CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: baldu_biru

Anak angkat - Ibu susuan

Reply #138 ciku_lat's post

happy for u ciku   InsyaAllah kalau kita tk cepat putus asa, pasti ada hasilnya.
Selamat meneruskan perjuangan

Reply #140 alissa_sofea's post

Alhamdulillah baby lissa dh nk hisap... sbb tu baldu kata kalau kita tk cepat putus asa, pasti ada hasilnya.

pasal ubat tu... mcm post baldu yg first sekali tu, ubat2 yg boleh membantu sebenarnya ia cuma menyumbang 20% sahaja. Mmg lah kalu boleh kita kena ambik ontime, tp dh terlupa nk buat camana kan. Yg penting teruskan beri ransangan pada badan utk menghasilkan susu.

pada sesiapa yg ada anak angkat...banyak kan bersabar...jgn tension, nanti susu susah nak keluar... kesian lak pada bb.

baldu, karief, ciku_lat dan kawan2 kat sini banyak membakar semangat saya utk menyusukan bb saya, biarpun pada awalnya saya hampir berputus asa...TQ pada semua

Reply #144 alissa_sofea's post

yuppp teruskan usaha dan perjuangan, and the keyword here is dont give up, byk2 sabar
semoga kita sama2 menjadi ibu susuan... i'm so touched...

anyway lissa congrats to you... nanti baby pon ada iras2 muka lissa/hsbd

skg ni pun bb dah ada iras hubby..masa gi ambik pun family bb terkejut sebab muka bb sama cam hubby...kdg2 kesian tgok hubby sayang sgt kat bb walaupun bukan zuriat sendiri...malam pun hubby tak bg saya tukar lampin...dia sanggup bgun malam kalau bb menangis...bila teringat sedih pun ada sebab tak dapat bg zuriat sendiri pada hubby, terpaksa menumpang kasih pada anak angkat...Tu sebab saya terpanggil utk menyusukan baby, biar dia jadi anak susuan...

Follow Us

Reply #146 alissa_sofea's post

lissa dh kawin berapa lama? Alhamdulillah dpt hb yg memahami. Walaupun anak ni bukan lahir dari rahim kita sendiri, kita tk rugi apa pun dgn kasih sayang yg kita beri pada dia. Mudah2an ada ganjaran yg lebih besar di sana nanti.

Reply #147 baldu_biru's post

totally agree with baldu...

lissa, ur hubby baiknya..

setakat ni hubby yg bangun malam...kalau hari mggu dia yg banyak jaga bb...basuh baju bb dan sebagainya ttg baby termasuk mandi, cuci najis tukar lampin dan buat susu..Kadang2 terharu jugak tengok dia layan bb sedemikian...setiap pagi dia bercakap dgn bb...Tu yg saya usahakan utk menyusu sendiri dgn susu badan sebelum umur 2 thn...esok nak gi urut..hari ahad nanti saya nak beli funugreek capsule. dah suruh kawan belikan dia  nak bawa hari ahad nanti kat umah saya...

bestnye bila tgk ciku ngan lissa dah leh breastfeed baby.........

baby reen ni bila la nak kluar ni nak oiiii...........

ciku amik maxolon ke??????

lissa susah nak dpt baby tu........reen ni pun kebetulan je.......

Originally posted by alissa_sofea at 10-4-2009 08:43
ciku maaf saya nak bertanya sikit, ciku ambil anak angkat jugak ker...Skg dah berapa kali kenyang dah bb ciku menyusu....dah cukup hukum ker..kalau dah cuku p hukum alhamdulillah....Kalau ada leb ...

Ha'a lissa, ciku pun amik anak angkat gak.blm ada rezeki sendiri thn ni genap 6thn kawin.last year bln 8 ciku ectopic pregnancy sebelah tiub dah kena buang....
baby blm kenyang lagi sbb susu kuar sikit lagi..b4 ni pon masa baby umur 3week ada gak susu kuar tp baby xpandai hisap lagi  dia cpt marah sbb susu sikit sgt..paksa2 gak tp dia xmo.time ni la kena byk sabo..last2 susu kering mcm tu jer..ni mkn ubat lagi motilium Alhamdulillah dah kuar tp blm byk baby pon suka bergayut dia xkisah ada susu ke tak..dah pandai demand xmo botol..
ni kali ke 3 mkn ubat mula2 mkn motilium baby xmo susu kering mcm tu jer. 2nd time hujung bln 2 doc bg mkn maxolon tp susu xkuar may b sbb terkejut member satu shift meninggal xcident..2week tu badan xsedap seram sejuk tu yg agaknyer susu xmo kuar p urut pon xkuar..sekarang badan dah ok ni mkn motilium balik tu yg susu kuar kali ni beli kat farmasi jer dah nekad nk susukan baby gak.

Originally posted by zazreen80 at 10-4-2009 17:36
bestnye bila tgk ciku ngan lissa dah leh breastfeed baby.........

baby reen ni bila la nak kluar ni nak oiiii...........

ciku amik maxolon ke??????

lissa susah nak dpt baby tu....... ...

reen, ciku makan motilium..makan maxolon xjln tu yg pelik doc yg bg tp xmo kuar pulak..
kena byk sabo reen..insyallah.ciku mcm reen gak tp kena rajin bg bf kat baby b4 dia nak susu tu bg dulu bf agak dah nk mengamuk tu bgbotol terus..ciku xbeli sns tu bln ada budget apa yg ciku buat sediakan susu lps tu bf tuang sikit kat tp mulut baby nanti dia lagi laju hisap..cuma kena alas guna towel kecik kat leher baby sbb susu tu akan tumpah gak.ari tu tgk gambo sns ciku terkreatif lak tuang susu tp mulut baby....xkisah basah pon basah la janji baby nk hisap..

emm ari ni ciku balas sorg2...keja ari ahad...

Baldu,sns tu sbnrnyer mcm mana tiub tu tampal kat breast kita lps tu tiub masuk smp mulut baby ker?

ciku p mane2 pon org ckp baby tu mcm muka hubby bulat xmcm anak angkat.hubby ciku sama mcm hubby lissa dia suka layan baby sume dia buat sendiri mandikan ,salin lampin,buat susu ..yg ciku terasa sgt hubby punye excited jaga baby mlm masa tu umur baby baru 5hari ciku keja shift mlm dia sanggup jaga sorg2 masa tu mak mentua xsampai lagi dr kg..padahal dia xde pengalaman langsung jaga baby.selalu klu tido bunyi apapon xsedar ni ada baby..baby gerak sikit jer hubby dah terbangun xcukup tido pagi nk p mengajar lagi..mmg terharu meleleh2 air mata sbb dia suka sgt gn budak2.
dah ada anak ni lain..seronok hubby tu lain mcm apa2hal pon pk baby dulu..klu ada xtvt kat sekolah ptg2 sanggup minta dikecualikan..dah ada alasan balik nk jaga anak..hihihi.. bini keja..

[ Last edited by  ciku_lat at 12-4-2009 12:14 ]

betul ciku...suami saya pun macam berfikir dua kali kalau ada out station...mesti alasan anak kat rumah hanya tinggal dgn isteri, dia kaat bimbang kot jadi apa2 waktu malam..saya tahu tu cuma alasan dia taknak kerja luar...hehehehe

Hari ni susu cam nak kering jer...sedangkan maxolon dah habis semalam...cam ner er...adakah saya kena teruskan lagi maxolon tu...sedangkan saya pam hari2..paling2 kurang 5 kali sehari..tp susu cam malu nak kaluar..atau pun saya kena tukar ambil maxolon kepada motilium..atau kena inject jer...saya dah beli funugreek capsule semalam....tp lom start makan lagi....

Ada sesiapa kat sini dah pernah ambil funugreek capsule...Tlg bantu saya yer...

Reply #154 alissa_sofea's post

Fenugreek tu halba. Opismate baldu ada yg ambik pil fenugreek ni, diorg kata ok. Hasilnya memberansangkan. Ada yg terus rebus je halba yg kita buat masak kari tu, pastu minum airnye.. pun susu banyak. Cuba la lissa.

funugreek capsule mmg dah beli, semalam baru kawan antar...tp hari ni habiskan maxolon dulu...esok atau lusa baru nak mulakan funugreek capsule. Entah lah hari  ni susu cam malu2 nak keluar...apa hal tak tahu ler...nak kata tension, happy memanjang...sejak ada bb ni sentiasa jer happy...Atau pun susu malas nak keluar sebab bb hanya stimulate sekali sehari...tlg bg pandangan pada sesiapa yg tahu...sedangkan saya dah pam kat opis ni selang 2 / 3 jam sekali....

[ Last edited by  alissa_sofea at 13-4-2009 15:12 ]

Sabo la lissa klu risau nanti susu susah nk kuar..
ciku punye susu pun sikit lagi bila picit baru kuar klu pum xde pape..
skrg nipple tu tgh sakit sgt sbb baby hisap kuat sgt..rasa mcm nk tanggal jer bila baby hisap nipple.
baby dah tau ada susu tu yg dia ketab gn gusi dia lps tu dia suka tarik perhhh sakit xterkata bila bg tu rasa nk menagis jer..tp nk wat camne kena sabor la sakit2 pon paksa bg kat baby..

[ Last edited by  ciku_lat at 13-4-2009 18:21 ]

ciku bg bb hisap berapa kali sehari...lisa sempat 2 kali jer tu pun masa balik dari kerja....semalam lissa minta suami belikan motilium. Maklum ler maxolon dah habis, tp susu cam malu2 nak keluar...agaknya sebab bb hisap 2 kali sehari, kdg2 sekali sehari jer...maklum ler dia mengamuk tak leh buat cam ner....bb ciku berapa bulan dah ..bb lissa 2bulan setengah...rasa cam cepat pulak masa berlalu...risau kot2 tak sempat susu nak keluar, tup-tup umur dah 2 thn...tu lissa terpaksa guna banyak cara utk kelaurkan susu...tp tu ar...masalahnya balik kerja baru boleh bg susu menggunakan sns...

ciku keja shift(12jam) lissa 2hari pagi 2hari mlm 2hari off..bila keja pagi msuk kul 8pg balik 8mlm.bila balik jer baby dah tido kadang kejut gak cian suh bangun nk bg bf xnk bg susu kering.tp pg2 kul 3 or 5pg baby mmg bgn nk minum masa tu bg la bf sampai dia tdo blk..susu xbyk pon.

bila keja mlm baby xanto p rumah pengasuh so free la bila baby nk susu jer terus bg kadang mmg xnak botol nanti dia buang2 susu tu bila bg bf baru dia tdo.ptg baby tdo kul 2-5.30 masa tu mmg klu dia dah dpt bf tu xmo lps duk bergayut mama dia pon sekali tdo .ptg hubby balik keja terus jg sampai pg.kang pg hubby nk p keja dia anto baby umah pengasuh, ciku balik keja mlm terus amik.. xpernah tinggal smp ptg w/pn byr penuh kat pengasuh tu.bila time off tu la masa paling "emas" blh bf baby cukup masa nk susu jer mama dia dah selak baju   bila kita cabut jer nk tukar sebelah lagi mesti ngauk dia ingat kita xmo bg bf kat dia..

Baby ciku 3bln setengah.dah xblh tinggal sorg2 nanti mengamuk menagis selagi xnampak muka kita dia jerit la..tp bila nampak muka tersengih2 gelak2..klu buat keja umah,sidai baju time dia tido klu x duk la mengadap "putera raja" kecik tu xle buat apa..bila nk masak bawa sekali p dapur diam la..

agaknya susu saya malu nak keluar sebab baby bf tak cukup..hanya 2 kal jer sehari....semalam langsung tak BF dan lissa tak pump...sebab lissa demam..rasa rugi...tp tak larat..nak BF dia guna sns pun risau dia berjangkit demam dgn lissa..hari ni pun rasanya tak boleh bf guna sns lagi sebab demam lagi ni...rasa rugi sgt....tp kalau bg bf...risau dia demam nanti...terpaksa ku sabar dulu....