CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Hyundai_2008

Penuhkan Saving Anak-Anak

Lazimnya orang orang kita...walaupun tak semua.......bila setiap tahun lihat buku akaun anak2....wallllaaaaa...happy dgn interest nye...tapi bab nak keluarkan zakat atas wang simpanan tersebut.....LIAT semacam......

P.S....SUCIKANLAH harta2 mu........BERZAKATLAH......

ha,.. saya ada cadangan...
Simpan kat tabung haji... tak payah keluarkan zakat dah...

u mean secret account?

aduhai...tak sampai hatilah nak buat, dah laa duit pad semua dia bayarkan
nak sorokkan lagi?...huhuhuhu

my mom suruh buat gak benda yg sama, i takleh buat sebab i tak ...
my-alja Post at 31-12-2008 11:53

wah.....isteri mithali........

Hubby menyimpan untuk setiap anak, cukup utk sara hidup depa dan menampung pembiayaan sendiri pelajaran  sampai ke peringkat universiti luar negara. Hubby selalu cakap, umo dia tak tahu sampai bila. Apa2 hal, saving untuk anak2 dah ada.

Duit gaji I hubby tak bagi usik sebab elaun dia dah kasi.  I simpan untuk anak2 juga.

Anak2 pulak alhamdulillah depa memang suka menabung. Sampaikan kadang2 ayah depa terpaksa singgah kedai semata2 untuk tukar duit syiling. Coins mama dan papa dah dihalalkan untuk depa ambik masuk tabung.

wah.....isteri mithali........
tahirah Post at 18-8-2009 01:09

no....i'm not
i rasa kalo my hubby jenis kedekut tahap space gaban
i ada alasan utk ada secret account....

Helang baru dua orang anak... dua2 anak dah ada buka tabung haji.. atas inisiatif my hubby.. sebab bila lahir je they all dapat banyak duit orang kasi + duit raya... so terus buka akaun tabung haji..then every month both hubby and helang simpan RM250 for each child.. fair and square.. as for education purpose plak... yang abang dah ada takaful, auto debit from my account every month,tapi my  hubby plan nak upgrade lagi sebab apa yang we all dah amik tu, in the future due to inflation, takut nilainya dah tak banyak... yang adik belum bukak lagi, but memang plan nak buat jugak education insurance.
Helang ingat nak buat another savings lagi untuk both of them, maybe dalam low-risk unit trust cam ASB, tapi kena tunggu gaji naik dulu ler...

Follow Us
Hubby menyimpan untuk setiap anak, cukup utk sara hidup depa dan menampung pembiayaan sendiri pelajaran  sampai ke peringkat universiti luar negara. Hubby selalu cakap, umo dia tak tahu sampai bila. A ...
aaz Post at 19-8-2009 13:02

Beruntunglah anak2 you mempunyai parents yg berkemampuan dan berwawasan..

i rasa wife lagi peka bab2 cm nie.. mcm i, i ada buat simpanan sspn untuk baby i... buat potongan gaji.. igt lepas ni nk buat insurans dia pulak..

my hubby pun peka gak.. but dia peka skit2 kot coz dia simpan semua syiling yang dia dapat every day dalam tabung dan akan masukkan dalam akaun anak bila dah penuh.. kira peka jugaklah kot...

aku pun buat potongan tiap-tiap bulan untuk 3 org anak ku tp bila terdesak tu ambik juga

hubby star lg peka dari star,sbb every month hubby star saving dlm sspn anak yg sulung....kalo nak harapkan star ni..aduhaiiii....tp star ada gak secrect account yg hubby x tahu....bila tdesak je star guna secret acc ni....hehehehehe

sebagai anak meha terharu dengan tindakan yang dilakukan oleh parents yang ada lam ni.
My parents pun buat camni and kami 6 beradik, Ya Allah mesti banyak kena savekan
I luv u abah and ibu

banyaknye masing2 save untuk anak2.

mak saya dulu sorang anak masukkan 10rm je setiap bulan.alhamdulillah bile anak2 dah besar duit tu dah berkembang,walaupun tak banyak,kami tetap bersyukur punya parents yang peka ngan financial planning kitorang.walaupun sangat kecil nilainya,amat besar maknanya buat kami

dan alhamdulillah juga kami adik beradik tak pernah kuarkan duit tu.masing2 pulak sgt peka ngan financial planning.kami semua tak boros sampai sekarang,walaupun masing2 dah senang.parents pun dah senang sekarang.we learn from them

antara miss ngan hb, miss lah yg beratkan nak wat saving tuk anak2. kalu harapkan hb takdelah. tambah lagi ngan bisnes yg masih slow tak dapat nak menyimpan secara tetap tiap bln. tiap hari miss akan amik syiling dr hb masuk tabung adam2. duit raya or berian sedara mara miss akan simpan n masukkan lam asd. adam senior ada asd n sspn. adam junior lom ada lagi. pas raya ni baru nak bukak acc dua tu

future planning nak bukak tabung haji tuk kami 4 beranak.

aku selain join insurans takaful utk faedah masa depan anak2..aku buat saving tetap rm100 sebulan utk dorang..ni wajib wpun bajet aku cukup2 je..kot2 terdesak esok, blh la pakai jugak kan..menabunglah walaupun sikit utk bekalan masa depan..

lepas buat sijil lahir...terus buka akaun tabung haji...
ayah anaz seorg yg perihatin pasal saving setiap kali dpt cucu dia kasi hadiah duit..
dia minta simpan dlm tabung haji...tiap kali balik kg pun dpt duit gak.. pastu sume duit org kasi, duit raya..etc masuk dlm tu.
kami juga amik education ins...bila dah matang nanti dia dah abis sekolah bleh kuarkan utk masuk 'u'..
len2...tgh pk lg...

saving anak2 aku totally dr duit2 yg org kasi time lahir, time rayer n etc2..
at the same time, aku simpan gak dlm wawasan 2020.. ni 1 akaun utk ke-3-3 org anak aku belajar nnti..
hsbn aku.. kureng peka sket bab2 nyimpan utk anak2 ni.. coz dier mmg hrpkn aku..
secret akaun..? i have many.. asb.. current and saving (emergency)..
tiap2 bln dpt jer gaji aku potong siap2.. msk akaun2 tu..
hsbn laks.. biasalah.. dier kn penyumbang kpd kes2 emergency adik beradik dier...
but, dier x pnh usik asb dier lgi laaa... tu yg aku respek..
if dier emergency, dier pon ader akaun dier sendiri..

Aku fedup btl la. Time aku g aje, ASD misti penuh. Aku nak tambahkan pelaburan.

sbb aku single mom..aku la yg handle...
setakat ni,ada ASW utk my doter..duit raya semua masuk situ..
ASD tak dpt buat lagi..
n baru je buka tabung haji..nanti insya'allah..duit tabung boleh masuk tabung haji..
lepas ni ingat nak beli medical insurance pula..

Menabung untuk anak-anak memang amalan yang patut dilakukan!

Pusat Tuisyen Perintis Didik
www.perintisdidik.com