CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 35187|Reply: 27

SINETRON : BIG IS BEAUTIFUL [TV2 ISNIN - KHAMIS 6PM]

best gak cite 2...jom kita komen....

[ Last edited by  Eddlisa_uyuk at 19-12-2008 01:03 AM ]

Aku tengok episod memula tu mmg cam best gak.

Terus aku follow citer ni hingga kini. Jahat btul si Viro & geng asyik buli si Kimi tu jek nasib baik ader si glesio dtg mbantu. Kimi reka nama glesio tu nak tipu kengkwn dia x sangka wujud pulak

indon ke apa ni?

cite ni best cam olivia. lain la berbanding ngan cite air2 mata yang biasa main 2.

baru hari nih haku tgk...wpon citer bebudak...haku suker
haku suka atuk yg ada magic tu....

Follow Us
kekedang tgk lah jugak,...aku suka mase time cecile....padan muka honey

citer nih tayang kat tv2 kul brp??? setiap hari apa???

sape ye hero-in nye??

Originally posted by sekngucing at 17-12-2008 09:18 AM
indon ke apa ni?

indon...........

p/s: comel lah kucen yang geleng2 tue

Originally posted by Eddlisa_uyuk at 18-12-2008 12:39 AM
citer nih tayang kat tv2 kul brp??? setiap hari apa???

tayang kat RTM2 jam 6pm..isnin smpi khamis rasenyer...

adik kembar aku sker tgk citer nih...

mengarut gak la...

[ Last edited by  skymania at 18-12-2008 02:07 AM ]

Rate

1

aku jmpe artikel..tp takde gambo..

Gemuk juga membawa rezeki buat Tania Hadjosubroto (18). Gara-gara ukuran badannya lebih besar, Tania didapuk jadi bintang utama sinetron Big Is Beautiful (Global TV). Padahal, gadis yang punya berat badan 80 kg ini tak memiliki pengalaman akting sebelumnya. Caranya terjun ke dunia sinetron juga tak perlu serepot yang lain mesti mengantre kasting. Tawaran main sinetron datang pada Tania bak petir di siang bolong. Kisahnya, sekitar November tahun lalu, Tania yang baru kuliah satu semester di jurusan psikologi UPI-YAI di Salemba, Jakarta Pusat, didatangi seorang cowok di pelataran kampusnya. “Tiba-tiba aja ada menghampiri saya dan menawarkan main sinetron jadi pemeran utama,” cerita Tania. Rupanya, pria itu asisten sutradara sinetron yang siap tayang di Global TV. Sang asisten sutradara itu, Nonot, sudah pergi ke banyak tempat mencari pemeran utama buat sinetron barunya. “Dia sudah jalan ke mal, kampus-kampus, pokoknya tempat anak nongkrong. Sebab, sudah bulan November pemeran utamanya belum ada. Padahal, sinetronnya mesti tayang Januari,” urai Tania.
Rupanya, sinetron yang bakal digarap itu berkisah soal gadis SMU bertubuh gemuk macam Tania. “Tadinya saya nggak mau. Tapi mereka agak memaksa,” ungkap Tania. Maka, setelah menimbang-nimbang, termasuk berkonsultasi dengan orangtua, putri pasangan Brata T. Hardjosubroto-Renowati ini datang buat dikasting di kantor SinemArt, rumah produksi yang membuat sinetron itu. Tak perlu waktu lama bagi Tania buat dapat peran itu. “Setelah 3 kali kasting, hari keempat reading, esoknya langsung syuting,” buka Tania.
Syahdan, Tania berperan jadi Kimi, cewek SMU bertubuh gembul di Big Is Beautiful. Tadinya, Tania mengira kalau sinetron yang dibintanginya sejenis FTV (Film Televisi) yang tak perlu main puluhan episode. Tak tahunya, kontrak yang ia tandatangani sampai 26 episode. “Itu membuat saya dan orangtua pikir-pikir lagi. Saya kan baru masuk kuliah, apa mesti cuti dulu atau tidak. Setelah dipikir-pikir, saya ambil juga peran itu,” ujar gadis yang ikut les vokal di sekolah musik Purwacaraka ini. Untuk tetap bisa main sinetron itu, Tania mensyaratkan SinemArt tak mengganggu jadwal kuliahnya. “Dari pagi sampai jam 1 siang saya kuliah. Habis itu langsung ke lokasi syuting,” kata Tania. Syuting bisa baru kelar malam hari atau saat subuh. “Kalau selesai pas subuh, pagi itu saya libur kuliah,” ucap pengagum akting Merriam Bellina ini.
Saat syuting, Tania kerap tak bisa mengontrol keinginannya untuk mencicipi makanan. Jika sudah berkumpul dengan yang lain, Tania bisa setiap 2 jam sekali mencari makanan. “Habis kalau sudah bareng kru jadi lupa,” ujar Tania. Padahal, ia tak mau kelewat gemuk. “Kalau lewat 80 kg saya sudah panik. Pengin cepat menurunkannya,” tambahnya. Waktu ditawari jadi Kimi, Tania sebenarnya baru sebulan ikut program diet ke seorang dokter alternatif di Melawai, Jakarta Selatan. Ia dianjurkan meminum jamu dan kapsul. “Sebelum syuting, saya sudah turun 5 kilo. Tapi naik lagi gara-gara nggak mengontrol makanan,” ujar dara yang berulang tahun setiap 24 Desember ini sedikit menyesal.
Orangtua juga menyarankan Tania sedikit menguruskan badan. “Saya gemuk bukan dari faktor keturunan. Saya gemuk karena sering makan,” kata Tania sambil tergelak. Ia bercerita, waktu kecil badannya tergolong kurus. Hal itu malah membuat ibunya bingung. Tania lantas diajak ibunya berobat akupunktur dan ke dokter biar nafsu makannya tinggi. Tak tahunya, nafsu makan Tania keterusan. “Setiap ada makanan di kulkas, saya lahap,” beber penyuka nasi goreng ini. Maka, sejak SD hingga kini tubuh Tania semakin bertambah. Oleh teman-temannya, ia dipanggil “Si ‘Ndut”. “Saya biasa saja dipanggil begitu. Nggak mesti sakit hati,” ujarnya balik bertanya.
Tania memang tak perlu merasa sakit hati. Ia malah senang dengan tubuh gemuknya --walau ogah kelewat gemuk. Gara-gara berbadan gemuk ia jadi bintang sinetron. Menurutnya, hal ini membanggakan. Hal itu membuktikan kalau orang gemuk macam dirinya bisa juga masuk teve. “Selama ini kebanyakan sinetron menampilkan cewek-cewek yang punya badan proporsional atau yang kurus saja. Yang gendut-gendut kayaknya tersingkir,” kata Tania serius. Kalau pun paling cuma jadi pemeran pembantu tak penting yang jadi bahan celaan aktris-aktris yang kurus. Nah, kehadiran Tania lewat Kimi di Big Is Beautiful memberi kesempatan buat cewek gemuk jadi bintang utama. “Cewek gemuk juga bisa jadi pemeran utama. Sinetron kayak begini mestinya diperbanyak,” gugatnya. Setuju. * ade

crdt : bintang-indonesia.com

Rate

1

drama indo mmg aku suka gak tgk, tp tak dinafikan ada gak yg ngarut je aku rasa ... tp layannnnnnnn jeee

Layan di kala petang hari, kalau dulu TV2 tayang drama korea petang kol 6 syok jek skarang terpaksa lyn indon. Tp kira not bad la sinetron nih lain ckit dr biasa

Aku suke cite nih... Aku dok baya Kimi tu aku sbb lebih kurang je kimi tu ngan aku...huhuhuhu....
Aku terjebak ngan cite sbb time cuti ritu, adik sepupu aku layan tgk citer, samapai aku pn terjebak sama...
Tp bile dah masuk keje balik, huhuhuhu 15 minit je aku dpt tgk, tu pn kalo aku balik keje on time...huhuhuhu..

kdg2 layan gak citer ni..
citer ni ade baper episod?? jgn lah pnjg2.. jenuh nak menunggu..

Please rakan seforum ku. Aku lambat layan citer ni 10 minit. Apa sambungan kisah si Kimi terserempak ngan glasio tu.... apa jadi? setakat itu jek aku miss... TQ

sape ade citer youtube dia.... nak tgk..selalu terlepas laaaaa.....rsnya kat youtube xde pn...

pin2.....xde ke drama online big is beautiful

x ramai ke minat citer ni...aku layan gak cause citer ni memang enjoyable...especially watak Darren dan Linol (mamat ni memang poyos nak mampus...respect..)

12Next
Return to list New