CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kirawang

UNIT TRUST PUBLIC MUTUAL; MACAMANA NAK UNTUNG CEPAT DAN BANYAK?

kirawang...nk tnya...bila masa yang terbaik nak beli unit?adakah setiap profit perlu di"secure" @ lock?
yang lain..based on cerita kirawang mmg ok.tapi mcmna kita nk predict fund price tu akan jatuh or naik..

p/s: sori..budak baru blaja..

lagi satu kan tuan tanah...adakah switching ni (based aper yg u ajar so far) praktikal atau bole diguna pakai utk mereka2 yg invest less than RM 5k? pls advice...from my opinion, not so gud sbb reak turn dier tak sebanyak kalo kita taruk RM10k kan?

sori bro, jez nak mintak pandangan ni....

as an agent, mana nak dapat instinct buat switching ni? ada cara tak?

Originally posted by aku_thinktruth at 12-1-2009 11:41 PM
kirawang...nk tnya...bila masa yang terbaik nak beli unit?adakah setiap profit perlu di"secure" @ lock?
yang lain..based on cerita kirawang mmg ok.tapi mcmna kita nk predict fund price tu akan j ...

Nak beli UT tak kisah bila2, kalau buat switching.

Bukan setakat profit, principle perlu dlock bila tak nak velue drop.
Predict mmg susah, so u kena cari consultants yang tahu economy background dimana beliau banyak mambaca .

Originally posted by goal_hunter at 14-1-2009 12:21 AM
lagi satu kan tuan tanah...adakah switching ni (based aper yg u ajar so far) praktikal atau bole diguna pakai utk mereka2 yg invest less than RM 5k? pls advice...from my opinion, not so gud sbb r ...

Very subjective, 5 ribu dah boleh switching..
ada yg 5K invest pon dah switch, ada yang 10K,,ada yang 50K,,,ada yg 100K (mutual gold only).
so sebelom U invest tanya consultant ada dia buat switching ke tidak dan kalau dia buat min berapa dia buat..

btw, saya akan sambung, sekarang kat oversea..

Originally posted by aku_thinktruth at 12-1-2009 11:41 PM
yang lain..based on cerita kirawang mmg ok.tapi mcmna kita nk predict fund price tu akan j ...

kalau hanya lock profit dan biarkan balance exposed to flunctuate is not a good idea..lama kelamaan, if market keep downward, total investment value akan jadi lesser ..even lesser...

swicth all and then prepare to swicth back to gain more units, when market pickup, untung lebih besar..begitula so on and so on..

Follow Us
Originally posted by iena_kindaichi at 5-1-2009 06:32 PM
susah gak nak memahami bahasa ekonomi ini............

Pening kepala kan???

Dulu penah jumpa sorang ajen UT..kawan dah kenal lama...
dah hampir2 nak join lee...tak le byk tapi dah bajet duit tu..tak usik2 lee..
tapi hasil dari penerangan yang aku sendiri tak faham biji butir nya....terus tak jadi..
kejam nya aku...

Originally posted by mama_boomboom at 20-1-2009 08:32 AM
Dulu penah jumpa sorang ajen UT..kawan dah kenal lama...
dah hampir2 nak join lee...tak le byk tapi dah bajet duit tu..tak usik2 lee..
tapi hasil dari penerangan yang aku sendiri tak faham biji ...

mmg ak phm pd mula....kdg2 tak phm pun...yg pting survey2 dulu...
once dah join insyaAllah little by little akan phm gak..

nk tanya..
aku invest mlalui EPF...tp pengeluaran dari EPF lum diluluskan sbb ada data tk lengkap....so unit terbeli akan floating ...
soalan : berapa akan floating....sbb PM dah buy pada 15Dis...arini baru g EPF utk settlekan problem...

Originally posted by mytrade at 20-1-2009 03:29 PM
nk tanya..
aku invest mlalui EPF...tp pengeluaran dari EPF lum diluluskan sbb ada data tk lengkap....so unit terbeli akan floating ...
soalan : berapa akan floating....sbb PM dah buy pada 15Dis ...

Submission captured 15 Dis., so price of units bought @ 15 Dis.

Originally posted by mytrade at 20-1-2009 03:29 PM
nk tanya..
soalan : berapa akan floating....sbb PM dah buy pada 15Dis ...

units floating still based on submission dated 15hb like sis frapa quote..bro, are u referring to your account under me? data apa yg tak lengkap?  

Originally posted by amirul_nazri at 20-1-2009 06:26 PM

units floating still based on submission dated 15hb like sis frapa quote..bro, are u referring to your account under me? data apa yg tak lengkap?    

database aku kt epf tk complete...rekod cap jari takder...so epf tkleh process....aku dah g settle tadi...cuma aku musykil aritu sbb unit dah terbeli pd 15hb tp epf htr surat terkepil borang invest soh dtg settle masalah tu..tu yg takut klu PM akan jual smula unit aku..
word 'floating' tu aku dpt dari sorang agent PM depan EPF shah alam tadi...dia nk propose fund tp aku dgn bangganya ckp nk settle pasal invest ler ni.. so ada la borak2 sikit...lupa dah nama dia...

Originally posted by mytrade at 20-1-2009 10:15 PM

database aku kt epf tk complete...rekod cap jari takder...so epf tkleh process....aku dah g settle tadi...cuma aku musykil aritu sbb unit dah terbeli pd 15hb tp epf htr surat terkepil borang invest soh dtg settle masalah tu..tu yg takut klu PM akan jual smula unit aku..
word 'floating' tu aku dpt dari sorang agent PM depan EPF shah alam tadi...dia nk propose fund tp aku dgn bangganya ckp nk settle pasal invest ler ni.. so ada la borak2 sikit...lupa dah nama dia...

dengan bangganya bro...impressive

PM takkan cansell floating units kecuali ada instruction from EPF yg submission has been rejected. So, no worries. Investment u still safe

nih tak kira lg bile unit yang loaded dan unloaded.. kalau switcj takyah kira service caj 5.5% tuh..

Originally posted by amirul_nazri at 20-1-2009 11:44 PM

dengan bangganya bro...impressive

PM takkan cansell floating units kecuali ada instruction from EPF yg submission has been rejected. So, no worries. Investment u still safe   

yeeeee...:victory: :victory:
lega rasa...bukan senang nk dpt masa price 15Dis tu...
skrg market dah uturn....ni la masa htr skuad peninjau sblm siapkan artileri...

Originally posted by mama_boomboom at 20-1-2009 08:30 AM

Pening kepala kan???

saya cuba gunakan bahasa yang semudah mungkin untuk menyenangkan pelabur memahami...

Kita break kejap ttg product knowledge..Bg U all motivation story sket..

Petang petang kalau saya free saya work out kat Gym. Kepada cnsultants U trust dimana U all berada dan regardless represent apa2 co, perkara penting untuk U all nak berjaya dan kaya ialah  tentang consistency.

Salah seorang member gym yang menark perhatian saya ialah uncle Jepun ni. Dah 2 tahun saya kenal dia. Dia mmg sukakan KL, katanya anak dia bekerja dikilang kat shah alam.

Umur dia, katanya dah melebihi 65 tahun. Badan dia kecil sahaja, standard badan orang jepun. Consultant UT Public Mutual yang ke Hokaido baru2 nii, dan join sauna Hosin dimana semua naked, boleh tahu luar dan dalam kot.. body mereka...

Dia mmg rajin ke gym, untuk jaga kesihatan. Yg menarik ttg uncle ni ialah badan dia. Dia terlalu cergas dibandingkan pakcik pakcik2 kita..Dan yg menarik, urat urat macam dawai besi, menjalar sana sini..Dia mampu angkat dumbell 30kg macam org muda..Diia juga boleh berlari diatas treadmill 30 minute tanpa henti..
Jauh, kalau dibandingkan dengan org sebaya dengan dia yang tak pernah exercise..

Macamana dia boleh maintain badan dia..simple answer ialah consistent ke gym.

Kita perlukan brain untuk menjadi seorang consultant yang bijak. Selalu saya ingatkan kepada my team, kita kena gunakan akal dengan sepenuhnya untuk mebedzakan diri kita dengan agents lain yang setakat lulus exam untuk menembusi market dan excellent.

Lagi satu ialah physical.  Physical, U all kena consistent. Jangan bekerja ikut mood disebabkan  perubahan cuaca,. perubahan ekonomi, dll.
Dengan consistent, production sales U all takan fluctuate, dan tak perlu u all salahkan ekonomi ke, salahkan perubahan politik ke, disebabkan kecuaian diri sendiri..

Klau kita consistent,

kita boleh dapat apa yang kita mahukan jikanya logic dan practical..

saya sendiri pernah naik badan 10kg dan boleh turunkan balik dengan consistently ke gym...

Saya tempek gambar kat sini..Untuk menjadi motivation pada U all..

?t=1232636060   

Perhatian untuk Pelabur dan Consultants U Trust.

Bagi mereka yang e mail me, or PM, saya minta maap kalau saya tak balas.
Banyak benda saya berfikir...anything,  U all boleh tanya kat sini..
Klau saya tak boleh jawap, forumers lain akan jawab kemusykilan anda...
Jangan risau...

Utk agents, yang banyak soalan yang sama..
Macamana mula2 saya start, tak larat saya nak menulis benda yang sama ...

Yg ni saya ambil dr thread lain kat entreprenuers.., mula2 saya start...

http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=395459&extra=page%3D1&page=4

Sebenarnya business yang U all ceburi, regardless whar ever industry, tidak begitu sukar untuk berjaya.

Ada yang terus berjaya dengan perancangan yang teliti dan rasional.
Tapi, jangan terlalu jadi follower, dengan kata lain, berniaga mengikut orang lain berniaga especially bila merebut market yang sama.

Kalau boleh, cari business yang market terdiri drp kaum melayu, tapi disupply oleh non malay. Cuba tembusi merket itu.

Btw, FIRST (1st) MOVER TAK SEMESTINYA mereka excellent, dan terus berjaya. Tak salah menjadi 2nd or 3rd mover, tapi jangan terlalu kebelakang.

Kesusahan  termaktub digarisan permulaan bagi yang memerlukan banyak modal untuk mendapatkan break even, membuat perhitungan untuk membayar hutang, dll. Tapi mesti ada projection on d paper. Cuba realisasikan projection anda.

5 years back, sebelom aku berhenti 24 hours dengan majikan lama, tiinggalkan gaji bulanan yang sederhana, 4K sebulan, siap kena potong 2 weeks salary kerana quit tanpa notis, aku struggle betul2. Masa tu, saving aku habis untuk settle yuran MBA kat UIA..

Apa yang ada dengan aku, KEYAKINAN dan KEBERANIAN yang takan aku berpatah balik. 1st month, aku dapat RM 600. Bulan ke 2 -3. aku dapat 2-3k permonth. Bulan ke 4- dah mencecah gaji aku dulu dan masuk bulan ke 13 dah dapat 5 angka, berbelas ribu.... Semuanya aku project diatas kertas. Graph menaik dari tahun 2003 aku start, hingga sekarang, aku tak pernah cemarkan..

Kerja..aku mengamalkan kerja smart. Guna approach basic marketing yang academician ajar. Market Segmentation, Market Target..Itu kunci aku. kerja 8-9 jam sehari, tak pernah keluar kerja malam..Aku kenal diri aku yang penakut dan pemalu, aku tak pernah buka business di tempat awam, shopping complex, ketuk pintu rumah dan ofis orang...Tak pernah tegur org seberangan untuk dapatkan sales..Infact, kalau aku bersama kawan baru di Club, aku sendiri tak suka untuk bercerita business UT aku..tempat bermain, aku main puas puas...Takan campur adukkan dengan business...

Sekarang aku ada lebih 500 clients, aku tak perlu mencari lagi, hanya manage apa yang ada dah cukup untuk mendapat income paling kurangggggg 1/2 million setahun..sambil sambil aku layan internet, aku main property ,,beli unit trust, beli saham...dll...kerja mudah, tak perlu aku nak gunakan skill aku dulu dan berperah tenaga dan idea untuk membuka restaurant, kopitiam, cafe, or J&CO Donut yang org sibuk dan gila..

MUDAH KAN....?
Itu untuk business aku yang tak memerlukan modal yang tinggi.

Cerita my best friend lak. Sama2 sekalas kat UIA dan every kelas duduk sebelah menyebelah. Dia berhenti kerja sbg enigineer dengan gaji 6k lebih di MNC. Buat MBA, kerja teruk..tak boleh habis...berhenti sekerat jalan...

Tapi beliau bekerja macam orang gila, pagi petang siang malam dlm IT industry. Kami selalu buat gathering dan ku perhatikan call dia masuk setiap 3 minute sekali...
masa dia dengan anak2 dia hari minggu je..hari lain...outstation sampai ke sudan..indon..merata rata..layan org ni makan,,minum utk dapatkan tender...tak pernah stop...Petang2 minum kat KLCC area layan vendor vendor,..

Dia, very positive. Tak pernah merendahkan aku yang hanya net income 3-4 percent, instead of dia yang at least 35%..
Result.,...Pon berjaya....Walopon busy dia tak pernah surut, tapi kejayaan dia yang start sama2 dengan aku dulu...mmg nampak.

3 minute lalu....Baru je, bercakap dengan salah sorang my investor, dah pencen. Dulu  kerja safety manager kat kilang di bangi, sekarang buka kedai buat print tshirt, baju2 kat Bangi..katanya sales monthly dia dalam 60 -70K sebulan..kalau net profit 35%, tak ke 25 ribu bersih sebulan...?

MUDAH KAN...?.aku nak ke GYM dulu, jaga badan dan kesihatan..nanti aku berceita kisah gembira lagi...Penat dah dengar dengan kisah duka..