CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tapaksulaiman

Update - Tinted + kisah aku dan SA chelaka + Eon Service

dulu aku gi p2 yg kat BJ tuh (sapa dok penang tau ler)
takat nih mmg ok service kat situ..
aku byr duit booking rm20 ja...

loan pun cepat approve, keta lam 3 minggu..tu pun sbb aku nak putih n putih ready stock dah abih kat kedai depa...ok ler..aku suka service dia...

sblm aku gi situ, ada gak gi survey2 kat p2 yg kat gelugor tuh..autobinee ka apa..
yg sblh kuil hindu...aku cukup menyampah kalo p situ...
bukan apa, mentang2 aku ala2 kecik, pakai dressing cam ala2 budak student USM...
depa tak pandang siot...biar jek aku merayau2 dlm kedai tuh..sorg pun tak mai approach..
semua sibuk menyembang...
aku lak gi gedik2 tanya kat kaunter...cos aku berkenan nak beli keta...
thn aku tanya kelisa...dia kata ready stock tinggal yg kaler pa tah..lupa..tp aku takmo la kaler tuh...tak besh..
thn aku tanya viva...dia leh kata...viva ni gaji kena 1500 ke ats..adik amik kancil jer la..moooorahhhh...

aku terhina beb ngan kata2 amoi tuh...ingat aku gaji 800 ka? :@ :@ :@ :@
time tu gak aku trus blah...malas nk layan amoi kerek camtuh...

Reply #55 venom1's post

Aku ada baca kisah ko tu, memang parah la dah tahap berani mati la SA tu.. tapi yang kat Klang ni pon aku dengar SAproton kuet kencing, ni baru sorang yang citer.. kalau la ramai yang buka forum cari ni, dah berjela kisah pasal SA di Klang ni.. kalau honda, kia aku lom lagi dengar SA dia buat hal, yang lain x tau.. kalau sapa2 nak beli keta proton kat klang, lupakan je la, baik korang beli terus kat kota kemuning tu.. punyalah gedabak sebesar alam proton kat situ..

Reply #59 bookwus's post

Aku dulu hampir2 dibawak lari keta neo, tapi sempat dijumpai selepas 2 hari.. :@ kononnya dia nak tolong tintedkan, kan time taun 2006 dulu tinted dapat free jek.. aku hanya perlu bagi duit minyak jek rm30, semua dia settlekan.. last2 sampai ke petang keta aku x muncul, aku call SA dia dah offkan hp.. masa urus niaga mula2 langssung x de masalah, rupa2nya dia pasasng angan2 nak kenekan aku last2 minit.. nasib baik aku cepat report polis, alhamdulillah keta aku dijumpai di pekan pahang.. SA nya aku x tau apa citer, x kan polis x buat sebarang tangkapan ke hape..

P/S : Banyaknye SA proton ni pendidikan tahap mane ek, macam samseng2 jalanan jek.. sesuka hati nak bawak lari keta atau duit orang.. korang kalau nak bayar duit d/p, pastikan mintak resit sebagai pembuktian.. kalau dia cakap x de resit, korang jangan bayar dulu..

all voucher tinted is a bullshit..... tipu je... jgn la korang terkenaa... cari je kedai lain...

sib baik aku tak pernah ada masalah mcm nih.

beli kete pun pkai call2 jek...hehe.

ari nih call ckp nak kete apa....antar kete lama utk valuation....sign/bayar apa2 yg patut n tunggu loan lps ke tak.....2-3 ari lps tuh dpt kete...sume nih kurang dr 2 minggu.

aku amik ngan SA cina kat melaka nun.....dealer seong hoe. biar lah org nak marah kata naper aku amik ngan cina.....dah knl lama ngan dia....abah aku pun 1st car thun 70an amik ngan dealer yg sama smpai sekrg....kete2 aku. kete2 adik badik. kete2 sepupu sepapat...

Originally posted by Jelita at 14-1-2009 11:37 AM
sib baik aku tak pernah ada masalah mcm nih.

beli kete pun pkai call2 jek...hehe.

ari nih call ckp nak kete apa....antar kete lama utk valuation....sign/bayar apa2 yg patut n tunggu loan lp ...

oo..amik kat seong hoe ye...memang okla...kawan aku ngan abg dia masa nak angkat iswara aeroback dulu....abg dia gi jumpa SA cina tapi kat bunga raya lale tapi adik dia kononnya nak tolong melayu gi jumpa SA kat bt hampar....hasilnya...adik booking dulu abg yg dapat dulu....abg dapat macam2 hinggakan pemadam api pun depa kasi..abg kereta ok..adik kereta macam hal lak...hehehehe...dari apa yg aku dapat simpulkan SA melayu ni 20% jer leh percaya..kalau saleman cina lak 80% leh percaya...aku bukan nak burukan bangsa sendiri..tapi ni la hakikatnya....

Follow Us

Balas #66 Z77\ catat

Terpaksa akui walaupun sedikit pahit.....

Pengalaman beli beberapa buah kereta...4-5 orang SA orang melayu...sorang lak SA orang cina...jauh beza kualiti deme dari segi servis.....mmg puashati dgn SA cina tu...sampai sekarang masih calling2 tanya...ada masalah tak dgn gl tu....

Balas #67 AnisSuraya\ catat

tatak boleh lawan service SA honda nipon maa...keleta sudah jual satu bulan lebih maa...masih datang rumah utk tolong claimkan NCB insurance maa

nota: kat mesia, selalunya kita dpt surat NCB, so boleh bawak NCB tu ke insuran baru. Kat nipon, bila batal polisi, NCB akan dipulangkan. Beli insuran baru, starts all over again.

[ Last edited by  zzcbr at 14-1-2009 06:55 PM ]

Balas #68 zzcbr\ catat

itu nippon punya arrr tatak sama dengan malaysia punya worrrr.....sini servis SA nissan aaaaa.....keleta sudah kasi juai sama wa arrrr sudah 5 bulan worrr....masih jumpa minum2 worrrr...kemudian arrrr...rekomen arrr mana kedai juai aksesoli bagus atau tarak bagus punya......

Reply #67 AnisSuraya's post

aku pong akui walaupon payauu giteww..
so far pon aku beli ngan si johnn gakk, kalau beli ngan sedare sedaree lagi laa.. makan hati berulam jantungg ciken cop

Reply #69 AnisSuraya's post

biler nak masuk impul bodykit ngan rim 17"?? baru laa bergaya cam anak daraa

aku punya keta baru semingu tapi meter dah cecah 1500km

aku kene sevice, tapi aku keliru nak service kat eon service ke atau kedaii lain je.

sebab member aku baru jek gi eon service, dia kene 330 hengget, berbaloi ke wey.

kalau x service kat eon, warranty burn kan?. kalau harganya memang macamtu terpaksalah aku gi eon service gak.

tapi member aku cakap kat luar buat x sampai 100 hengget pon, tolong explain sikit kat aku.

[ Last edited by  tapaksulaiman at 15-1-2009 11:32 AM ]

bagi pandangan korang, sebab ni la 1st aku ada keta.

Balas #71 takumi86\ catat

tak kuaser anis nak ngabihkan duit untuk benda yang tak berfaedah mcm tu...lagipun anis drive kete apapun...tetap orang panggil..Puan Dara...

update

Originally posted by tapaksulaiman at 10-1-2009 09:16 PM
dah call icare, tapi diorang cakap kes kene lebih dari sebulan (40 hari) baru boleh bawa ke depan. :@

lebih aku hangin, sebab aku x leh check sama ada SA aku dah booking keta ke belum, apa2 h ...

Wah~!!!!...cam tunggu wasiat org mati lak...lepas 40 hari baru boleh bukak wasiat....jadiknye lps 40 hari la gaji derang baru company boleh bayar?? kalo camtuh baik takyah buat customer careline...hampess...

Reply #72 tapaksulaiman's post

1st service elok gi kee SC jerr.. memang diketahui mahal kena bayor.. tapi ni adalah sort of warranty utk di kemudian hari..

Balas #72 tapaksulaiman\ catat

Wehhhh , naper mahai siottt...kete aper tu...kete proton jer kan..bukan ke kete baru dapat 3 kali servis percuma (1000km, 5000km, 10000km)...anis nyer gl tu..1st servis  buat kat sc nissan balakong...cuma kena RM93.50 jerr....kali kedua servis...cuma kena RM96.50 jerr (lebih kurang camtu arrr...tapi bawah 100.00)...termasuk cuci kete....awat mahai benor eon charge kat kete proton..tak silap anis dulu..wira anis dulu 1st servis...buat kat proton edar kat puchong tu...cuma kena bawah RM100.00 gak  (tak ingat...dah lama...)....merepek jerrr......ni gl anis ujung bulan ni nak servis yang ke-3 (10000km)...deme kate dalam anggaran 200.00 jer.....isshkk....

aku ingat dah ada icare nih, xdak lagi komplen2 cenggini..

Reply #78 AnisSuraya's post

nak jugak promo gl dia tu..