CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: myakayina

Lif Berhantu

Originally posted by azuereen at 24-12-2008 10:58 AM
aku selalu pegi rumah kawan aku...dia tinggal kat condo dgn. family dia.
Satu hari aku masuk dlm lif..ada bangla cleaner condo tu...so aku berdiri sebelah buat dek jer...cuma tingkat 4 jer...tap ...

kat office aku dulu, jln pinang.. time2 project masuk - balik lambat mmg selalu x nak ilf sorang2. ada je yg nak meneman. kat office hallway ada motion sesnsor. kalau ada org lalu, lampu on sendiri. kalau x de org, lampu akan off.. so office tu mcm suram je..

lot sebelah ramai from germany - masa tu scorpene - ada awek german practical tu cun banget! dlm proposal. lot aku ramai, korean - sbb bos from korea. lot dpn x de org menyewa - so, tutup. tingkat tu mmg bermasalah. aku 2 org je melayu. sorang lagi awek - company secretary - mmg dia pun dah lama x tunggu aku balik kalau ada meeting. max kul 7 dah blah. so aku banyak kongsi cerita hantu ngan beliau. dlm toilet ada awek pakai cheongsam merah... berdiri kat dlm stall. bila tengok second time mesti dah x de...

time aku balik lambat - tunggu lif. mesti ada yg teman. lari2 kat blakang - lif tu pun lembab aa pulak - motion sensor pun on kan lampu yg kat atas kepala aku je. so, tempat lain gelap..

selang beberapa bulan, pihak management buat sembahyang hantu kat lot depan - barulah kitorang sumer - lot office aku, dan lot office lain kat tingkat tu berkongsi citer.. patut aaa.. office lain pun dah kena - diorg yg buat report kat management..

note: hantu tersebut tidak merangkak. berdiri. berpakaian kemas + seksi (cheongsam merah). body power beb! terima kasih gak kat amoi tu. kalau x kerana dia, x dpt aa aku berkenalan ngan awek german sebelah. since then, awek german tu pulak selalu menemani aku.. yehaaa!!!

aku pon penah kena..tempat keja lama aku tu pon angker gak....opis aku kt tingkat 5...kadang2 aku balik kul 6 lebih....baru nk pegi tekan butang kt lif..tp lif tu naik dah..aku ingatkan kot ada org nk naik kan...pas2 berenti kt floor aku...bila pintu lif terbukak,xdak sapa pon.....aku suspen gak aaa...nk turun tangga,lagi takut sebab gelap...aku masuk gak....pas2 bila turun,lif berenti kt 3rd floor...aku ingat ada org nk turun....bila pintu terbukak,xdak sapa.....aku cepat2 tekan butang close.....memang x pandang kiri kanan dah...slalu gak aku kena....tp penah nampak apa2 lagi aaa......

galak la hang ni mziskandar

my boss lak tgh tunggu lif nk turun.. so dia tekan utk turun jer la.. tgh duk tunggu lif yg lembab giler kt ofis tu tetiba jer button utk ke atas menyala padahal x der org lain pun. dia pun bukan nyer bersandar kt button2 tu (mana tau kot2 tertekan time menyandar).. tp dia buat x tau jer la...

Reply #33 mak's post

ni wisma tm yg kat jalan pantai dalam tu ker? Aku pernah park tepi bangunan tu time kul 3-4ptg....masa tu aku tak tau yg wisma tu dah kosong...tgk kat atas, mcm ada org berjalan2 n lampu terbuka....so ingatkan nak jumpa member lama kat situ....then aku heran kenapa buruk sgt rupanya....and kenapa berkunci pagar semua? aku pon terus la ke pintu depan....baru aku perasan yg bangunan tu dah kosong...aku sajer jumpa jaga depan tu...and bertanya..bangunan ni ada org lagi ker?Diorang kata dah lama kosong sebab pindah kat cygal....memang tkder org langsung....then aku ckp la....tu kat blok belakang tingkat 4 tu siapa yg dok berjalan2 n buka lampu?.....jaga 2 org tu pandang sesama sendiri n trus diam....aku pon rasa lain mcm....terus blah....masa gi kat keter aku....still perasan mcm ada org kat atas tu.....tak mcm kosong pon. Klu sesiapa yg ada lalu kat situ..park kejap tepi sungai n perhatikan blok belakang ada tingkap terbuka kat tingkat 4 atau 5....apakah saya yg tersalah pandang?

kalau rasa lain macam lain kali...turun pakai tangga...tapi kekadang..tangga pun seram jugak

Follow Us

Reply #34 azuereen's post

sory aku tanya..dlm lift yg tak brapa trang tu....nampak clear ker anu dia?? apa yg ko takut sgt biler nampak anu dia??

aku also nak bgtau...saper brani gi lepak time mlm2 kat bangunan singer kat PJ tu..sebelah toyota service....ada mcm2.....cuba la jadi jaga kat situ.....mmg sampai hari ni anger banget........hantu takder kepala baca suratkabar.....tangan takder badan main mesin taip.....penunggu lift......klu brani pegi la

Originally posted by msms2005 at 24-12-2008 03:26 PM
aku also nak bgtau...saper brani gi lepak time mlm2 kat bangunan singer kat PJ tu..sebelah toyota service....ada mcm2.....cuba la jadi jaga kat situ.....mmg sampai hari ni anger banget........han ...

musykel...nape cm marah je?

mabuk naik lif, tak suka..   

dah turun lif pun dapat rasa naik turun lagi.. pening, berjalan pun tak betul..

seram tak?

Balas #49 chicmushroom\ catat

Aku pun x tau, macam marah ye gak, macam mencabar ye gak..

Originally posted by Sh@rk_iR at 23-12-2008 01:40 PM

ko ni takut sgtla...aku slalu keje mlm sengsrg...ilek je...lif kat tmpt aku pon slalu gak wat cam2...aku keluar opis (p isap rokok, time 2 dlm 2 ke 3 pg aku dah x igt)..tau2 ...

mcm VIP je... lif mai jemput

hantu sekarang pun dah tahu pakai lif..

Originally posted by kroit92 at 24-12-2008 06:49 PM
mabuk naik lif, tak suka..   

dah turun lif pun dapat rasa naik turun lagi.. pening, berjalan pun tak betul..

seram tak?

sama la mcm aku
lagi lah kat tmpat aku nie
tgkat semua main puluh-puluh

lepas kuar dari lif rasa mcm pijak atas lumpur lak

untuk elakkan perkara mcm nie besanya aku sandarkan kepala aku kat dinding lif...
baru le kurang sikit mabuk tu

Originally posted by msms2005 at 24-12-2008 03:13 PM
ni wisma tm yg kat jalan pantai dalam tu ker? Aku pernah park tepi bangunan tu time kul 3-4ptg....masa tu aku tak tau yg wisma tu dah kosong...tgk kat atas, mcm ada org berjalan2 n lampu terbuka. ...

besanya kalo aku lalu time petang2 tu mmang nmpak org pun kat tgkat atas tu
rasanya kat ctu dah jadi mcm penempatan haramla..
petang2 leh nmpak indon ker mnymar ntah mandi kat bawah wisma tu

kat menara nak ke tkt aku ada 6 lif...
the last two (ujung) tu mmg aku tak msk la kalau sorang2...
sbb pak guard, n staff yg shif mlm n sebelum subuh sll nampak...
katanya masa pembinaan Menara ada buruh mati kat situ..

Originally posted by msms2005 at 24-12-2008 03:22 PM
sory aku tanya..dlm lift yg tak brapa trang tu....nampak clear ker anu dia?? apa yg ko takut sgt biler nampak anu dia??

Ish soklan ko ni....mat bangla tu...dok syyy kat aku..bila aku pandang muka dia..dia tgk bawah..
Aku pun terjeling sekali imbas jer....terkejut...naik ketaq lutut..rasa macam roh terbang dari jasad..
Ish...ish...takut aku x pernah tgk real...wei aku ni muda lagi ler....anak dara lagi...

Anyway....aku rasa nak pengsan, airmata meleleh2...

Alhamdulillah...aku x apa2...pengajaran utk aku...supaya jgn naik lif/jln sorang2. Aku ni naif juga...tapi la ni aku more aware...Insyaallah.
Dah ada black belt la wei...

Reply #57 azuereen's post

setakat dia tunjuk ajer ko dah takut? kenapa nak takut?? mcm la ko tk pernah tgk anu lelaki dari kecik??? anyway, bangal ni tk bahaya sgt..diorang ni setakat menggatal jer...tp tak brani la nk buat apa2..klu aku....lagi aku kutuk dia...mcm la anu dia tu bagus sgt....

x de lif berhantu sebenarnye.cume korang je rase cam tu.contoh situasi cam ni,korang nak pergi tingkat 8 tibe2 sampei kat tingkat 6 tibe2 berhenti.bile tgk x de orang,cam perangai aku.tandas ofis aku dulu luar ofis.kirenye blok lain la.so kalo nak pi toilet tu,aku mesti lalu depan lif.tandas tepi lif je.so,dalam dok jalan tu.tangan tu gatal la.tertekan la button.pas tu cepat lari2.kirenye,orang yang naik lif akan berhenti kat tingkat aku.bile berhenti kat tingkat aku,tgk2 x de orang masok.mesti die akan cakap hantu yang tekan.x de lah.cam aku wat tu!

paling aku seram pasal lif ni,kat apartment pak su aku la.elok je aku sampei tin gkat due,tibe2 lif berhenti.ah sudah! aku wat rileks je.aku tunggu lam 5 minit lif x gerak2 jugak.aku tak panik,aku try pikir nak wat cam ne.handset dah kuwa dah,pk nak call bomba je .aku cakap lam ati rilleks,jangan panik.aku ingat nak tekan loceng dah,pas tu aku ni gatal2 tangan nak bukak dah pintu lif.cam lam cite hulk. aku gune kederat yang aku ade,aku bukak pintu lif gune tangan aku.betol nieh!x susah mane pun..aku rase kalo gurl x dapat bukak dah.bile dah terbukak aku cepat kuwa,elok je aku kuwa lif tu elok balik.ampeh!:@ :@ :@ .pas tu aku turun tangge je.cam tu la cite aku teperangkap lam lif. .cam kuwa tajuk je

mmg sah masalah teknikal....jgn fikir bkn2....