CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: biskut_milo

Susu formula yang diguna

anak aku dulu masa mula2 minum mamil gold (umor dia setahun).. lps 2-3 bln bdn dia naik rashes bykk sgt.. kat pipi, kat dagu, kaki, bdn.. eh byk laa.. plus berak2 dgn jayenye smpai sehari 6-7 kali.. pastu ku suspek dia tak rasi susu.. base on exp kwn2. so aku pon tukar laa ke dutch lady 123 ( kkot dia alergik susu mahal, ku try yg murah plak)..

dgn dutch lady ni, dia agak sembelit plak.. uih.. thn dlm sbulan cam tuh.. pastu ku tukar ke lactogen plak.. hasilnye sama plak cam mamil.. berak2 ..thn 2 minggu jeh.. pastu tukar ke S26...alhamdulillah.. elok..tak rashes, berak pon tak meriah.. takat sehari 2-3x je =)

skrg ni da dkt 6 bln guna S26..hrp2 pasni.. takde laa nk kena tukar2 susu lagi.. penat woo.. asik pikir nak tukar susu apa..

mommies....ada pengalaman x yg guna susu sustagen? anak saya umo setaun 5 bln dah...

adhya minum s26 dkat 2buln da...tpi kerap plak batuk berkahak...demam n selsema...igt nk tuko susu,tpi xtau la plak susu apa...anmum ok x??

Post Last Edit by ajercrazy at 21-4-2012 08:13

Reply 703# runie

anak i pun minum s26..b4 this xde masalah batuk berkahak..demam pun x pnh..tp dah 2 minggu ni batuk plak dia...rsnya bkn
sbb susu tu..tp berjangkit dgn kitorg ni...

Reply 703# runie

sama la kita...ena da bbrp hari ni pening pasal susu ni...mula2 bg anak minum lactogen tp berat x naik2...doktor suruh tukar susu...macam2 dah tukar...mamil, enfagrow, dutchlady, dumex...tp x sesuai, muntah2 la...susah nak buang air besar la n etc...sian tgk anak ena tu...da try anmum ?ok x?

b4 1 year i bagi anak i susu enfalac....now dh 1 thn i tukar anmmum langkah 1 ...sofar alhamdulilah xda msalah...xda alahan...yg risau anak i mudah sgt kena selsema cian pulak blh dikatakan dlm tiap2 bulan kena....

enfalac tu mmg sedap arr ..cm anmmum tu ada bau sikit..may susu tnpa gula bau lemak sgtlah kuat...

Follow Us
anak me minum susu badan + dumex dulac...
alhamdullillah..setakat ni ok jer..
dari 3 bulan sampai sekarang dah 7 bulan..
berat dia masa 6 bulan 8.1kg..x de lah berat mana..tapi debab jugak lah..
yang penting berak ok..kencing ok...dia pun suka..

tulah kan...membazir sikit la...ermm...s26 tu bagus x?? akk ipar aku bagi anak dia minum s ...
teha86 Post at 29-3-2012 13:43

dutch lady ada susu yg 0-12 bln (langkah 1) kalau nak cuba x silap saya ada pek yg 350gm ...dulac pun sama gak..langkah 1 utk 0-12 bln ....pun ada gak pek 350gm dlm tin kecik...sesuai la kalau nak mencuba...s26 ni ramai gak yg kata bagus tp apa pun kena tgk keserasian dgn anak ...anak sy masa 2 bln minum dutch lady memula ok tp lps sebulan poo poo dia jd kaler kelabu...pastu sembelit puas meneran smpi merah2 muka n nangis2 ...tukar lactogen tp anak x mo....last2 tukar dulac..memula hubby beli yg tin kecik 350gm tu...alhamdulillah sgt serasi dgn anak ....

berat anak masa check utk umur 4 bln = 7.7 kg ....alhamdulillah juga takat ni kesihatan anak ok...cuma dlm 3-4 hari ni nampak mcm ada tanda2 batuk sket2 n selesema...agaknya sebab hubby batuk n selesema n dgn sy pun berjangkit...tp utk prevention sy siap2 bg anak ubat n sapukan vicks kat dada n belakang tiap kali lps mandi,time nak tido n time cuaca sejuk...dan jugak bg susu badan sekerap mungkin...sy ni terpaksa cmpr susu sebab susu bdn x cukup n anak kuat menyusu...pernah dlm pantang menyusukan anak hampir 2 jam tp anak still nangis2 lapar coz x cukup susu dr tu yg cmpr BM dgn FM ....

skrg ni anak dah 5 bln 1 mggu ....dah byk tunjuk tanda2 nak mkn tp sebab nurse termasuk biras yg keja nurse kat klinik ibu dan anak nasihatkan jgn bg mkn hingga anak umur  bln atau seawal 5 bln 1/2 makanya anak sy menyusu kerap sgt....x smpi 3 jam anak dah lapar n setiap kali menyusu dia anak minum dlm 6oz@180ml  ....

dutch lady ada susu yg 0-12 bln (langkah 1) kalau nak cuba x silap saya ada pek yg 350gm . ...
shieda Post at 7-5-2012 13:34

skrang zara dah ok la minum anmum...poopoo pun dah ok..tak sembelit..tapi mcm nak tukar susu la...tapi tulah risau dia tak serasi...

skrang zara dah ok la minum anmum...poopoo pun dah ok..tak sembelit..tapi mcm nak tukar su ...
teha86 Post at 7-5-2012 13:43

kalau dah serasi rasanya elok jgn tukar la tp kalau x serasi tu nak wat mcm mana kan....shieda doakan zara akan trus ok dgn susu anmum n x sembelit lg...

kalau dah serasi rasanya elok jgn tukar la tp kalau x serasi tu nak wat mcm mana kan....sh ...
shieda Post at 7-5-2012 14:42

ingat nak try susu murah sikit...hihihi...tapi takpela..kalo dia dah serasi ngn anmum..teruskan je la..lagi pun tak rugi kan..

ingat nak try susu murah sikit...hihihi...tapi takpela..kalo dia dah serasi ngn anmum..ter ...
teha86 Post at 7-5-2012 14:53

betul tu...mahal sket x pe la...mak pak kenala berkorban kan janji anak sihat

betul tu...mahal sket x pe la...mak pak kenala berkorban kan janji anak sihat
shieda Post at 7-5-2012 18:59

tulah utk anak mak apak mmg kena berkorban apa jua wlaupun kdg2 poket selalu bocor..hihihihi..yang paling penting anak serasi dn sesuai dgn apa yg kt bg ....klau nak yg murah tapi anak selalu kena penyakit sape yg susah kt juga ..hihihi

tulah utk anak mak apak mmg kena berkorban apa jua wlaupun kdg2 poket selalu bocor..hihihih ...
g2606 Post at 9-5-2012 14:10

betul betul betul...kalau anak sakit nt lg byk belanja tu satu hal lg satu hal plak mak pak jugak nt yg susah hati x leh tdo mlm dok jaga anak n risaukan anak....

Aku baru je beli mamil gold untuk my baby... Before this dia fully breastfeeding.. Terpaksa topup dengan fm sebab my susu semakin kurang.. Tambah sekarang dah strat ganti puasa memang tak mampu dah nak cover susu dia.. Baru start try bagi sikit2.. Sehari aku bagi 2 kali, tiap kali bancuh 1 @ 2 oz ja.. Tue pun x abis.. Bukan dia minum pun, main2 ja... Runsing2 takut dia tak boleh nak accept.. Daha la aku nak kena ganti puasa sebulan nie ( puasa tahun lepas aku berpantang..huhu)...

Sesapa yang pernah guna mamil gold ok tak susu tue?

Baby sarah fully breastfeed up to 12 bulan, lps tu campur dgn formula.

Mula2 dpt sample enfagrow (warna oren) so try bagi kat baby, dia sedut je. Alhamdulillah takde masalah apa2. Dia laju je minum.

Tp since dah nak masuk 2 thn ni, sarah terpaksa campur lagi, sbb dah tak breastfeed lagi (preggy). Kalau ikutkan baby, buat susu, abis, buat susu abis. Mmg kuat minum, satu bulan 4 tin besar susu enfagrow tu...rabak gak poket, so kami pakat campur dgn dutch lady 123. Pun alhamdulillah, baby sedut je tanpa byk songeh.

Cadang2 nak continue aje campur dutch lady 123 dan enfa nih. So far ok on our budget dan baby badan dia tegap walaupun tak kuat makan nasi etc, tp mmg kuat minum susu.

Actually teringat pulak, masa dlm usia baby 6 bln dulu, ebm tertinggal kat ofis, so terpaksa cari formula utk ganti, sarah try susu kambing karihome. Baby ok je minum. Mula2 ingat kalau dah cerai susu badan nak bagi dia susu kambing, tp mahal sgt, so kami bagi susu lembu aje lah.

Pada sarah, tak kisah susu apa pun, asalkan baby boleh terima, sihat badan dia, murah ke mahal tak jadi masalah. Kalau takut2 susu murah kurang DHA dsb, sarah top up dgn multivitamin utk toddlers, masukkan dlm susu dia sekali sehari.

cakap pasal susu formula saya baru aja dapat tahu pasal susu IQRAMILK - 7 herba pilihan & padanya dicakan 30 juzuk Al-Quran.. memang minat sangat sebab yer la harap disamping memberi khasiat terbaik dapat jugak membentuk akhlak anak2... hmmm ada sesaper tahu pasal susu ni??

Ni artikelnya:
IQRA MILK, susu yang sangat istimewa
IQRA MILK, jenama susu terbaru di pasaran didatangkan kepada anda membawa khasiat semula jadi susu yang ditambah dengan khasiat 7 herba dan buah-buahan terpilih. Susu ini didatangkan bagi memenuhi 2 formula penting -- formula untuk bayi dari umur 1 hingga 4 tahun dan formula berperisa cokelat bagi kanak-kanak berumur 4 tahun hingga dewasa.

KHASIAT BERGANDA-GANDA
Istimewanya IQRA MILK adalah pada bacaan ayat suci Al-Quran 30 juzuk yang ditambah ke dalam susu berkhasiat ini, menambahkan lagi khasiat susu ini berganda-ganda! Tanpa khasiat tambahan 7 herba dan buah-buahan, susu ini sama sahaja dengan susu yang berada di pasaran. Juga tambahan bacaan al-Quran 30 Juzuk ke dalam susu ini, menjadikan IQRA MILK berbeza dan berganda-ganda khasiatnya!

SEKIRANYA ADA YANG LEBIH BAIK
IQRA MILK kini adalah pilihan untuk anda sekeluarga. Hanya yang terbaik sahaja dari IQRA MILK. Susu berkualiti tinggi dengan khasiat tambahan yang berganda-ganda ini, semestinya pilihan utama anda sekeluarga kerana anda hanya mahukan yang terbaik sahaja untuk keluarga anda.

Dulu masa first time introduce formula bagi satu jenama ni..tp xingat dh..soy based..pastu baby muntah2 n alergic..so doktor suh tukar amik yg hypo allergenic type..smpai skrg still guna Nestle NanHA. Ade try aritu nak tukar ke susu yang murah skit (Anmum)..n dia pun dh besar xde dah alergik tu..tp anak saya refuse..dia kata xsedap..padahal saya penah rasa NanHA ni pahit..rasa dia xlemak n xmanis..pelik cmne dia kata NanHA ni sedap lagi dari Anmum.

off topic :

mommies kat sini, ada tak anak2 yang taknak langsung minum susu ibu ataupun susu fm..tolong tolong tolong..saya dah buntu la anak saya nih langsung taknak minum susu..anak baru masuk setahun..

kevler posted on 11-6-2012 09:26 AM
off topic :

mommies kat sini, ada tak anak2 yang taknak langsung minum susu ibu ataupun susu fm.. ...

sustagen pon xmo ker??sedap gak...try rase mase dpt sample dl kt expo...hahaha tp baby kiter minum mamex gold n br tkr mamil gold..mls nk tkr2..