CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: princebrunei

Misteri Bermalam Di Masjid Lama Kulim

wahh... pb.. syok giler baca rasa macam kq involved dalam scene tuh skalik..

syabas pb berjaya bawak kq dan forumer lain rasa pengalaman pb...

tapi.... pb naper baca nak kena pakai tacang??? kang momod upgrade tacang, kq x leh nak masuk dan baca citer nih lagih...kena dokluar jer.. huhuhuu

ko tak solat sunat hormati masjid sebelum tido kut....masjid nih kan banyak makhluk lain beribadat selain manusia...depa nih kekadang emo ler org main tido je time2 depa nak beribadat

ntah2 pak iman ngan orang kampung tu pun bukan orang..

takde ke sesapa yang dok area sana?? amikla pic...

Originally posted by mentollica at 10-12-2008 11:57 AM
kulim tu 1/2 jam dah leh sampai dah dr tempat akak nih...masjid mana agaknya ya?

X tau masjid kat kampung apa kak, sebab tu lah 1st jejak Kulim dan tu lah sekali dalam hidup.. waktu tu umur baru 15 tahun, so x tau apa2 pasal tempat tu.. try la riki masjid2 kat kulim yang ada ciri2 yang aku cerita kan tu..

Ta[i kali ni aku x tau langsung lokasinya, aku tau di Kulim.. x macam kat Seremban 2 tu, sebab aku ingat lagi nama jalannya..

Originally posted by szairmz at 10-12-2008 01:24 PM
prince, kalau jin tu kena kurung pun, apasal dalam masjid eh. tak ke dikacaunya benda tu jemaah kat situ semua.

Tu lah yang peliknye, kalau la bende tu jin yang terkurung, orang kampung x kene kacau plak ke, camner ngan orang sembahyang berjemaah kat masjid tu.. kitorang x sempat berjemaah subuh kat situ, sebab selepas kene bagi minum air penawar dan penerang hati, semua dari kitorang pun bertolak ke masjid lain.. sebab dah fobia ngan masjid tu, walaupun jemaah masjid tu mengajak berkali2 sebab dah tinggal 30 jam lagi nak azan subuh.. sebab kalau hati x tenteram nak solat pun x khusyuk, lebih baik pergi ke masjid lain..

Originally posted by aint at 10-12-2008 11:23 AM
tp knp ada dlm masjid?..misteri sungguh

Tu lah yang misterinya sekarang, kenapa dalam masjid.. bukankah masjid tempat ibadah, mustahil benda2 segala jin (kecuali jin islam - tapi kes aku ni x macam jin islam pon), setan segala jembalang nih leh masuk ke kawasan masjid kan?.. kalau betul pun penjaga masjid, tapi sampai macam tu gangguannya..

Follow Us
Originally posted by stroberi_80 at 10-12-2008 12:44 AM
Satu lagi koleksi cerita seram yang tidak kurang hebat dari prince.:handshake:

Tiap kali aku baca cerita seram ni, mesti aku bayangkan sekali. Dah la aku ni penakut.
Ni dah boleh bukak fan c ...

aku nak jadi ahli wei...
bila nak buat t-shirt  

Originally posted by mumu81 at 10-12-2008 05:10 PM
ha ah, mak aku pun pernah citer...

dia ckp klu tdo bertiga dia akan kacau org tdo kat tgh2 sbb tau org tu penakut

salam...
nak mencelah sikit kat sini...
arwah bapak aku selalu usik aku & adik2 kalau tido bertiga..dia kata hantu nanti cakap "ke tepi ke tengah, yang tepi aku titi, yang tengah aku mamah"  buat takut aje..

Originally posted by princebrunei at 10-12-2008 07:25 PM

Tu lah yang misterinya sekarang, kenapa dalam masjid.. bukankah masjid tempat ibadah, mustahil benda2 segala jin (kecuali jin islam - tapi kes aku ni x macam jin islam pon), setan segal ...

memang misteri...tapi masa aku kecik2 dulu aku selalu ikut arwah atok aku gi bersihkan masjid...memang macam2 cerita la...pulak tu seberang jalan depan masjid tu ada pokok ara besar gila...wallahualam...

Originally posted by princebrunei at 10-12-2008 11:57 AM

Trauma tu susah nak cakap ada ke x, api ada beberapa perkara buat aku seakan fobia.. tapi sampai skng aku pelik sebab aku asik mengalami bende pelik dan misteri ni je.. tu yang aku jadi pe ...

sebenarnya, memang ada orang yg senang nampak2 ni...cam aku gak...aku pun dah tak ingat dah berapa kali aku kena macam2...dari kecik sampai la ke tua ni...tapi alhamdulillah, belum ada lagi yg sampai cam ko kat seremban 2 tu...mudah2an jgn la...

prince..ngko ni byk betui citer seram ko yek
aku yg baca ni..imagine pulak yg aku ade kt situ
makin baca makin suke pulak cite2 ko..
ko ni kira kuat semangat gk yer..kalo aku ler,,tk taw daaa
dr citer umah seremban..ke histeria..laa ni citer skang pulak
kire kategori berani gk la...

pe pon congrats prince!!
sbb ko aku selalu baca citer2 seram ko
dulu tk penah2 aku lepak kt sini

follow pb nyer stori dr seremban 2 ke kolej n... skrg kisah di masjid lak... best2

org2 kampong tu mmg tau kot pasal tmpt tu ada makhluk yg menganggu...

tu sbb dia soh mintak izin sblm tumpang tido n pintu terkunci... supaya org yg menumpang tido tak lah masuk kedlm masjid n tido di situ....

bayangkan kalau u all dpt masuk ke dlm n tido kt dlm masjid tu... mesti dah jadi cerita lain lak...

Originally posted by princebrunei at 10-12-2008 08:39 AM

Korang kat Kulim try la ungkai misteri nih.. masjid apa kat area2 sana yang belah kanannya ada kubur lama, pastu ada pokok besar gedabak.. x silap aku pagi2 waktu tu, bawah pokok tu ada or ...

aku asai kulim, bleh katakan semua kuboq dalam kawasan masjid di kulimni,aku dah dapat agak masjid mana PB maksudkan berdasarkan gambaran ygdia bagi, cuma satu ja aku nak tau...masjid tu di tepi jalan atau kenamasuk dalam sket?so far aku tak penah la dengaq apa2 crita pasai masjidtu sbb salah sorang dari imam masjid tu kawan bapak aku

prince brunei nieh banyak sangat cite seram,antu suke kaco ko ke??

Originally posted by nurchan at 10-12-2008 01:09 PM
yeh khatam dah...
huhu..
seram gile nih..
agak2 nye makhluk tu dikurung kat area situ kot
then mintak dilepaskan..
tu yg nak menyerang org je tuh...

Masalahnye x kan bende tu di kurung dalam masjid, mmng x logik..

penunggu masjid kot?
mmg de jin islam yg jaga masjid kan?

Originally posted by mrs_smith at 10-12-2008 04:03 PM
PB, ko nampak tak wajah dia mcm mana?
jin islam kot tuh.. jin kan mmg kasar.
aku pernah dgr mak aku citer kalo tidur d masjid,esk paginya bangun mesti kat tempat lain dah . ada jin ubah.
tp ke ...

X kan jin islam kot, tapi mungkin juga sebab tu lah dia ada kat dalam masjid.. kalau jin kapir or setan jembalang dan tentu x leh jejak masjid, jangan kan dalam masjid, perkarangan masjid pun natang tu takut..

Secara terperinci mahluk tu, seperti manusia, tapi hitam legam seperti di panggang api dan kelihatan kulitnya mengelupas2 menampakan sedikit isi.. tapi masa dia menjerit, luas mulutnya sebesar kepalanya, senang cakap mulutnye lebar la.. sifat fizikal lain aku dah x ingat sangat, tapi dari ingatan aku dan selepas aku recover balik citer ni ngan bapak ngan Bungsu aku, wajah makhluk tu seperti yang aku ceritakan di atas..

Masa tu ada 3 family.. kitorang tidur beranda depan dekat ngan tangga.. family aku paling dekat dengan tangga, aku kat tengah2, selain tu ada pakcik teksi.. sebelah pakcik teksi tu pula family kelantan tu seramai 3 orang dan keluarga mersing tu 4 orang..

Sebab aku yang ke2 paling dekat ngan tangga, tu yang aku kene rempuh tu.. bayangkan time tu aku remaja lagi, yang rempuh aku pakcik2 badan besar aflin sauki tu.. x ke patah riuk, tapi alhamdulillah x de plak kecederaan berat aku alami.. hanya sekadar cedera ringan seperti luka kat lutut sebab aku tergelincir masa nak panjat pintu pagar masjid tu..

Ye ke, aku baru tau nih..   tapi memang aku nak tidur kat tengah2 sebab aku takut lah, maklumlah 1st pegi ke tempat orang.. pastu tidur kat luar masjid plak tu, dikeliling ngan kubur2 lama.. memang lah kecut perut dibuatnye..

hmm.. nak kata jin, takkan benda tuh kacau orang. bukan korang pegi tido dekat tempat dia solat.
mungkin ada antara korang buat / bawak benda tak elok kot..