nurul meminta Ifa melunaskan gajinya selama bekerja. Walaupun mungkin tak seberapa, tetapi siapa yang tak mahu duit? Sekurang-kurangnya penat lelahnya ketika menguruskan Ifa berbayar.

揝aya sudah tak tahu nak buat apa lagi, langkah terakhir saya adalah mengirimkan emel pada wartawan mohon Ifa bayar gaji saya. Saya dan suami adalah orang yang membantunya menumpangkan bilik ketika dia bergaduh dengan Azwan Ali di Genting Highlands dulu. Dulu saya bekerja separuh masa di sebuah butik sambil belajar tetapi selepas mengenalinya, Ifa beriya-iya mengajak saya bekerja dengannya. Dia berjanji mahu membayar gaji saya lebih kurang dengan pendapatan saya di butik dulu. Selepas bekerja dengannya, dua atau tiga hari sekali, dia menghulurkan duit minyak. Kadang kala saya ambil, ada ketika saya tolak kerana saya nak gaji pada hujung bulan.

揝aya berhenti sekejap kerana mahu mengambil peperiksaan terakhir tapi selepas itu, saya ikut Ifa semula. Masa itu, Ifa sedang shooting drama Spa Q musim dua di Sungai Buloh. Selepas lima hari mengikutnya, saya suarakan pasal gaji sebab saya perlu memandu sendiri ke Sungai Buloh dan bila habis shooting pula, saya terpaksa menghantarnya pulang. Semuanya memerlukan duit. Saya bukanlah berduit, maklumlah baru habis belajar.

揝aya terkejut apabila mengamuk dan cakap benda yang bukan-bukan bila saya minta gaji. Saya tak kisah berapa pun Ifa nak bayar gaji saya, selama ini pun, saya tak pernah tanya. Ifa cakap dia sebenarnya tak nak ambil saya bekerja tetapi dia kasihankan saya, ramai lagi yang nak jadi PA dia. Saya rasa betul-betul terhina apabila dijeritkan begitu rupa.

揃uat pengetahuan semua, saya sudah biasa kena maki, tengking dan marah tak tentu pasal. Paling saya tak faham, kenapa Ifa jerit, maki dan mengeluarkan kata kesat pada saya di hadapan orang, jika saya berdua atau bertiga dengannya suaminya, tidak pula dia marahkan saya,

mcm aku nak caya je citer budak nih....pas nih, mesti norish karman naik amuk plak....

abes arrr ifa.....sure meletops....cam lagu dia yg x cukup panas tuh

nanti bukan jadi Spa Q tapi Sepak Ku...

tgk muka pun aku percaya si ifa nie perangai mcm nieee

oo ini ke punca NK dgn IR bermasam muka kat set? aku ada terbaca yg kat manetah ada dua pelakon spaq bergaduh onset...

ke the other way round tah?

Follow Us
sedap betul suruh org keje tp x bayor gaji..
siap mop lantai umah lg.
geram betol ngan org mcm ni :@ :@

sejak bila dia pakai pa...bukan laki dia ke pa dia

klu dah xder peruntukan nak bayo gaji PA..jgn ler ngengada nak pakai PA..wat pulak org cam hambe abdi..perangai aper laa nih

lasindah cafe tak bayar ifa kot?

laki dia manager dia kan
yg dia jawab komen pasal laki dia makan hasil duit bini tu
dia bayar gaji laki dia 5k sebulan

Reply #10 orangdalam's post

hahahahaha..lawak la ko nih..

hahaha padan muka ifa ni selalu sangat bermuka-muka ngan wartawan....minah ni mmg kaki gaduh kan?

muka dia pon nmpk cam jahat je

betul ke dia camni.....

uishh.. cam x caye je?? kesian minah PA dia tu...

Pompuan bodoh + murahan

Orang tak berilmu tambah pulak gila glamer memang macam tula. TV3 je bodoh ambil dia dan Mazidot tu jadi pengacara.

Reply #11 Aini_Natasha's post

tu pasal xde duit nak byr PA
nak byr gaji laki lagi...

minah nih kan business MLM, kalau ikutkan umah n income jual 'pad herba' tu mmg masyuk....cuma larat x laratla org nak beli sbb 10pcs rm11.00, hehehe baru cuba2.....takkan nak hulur pun kedekut kot.......

collegue aku pun dulu pu PA si sheila rusly, dia cite kat kitaorg cam2 gak yang minah ni pun tak bayar gaji 2.....

tak suka artis yang talam dua muka........

klu xde duit xyah la pakai PA