CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jarimanis

pengalaman bawa bayi travel naik kapalterbang

Reply 239# sahidah

Yup me pon x sanggup nk bg ubat tido kt my dotter...
Apa yg me pratikkan..setiap kali me nk travel sehari sebelum tue ma kasik my dotter main smpai penat..
Me tahan dia dari tido...bila die dh penat sgt sure dlm plane dia tido punya..
Now my dotter x nanges2 dah naik plane..
Mungkin dah biase kot..
Cume time plane nk take off tue die mcm takut sket sbb gayat kot..

1st time anak aku masa tu baru 6blan, flight 8 jam, 1 jam pertama ok je, malu2 lg la kunun tu, tengah2 dh mula x tentu arah, aku dh prepare bwak mainan, bg henpon aku ngok bideo katun, tp x brape jalan, nsib baik ada stewedess layan baik punya, dukung masuk kokpit bagai, leh la kontrol skit, pastu dh nk smpai tdo x hengat dunia

skang ni dh x heran dh, ok je dh biasa

last month naik AA ke tianjin, 6 jam dalam flight, 5 jam si kecik tak mahu duduk. nak main air dalam ...
funz_universe Post at 23-5-2011 14:46

Kalau ada anak kecik - masuklah dlm flight last sekali. Sbb kalau masuk awal awal .. jenuh nak tunggu orang lain masuk, duduk, simpan bags etc. Jagan kata baby .. kita yang dewasa ni pun naik bosan.

Kalau balik Malaysia saya dgn anak anak mmg masuk last -- lepas tu time menunggu di ruang menunggu saya biarkan anak bermain, berlari sakan supaya dlm nanti dia orang tidor cepat.

One more: Kalau bawa anak anak kecik jagan pakaikan baju cantik cantik -- just bagi dia orang seluar yang longgar dgn t'shirt sahaja. Kalau siap berbelt, siap berjacket siap berkasut kilat anak akan rimas.

Kalau yg ada anak umur 2-5 thn. bleh la try belikan trunki. lg2 yg kene transit lama. review bag ni bagus. i bought fire engine design for my son. blom guna lagi..but hopefully he will like it.

nk tanya, kalau budak lelaki umur 2 thn, apa brg2 yg akan buat diorg leka dlm flight? 13 hrs flight. DVD player atau tablet PC lg okay? dan toys jenis mcmne yg sesuai? (takkan nk bawa mega bloks, habis berterabur).  dan buku aktiviti mana yg okay?

Reply 244# bezita60

depends pada minat budak tu la..i punye anak buah sgt suke play with his mother's ipad..leka betul..

One more: Kalau bawa anak anak kecik jagan pakaikan baju cantik cantik -- just bagi dia orang seluar yang longgar dgn t'shirt sahaja. Kalau siap berbelt, siap berjacket siap berkasut kilat anak akan rimas
DARSITA Post at 21-7-2011 21:56

Yg nie me pon sama..pkai baju longgar2 sbb xnk bg budak tue rimas..kdg tue me tgk kecik2 lg dah bagi anak tue pkai jaket tebal2 bagai..mana budak tue x meragam..dorang tahu nk nangis jer bukan reti nk ckp rimas ke hape..so sbg parents kite kena bijak..

Follow Us
Salam, kami sekeluarga akan memulakan perjalanan jauh (Brussels, Belgium ke Kuala Lumpur dan seterusnya ke Kota Bharu) pada bulan November nanti. Kami ada 2 orang anak (sulung 3 tahun dan adik setahun) dengan penerbangan EgyptAir. Boleh tak kami membawa stroller (mudah lipat) tanpa check in..pengalaman lepas sungguh memenatkan tanpa stroller. Bagaimana jika ada transit (Cairo dan Bangkok). Pengetahuan saya di Cairo kami akan menaiki bas transit di terminal 3. Harap dapat maklumat dan pengalaman yang lain.

venom1 posted on 6-8-2012 06:52 AM
Salam, kami sekeluarga akan memulakan perjalanan jauh (Brussels, Belgium ke Kuala Lumpur dan seterus ...

Ni rasanya tengok flight, transit kat mana.

Narif kat US, kalau balik Malaysia selalu balik dulu dengan anak (skang ni umur2 tahun).

Most of the flight, kalau jenis yang kita jalan sampai pintu kapal terbang tu, boleh bawak stroller tanpa check in. Tapi jangan macam Qatar Air. Kapal terbang diorang still kena naik turun tangga. Yang ni dulu, diorang tak kasi bawak stroller. Memang lenguh tangan nak dukung anak, nak nak pulak time baby tengah tido. Dengan bag besar lagi, huwaa.. rasa nak nanges je time tu. Nasib baik ada orang nak tolong bawak kan beg sampai bas.

Kat dalam airport, Qatar Air ada sediakan stroller. Tapi pepaham aje lah, stroller free. Tayar alignment lari. Tapi ok la tu, nyenyak gak anak narif tido 2 jam atas tu

So cadangan saya adalah, untuk call airline tu, check awal-awal

thanks Narif..sebelum ni saya datang ke Brussels menaiki penerbangan Malaysian Airlines (Govt. Sponsor)..ni nakl balik bercuti dengan perbelanjaan sendiri. Jadi saya gunakan Egyptair dan transit di Cairo. Saya difahamkan di Cairo masih lagi menggunakan tangga untuk turun. kemudiannya penerbangan ada buat technical stop di Bangkok sebelum turun ke KLIA. Sampai di KLIA akan menaiki penerbangan Malaysian Airlines ke Kota Bharu Kelantan..saya cuma risaukan anak saya tu..yang sulung (3tahun) rasanya pun akan penat..dan baby (setahun) taknak berenggang dengan ibunya..

Salam Semua,

Saya ucap salam aidilfitri pada semua.
Pohon maaf banyak-banyak pada forumers yang telah saya
terlebih guna kuasa semasa saya jadi super moderator dulu.
Saya insan biasa, tidak terlepas dari khilaf dan tamak masa berjawatan.

- DARSITA -

GAMBAR-GAMBAR SAYA SEMASA MEMEGANG JAWATAN SUPER MODERATOR.

ku patah sayap, ku terkempes di situ, ku tongkat paruh, ku terbang jua  ~  p_sivil

SIGNATURE .................................................................................................
Assalamualaikum warakhmatullahi wabarakatuh. Satu Agama berbeza pendapat.
Matlamat akhir ke Janah jua, InsyaAllah.

Pernah bawa baby time tu baby pun 5 bulan..so naik flight g jakarta..so far dlm flight tu ok je...xmerengek..g shopping pun baby baik je..sebb atoknye yang tlg jaga...hehee..mama nye duk sibuk shopping da xingt anak..lalala

venom1 posted on 16-8-2012 06:20 AM
thanks Narif..sebelum ni saya datang ke Brussels menaiki penerbangan Malaysian Airlines (Govt. Spons ...

Penat tu memang penat, tak boleh buat apa, hehe. Awak balik dengan pasangan kan? Insya allah ok. Kalau awak sorang, dengan 2 orang anak tu, penat extra la kot.

Narif baru balik Malaysia ni, masuk malam ketiga baru anak timing tido ok. Macam malam raya, jam 2 pagi dah bangun, huwaaa...

All the best traveling!

Salam semua,
Saya insan biasa, tidak terlepas dari khilaf dan tamak kuasa
masa berjawatan dulu. Maaf kan saya!

- DARSITA -

ku patah sayap, ku terkempes di situ, ku tongkat paruh, ku terbang jua - perang_sivil  

SIGNATURE .................................................................................................

Salam semua,
Saya insan biasa, tidak terlepas dari khilaf dan tamak kuasa
masa berjawatan dulu. Maaf kan saya!

- DARSITA -

ku patah sayap, ku terkempes di situ, ku tongkat paruh, ku terbang jua - perang_sivil  

ade org kate ms bawak baby, digalakkan susukan baby kan? takut dia sakit ms tinge berdengung..
kalu kita blelah telan air liur..
pastu ade yg ckp sumbatkan kapas dlm tinge baby.. btl ke?

kalangmecek posted on 27-8-2012 02:06 AM
ade org kate ms bawak baby, digalakkan susukan baby kan? takut dia sakit ms tinge berdengung..
kalu ...

Susukan tu betul, tak pun kasi air ke, snek ke...

Sumbat telinga tu tak pernah dengar pulak, macam tak valid je rasanya, hehehe

narif posted on 29-8-2012 11:44 PM
Susukan tu betul, tak pun kasi air ke, snek ke...

Sumbat telinga tu tak pernah dengar pulak, ma ...

hahhahaa.. aku pnh tdengar..xtau btl ke idak..

Kali pertama saya travel dgn baby berusia 5 bulan ke gold coast..alhamdulillah takde masalah coz bb still breastfeed n masa flight nak take off tu saya bf kan die..Dan  b4 touchdown pun sama..semasa dia dah sertahun lebih saya travel lagi ke London..masa pergi tak dpt seat utk bassinet..tp comfort lagi coz penerbangan siang..masa balik penerbangan malam Dan dia tido Dlm bassinet dgn aman.but sian juga Ada anak2 mat salleh yg muntah2.. Byk Kali sepanjang penerbangan..for me siapa yg travel lebih 5 jam better sesiakam towel n 2set Baju spare incase apa2..n bagi yg p negara bermusim,pegang siap2 Baju winter,sweater..dekat nak touchdown.

katanya bagi baby susu masa nk naik tu, utk ilangkan tekanan kt telinga..

anak aku nak naik flight next week.harap2 dia tak meragam