CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: trusnowan

tobat aku xnak masuk board ni lagi....

best masuk bod ni takde la seram sgt biase2 je

Balas #1 trusnowan\ catat

naak tulis dia tak masuk lagi..cuma ingatan dari saya...kita blh berlaku syirik apabila terlalu takut pada benda lain selain Allah...ingat tu...kita mesti percaya pada tauhid uluhiyyah, rubbubiyah dan asma' dan sifat...bila dah cukup keyakinan baru lah keimanan kita mantap..
jgn sekali2 takut pada makhluk ciptaan allah sehingga mengatasi takut kepd Allah swt...
ingat tu blh berlaku syirik...tiap kali saya rasa semacam terutama nak bangun solat tengah mlm..cpt2 ingat God is watching us....tak perlu takut pada makhluk ciptaan Allah...

saya tak cakap main2 tau apa yg saya tulis ni.. ni tengah study buku aqidah ni exam 4 january ni...saya ambil sijil dlm usuludin..project join venture masjid2 di selangor dan UM...alhamdulillah dlm kelas aqidah ni pensyarah dedahkan pelbagai cara kita blh terpesong dari aqidah, berlaku syirik atas perbuatan syaitan2 yg di laknat...
kadang kita tak perasan pun kita berlaku syirik...nauzubillah...bukankah dosa yg tak diampuankan tu dosa mereka yg melakukan syirik tanpa sempat bertaubat...paling simple simpan tangkal/ or pakai tangkal...ni dah syirik..pegi jumpa bomoh...sbb terang2 kita percaya bomoh tu lebih berkuasa dari Allah...kalau pengamal perubatan islam lain lah ya..tu pun ramai mrk yg berselindung di belakang rawatan islam padahalnya terpesong jauh...dan termasuk jugalah apa yg saya tulis tadi takut pada makhluk lain mengatasi takut pada Allah....hati2 saudara2 ku...jgn bagi setan gelak ketawa dgn kejahilan kita...cepat2 solat taubat..

aku sker layan board ni sambil kongsi citer2x misteri...'jgn biarkan diri anda
diselubungi oleh misteri'....

aku pun 'ter'masuk sini....mcm diseru2 je suh kelik citer seremban 2 tuh...huhu..pagi2 buta ditemani hujan renyai2 pon snggup...abis baca lam pkul 3.30pagi...nk masuk tido jd seram smcm je .... ble nk terlelap je trus bk mata blk...fobiaaa ... sbb dlu penah kene benda yg tindih2 peluk2 tu ... lps subuh br brani tido...lam ati nyumpah2 xmo masuk board ni dh:@ :@

tp mlm ni msuk board ni blk

Balas #22 sunsuria\ catat

Betul pe kau ckp tu.  Sbb tu le kdg2 bla perasaan takut tu dtg aku cpt2 mengucap dan istighfar. Dlm hati aku ckp xde yg berkuasa selain Allah. Cuma kdg2 kita ni sebagai manusia tentunye ada wat  slap dan salah dan skali skala tu ikut perasaan sgt.  InsyaAllah, kami yg kt dlm thread ni xkn terpesong. Terima kasih atas nasihat dan pandangan yg diberikan.

Follow Us
ala takut@seram takat terbayangkan muka buroks nye je...
dan dlm dlm takut2 tu layan lagi..lagi..addicted gitu...

Reply #27 monreyes's post

macam makan makanan pedas... pedas2 pun nak jugak lagi...

Originally posted by trusnowan at 25-12-2008 04:06 PM

aku x penah masuk board ni tapi sbb terlalu la boring... termasuk laa aku skali... rupanya aku pun x cukup berani....  

hahha... ko pon sama mcm aku.. aku tatau pon kata ada bod hantu..aku masuk la just nak baca.. 1s follow umah antu kat seremban tuh.. , yang prince brunei bukak..menyesal aku baca thread tuh..kisah antu budak cine tuh.. ..menyesal tak sudah sampai asik teringat jek..

Reply #29 dujuan's post

citer tu sungguh berkesan... xyah bayar tiket wayang... siap bleh merasakan diri ini turut berada dalam kisah tersebut....

Misterinye korang. Aku masuk siang je sbb mlm kt umh aku tkde tenet..

Originally posted by dujuan at 26-12-2008 10:00 AM

hahha... ko pon sama mcm aku.. aku tatau pon kata ada bod hantu..aku masuk la just nak baca.. 1s follow umah antu kat seremban tuh.. , yang prince bru ...

aku lak dok tringat kat citer antu toilet tuh
dah arr toilet kat opis nih sunyi sepi
jauh kat belakang lak tuh
bercinte aku nak gie sorang2

Reply #13 tomyum's post

tol2.. citer PB buat terus suke masuk board ni
tapi selalu jadi silent rider jer
effect bile baca..kalo mlm musti takot nk tido ngan masuk tandas..

Seronok gk masuk cni. Bleh tkr2 cite. mmg thrill... If x rase takut langsung tu bkn orang le namanye..

Reply #32 penampar_jepun's post

sama2 aku pon sama cm tu..antu toilet
tengok toilet musti teringat bukan2 pe lagik selalu baca citer2 kt board neh

aku sjk masuk cni bla g toilet n kua dr toilet mesti check blkg dpn kut ada yg ikut..

toilet memang tempat benda2 tu tinggal...tmpt kotor dan ada najis kan memagn dia suka...tapi kita diajar dlm agama ada doa2 tertentu kena baca sblm masuk dan kuar tandas...tapi saya ingat doa nak masuk jer he he kuar tak ingat lah pulak..
time azan jgn sekali2 masuk toilet..time tu laha malaun2 tu lari takut kena kilat panahan azan yg sedang berkumandang tu...
sbb tu org ajar jgn invite dia org masuk rumah kita on the first place...
-jgn ada orang dlm rumah kencing berdiri
-jgn simpan patung2 orang or binatang dlm rumah
-jgn buka lagu2 hiburan yang melalaikan..yg memuja manusia ( byk sgt ni...aduh saleha lah...oh azizah lah...kutunggu janda mu lah...mcm2) ni ust zawawi baru bagi tazkirah kat radio ikim sy dgr semalam...

kita tak sedar kita invite makhluk2 ni masuk rumah kita...so kena halau lah dia orang ni..kalau tak rajin nak mengaji cuba2 lah buka cd ke org mengaji online kan byk..ke now ada jual cd halau jin kat pasar mlm pun ada...
saya biasa buka surah al baqarah semingg sekali..nak baca dekat 3 juz tu tak larat nak adap sekali gus...bukan saya tak mengaji....
ni kisah benar seorang rakan saya..mata dia tiba2 tak nampak...dah chek dr lagi 5 tahun going blind..ada gak jumpa ust, katanya dia masuk toilet tak baca doa..terlanggar jin..toilet yg dia masuk jauh dekat dewan so jarang guna
then ada one student sesi ptg..dekat2 nak blk tu dia nak pi toilet...tiba2 dgr suara dia terjerit..tak nampak..tlg tak nampak..cikgu2 pakat tolong..dia kata dia buta...ustazah pun bacalah doa dan hembus2 sikit..siap tanya dia tadi masuk toilet ada baca doa tak...dia geleng aja...lepas setengah jam baru nampak....ha dont play2...

aku lak kalo nak amik wuduk tingat citer PB yang tutup pintu n tutup lampu...

hampeh.....

bod ni best per... seram2 sejuk... tp 'HOT' ;)

Balas #1 trusnowan\ catat

aku pun rasa cam menyesal gak. lebih2 bila lepas baca psl rumah sewa kat seremban2. dah la aku duduk kat2 situ. tiap mlm sebelum tidur aku terbayang2 cam mana hantu bdk2 tu kacau. eeeee....serammmmm.....