CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: michiru_iko

umo 23 keatas nie x sesuai ke bce komik?

Reply 120# aL_Fresco

Ko tak masuk dunia manga&anime betul2. Mungkin ko terpengaruh dengan generalisasi komik/kartun dari US yg mana ianya lebih menyasarkan kepada audience kanak2. Tetapi manga/anime dari Asia (Jepun, Korea, HK & Taiwan) skop dia lebih luas. Komuniti manga&anime merangkupi segenap usia, so pendapat bahawa manga&anime ni kebudak-budakan adalah insignificant di Asia dan pengaruh manga/anime telah pun merebak ke US sekarang ni. Tp klu terang panjang lebar pun tak guna, kalau you've made your mind to disapprove the idea.  Pendapat masing2 la jugak. Tp kena la bukak cket minda tu, jgn terlalu sempit.

Reply 120# aL_Fresco
Anime/manga x effect kematangan seseorang itu...
Ada stgh2 anime/manga ada human value yg sgt2 bgus...
Ko blum explore lgi dunia anime/manga ni. Ada jgak certain2 yg t'lalu extreme x ssuai utk bdk2...
Ok la,mcm ni ko cri dlm wikipedia nma mangaka ni "Hideo Yamamoto"...
Slh stu karya dia Ichi the Killer mmg hbis extreme.. Cte psl kehidupan Yakuza...
Mmg hbis gelap jln cte manga ni,stakat darah n putus2 kpl tu normal dlm manga ni...
Jdi ni sesuai ke utk bdk2...?? X sesuai kan..?? Jdi spe yg bleh bca klau x sesuai utk bdk2..??
Renung2 kan lah...

Rate

1

ana yg dh umo2 27 dh ada anak sorg ni pon minat gile baca komik..tgk kartun/anime.. ngalahkan budak2..hahaha..

xde masalah pon... yg buat komik/anime tu org tua gak apa...hehe

ok je baca komik... apa salahnye..
lantak dorang la nak pandang2 kita bila baca komik
kalo baca buku panduan belajar sembahyang kat pablik mungkin la nak pandang2 semacam kan...

so teruskan je baca..
sy pon baca komik gak, kadang2 komik shin can & doremon pon sy baca..
seronok aper..

ala my sis yang dah nak 30 tahun pun baca komik...
dah jadi mak budak pun,,,
our favorite is Shin Chan...
beli komik n tengok kat tv...
komik kan menyenangkan...

Reaksi rakyat malaysia (yang tidak faham) terhadap orang dewasa yang masih layan Animasi dan Komik....

Sources : Azhar Abdullah

http://azharsketch.blogspot.com/

Follow Us
salam semua...

nak tanyalah pada forumer sume kalau umo 23 keatas nie x sesuai ke bace komik lg?
...
michiru_iko Post at 16-12-2008 12:48

aku dh dkt 30 thun ni still bc komik lg. hahaha. pg mampos org nk kta ape.

tak salah pun kalo malu ko jgn baca kat khalayak ramai...aku ingat lg bapak kawan aku...pengetua sekolah pun masih baca komik...dari dulu aku dgn member aku layan komik hong kong.pastu la ni komik jepun pulak....la ni kami dah bkerjaya...kwn aku tu jd pensyarah IPTA pun masih kumpul komik lg....hobi yg 1 ni payah nak buang

walaupon umo skang dah 20++ tapi sweet still beli komik detective conan dgn slamber..hahhaha..komik conan tu sesuai spjg zamn la..hihihi

kadang2 aku xpaham nape org ni bila tgk org yg dh berumur ni baca komik mcm benda salah..cth la eii dh besar tua bangka pun baca komik mcm bdk2 la ko ni..
satu g cth ko baca komik apa ni merapu je ko ni aku xphm la komik ko baca tu..
selalu soklan ni la yg aku terima dr kwn2 aku..tp aku wat derk je sebab komik2 yg aku bli tu suma duit aku n ada aku kisah ke sapa2 kutuk aku baca komik...mihehehehehehe..hobi ni dh memang sebati ngan aku xleh nak buang dh..

Hehe, same ngan ai, ai selamba jer beli komik Kreko, Detective CONAN , Penyiasat remaja n Penyiasat Q and baca dalam bas and dalam Lrt, memang sume tgk semcam sebab dah besar, perempuan plak tue tapi baca komik, tapi ai memang x kesah asal puas dapat baca....

dah namanya hobi kita membaca dan mengumpul komik...
mestilah beli komik takkan nak memasak...
tak payah lah nak sibuk2 pasal hobi kita, ada ke kita sibuk dgn hobi diorg yg asik duk kumpel gajet yg mahal2...jaga tepi kain sendiri la...
atleast, baca komik dapat memupuk minat membaca...

penerimaan orang kita berkenaan komik nie maseh rendah, ramai lagi orang kita yg menganggap karton or komik nie hanya utk kanak2......member2 aku yg baru umor 20 pon duk condem aku pasal tengok anime, hehehehehe...kesian gak aku tengok dia nie