CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: biskut_milo

Susu formula yang diguna

tulah...nak kena check gak tu..ermmm...takpela...nampaknye kena try satu persatu susu la e ...
teha86 Post at 29-3-2012 13:38

nk buat camana dh susu xsesuai so kena jugak cari susu yg sesuai sebab tuh nk lebih penjelasan lebih lanjut kena refer doc dr situ kita paham keadaan sebenar...

nk buat camana dh susu xsesuai so kena jugak cari susu yg sesuai sebab tuh nk lebih penjela ...
eyradanira Post at 29-3-2012 13:42

tulah kan...membazir sikit la...ermm...s26 tu bagus x?? akk ipar aku bagi anak dia minum susu tu...mak oiii..anak dia mengembang ngn jayanye..4 bulan dah 7 kilo lebih....

last dia berak banyak..ari jumaat lepas...pastu aku tanya pengasuh dia...dia ade berak..tapi sik ...
teha86 Post at 29-3-2012 13:42

kesiannyer,aku paham perasaan ko sebab aku pun camtu gk teha..aku rasa ko kena cepat2 tukar susu n refer doc risau gk benda ni berlanjutan plak..ko kena banyakan ank ko minum air masak,sebab susu FM ni panas..

kesiannyer,aku paham perasaan ko sebab aku pun camtu gk teha..aku rasa ko kena cepat2 tukar ...
eyradanira Post at 29-3-2012 13:45

aku dha pesan ngn pengasuh tu...pas bg susu terus bagi air masak...biar hadam sikit...n lawaskan pencernaan dia...nasib baik pengasuh anak aku tu ok...kalo kat umah...mmg aku takkan bagi FM ni....mmg aku fully BF....

tulah kan...membazir sikit la...ermm...s26 tu bagus x?? akk ipar aku bagi anak dia minum s ...
teha86 Post at 29-3-2012 13:43

ramai mommy dalam nih bagi ank diorang susu S26,memanglah bagus tp kena ikut keserasian ank ko gk ler..ko dh khatam belom thread nih baik ko khatam..wah mesti montel,ank member aku minum susu snow cekeding jer plak..hu..hu..memang jenis genetik molek2 kot..

ramai mommy dalam nih bagi ank diorang susu S26,memanglah bagus tp kena ikut keserasian ank ...
eyradanira Post at 29-3-2012 13:49

mmg montel gile anak akk ipar aku tu...pergghh...dah mcm iklan michelin plak aku tgk badan dia...hahahahah!!! pampers pun bulan pakai size2 umo dia...aku nak dukung pun takut..sebb debab gile...hahahah!! akk ipar aku tu kecik je..tak besar mana pun...aku risau kalo bagi s26...anak aku jadik macm anak akk ipar aku...tak mooo aku...dah lah anak aku gegirl..hihiihhi!! ni pn muka da bulan..pipi dah melayut anak aku tu...

Follow Us
aku dha pesan ngn pengasuh tu...pas bg susu terus bagi air masak...biar hadam sikit...n la ...
teha86 Post at 29-3-2012 13:47

ko nmpk berbezaan x ari ko xkerja mesti ko fully BF dengan ari2 berFM?baguslah ko dh pesan,memang ank ko xsesuailah teha..nasib baik xbuat sampai kembung n cirit birit lagi seksa ank ko teha..

ko nmpk berbezaan x ari ko xkerja mesti ko fully BF dengan ari2 berFM?baguslah ko dh pesan,meman ...
eyradanira Post at 29-3-2012 13:52

mase aku bagi lactogen..anak aku cirit teruk tau...sampai melecet motot comel dia..merah je...mula2 aku tak tau ..pastu mak aku la ckp..susu tak sesuai...mak aku soh tukar....mula2 minum anmum...anak aku ok...berak pun normal..takde cirit or sembelit...skrang ni aku tak tau la...aku tanya pengasuh tu...dia letak 4 scoop n 4 air....ok la kan..sebb kalo bg 3 scoop..tak sampai 2 jam dia dah mintak..sebb tak kenyang....anak aku tu kuat gile minum susu...

wajib weii...aku bf dia...kalo tak..sayang susu aku melimpah ruah...mcm air terjun...hahahahaah!!!! kenyang anak aku...

mmg montel gile anak akk ipar aku tu...pergghh...dah mcm iklan michelin plak aku tgk badan ...
teha86 Post at 29-3-2012 13:51

mesti geramkan tengok bby yg montel n debab nih rasa cam nk gigit2 jer..time bby elok bebenor ler debab nih,comei sangat..lau g mana2 mesti jd tumpuantp mai dh besar debab2 nih,cian plak ler tambah2 lau girl2..

mesti geramkan tengok bby yg montel n debab nih rasa cam nk gigit2 jer..time bby elok beb ...
eyradanira Post at 29-3-2012 13:56

tulah yg aku risau....tak nak la anak aku gemok2....bukan cantik pun...sian dia...hihihihi!!!

mase aku bagi lactogen..anak aku cirit teruk tau...sampai melecet motot comel dia..merah j ...
teha86 Post at 29-3-2012 13:56

aku pernah kena pengalaman ank aki cirit birit sampai melecet n luka montot,die menangis sekuat ati lau montot kena air..sebab tuh lani lau ank aku kena cirit birit pas cuci jer aku akn cepat lap n sapu dengan tepung ubi petua mak aku...besar nih memang kuat minum susu nnti dh masuk 6bulan dh mula perkenalkan makanan pejal dh kuranglah menyusu..
kena wajib okeh..lau x menyensal cam aku..hu..hu..

tulah yg aku risau....tak nak la anak aku gemok2....bukan cantik pun...sian dia...hihihihi ...
teha86 Post at 29-3-2012 13:59

ank ko bby lagi so berat badan kena tiap bulan timbang carta naik cun jer,lau cekeding nurse bising plak..hu..hu..montel terlebih had pun nurse bising n cekeding pun nurse bising..hu..hu..

aku pernah kena pengalaman ank aki cirit birit sampai melecet n luka montot,die menangis sekuat  ...
eyradanira Post at 29-3-2012 14:03

ooowhhh...letak tepung ubi erk....ermm...xde pape ke...hihihihi!!! jap la aku nak tanya akk ipar aku..dia nurse ibu dan anak...,mana tau dia bole suggest kat aku susu yg bagus ke...hehheheh!!!

ooowhhh...letak tepung ubi erk....ermm...xde pape ke...hihihihi!!! jap la aku nak tanya ak ...
teha86 Post at 29-3-2012 14:07

aha,letak tepung ubi cepat kering tempat melecet area montot n celah paha..aku letak crim yg doc bagi xjalan pun makin berair kat tempat melecet aku  boh tepung ubi sekejap jer kering..kan dr awal2 ko tanya kak ipar ko kan bagus xyah ko dk susuh ati bagai..apalah ko teha..

aha,letak tepung ubi cepat kering tempat melecet area montot n celah paha..aku letak crim y ...
eyradanira Post at 29-3-2012 14:19

akk ipar aku tgh dalam pantang..mals nak kacau dia...sebb anak aku baru ni je sembelit...sebelom ni ok..akk ipar aku ade suggest soh guna dumex kalo anak sembelit...tapi aku tak try lagi..

akk ipar aku tgh dalam pantang..mals nak kacau dia...sebb anak aku baru ni je sembelit...s ...
teha86 Post at 29-3-2012 14:29

sebelum ni ank ko minum anmum xdk masalah baru jerlah lani jdi sembelit..xpalah ko try slow cari susu yg sesuai dengan ank ko,aku nk rekomen pun ank aku pun ada masalah dengan susu formula ni..papun kena tengok keserasian susu dengan baby yg penting..

sebelum ni ank ko minum anmum xdk masalah baru jerlah lani jdi sembelit..xpalah ko try slow ...
eyradanira Post at 29-3-2012 14:33

aku baca kat sini...diorg ramai guna mamex...pape pun aku tak beranila beli sembarangn susu..kang cirit lagi anak aku...

tula...ingat gaji ni nak tukar susu lain...ramai kata susu dutch lady bagus...tapi ade ke  ...
teha86 Post at 29-3-2012 13:25

anak sya minum susu dutch lady langkah 1 utk umur 0-12 bulan..so, sesuaila utk anak teha yg umur 2bln tu..
sya x berani nk konfem susu dutch lady bagus sbb mnde ni subjektif + sya pon x pakar dlm menilai susu mna yg bgus..
..means subjektif, sesuai utk anak sya, tp mgkn utk anak org lain x sesuai..

apapon, sya setuju ngan pendapat eyra, sblm tkr susu tu, mntk pndgn doc jgk ye teha..

aku ada pengalaman anak xserasi guna susu.. dlm ujung tahun lepas.. sebelum tu dia minum dumex. dh dekat setahun minum, aku tukarkan pd susu lactogen.. konon2 nak try la..dh boring dumex la kononya.. dalam 3-4 bulan jugak la minum lactogen.. perot dia kembung, berak kurang.. pastu asyik muntah je.. aku memang xnotice langsung dia jadi mcm tu sbb susu.. ada 1 malam, dari 11pm - 3am dia muntah.. sampai yg kuar air liur je.. kesian dia.. masa tu aku dok ingat dia kembung je sbb xnak makan.. esoknya aku anta la ke nurseri.. dlm kol 10 teacher dia kol, bgtau anak aku cirit birit teruk sangat..

trus aku bawak g pakar.. bila dr cek rupenye dia xrasi ngan susu lactogen tu.. dr soh tukar pada pediasure.. tgk dlm 1-2 bulan.. kalo ok, tukar balik pada dumex. pediasure plak xde perasa original. aku pon beli la susu isomil.. pas sebulan try dumex balik.. pon xmau terima dah.. aku menten isomil dlm 3 bulan.. then try susu dutch lady 1,2,3.. alhamdulillah.. sampai skang boleh minum.. plus dia dh berselera makan dah.. pasni tobat aku xmo dh tuka2 susu...huhu

anak sya minum susu dutch lady langkah 1 utk umur 0-12 bulan..so, sesuaila utk anak teha y ...
bunga_lestari Post at 29-3-2012 14:53

tulah....papehal saya kena refer to doc dulu la...takut kalo main tukar..jadik pape kan..naya plak...