CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mea

ND Lala Jutawan Networking?

apa2 kerja pun, kalau kita usaha insaallah berjaya...

ni cerita dari abang aku yg kerja kat JPN... kebanyakan staff JPN tak suka ND Lala ni sebab tipu duit dia orang join bisnes ni... sebab tu ada dengar2 Shila OIAM tu ramai bengang nak vote sebab marah punya pasal kat ND Lala ni..

sesapa staff JPN??? leh confirm gossip ni tak?

[ Last edited by  mamaraziq at 22-12-2008 05:17 PM ]

Reply #22 mamaraziq's post

/- buleh refer kat posting aku #2

ler uptrend ke..
aku tgk iklan td cam baekkk punya sumer tunjuk ibujari best.

flyers bang amir kata tak yah modal..tapi kalau betul dia nye e dagang mlm nih lebih kurang uptrend (sbb dia pon buat mende ni) nape member aku approach aku seme free..tapi bila dah habis dia bentang kertas keja..bleh mintak modal paling ciput seblah tangan la...mane de free bang...

tapi betul buat mlm yg memang diiktiraf ni kena yakin..buat betul2...sbb ramai yg skeptical ....tapi bila dah betul2 bejaya memang nampak hasil....sila sila

Originally posted by mamaraziq at 22-12-2008 05:15 PM
ni cerita dari abang aku yg kerja kat JPN... kebanyakan staff JPN tak suka ND Lala ni sebab tipu duit dia orang join bisnes ni... sebab tu ada dengar2 Shila OIAM tu ramai bengang nak vote sebab m ...

Betol ke dia tipu duit orang??

Follow Us
aku dah masuk dah..mula mula janji bukan main tapi aku tak layan pun cakap pelakon boleh tolonglah masukkan nama..piraaaah..aku tau lah kalau nak berjaya usaha tu datang dari aku sendiri.Sebenarnya syarikat ini tengah gula-gulakan semua artis ni.Bolehlah syarikat masukkan nama mereka kat lot yang belum tentu aktif kalau kau tak kerja.kalau siapa yang tak tau mesti cair habis dgn diorang ni.aku masuk bukan apa sebab aku pegang kes diorang ni dan aku sedang dalam penyiasatan so aku kenalah ge dengar dan balik buat repot.

pandangan aku lah lebih baik pekakkan telinga dan masuklah MLM yang produknya dan plannya boleh diterima akal.

Balas #26 minah_selekeh\ catat

aku rasa boleh percaya.. sebab abang aku bukan kaki gossip macam aku.. huhuhuhu.. dia suka ckp berdasarkan fakta... so kalau nak lagi betul kena tanya staff JPN

Bab nak cari downline yg aku selalu fail.. belum bukak cerita lg,tunjuk muka 10 sen...

Reply #29 bayumentari's post

lebih baik involve dgn bisnes yg jual barang/perkhidmatan drpd dok cari downline... kalau mlm yg ada downline tp at the same time mmg aktif jual barang tu takper la... ini mcm angin2 lesap jer.. barang nan ado (kalo ada pun bukan tu yg diutamakan) tp cari downline ajer yg diconcentratenyer.

btul la benda ni buat ada la hasilnya...pakcik aku mmg buat gila2...tabur flyers, tabletalk usah cakap laa shari 2-3 tabletalk...tp blum tentu smua sangkut...x ramai la yg nak cari makan dengan cari downline semata2...mcm nd lala ni cakap x payah risau pasal modal..mmg la kebanyakan org yg dah stabil dlm uptrend  ni ada kabel ngan mana2 institusi kewangan...blh buat loan mlalui kad kredit...tahun depan lagi la uptrend nk memperkenalkan laptop sbg produk mreka...entah laa...bagi aku, x yakin la nk cari makan ngan uptrend ni walopon aku dah masuk...aku tunggu kalo pkcik aku meletup aku jual je balik lot2 uptrend aku tu kat pakcik 1/2 harga...

ayat2 biasa dorang:- orang buat duit,kita buat alasan...
aku mmg buat alasan...so what?

hmmm apa pon perniagaan mestilah ade jual beli barang
kalo kes cari org bawah takde jual barang hmm sekejapan aje laa lepas tu sure lingkup kalo tak sungguh2 laa

aku slalu terima flyer neh

bukan nd lala jek
ada irma hasmie (neh ada 2 jenis mlm minah neh uptrend ngan hapa ntah)
satu lagik kumpulan akar ke kayu ke gitu...

penipu je suma neh

MLM neh kene komited.. buat betul2 mmg bleh jalan. tp aku bengang kalo org MLM ni approach tp nak paksa2.. sukati la kalau org dh tanak takyah la paksa.. :@

Millionaire konon!!! FARK!!!! Kalau Donald Trump tu nak gak aku dengar bebelan dia... Ini kaya duit org kaya duit loan nak bising2... :@ Kalau aku yg jadi MOD kat cni, da lama aku delete thread nih.

Reply #35 acit_hensem's post

Irfan Khairi la jgk yg bagus.. tak tipu org. malah dok ajar org cemana nak cari pendapatan lebih.

Izinkan saya untuk memetik kata Zamri Nanyan, pakar pemasaran Internet dan MLM..

"Saya berikan 2 klu kepada anda...
Untuk  menjadikan sesebuah bisnes/program itu satu
perniagaan, anda memerlukan PRODUK yang berpindah
milik di antara penjual dan pembeli
Untuk mendapatkan untung yang banyak, anda perlu
jual produk kepada RAMAI ORANG.

Tanpa salah satu daripadanya, anda tidak akan mempunyai
bisnes - tak kiralah MLM atau internet business.

PRODUK yang bagus akan membuatkan MLM atau bisnes internet anda bertahan              
lama... tetapi jika PRODUK anda bagus mengalahi syarikat                                      
lain sekali pun, bisnes anda akan lingkup jika tidak ada                        
RAMAI ORANG membelinya."

Masalahnya ada segelintir syarikat MLM mendakwa kat ahli, tak payah jual barang....
Kalau tak jual barang, maksudnya kita kena jual orang le...

[ Last edited by  syed06 at 22-12-2008 06:22 PM ]

Reply #37 syed06's post

jadik mak ayam or bapak ayam le plakk

uptrend dah comfirm duit haram... kaya pun tak guna kan??? betui tak....

Originally posted by avrilizana at 22-12-2008 18:05
MLM neh kene komited.. buat betul2 mmg bleh jalan. tp aku bengang kalo org MLM ni approach tp nak paksa2.. sukati la kalau org dh tanak takyah la paksa.. :@

SETUJU NGAN avril :victory: