CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tapaksulaiman

Rugi ke tak aku beli kereta hujung tahun

pada pandangan aku...baik beli sekarang...utk keperluan kerja ko...pasal susutnilai tu...memang tak leh elak...ferrari pong boleh susut nilai....

bagi aku tengok pada ekonomi tahun depan dijangka meleset...mau naik interest pinjaman bank...aku jangka keta baru dlm 5%-7%....lagi teruk ko nak tanggung bulan2....

so...kete nie satu keperluan....dan beli ler

Reply #19 topocot's post

cuber tengok kegawatan ekonomi tahun 1997 dulu...mau naik interest...sapa kata turun...bank mana nak rugi...pinjaman pong kena tapis...kot2 tak leh bayar...

rugi sebab umur keta...

tapi disebabkan dah brapa hari je tinggal 2008..

aku cadangkan ko booking keta tu dgn harga sekarang, tapi amik keta tu tahun depan ... minggu pertama 2009...

ko buleh kawtim dengan  salesman tu...

aku dah buat utk keta aku yg terbaru... booking dis 2007.. tapi buat lengah lengah mcm hal slip gaji lah... itu lah ini lah... outstation dsb...

2-3 hari sebelum 2008, aku submit semua pada agent, dan masuk loan... hasilnya, keta aku sekarang ini di lahirkan pada bulan satu 2008 ....

memang salesman tu ugut mcm mcm.... seperti tak janji buleh secure arga promo tu dsb... tapi, aku ugut dia pulak... aku cakap..

" ko nak aku buat ngan cina kompeni lain ( tak leh sebut nama kedai) atau nak suruh aku tolong agen melayu mcm ko?"

" cina tu dah janji ngan aku mcm mcm, tapi sebab ketuanan melayu punya pasal, aku dtg kat ko".... " so apa mcm? nak kansel atau proceed"?

last sekali, aku menang...

cuma munkin ko akan rugi pada interest rate yg dijangka naik tawun 2009 ni...

tapi, naik pun dalam bentuk perpuluhan... cth, dari 3.9 jadi 4.3 .... cth saja!!!

Reply #23 geng_tx's post

banyak tuh...kalau 9 tahun dekat Rm15 ribu-17 ribu bunga dier...tuh kalau 4.3%

Reply #23 geng_tx's post

idea ko bagus..guna ketuanan melayu...syabas bete...tangguhkan tapi pastikan dapat harga promo...yang nie payah nie..

[ Last edited by  mycos79 at 13-12-2008 10:54 PM ]

kalo beli kereta pada akhir tahun..tetap akan dikira setahun utk 2008

agak2 macam rugi jugak le mase nak jual nanti...

tapi yang lebihnya kalo ko beli akhir tahun, proton ade wat promosi jualan akhir tahun..

mungkin harga akan kurang sikit berbanding sebelum ni..ataupun ade ape2

aksesori free yang akan ko dapat..dah name pon promotion kan

Follow Us
Aku pun dlm delima yang sama, tapi aku plak antara BLM, Kia Spektra & Naza Bestari 206.. tak tau nak pilih yang mane, tapi promiosi memang kaw2 best la ujung tahun ni.. nak kata rugi ada gak, nak kata untung pun betul gak sebab dah dapat potongan separuh untuk d/p tanpa jejas monthly payment..

BLM tu tahun depan memang akan naik rm1500 disebabkan penambahan aksesori, dan di jangka gak bank intrest naik 4.2% mulai januari.. x tau lah betul ke x, sebab ni rumors dari semua salesmen kereta.. bukan je sorang salesmn koba kek den, tapi hampir semua la.. x tau lah kalau diorang pakat2 kawtim buat rumors tu..

Tapi Kia Spektra resale value memang lah dingin, tapi bank intrerest 0% dan loan 12 tahun.. monthly 449, dan bestnye 1.6 (AT) compare ngan BLM 1.3.. tapi pikir resale value memang lah elok ambik BLM.. aku plak dalam delima nih..

Kalau pakai 3-4 tahun macam rugi je beli ujung tahun ni, tapi kalau betul lah rumors intrest bank naik taun depan sampai 4.2k untuk pinjaman 9 tahun, aku rasa same je kalau ambik taun ni atau taun depan..

Kalau ambik Kia Spektra loan 12 tahun tapi 0% intreset.. nak abis cepat byrlah lebih.. d/p pon rm0 skng nih..

apsal ko tak nak sambar moto jer dulu??
Tengok tahun depan punya condition baru decide nak amik ke tak....

Reply #29 danedzya's post

.....ketidak tentuan ekonomi thn depan...kot2 lebih parah... ....bagi aku tgh promosi...byk dapat tawaran aksesori/hadiah baik sambar sekarang....thn depan kot habuk pong tada..................

keta ku 29 Disember 2007
rugi tak rugi pun ok jek pakai...

Originally posted by princebrunei at 14-12-2008 11:24 AM
Kalau ambik Kia Spektra loan 12 tahun tapi 0% intreset.. nak abis cepat byrlah lebih.. d/p pon rm0 skng nih..

ko buat 7 tahun loan pon 0% interest gak kan?

Originally posted by miss_sepet at 14-12-2008 06:19 PM

ko buat 7 tahun loan pon 0% interest gak kan?

A'ah, boleh pilih sama ada 5, 7, 9 atau 12 tahun.. tapi kalau nak selamat ambik 12 tahun, tapi kalau bayar rm450 korang bayar la rm600..

pendapat 5sen akak, beli la kereta baru tahun ni atau sebelum bulan april tahun depan...sebab leh dpt ribet RM650 masa byr roadtax...lepas bulan mac tahun depat rasanya tak da lagi ribet tu..minyak dah turun byk...

akak pun tgh fikir, nak beli rush ke livina nih..fenin..fenin...

Balas #34 mentollica\ catat

Grand Livina best kak... serius
aku tolong promote jer

kalo beli keta proton... tak kire tahunnye brapa... harga tetap akan jatuh gedebuk.... so... takde bezanya...

kalo pakai keta proton.. kurang2 nak kena pakai sampai loan dah nak abis... baru balik modal nak jual... kalo tak... nak tukar keta lain... kena tambah...

Kalau pikir nak pakai 2-3 tahun, then nak jual, maka jawapanya - rugi.. Kalau pakai lama sampai hutang habis mcm aku, jawapannya - tak rugi.

Beli je, baru semalam aku ambik BLM..

tuan tanah dah bagi keputusan ker belum nieh...?

Tuan rumah x update lagi ke nih..   jadi ambik ke x..   ambik je lah, aku pun dah ambik semalam..