CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: snipersnake2

Berkongsi & berebut bini dgn anak..bukan dgn orang lain..

moral of the story jgn kawin ngan jantan melayu ortodok...how i wish ada time machine ekekekekekeke...

hah amik ko.....tu lah bukak thread mcm ni lagi....kuang kuang kuang...
tuan rumah...ooo tuan rumah...senyap jeee

Originally posted by afja at 5-1-2009 09:55 AM

alahai dah nasib bersuamikan keturunan hang tuah....
kena la miker dilayan mcm KING....

harap2 jgn dilayan mcm kingkong dh lah....

In general mmg mcm tulah klu kawin dgn keturunan Hang Tuah, jadi dayanglah jawabnya, kena serve KING kekdahnya, segalanya dari A ke Z perlu disediakan sebaik mungkin utk KING, supaya kehidupan KING jadi lebih mudah sampai ada byk masa utk lepak dgn kwn2, lps tu mulalah terlibat dgn sindrom ada gf kat luar. Isteri penat dgn urusan rmh tangga suami berpoya2 kat luar. Isteri jgn byk tanya silap2 tgn naik ke muka. Isteri nak dgr suami ckp kata sayang dan cinta pun susah, byk yg mkn hati dan mengharapkan suami sesekali mengucapkan kata cinta dan bersikap romantis tetapi hampa. Sebaliknya terpaksa pujuk diri sendiri yg "aku tau suami aku sayang kat aku cuma dia tak tunjuk saja". Sadisnya perempuan yg melalui kehidupn macam ni...

Tp klu kawin dgn keturunan Francis Light pulak lain pulak ceritanya, dpt layanan mcm princess, dibelai dan dimanja, terasa sgt disayangi dan dihargai, kata2 cinta yg romantis, setiap kehendak cuba dipenuhi sebaik mungkin, takde terasa mcm bibik, sebaliknya suami tidak pernah menganggap urusan keja rmh adalah tugas isteri seorang, sebaliknya suami menunjukkan sikap tanggungjwb dgn memainkan peranan supaya urusan keluarga dan rmhtangga berjalan lancar, pendapat isteri sgt penting dan sentiasa ditanya (bukan sekadar kena ikut keputusan KING), masa yg ada digunakan utk family sebaik mungkin, klu jumpa kwn pun biasanya melibatkan family sama, anak isteri kenal mesra dgn family kwn hb dan spend time bersama (famili freind).

In general begitulah bezanya anatara dua dunia, dunia Hang Tuang dan dunia Francis Light. Pendapat ini tidak sesekali berniat jahat dan berat sebelah, tp itulah realitinya. Ianya berdasarkan pengalaman, persekitaran, pengamatan dan pembacaan. Jadi kepada perempuan yg belum berkahwin, buatlah keputusan yg betul, kehidupan manakah yg anda mahu lalui, bersama Hang Tuah atau Francis Linght.

Originally posted by snipersnake2 at 4-1-2009 10:07 PM
masalah buat bapak2 seluruh dunia... sejak ada anak ni.. kita sebagaisuami dan ayah mmg tak dilayan..(sedihnya).. anak2 mmg didahulukan...biasa la mmg adatnya mcm tu.. waktu malam plak.. isteri d ...

ehem2...ko penah dengar tak perkataan "MAID"?

kalo rasa x mampu bela maid sekor, alangkah baiknya beban tu sama2 ditanggung...takde la minah tu kepenatan 24/7...bini ko tak tensen mcm2 tanggungjawab, ko pun x tensen x dpt menutuh...win win situation...bukan rumah orang laen...umah sendiri jugak...bini ko pun bukan melayan orang lain...hasil benih ko jugakkkk...

Originally posted by Orange1 at 5-1-2009 04:43 PM

In general mmg mcm tulah klu kawin dgn keturunan Hang Tuah, jadi dayanglah jawabnya, kena serve KING kekdahnya, segalanya dari A ke Z perlu disediakan sebaik mungkin utk KING, supaya kehidupa ...

My hubby ala2 keturunan Francis Light, sebab itu rajin ya amat membantu kerja rumah. Mandikan anak2 pun tugas paling dia suka. Pasal yang romantis tu je kureng sikit ada tapi tak apa, janji gue senang hati tak di layan macam bibik.

kalau jenis selfish, ngan anak pun terasa bagai..

suruh bini ko tak yah beranak ler!!

dah ada anak, suruh bini ler semua buat tuh, king kong pun reti penat tau!!

tapi owang jantan neh, kang tak der anak, dia buat juga modal utk kawen lain..

owang jangan spesis cengini, baik bunuh jer!! agak2 leh kira jihad ker eh?

Follow Us
berkongsi dan berebut bini ngan anak pun dah meroyan eh?

belum lagi berebut bini dan berkongsi bini ngan orang jantan lain!!

pun tuh ada hati nak kutuk2 owang perempuan yang bising2 berebut laki dan berkongsi laki!!

alahai..

LELAKI!!!

Lelaki...lelaki... they are a difficult being to understand....

And yet they complain that it is hard to understand a girl...

Originally posted by sarahmirza at 5-1-2009 06:12 PM

My hubby ala2 keturunan Francis Light, sebab itu rajin ya amat membantu kerja rumah. Mandikan anak2 pun tugas paling dia suka. Pasal yang romantis tu je kureng sikit ada tapi tak apa, jan ...

OK le tu ada gak ala2 keturunan Francis Light....takdelah mkn hati sgt.

laki ni mesti menyesal posting kat sini...
tapi oklah dia ngadu kat forum, kalau dia ngadu kat ppuan..
nak nak ppuan tu jenis oh... kesihannya... terus dpt bini no 2
tanpa pikir akan kesinambungan cerita per1 berlaku lagi

Mana tuan tanah, dah tak masuk tunjuk muka....kahkahkah....ke dia tgh muhasabah diri sbb gagal jaga kebajikan keluarga sampi bini selalu penat...ketua keluarga yg gagal jaga kebajikan keluarga...

untk tuan rumah,

sebenarnya dia tak dapat beri perhatian pada awak sebab awak tak tolong dia.
kalau awak buat sama2 dia tak la penat, baru la boleh layan awak.

kalau awak merungut dia tak beri perhatian pada awak sebab layan anak, kemas rumah, masak...
awak tak kesian ke, dia buat sorang2, dia yang patut merungut.

dah la dia buat semua, awak pula nak perhatian special dari dia. sepatutnya awak la yg layan dia lebih special. sebagai ganjaran dia buat kerja semua tu bagi pihak awak.

so, saya tak kesian kaum awak. malah kaum isteri awak tu yang lagi kesian dan perlukan bantuan.

kudrat lelaki lebih banyak dari perempuan. jangan jadikan kelembutan perempuan sebagai alasan.

jangan marah. hakikat. tapi kalau awak memang dah tolong. saya tarik balik la kata2 saya, tapi logiknya kalau awak yg banyak tolong, dia tak penat sangat dan sedar pengorbanan awak.

[ Last edited by  puan_jowo at 5-1-2009 10:14 PM ]

padan muka tuan umah...
apa kes ko yg dah berbulu sana sini nak jeles dgn anak ko sdri?
ko cuba tgk balik apa rutin isteri ko tu dalam sehari..kalo dia ala2 maid/babu kat umah tu..mmg padan le muka ko sbb tak dapat layanan...
cuba cek...ada ke ko tulung dia dalam hal2 rumahtangga/jaga anak...?
hangin ah baca coretan rasa MCP macam ko nih...

Originally posted by NURMIMIE at 5-1-2009 06:37 PM
berkongsi dan berebut bini ngan anak pun dah meroyan eh?

belum lagi berebut bini dan berkongsi bini ngan orang jantan lain!!

pun tuh ada hati nak kutuk2 owang perempuan yang bising2 berebut ...

samalah yug bermain difikiran aku nie
baru berebut dgn anak....dah ada rasa jeles, blom berebut bini dgn jantan lain
tapi bila tang dia menduakan kasih...pandai plak keluar hadith, payung mas, sepatu berlian
kononnnnn.....

kata akal 9...kui. kui. kui

ni la silap besor cik kak

dah tau lelaki susah expressive

kendian depa expressive aaa envious pada anak sendiri, cik kak dah marah2 depa

so len kali depa diammmmmm jek..tau2 drop dead makan hati walo badan macam malek noor..nampak sihat

btui k?

dalam umahtangga, sikap envy ni harus. saya takmo sebut cemburu or jealousy. Saya sebut ENVY..envious gitu..ni lai sihat k?

abang cemburukan adik yang dia nampak parents lebih2kan manje or sayang, adik cemburukan abang yang dia nampak parents lebih dengar cakap dia dari permintaan adik, isteri cemburukan suami yang dia dok rasa lebih2kan kehendak anak dari diri dia , suami cemburukan anak yang dia rasa bini lebihkan perhatian kasih pada anak lebih dari dia..seme ni natural, mende harus, fitrah setiap yang hidup jek ok?

manusia ni ada sifat malu, nak2 kalo didikan mak ayah dia dulu cukup baik bab ni , so kalo dengan bini sendiri yang lahirkan anak dia pun, suami tu still ada rasa malu gak , jadi dia nak apa pun dia segan nak cakap..dia maybe kata patut bini aku tu tau sendiri laa..maybe dengan kawan sama2 lelaki dia lagi mudah open up or sembang dan mengadu dari nak open up dengan bini dia

kita hanya akan 'selesa' berada dalam kelompok 'macam kita' i.e. semua aspek esp aspek mentaliti or minda tuh. So tak terkejut kalo misal suami 'merajok' macam budak gak bila bini dia , dia rasa lebihkan perhatian kat anak tu, so dia jadik balik macam budak2 kecik, merajok, nak di manjakan lagi, di beri perhatian , so cik kak kene BIJAK lah kan? hidup ni circle, bulatan, putaran, kecik melalui proses jadi besor kendian jadi kecik balik dan berulang2 macam tuh

tambahan kalo suami tu dulu ada kakak or ibu yang dia rapat dan katakan depa sudah tiada, keinginan di manjakan oleh yang berumur dari dia masa tu senang2 boleh timbul kembali dalam jiwa dia i.e PAMPERING

sapa manusia tak suke di manjakan? sapa manusia tak suke memanjakan? toksah nak bohong lah..tak biasa nak express jek saya tau ler

anak2 lahir terus mak dia peluk. TOUCHING hugging caressing nice words softening voice soothes jiwa bayi tu, tenangkan dia, make the baby feel secure, confidence, so jadik berani to explore the wild wild world, bukan jadi soang yang timid, takut2, hesitate

mata dan telinga jadik 2 input deria terpenting, antara 2 ini ialah mata..input informasi berkenaan apa saja to the baby's brain

so respon action or attitude bayi itu yang membentuk cerita dunia dan bukan actual event yang berlaku. How u response tu pada saya lebih utama , sebab itu membayangkang berapa banyak pengetahuan sesoang individu tu ada dan sudah ALAMI berkenaan kehidupan.

cik kak toksah risau lah..jantan zaman ni makin METROSEXUAL, jiwa makin lembut macam cik kak macam Abang Beckham tuh..kata2 depa laa..bukan saya kate ok? apa yang saya paham dari persepsi manusia zaman ni, tapi yang heran tu keganasan oleh lelaki mencanak2 gak naik, baling2 baby baru lahir kuo dari perut pun ada, rimo pun tak wat lagu tu, so di mana metrosexual lelaki tu? pada saya seme tu KOMERSIL aspek jek..isu Money dan bukan nya essense sebenar perubahan ke arah kebaikan anjakan mentaliti lelaki sedunia.

suami takkan kasik tau dia envy anak kecik yang baru lahir tu esp. mende ni dah terbukti oleh research pun, dia akan memberontak dan kalo cik kak gagal menghidu nya nanti dia carik jalan keluar cara lain yang negatif, pi disko dangdut mintak adik Memey layanzzzz

Big Baby syndrome

Originally posted by snipersnake2 at 4-1-2009 10:07 PM
masalah buat bapak2 seluruh dunia... sejak ada anak ni.. kita sebagaisuami dan ayah mmg tak dilayan..(sedihnya).. anak2 mmg didahulukan...biasa la mmg adatnya mcm tu.. waktu malam plak.. isteri d ...

sian aku dengor masalah ko ni...
heheheh...

okay... base on apa yang ko dah tulis tu kan...
apa kata... kita tukar kan konsep "Berkongsi & berebut bini dgn anak" tu kepada "Berkongsi & berebut anak dgn bini"
haaa... memasing ada saham jaga anak kan...
baru lah best... aku ni pandai ckp jer... tapi laki aku mmg suke bantu jaga anak... aku sayang laki aku

[ Last edited by  nuryta at 6-1-2009 01:01 PM ]

best ar tajuk tuan rumah ni...

tuan rumah ni baru dapat anak sulung kot....tu yg ada perasaan cemburukan anak tu..lebih2 kalau anak tu menyusu badan....suami aku dulu pun pernah juga tanya dlm gurau...asyik anak saja....bila pulak dia punya turn.....

Kalau kau rasa mcm nak marahkan bini kau tu.....kau renunglah biji mata anak kau tu,
tentu kau xjadi marah punya....timbangrasalah dgn bini kau tu...ok:victory: :victory:

ini ada ciri2 BIG BABY nie..

ape laa bini awak tu kan..ada ke layan anak ajek? tak patut laa kan..patut letak ajek anak tu kat umah anak2 yatim kan? baru laa ada masa nak layan awak 24  jam ajek kan? awak kan big baby..patut big baby ler diutama kan kan? kan? kan?
pastu tau la..awak kedekut nak spend duit awak ambik maid..bini awak ler maid kan? ape kes nak ambik maid lagi satu kan? buang duit ajek kan? kan? kan?

awak balik nie..awak ambik anak awak tu..pastu terus antar dia kat umah anak2 yatim hocayy??? :victory: :victory: :victory: