CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mulberi

Tempat makan yg "cekik darah"

dah terkena makan kat leha kelfood....mmg cekik darah...nak kaya cepat si leha tu....
aku nak try sekali makan situ, ambik nasi separuh, lauk kuah singgah...ikan masin...air kosong...nak tgk berapa agaknya dia caj....aku agak mesti RM5.50 ke atas.....
Last edited by azre on 31-7-2013 03:03 PM

Leha kelfood mmg harge die men letak ikut sedap je.

Penah time berbuka puasa last time gi mkn kat restoran mknn padang puti bungsu kat kl. Die jenis hidang bnyk2 jenis lauk dlm pinggan kecik2.  pstu die kira ape yg kite mkn aje. Time tu gi ngn family dlm 8 org. Tp kitorg tolak bnyk la pinggan sbb tgk lauk mcm tk fresh. Tgk2 time byr kene 600+ . Maybe location die tgh kl kot yg buat mahal? Tp kedai tk cntik sgt pon. Kalau nk kate ramai tk jgk sbb restoran istana bambu plg tinggi pon kene 400 tp mmg landscape cntik. Dhla dlm family sume jenis diet mkn nasi seciput aje

masyit posted on 29-7-2013 12:43 PM
korang penah makan kat d'cengkih TTDI?

lauk dia sedap gileee

Pernah 2-3 kali ke sana. Memang sedap dan byk pilihan.Rega usah cakap lah.Kalau dtg bwk famili besar. Duit kena siap lebih lah.Lokasi situ memang lah mahal nak cover bayar sewa kedai. Dkt tv3 pulak tu.

irish_ieka posted on 22-8-2013 05:18 PM

Penah time berbuka puasa last time gi mkn kat ...

Mak Aih! .. mahal nye sampai 600+.Saya pon penah kena .. sarapan pagi utk berdua rm26.Last singgah, lps ambik lauk dia yg dah mula nak bau basi.Bila komplen staff buat muka bodo.Kawan pon komplen anak dia ambik nasi kosong + 1 ketol ayam rm8.Semua tobat tak nak pegi sana dah.

fortiori13 posted on 22-6-2013 12:33 PM
Haah yg kat kota laksamana tu, dahla mahal, tak sedap plak tu, dalam tv (JJCM) bkn main ckp specia ...

Hahaha ... ramai juga Tipah Tertipu oleh JJMC (termsk lah saya). Dah lama saya tak percaya dan terpengaroh dgn program ni. Depa dpt mkn free jadi mesti berlakon kata sedap.

kasturi91 posted on 23-8-2013 12:17 PM
Pernah 2-3 kali ke sana. Memang sedap dan byk pilihan.Rega usah cakap lah.Kalau dtg bwk famili bes ...

kannn...
tempat situ org nk byr mahal pn xkisah

tp kite ni berpada je la nk pegi selalu
kenkdang g hari ahad je lepas gian mkn
he

Follow Us
kasturi91 posted on 23-8-2013 04:43 AM
Hahaha ... ramai juga Tipah Tertipu oleh JJMC (termsk lah saya). Dah lama saya tak percaya dan ter ...

huhu itulah, ptut tukar nama jd jalan2 tipu org...

oh yea Leha Kelfood. ada pengalaman makan di sana, 2 kali makan 2 kali sakit perut. pastu makan 2 orang nasi kerabu RM20-RM30. memang takkan makan di situ lagi. bukan sebab apa, sebab sakit perut.

irish_ieka posted on 22-8-2013 05:18 PM

Penah time berbuka puasa last time gi mkn kat ...

leha kelfood mmg ikut suka ati dia je letak harga..kdg2 mahal2.Puti bungsu kat jln yap kwan seng?Style dia cam kat indon letak seme lauk,yg org tak mkn tak di kira tapi tak sangka u kena sampai rm600....tapi i kurang suka style letak seme lauk nih...sbb penah gi mkn dgn staff masing2 isap rokok lah ckp lama2 depan lauk ,pastu di ambik semula n maybe idang kat org lain pulak.Better kat sari ratu..mahal takpe...sedap n di hidang apa yg kita order jek.

mkn kat restoran santai kt tesco ampang...
emm xtau nk kata mahal ker x...
ikan kerapu saiz sederhana msk pedas
padprik seafood 2 org mkn
kailan ikan masin sorang mkn
kerabu mangga 2 org mkn
sambal petai
nasi 3
nescafe o ais 2
teh panas 1
teh o ais 1

rm 84.00....

emm ok kot...hehehe..tp mkn kt sni xrasa rugi kot..sbb sdp n nk kn booking dl sbb confirm pnh sentiasa...

restoran upin ipin seksyen 7 shah alam

order mee rebus (rasa tak macam mee rebus dan tak sedap) - rm8.90 tak silap

platter for kids - ada fries, nugget, sosej koktel rm13.90

order utk 2 makanan kat atas sampai pada kami lebih kurang 45 minit

nak jer aku pegi dapur tolong gorengkan fries tu ... geram pulak ... ada org lagi awal dari aku order nasi ayam .. sekian lama baru dapat .. pada hal klu org order nasi ayam, should be dah ready kan ..... tak tahu kenapa dia amik masa lama sgt nk siapkan hidangan ... tobat aku nk pegi sini lagi .. pegi pun sebab anak2

Aku baru dapat tau "Nasi Kandar Pelita" tu bukan Islam ... didapati depa sama2 meraikan pembukaan kuil hindu di penang ...