CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mulberi

Tempat makan yg "cekik darah"

sekinchan mmg mahal...aku mkn ngn bf aku...1 potong ikan pari yg kecik...and cendawan goreng rm50...otak dia..aku mkn 2 ikan pari asam pdas bru 20++..mmg cekik darah sekinchan tuu...

sekinchan mmg mahal...aku mkn ngn bf aku...1 potong ikan pari yg kecik...and cendawan goreng rm50... ...
missyqaldina Post at 21-7-2011 16:01

kalo cendawan goreng RM50...maknanya dia tak salah kira lah sepinggan LALA RM66.....we all ingat salah kira ke haper....

ikan kembung RM12 sekor...kalo beli ikan kat pasar mlm Rm12 dh brape ekor leh dpt.....

Teringat2 dekat LALA RM66 sepinggan....agaknya masa dia beli lala tu time mahal kot.....:@

Reply 283# speedial

dia mmg ltk hrga lala tu mahal kott...cendawan yg sng dpt pon mahal..cmne tuh...sng cite mmg mahal la situ.

sila sebarkan di Facebook....

tp kena saman tanggung sendiri

gile arrr smpi 66 inggit utk sepinggan lala..kejadahnyeeee???plg2 mahai aku rs drg bole buh 10inggit jer..ni melampau sesgt..

aku balik kg..mkn kt serkam ikan bakar tu...dlm rm100+ jer..
bole dpt, 6 pinggan nasi lemak, 3 ekor ikan caru bakar, 1 pinggan kupang sweet sour, 1 pinggan kerang bakar, 1 pinggan besar sotong celup tepung , 2 jenis sayur stir fry dan 2 jug besar air jus...

ni..korg mkn...tklaa sebyk mana..tp kene caj melampau2..air cond ke tmpt tu?(maaf..aku tk penah sampai situ lg)
even air cond..drg dpt A ke utk permis drg??plus drgnye deco ala2 cm restoran kt chillis ke..tgi ke?huhuh

gile arrr smpi 66 inggit utk sepinggan lala..kejadahnyeeee???plg2 mahai aku rs drg bole buh 10inggit ...
aini01 Post at 22-7-2011 10:35

itu ler pasal....jauh lg baik drive pi melaka lagi berbaloi.....puashati makan mcm2...

Tempat ni mcm restoran biasa jer...takde ekon pun....tak prasan 'A' ke 'B' tahap kebersihan dia...

TAPI kalo korang rajin pi search kat gugel....mencanak2 org duk Komen cakap MAHAL....dan ramai gaklah yg "menyosal" dan kata "first & last" makan kat situ.....

Follow Us
tp pelik..masih ade lg org pegi kan?
ni cm ala2 kelfood laa..byk jer org duk komplen ckp mahai..tp masih lg ramai yg g(termasuk aku geks..even tk slalu...)

sb rsnye ke?huhu..ke sb "guna2" nye ke?

makan di sekincan ikan bakar.. 2 org.. RM78...
leotazz818 Post at 20-7-2011 16:29

ya betoolll. ikan bakar sekinchan pn mahal giler. pernah makan.......ambil sekor ikan talapia bakar, x msk akal rege rm40++ sekor. mmg first and last. klu sedap sampai menjilat jari xpe la jugak ni so-so je. tp mcm kelfood tu jg, walau rege x msk akal, tp msh ade jg yg dok gi mkn kt situ. smd ade something kt situ atau  seme tu adh first time cust (yg mgkn akn kata first and last)

kenapa la deme ni cekik darah sgt2x.....jgn jd mcm nasi lemak antarabgsa. masa buka gembak giler. 2-3 cawangan sekali buka, pastu rege mahal jg dan x padan ngan rasanya.tutup dah satu cwgnnya yg kt danau kota tu.

nk kaya cepat ke apa deme nih..:@:@:@

aku n laki aku dh band sekinchan ni, tp aritu adik ipar nk blanja gak kt situ..amek ko rm180++
ikan siakap, kerapu,kerang,sup kosong,rendang kerang (mcm nk basi-kami xmo bayar) + nasi putih + ulam je..sambal ikan dah la pudar, rasa tawar plak tuh

baik la gi jeram...kenyang n sedap

penat aku khatam tggu gak kedai sekincan ikan bakar x ada ke.. rupa nyer ada gak tersenarai kan?? aku pun penah terkena... makan berdua dgn kwn aku.. amik ikan pari... x besar mana pun... ada laa besar telapak tangan aku yg gebus ini... serius makan x puas... boleh charge rm37 yer... giler mmg giler...

kelfood mmg terknal ngn reger yg luar bese mahai...tp sentiasa ramai org..huhuhu

i pun kekdg g ge ...
aini01 Post at 20-7-2011 09:31

Mmg mahal tapi iols gigih merepeat makan kat situ kalo nak menghala Genting/pantai Timur
tapi sedap lah to me

Reply 289# alya1

nasi lemak antarabangsa tu..kt ngn kelfood tu pun dh tutup..i tk penah jejak kaki kt situ pun..sb bg i...kalo nk mkn nasi lemak..better masak sndiri ..huhuh...takat mkn nasi lemak mahai2...tk laa masuk akal i...hehe

Reply 292# alyssasarah

sama..i pun adelaa bebrapa kali geks masuk situ..haha..ngn famili skali...hm..rasa not that bad laa...even mmg mencekik darah sesgt...

Reply  alya1

nasi lemak antarabangsa tu..kt ngn kelfood tu pun dh tutup..i tk penah jejak  ...
aini01 Post at 3-8-2011 09:59

nasi lemak antarabangsa yg kt boulevard Puchong pun dah bungkus.....

rs2..yg kt melaka pun tah2 dh bungkus..huhu..sedap ke yg jenis outlet tu?

nasi lemak antarabangsa kota damansara dah lama dah lingkup.. aku biasa makan yg kat kg baru tu, cawangan danau kota tu sekali la - masa baru buka - nak try la kiranya... sama ke idak.. minta telur mata kerbau, tak de.. menu seme item mesti ada 5 sen kl tak salah aku.  mmg mahal - tak padan dgn nasi lemak..

Reply 85# mulberi

La Ridz tu bukan satu cafe kt upm ke? masa matrix dulu pas kelas kalu ada bajet mesti mkn kt situ..

nasi lemak antarabangsa makan kat kg baru je la..nak di franchise kan...bole..kalu nak bukak stail warung jugak...konsep restoren ni orang tak heran..suka makan berbumbungkan langit...pada aku mahal...beli kat nasi lemak wanjor (dalam 50m nasi lemak apa ke bangsa ni) pon bole tahan..murah sket la..rasa lebih kurang...nasi sebijik2...sambal manis...bilis besar2

Mmg mahal tapi iols gigih merepeat makan kat situ kalo nak menghala Genting/pantai Timur ...
alyssasarah Post at 2-8-2011 15:50

The only tmpt makan yg mudah disinggah on the way to Pantai Timur just before masuk highway for breakfast or lunch..sbb bila dh masuk highway tu, kalau nak singgah tmpt mkn terdekat either genting sempah or petrol pump petronas yg ade restoran paya serai. My experience kat genting sempah selalu sgt xdpt parking and kalau kat paya serai tu food x best n mahal.

Leha kelfood mmg mahal  ..tapi kdg2 penah gak dpt murah...food dia kira sedap la..

yg konpem x gi dah.....
1. leha kelfood
2.  sekinchan ikan bakar
3. restoran ikan sungai (termahal dalam sejarah)

4. ani sup utara.... xdela mahal sgt tp rasanya yg amat2x x sedap...x sesuwei ngan rege.