CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: jjenabmatpau

"Pasung bumi??"

Originally posted by akudimana at 4-1-2009 08:17 PM

maaf kupia aku bdk baru blajar gak nk brtnya, kiranya klu amalan yg nk pagar rumah ikut kata org2 dlm ni yg baca ayat2 al-Quran tuh termasuk ada bantuan jin ke cmne? ke maksud kupia pagar rumah ni x menjadi pn klu stakat baca2 ayatal-Quran aje?msti ada jin nih? klu karaamah tu aje yg Allah pilih utkdiberi kt sesapa, baru dia ada kebolehan pagar rumah ke?
sbb klu ada jin mmg dh syirik kn..ish..maaf la sbb nk tau betul2, takut nya klu jd syirik..

Ish! takkan nak cari orang yang ada karamah nak pagar rumah, mana nak cari? orang 'alim yang dapat karamah selalu tak bagi tau orang lain, bukan itu yang dia cari... kena panggil orang alim baca Quran pada air buat pagar rumah, lidah orang yang abrar kalau baca quran jadi penawar.

Baca Quran untuk pagar rumah bukan mintak bantuan jin, jin yg jahat lintang pukang lari bila dibacakan quran, yang dipohon bantuan dari yang Maha Esa, Quran itu medium sahaja. Mana-mana rumah pun ada jin duduk atau singgah, tak boleh elak.  Yang nak dipagar tu dari jin sihir yang jahat yang ganggu keluarga orang, tak semua jin ganggu.  Jin Islam yang beiman kalau kita baca Quran dia mendengar dengan khusyuk, kalau kita solat dia ikut solat.... kita buat majlis ilmu  dia bawak famili dia datang belajar.

Kalau ada jin tak jadi syirik, yang syirik ulamak kata kalau mintak bantuan jin, baca jampi mentera menghadirkan jin...

Reply #41 kupia's post

agree

kena jelaskan, BUKAN ayat Al QUran yang memagar , tp Allah yang melindungi rumah kita. Kita sbg org islam perlu  berusaha, selebihnya kita bertawakkal.

hal ni melingkupi aspek lain. contoh, ada org tu kena penyakit jantung, teruk, dia pi hospital, makan ubat dan ikut pesan Dr dan berserah pd Allah. alhamdulillah penyakitnya sembuh. Maka jgn di kata ubat itu yang menyembuhkan, Namun Allah jua yang menyembuhkan.

kalau kaedah Allah nak lindungi harta kita tu dgn menghantar Jin utk berkawal, maka apa salahnya. Selagi kita tidak memohon jin itu yg memagari. wallahualam

Balas #34 jjenabmatpau\ catat

aku tak tau ayat apa yang di baca. mak mertua aku kat mekah sekarang ni. nanti dia balik aku tanya.
mak mertua aku penyabar org nya. dia tepuk bahu budak tu and bagi salam. budak tu pun sedarla. lepas tu pulihkan semangat dia. tapi tak elok kalau nak kenakan budak tu. sebaik baiknya buat pagar tapi tak tinggalkan rumah lama2, takut kalau ada yang terjerat nanti boleh mati kelaparan dan penat lak.

my MIL penah citer..ada makcik dia kot,umah dia penah kena ceroboh....next morning tu,tgk2 ada mamat tu tgh dok wat gaya berenang.....mamat tu ckp dia cuma nampak air ja..tu yg berenang tu...pas2 org tua tu bg minum ngan mkn,pas2 suh budak tu balik....pasung ni la kot...tp dgr2 gak,jgn aniaya org yg ceroboh tu,kita kena ckp leklok suh dia balik....