CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kirawang

UNIT TRUST PUBLIC MUTUAL; MACAMANA NAK UNTUNG CEPAT DAN BANYAK?

Originally posted by ridd at 1-2-2009 12:34 PM

>jiwang kah aku??mayb aku beremosi sikit je.

Anda ada hak untuk mempersoalkan consultant anda.
Itu sebab, consultants saya, saya cukup anti jika mereka ponteng training.
Saya risaukan knowledge mereka tak cukup....

saya risaukan mereka tidak mampu memikul amanah yang dipertanggung jawabkan oleh clients.
Consultants yang pemalas untuk belajar or act biasanya, sales mereka tidak consistent.
Mereka akan terkial kial dikala ada cabaran ekonomi macam sekarang..

Consultants yang smart, masa ni boleh kaya raya..
buat sales sampai lebam..

Yang dah paham. tapi masih tak nak follow, itu diluar kawalan saya...

Saya akui, ramai yang invest ratus ratus ribu, malah juta,...
Consultants mereka buat ignore je..
especilly masa end 2007 and early 2008...

And, mereka mampu..

SALAHKAN EKONOMI.
Alasan mereka...Market KLCI drop, china drop,..
Tp mereka tak ada inisetif untuk grab oppurtunity dikala market naik dan ambil lagi sekali masa market tengah turun...

[ Last edited by  kirawang at 2-2-2009 08:46 PM ]

Reply #159 kirawang's post

hmmm saya invest semua dalam islamic funds jer...tuh ler pasal...hmmm mungkin saya stick macam nie dulu....skang nie kaunter yang saya buka pcif, pistf (nie saya beli masa pada harga launching) pief dan piof masa tuh harga semasa.....

maybe biler dah ok.....saya jual dan fix kaunter mana supaya boleh konsentret pada 1 kaunter dan buat SI.....

Originally posted by amirul_nazri at 1-2-2009 05:36 PM

up to u kirawang, u nak argue ke tak but sometime when u confront..byk benda yg kami di sini dpt belajar..we all enjoy to read it

Kalau kau senang senang, kau ajar budak konon konon USA tu dia ttg inflasi rate, monetary system yang pakcik dia beli property kat australia tu...
Dah lah Australia Dollar jatuh against RM dengan merudum..

Kalau dia tak paham jugak...kau sekeh je kepala dia....

bos ni suka suki je nak sekeh kepala orang... nape tak suruh tembak terus... lagi senang

alhamdulillah, semakin ramai clients saya faham situasi skarang... dah tak menggelabah, dan terus invest lagi... when other people see crisis, we see opportunities... when others in fear, be greedy...

peh, ayat cam power je...

hmmm ruper dak whomyd nie cam ally iskandar jer.....

hmmm pada haku ler kan......aku join UT nie pun sebab nak menambahbagaikan cara aku melabur dan menabung...aku cuma tak harap ASB dan saving bank jer....mmg benda macam aku join amassurance ker UT ker tak nampak duit kat tgn .....aku tau nanti beberapa tahun sure aku akan dapat pulangan yang melebihi dariapa aku laburkan sebenarnyer.....cuma kena sabar dan tak cepat melatah.....

[ Last edited by  iena_kindaichi at 2-2-2009 11:32 PM ]

Originally posted by whomyd at 2-2-2009 06:04 PM
bos ni suka suki je nak sekeh kepala orang... nape tak suruh tembak terus... lagi senang

alhamdulillah, semakin ramai clients saya faham situasi skarang... dah tak menggelabah, dan teru ...

Salam...
pada aku memastikan clients faham tu pun satu tugas consultant...
kalau clients x faham, gelabah etc...maknanya kira gagal la memahamkan client anda.

kebanyakan org beli UT bukan faham sangat, mcm aku la dulu
mmg gelabah bila harga turun gila2....bila aku tanya kat forum lain
jawapan yg selalu aku dapat banyak yg sinis...sakit hati di buatnya

time kasih kepada pembuka thread, aku banyak dapat pemahaman dari tulisan ko
aku terdetik utk beli UT pun hasil dari thread ko yg dulu2 (kat bod usahawan tu...)
dan aku beli pun under budak2 ko....
dan masih sabar menanti keuntungan.......adoiiii...

Follow Us
Originally posted by iena_kindaichi at 2-2-2009 11:31 PM

kalau tgk yg real, mcm langit dan bumi... tak sama langsung la sis... ally tu jauh lebih pendek drp saya... dan saya hensem lg drp dia...

Originally posted by whomyd at 3-2-2009 09:02 AM

kalau tgk yg real, mcm langit dan bumi... tak sama langsung la sis... ally tu jauh lebih pendek drp saya... dan saya hensem lg drp dia...

Setuju, setuju.........saya sokong 100 peratus

Originally posted by iena_kindaichi at 2-2-2009 11:31 PM

hmmm pada haku ler kan......aku join UT nie pun sebab nak menambahbagaikan cara aku melabur dan menabung...aku cuma tak harap ASB dan sav ...

aku pong sama gak....UT ni utk long term dan duit yg kita perlukan dlm harian.....mcm aku sblm jatuh cinta dgn UT  baru2 ni..tanpa sedar aku dah pun bercouple dgn UT sebenarnya sbb ada 1997 aku ada buy Dana Al Aiman dari ASM  masa ada duit lebih dari study loan....tp 2 kali jer aku top up...pastu buat derk....nk kuarkan susah kena g Jln Lumut KL...so bior jer la tp dividen dia tiap tahun dapat dan bleh tahan gak dlm 6-7%...cuma waktu tu  aku tk tau potensi UT...

skrg bila dah celik UT aku nk gunakan sepenuhnya potensi UT ni sbg cabang utk pelbagaikan pelaburan...dan bila EPF benarkan polisi baru bdasarkan kadar asas ikut umur so ni la peluang sebaiknya....3 bulan setiap pengeluaran EPF bagi aku sgt bagus bb kita boleh membeli unit pada harga berbeza....so setahun kita dpt peluang 4 kali utk membeli...mcm derma darah plak...
target aku utk pelaburan EPF ni mmg lama...hingga aku usia 55 tahun baru la aku akan kuarkan investment ni...moga2 aku dipanjangkan usia utk terus bernafas dan melihat pulangan ketika tu....

Originally posted by whomyd at 3-2-2009 09:02 AM

Ally iskandar tue pompuan ke laki?

Originally posted by mytrade at 3-2-2009 10:49 AM

aku pong sama gak....UT ni utk long term dan duit yg kita perlukan dlm harian.....mcm aku sblm jatuh cinta dgn UT  baru2 ni..tanpa sedar aku dah pun bercouple dgn UT sebenarnya sbb ada 1997 a ...

org cam ko nie aku suka..kalau bole, ko ajar skali pelabur2 kecewa kat CG tue skalie beza between ASB dan UT  

Reply #169 mytrade's post

bro,

salah sorang fund manager  kat ASM tu sepupu aku..hihih
aku pun ade dump kat situ..

Reply #167 whomyd's post

heheheh.....hensem ekk.....kehenseman itu dapat tarik ramai klien tak....???

Reply #169 mytrade's post

hmm aku tak pernah guna duit epf untuk join UT nie...haku layan cash yang ada dalam saving haku jer....sebab haku pikir duit epf tuh nak guna untuk deposit umah bila dah tuko skim pencen nanti....bleh kan...??

ermm apa benefit kalau guna epf.....?? ermmm tak best ker kalau pakai cash money jer...??

Originally posted by iena_kindaichi at 3-2-2009 05:37 PM
hmm aku tak pernah guna duit epf untuk join UT nie...haku layan cash yang ada dalam saving haku jer....sebab haku pikir duit epf tuh nak guna untuk deposit umah bila dah tuko skim pencen nanti... ...

ala tk luak pong.....duit epf utk UT ni dia amik dari akaun 1 jerk....dan 20% jerk dari beza jumlah akaun 1 dan kadar asas....aku pong simpan duit utk beli umah dan pencen nanti....

Originally posted by jenglut at 3-2-2009 02:13 PM
bro,

he..he aku ada 2 kali jer g pejabat jln lumut tu....
dulu masa memula invest 1997 ada gak hampir2 nk amik exam utk jadi UT agent tp tk kesampaian....
aku sayang bebenor dana al-aiman aku tu
kalah ASB yg aku selalu g culik kt pejabat pos....

Originally posted by iena_kindaichi at 3-2-2009 05:37 PM
hmm aku tak pernah guna duit epf untuk join UT nie...haku layan cash yang ada dalam saving haku jer....sebab haku pikir duit epf tuh nak guna untuk deposit umah bila dah tuko skim pencen nanti... ...

pakai epf nie as part of retirement planning juga. Alasan, utk cater inflation..500K duit epf skang maybe bole dpt rumah banglo, time kita retired maybe duk rumah flat ajer..

Balas #153 mytrade

mytrade, off topik skit, abgzan mane?lame x nampak die.aku da lame x masuk forum ni,die bru aktif lekk. TQ.

Originally posted by chayuk at 3-2-2009 06:52 AM

Salam...
pada aku memastikan clients faham tu pun satu tugas consultant...
kalau clients x faham, gelabah etc...maknanya kira gagal la memahamkan client anda.

kebanyakan org beli UT buka ...

sekali lagi saya rasa berbaloi saya mengarang kat sini, kalau ianya boleh memberi panduan kepada pelabur..
Mmg ini objective saya..untuk consultants dan untuk pellaburs..

Saya cuba explain bukan sahaja dalam bentuk product or technical knowledge..
Tapi cuba memahamkan dalam bentuk emosi..

Cuba berada dikedudukan..
bagi pihak consultants yang di cela oleh mangkuk mangkuk dan cawan cawan yang miskin indepth knowledge UT tapi perasan bijak..
dan bagi pihak pelabur yang dianaiyai oleh consultants yg tidak mempunyai tanggungjawab dan  knowledge yg cukup untuk managing secara betul.

Untuk mereka yang beli UT under my group..
Seperti saya maklum..saya telah beri segala knowledge kepada mereka every tuesday dr jam 7-30 -9-30 malam di P mutual Bangsar untuk memastikan mereka really competence,
Walabagamnapon, cara mereka manage, saya tidak boeh paksa mereka ikut cara saya...
Itu diluar kemampuan...

[ Last edited by  kirawang at 4-2-2009 08:57 AM ]

Originally posted by jenglut at 3-2-2009 02:13 PM
bro,

orang insurance pon ada kat sini...Tq jenglut.
Consultant UT kena tahu insurance product and vice versa untuk mengukuhkan our competency bila berdepan dengan clients yang semakin hari semakin bijak..