CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: coldfusionr

Bahagia ke Tanpa Restu?!!!

kalau dah menopos tu kira terlambat lah.nak kahwin,elok la masa muda-muda,boleh beranak-pinak ramai-ramai.<br />
<br />
tu cuba kau relate kan kisah-kisah kat FD ni ,contoh yg si sabaq buk ... [/quote]<br />

Sori yer klu semua forumer terasa tapi saya sokong sgt gilagila2 sbb mak saya perangai mcm ni jenis maki hamun tak henggat
dan sbg abg saya xnafikan mak saya membezakan anak lelaki dgn perempuan...yg lelaki dimanjakan....
adik saya dimaki dihamun...sesuka hati menggunakan ayat yg tak sepatutnyer....aku kesal jugak dgn sikap mak aku tuh
bapak aku mmg ikut ckp mak aku sampaikan adik perempuan aku yg sorang lagi pernah dipijak muka oleh mak aku
sbb diktakan kurang ajar tp bg aku itu bukan kurang ajar sebb waktu tu adik aku tgh berckp dgn bapak aku then
mak aku bebel kat adik aku then adik aku ckp sabar jap ma boleh tak? how is tht?

Originally posted by coldfusionr at 3-1-2009 23:19

sori ya faraway tapi saya setuju dgn diatas mmg dah terlambat...pompuan lewat kawin xboleh beranak...lelaki lewat xper....
betul tp sebgai seorg wanita saya rasa klupun jodoh dier牋dtg tat ...
...tinggi risiko jer...bukannya fatal...

Originally posted by coldfusionr at 3-1-2009 10:19 AM

sori ya faraway tapi saya setuju dgn diatas mmg dah terlambat...pompuan lewat kawin xboleh beranak...lelaki lewat xper....
betul tp sebgai seorg wanita saya rasa klupun jodoh dier  dtg tat ...

memang tak dinafikan terlambat utk beranak secara semula jadi tetapi bukan perubatan..
walaubagaimanapun apa me nak bagitau.. jika dia berkahwin hanya utk teman di hari tua..
masih tak terlambat untuk itu...

Originally posted by faraway1 at 3-1-2009 11:34 PM

memang tak dinafikan terlambat utk beranak secara semula jadi tetapi bukan perubatan..
walaubagaimanapun apa me nak bagitau.. jika dia berkahwin hanya utk teman di hari tua..
masih tak terl ...

yer lah..yer lah.. risiko juga kahwin bila dah tua bagi pompuan sebab ramai lelaki sebaya dah beranak pinak,takut terkahwin laki org pulak.silap-silap terkahwin dgn lelaki yg sama yg tak direstui tu..ekekeke...

er...kau dah ada anak ke?

Originally posted by blackmore at 3-1-2009 11:28 PM
...tinggi risiko jer...bukannya fatal...

erm...

Originally posted by coldfusionr at 3-1-2009 11:28 PM
kalau dah menopos tu kira terlambat lah.nak kahwin,elok la masa muda-muda,boleh beranak-pinak ramai-ramai.

tu cuba kau relate kan kisah-kisah kat FD ni ,contoh yg si sabaq buk ...

... [/quote]

aku ni kalau bab menangani masalah dgn mak ayah, aku pilih jalan berdoa, harap-harap Allah akan lembutkan hati mak dan ayah aku. lagipun, bila kita berdoa, hati kita sendiri akan tenang.

suruh adik kau solat hajat byk2.supaya dipermudahkan jodoh dia dah tu,ada doa dalam surah Yusuf cuma aku tak ingat ayat yg mana satu, tanya ustazah..hehe

Follow Us
Originally posted by gilagila2 at 3-1-2009 10:41 AM

yer lah..yer lah.. risiko juga kahwin bila dah tua bagi pompuan sebab ramai lelaki sebaya dah beranak pinak,takut terkahwin laki org pulak.silap-silap terkahwin dgn lelaki yg sama yg tak dire ...

4 orang anak kecik.. heheh ini laki me bila dia mengecilkan perangai dia cam bebudak...

BERKAHWIN tanpa restu ibu bapa boleh diumpamakan bermusuh dengan kedua-duanya dan dianggap sebagai anak derhaka. Perkahwinan tanpa keredaan ibu bapa juga bererti tidak mendapat reda daripada Allah SWT dan lebih membimbangkan, mahligai yang dibina itu tidak diberkati.

Pensyarah di Fakulti Bahasa al-Quran, Universiti Islam Antarabangsa Malaysia (UIAM), Mohd Zawawi Yusoh, berkata perkahwinan yang tidak mendapat restu ibu bapa lazimnya mengundang pelbagai masalah dalam rumah tangga pada kemudian hari.

揚erkahwinan yang dibina dengan restu ibu bapa bermakna mendapat keredaan Allah. Rumah tangga yang diberkati, dilimpahi dengan kasih sayang, pasangan setia dan tidak curang serta anak yang soleh. Ramai yang tidak perasan hikmah keredaan daripada ibu bapa ini dan doa mereka biasanya makbul,

Kita sangat perlu kepada redha atau restu ibu bapa dalam semua perkara termasuk dalam membina rumah tangga,

[quote]Originally posted by beruducute at 13-1-2009 03:33 PM
Kita sangat perlu kepada redha atau restu ibu bapa dalam semua perkara termasuk dalam membina rumah tangga,

Originally posted by gilagila2 at 13-1-2009 10:46 PM

hmm..

beruducute, dah berbaik dgn mertua ke?dulu kau yg suka melayan topik tak suka ibu bapa mertua, kan? dah insaf ke?

lantak ler, bagi ceramah panjang-panjang pun tak guna k ...

THANKS FOR ASKING...!Alhamdulillah...now aku ngan mertua aku dh boleh kiss kiss lagi...Aku tak tipu...Antara aku ngan adik2 ipar boleh tidur sekatil...refer tu SIL...Apa yang berlaku ada hikhmah yang amat manis & berharga pada aku...sbb antara aku ngan mak mertua aku..kami masing2 hormat peranan masing...Mak mertua aku selalu ajak aku g holiday...kebetulan mak mertua aku nk dapat duit kut...hahaha...Hikhmah yang tersembunyi...

AKU antara anak yang amat2 menghargai IBU BAPA!!Sebab tanpa ibu bapa aku tak bernyawa n tak berpeluang untuk berkahwin n seterusnya buat posting kt sini...

P/s...posting aku diatas adalah...kata2 dari ustaz n penceramah...Bukan dari aku...AkU TAK BERNIAT NAK BERCERAMAH...Cuma aku kesian sgt ngan posting ko terhadap nilai keibu-bapaan...

Originally posted by beruducute at 13-1-2009 10:58 PM

THANKS FOR ASKING...!Alhamdulillah...now aku ngan mertua aku dh boleh kiss kiss lagi...Aku tak tipu...Antara aku ngan adik2 ipar boleh tidur sekatil...refer tu SIL...Apa yang berlaku ada hikh ...

aku bukannya anti dgn ibu bapa, tapi aku anti ibu bapa yg perangai tak semenggah.
kau ingat semua ibu bapa tu masuk syurga ke?

ada ibu bapa yg jadi peruntuh rumahtangga anak-anak. ada ibu bapa yg jadi batu api dalam rumahtangga anak-anak.

eee..tak kuasa.

erm,apa kata ustaz kau tentang perkahwinan yg direstui bu bapa tapi berakhir dgn penceraian?

Originally posted by gilagila2 at 13-1-2009 11:14 PM

aku bukannya anti dgn ibu bapa, tapi aku anti ibu bapa yg perangai tak semenggah.
kau ingat semua ibu bapa tu masuk syurga ke?

ada ibu bapa yg jadi peruntuh rumahtangga anak-anak.  ...

Ya ALLAH...Takpe la...lain orang lain pandangn...Aku tak mo argue...Sbb aku dididik untuk menyayangi IBU BAPA...
Bagi aku...RESTU MAK AYAH TERAMAT PENTING...Aku tak mo jagi anak derhaka...

[quote]Katanya, bagi seorang wanita yang sudah berkahwin misalnya, tanggungjawab untuk mentaati suami tidak mengurangkan hak ibu bapanya untuk ditaati dan dijaga hati mereka.  揂da kes anak perempuan yang bila sudah berkahwin, tidak balik jenguk ibu bapa dan tidak hubungi mereka dengan alasan mentaati suami. Tidak dinafikan perlunya taat pada suami tapi dalam masa yang sama dia ada tanggungjawab pada ibu bapa yang hatinya perlu dijaga,

Siapakah wanita yang menjadi ahli Syurga? Apakah ciri-ciri atau sifat-sifat yang menjadi kunci bagi wanita memasuki syurga?

Sebuah hadis Nabi menyatakan: Daripada Anas, Nabi Sallallahu Alaihi Wasallam bersabda yang bermaksud: "Apabila seorang perempuan mendirikan sembahyang lima waktu, berpuasa sebulan (Ramadhan), menjaga kehormatan dan taat kepada suami, dia akan disuruh memasuki syurga melalui mana-mana pintu yang dia sukai." (Hadis Riwayat Ahmad)

Menurut hadis di atas sekurang-kurangnya ia telah menggariskan empat dasar atau sifat utama yang menjadi teras bagi seorang wanita muslimah memasuki syurga, iaitu menunaikan kewajipannya kepada Allah dalam makna melaksanakan ibadah-ibadah yang diwajibkan ke atasnya seperti sembahyang, puasa, dan lain-lain ibadah wajib yang mampu dilaksanakan.

Sebuah hadis menyebutkan bahawa sembahyang adalah perkara pertama yang akan disoal di hari Kiamat. Daripada Abu Hurairah Radhiallahu Anhu, Nabi Sallallahu Alahi Wasallam bersabda: "Sesungguhnya perkara yang pertama sekali dikira dari amalan hamba di hari kiamat ialah sembahyang; sekiranya sembahyang itu sempurna, maka beruntung dan berjayalah dia, dan sekiranya ia rosak, maka kecewa dan rugilah dia, kalau kewajipan fardhu masih kurang, Allah berfirman: Lihatlah adakah amalan-amalan sunat untuk menyempurnakan kekurangan tersebut. Demikianlah seterusnya dengan amalan yang lain" (Hadis riwayat at-Tirmizi)

Disamping menunaikan kewajipan kepada Allah, menunaikan hak dan kewajipan kepada suami juga merupakan hal yang tidak boleh diabaikan oleh seorang wanita. Tertunainya hak dan tanggungjawab suami barulah akan turun keredhaan dan rahmat Allah kepadanya.

Originally posted by beruducute at 13-1-2009 11:26 PM

Ya ALLAH...Takpe la...lain orang lain pandangn...Aku tak mo argue...Sbb aku dididik untuk menyayangi IBU BAPA...
Bagi aku...RESTU MAK AYAH TERAMAT PENTING...Aku tak mo jagi anak derhaka...

ok...

aku suka sesuatu yg jelas,bukan andaian...

Originally posted by gilagila2 at 13-1-2009 11:28 PM
Siapakah wanita yang menjadi ahli Syurga? Apakah ciri-ciri atau sifat-sifat yang menjadi kunci bagi wanita memasuki syurga?

Sebuah hadis Nabi menyatakan: Daripada Anas, Nabi Sallallahu Alaihi  ...

Thanks for the reminder...Alhamdulillah...mmg itu yang di ajar oleh Ibu n ayah aku...Segala amalan n perlakuan Ibu pada ayah aku amat2 aku contohi...

Allah SWT telah menetapkan kita supaya mempraktikkan Ihsan (berbuat baik) dalam semua perkara. Dalam satu hadis, kita diminta memperelokkan cara sembelihan binatang dengan menggunakan pisau yang tajam dan cara sembelihan yang betul ,supaya binatang itu tidak terseksa. Ini menunjukkan bahawa islam sangat mementingkan 慴erbuat baik

Originally posted by beruducute at 13-1-2009 11:34 PM

Thanks for the reminder...Alhamdulillah...mmg itu yang di ajar oleh Ibu n ayah aku...Segala amalan n perlakuan Ibu pada ayah aku amat2 aku contohi...

eehh..tahu pulak.

Begitu juga dalam kes kahwin tanpa pengetahun ibu bapa, telah melanggar turutan tingkat cinta itu sendiri. Harus diingat juga, bagi seorang lelaki, walau telah berkahwin,tanggungjawab pada ibu tidak hilang.. maka tak seharusnya perkara ini berlaku. Wallahu A抣am.

relevan untuk lelaki je...