CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jarimanis

pengalaman bawa bayi travel naik kapalterbang

Reply #80 AraAira's post

ishh..aku memang takleh tidor dlm flight ni..tidor gitu2 je..tengok lah camna nanti..discuss ngan hasben aku dulu..sah2 kena pi jumpa paed dulu ni..sbb memang fikir nak pegi ambik ubat demam, batuk, flu pun as preparation..takut2 nanti anak2 demam ke hapa..yelah kan..bertukar cuaca..kang nanti holiday ke mana..habuk pun tarak..dok dlm bilik je..sbb pakat2 demam..

Originally posted by manakautau at 17-2-2009 09:57 AM

Lets put it this way lah eh mango.......jika keluarga disebelah hang itu mempunyai baby juga  dan hang perhatikan baby dia nyenyak tidur kerana bapanya dah drug anak dia ngan sleeping pills.. ...

mmg pun... tak tau kat mesia mcmana tp kalau ober d sea tu biasa jer org bg drugs (ubat i.e. prescribed drugs) kat budak2 setelah mendapatkan nasihat family doctor/paed....  dosenya mmg untuk bebudak, bukan untuk mak budak yer..... esp for long-haul flight la.. menganggu ketenteraman org lain dlm flight tu satu, keduanya kesian lah kat budak tu penat dia menangis, meragam, tak selesa...  mengganggu other passengers, no doubt...  bukan semua org suka dgr baby nangis non-stop dlm flight.. ppl might sympathise, might empathise, tp tak fair la diorang pun bayar gak flight ticket, nak selesa gak...

Sy selalu bawak my son naik flght...domestic jelah...KL-KK, KK-KCH,KCH-JB etc...mmg sgt kerap sbb xde pengangkutan lain kan... Dari umur bebrapa hari hingga skrg my son almost 2 yrs..
kalau nak elak dia meragam..sy belikan dia sweet/candy yg cute2 kat airport sblm berlepas...Masa berlepas atau landing tu sy bagi dia isap gula2 tu sbb nak alihkan perhatian..kalau x melalak jg sbb tekanan dlm flight n sakit telinga...Selain dari naik flight, sy x bg anak makan gula2 atau apa2 junk food...tu yg dia suka tu...at least merasa jglah dia makan benda2 pelik masa naik flight...

Originally posted by AraAira at 18-2-2009 09:23 AM

aku tak rasa terpulang pada budi bicara airport tu.. memang tak bleh nak bawak liquid dalam hand luggage kalau nak pegi international.. tu lah aku cakap.. memabazir jek, air, food, ubat kalau kena buang kat security check sana...

Cakap pasal liquid dalam hand luggage nih teringat lak Manak dah berapa kali perhatikan kalau kat check point just before you go into the departure lounge leading to the plane, bertimbun timbun  bottles containing liquids kena buang.....agaknya kalau dikumpul boleh buat niaga.....

Itulah susahnya orang yang jenis tak paham bahasa...dah terang lagi jelas disebut....no liquid of any form on board plane(kecuali seperti yang telah ditetapkan)....tapi masih nak try their luck......kalau Manak cakap nih jenis org jakun.... takut tak boleh terima lak.....

i pon risau...

i akan gi gold coat this october...time tu my baby around 11 months....flight dlm 8hours kot...ok x ek klu bwk my baby?tiket dia xbeli lg...

Originally posted by stats at 18-2-2009 03:04 PM

mmg pun... tak tau kat mesia mcmana tp kalau ober d sea tu biasa jer org bg drugs (ubat i.e. prescribed drugs) kat budak2 setelah mendapatkan nasihat family doctor/paed....  dosenya mmg untuk bebudak, bukan untuk mak budak yer..... esp for long-haul flight la.. menganggu ketenteraman org lain dlm flight tu satu, keduanya kesian lah kat budak tu penat dia menangis, meragam, tak selesa...  mengganggu other passengers, no doubt...  bukan semua org suka dgr baby nangis non-stop dlm flight.. ppl might sympathise, might empathise, tp tak fair la diorang pun bayar gak flight ticket, nak selesa gak...

Kalaulah semua penumpang kat dalam pesawat itu mempunyai mentaliti seperti hang ini......betapa indahnya kehidupan bermasyarakat kita hari ini kan???? Masyarakat yang mementingkan kesejahteraan orang lain dari hanya pikir tentang diri sendiri saja......

Follow Us
Originally posted by nurnazuha at 18-2-2009 04:09 PM
i akan gi gold coat this october...time tu my baby around 11 months....flight dlm 8hours kot...ok x ek klu bwk my baby?tiket dia xbeli lg...

gold coat negeri mana nurnazura?

Originally posted by manakautau at 18-2-2009 04:11 PM

Kalaulah semua penumpang kat dalam pesawat itu mempunyai mentaliti seperti hang ini......betapa indahnya kehidupan bermasyarakat kita hari ini kan???? Masyarakat yang mementingkan kesejahtera ...

alah manak..
ko tak yah lah nak provoke2 orang2 kat sini.. tapi tu memang ko punya style in expressing ur opinion.. kalau tak, tak meriah plak forum2 kat sini..

semua orang dah memang di anugerahkan dengan logical thinking, emphaty, symphaty, IQ, EQ (teringat aku kat previous thread - semua orang yg tak kena dimata dapat low IQ, low EQ.. hehehehhee) semua yang kita rasa masalah orang kalau kena kat kita, pandai lah kita handle with care (sebab tak kena kat batang hidung kita sendiri), so logic thinking dia, semua orang akan tak nak menyusah kan hidup orang lain..

tapi sebab ko punya ayat, or aku rasa lebih tepat lagi, memang ko nih jenis mulut ganas2 gitu, sebab tu lah mak2 dara ni melenting sket bila kena cuit dgn ko.. sentap gitu bak kata generasi sekarang... hehehehe

menyambung aku punya post kat atas nih...

aku tak rasa orang2 kat sini tak bleh kena tegur.. cuma kena lah berhemah sket cara peneguran tuh..

sekian terima kasih..

Originally posted by AraAira at 18-2-2009 05:23 PM
menyambung aku punya post kat atas nih...

aku tak rasa orang2 kat sini tak bleh kena tegur.. cuma kena lah berhemah sket cara peneguran tuh..

sekian terima kasih..

se 'ganas ganas' Manak pun tak terjelir lidah nak sebut orang lain gila sebab 'drug' kan anak dgn ubat tidur.....

Kalau hang nak sebut tang EQ, IQ Empathy segala......dua guru yang mahir tang selok belok ilmu/ideologi cut and paste begini dah takdok...well at least for now lah....yang satu dah kuburkan diri tak tahu bila nak masuk lagi...yang lagi satu sebab kaki dah takdok(ibarat patah sayap)....jadi dah tak leh kasi ilmu cut and pastenya lagi.....takdok orang nak puji2 dia lagi.....

berapa lama hang kena booking tiket air asia nih???? Am I correct to say?????

wooooo... baby hang 11 mths.......get advice dari your family doctor......dia will help you to prescribe the appropriate dosage of medicine if needed.

Psst......gold coat(aku assume gold coast) untuk mak budak happy2 ker untuk anak yang 11 bulan itu????? Nih musti mak budak yang nak dok naik superman ESCAPE rollercoaster itu kan(Movieworld)?

dari experience gee, kalo international flight, food in jar cam gerber/heinz tu memang dia kasi...dia aksi baby food set...kalo flying ngn mas, mmg halal la...macam2 perasa ada...buah, nasi+ayam...leh dapat 4-5 jar, ada susu dalam kotak,biskut n toy... tapi kena cakap in advance masa beli tiket/check in....takut x cukup stok plak...

heheheh .. tetiba rasa cam nak penting kan diri sendirik..

kalau nak pegi gold coast.. akan pegi beaches.. and pegi dia punya segala macam theme parks... pada aku lah.. anak baru 11 bulan.. aku tinggal je kot.. provided ada nya suitable and reliable baby sitter! (kang aku di cop mak tak berhati prot plaks!)

ye lah.. kalau stakat nak berjemur kat beach (time tu spring/summer), maybe ok bawak baby.. tapi larat ke anak ko nak berjemur jek? haku yang melayu ni tak kuasa nak dok terbaring kat tengah panas ngadap laut...

pas tu kalau nak bawak anak pegi theme park, tak syok lah gilir2 ngan husband nak naik rides.. takkan sorang naik, sorang tunggu anak... hehehhehehe ke ko bawak orang lain skali.. i.e maid sebagai penunggu anak time nak pegi bersuka ria jap?

Originally posted by ::gee:: at 18-2-2009 09:25 PM
dari experience gee, kalo international flight, food in jar cam gerber/heinz tu memang dia kasi...dia aksi baby food set...kalo flying ngn mas, mmg halal la...macam2 perasa ada...buah, nasi+ayam. ...

exactly! tapi dia punya concern.. takut pecah jars yg dibawa kalau check in... and food tu utk cater baby punya meals spanjang holiday lah...

Originally posted by manakautau at 18-2-2009 06:14 PM

se 'ganas ganas' Manak pun tak terjelir lidah nak sebut orang lain gila sebab 'drug' kan anak dgn ubat tidur.....

Kalau hang nak sebut tang EQ, IQ Empathy segala......dua guru  ...

hmmmm...

aku suka baca apa2 yang ditulis orang2 yang aku rasa sungguh banyak membaca.. in a way, mcm aku pun baca jugak buku2 yang kekadang aku pun tak tau the author's exist.. cuma dapat summary je lah.. ehehhe

it is such a waste kalau betul2 the forumner/s dah tanak post kat sini lagi.. pedulik apa orang nak cakap kita tunjuk pandai ke hapa sbb dah memang pandai kan? hehehheheh

Originally posted by nelliz at 17-2-2009 12:16 PM
kalo nak bawe foods dlm bootle tu (gerber/heinz); elok bw handcarry or check in?

saya tak penah bawak baby foods sebab saya leh request je ngan stewardess masa dalam flight nak baby food....senang...sebelum ni kalau naik MAS depa penah bagi baby food gerber tu....tp balik kampung hari tu depa bagi bubur nasik....tp sedap! hehehe....

pasal bagi baby or kids ubat tido tu......saya tak kisah...cth mcm kita tgk orang yang mabuk darat, mabuk laut or udara tu la...kan ada ubat khas supaya kita ngantuk...dan leh tido...so tak la muntah2 or mabuk2 kan.....konsep dia gitu la jugak.....mcm my kids mmg jenis mabuk darat kalau jalan yg bengkang bengkok cam nak gi Cameron tuh...so saya bagi ubat tahan muntah....tu bahasa sopan la....maksud nyer sama gak ngan ubat tido or drugs....tp..sebelum tu..elok la jumper doktor supaya doktor boleh prescribe ubat yg sesuai serta padan dgn umo.

[ Last edited by  hairanaz at 19-2-2009 12:41 AM ]

i nk g holiday next month, time baby baru 6months++. skrg nih baru cube2 kasi aje sikit2.. blum 3meal course pon.. lg pon baby blum pandai demand lg.stakat nih pon bagi susu pon dier dah cukop kenyang sampai terlena..

nway, thanks all.. nnt next checkup+injectio immunisation to see paed, i'll ask him.

shud be ok, i bawak my baby 8 bulan pegi europe, 13 jam dlm flight

talking about prescription nih, b4 we all travel dulu pun i ada jumpa paed and he gave me some medicines tapi dia kata bagi kalau dia menangis bila take off, kalau dia tak nangis tak payah bagi

but what i did was i tak bagi baby tido satu hari so bila time nak take off baru i bagi tido, so in the end tak bagi pun ubut tuh kat dia

when we reach dubai and transit for 3 hours i kejutkan baby and main-main dgn dia

once nak take off balik baru i bagi dia tido so again, dia takde nangis but the problem was bila i bagi baby food from the plane, dia poo-poo tiap 1 jam !!! habis baju spare yg i bawak dlm plane !!!

not to worry about tukar diapers tho, everything ada dlm plane

Reply #99 hijaulover1's post

setakat ni tak pernah saya kasi lagi prescribtion med tuk anak2 saya..next trip nanti ingat nak bawak satu just in case..dah ada  3 org anak ni nak pi mana2 pun payah deh..