CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hulubelang

Terkena Buatan/Sihir Orang..?/latest by eastrun

65% kat atas tu dekat kroit.. lantak lar..

benar sekali tanda2 yang ditulis akibat gangguan halus...

aku tgh pregnant nih , ada jugak la tanda2 kat atas tuh...perubahan hormon kot..

skrg ni malas jer...x der napsu..napsu mkn je ....

tp ada mimpi anak ular, 3 ekor...kaler hijau, kelabu...satu lagi mimpi darah...

adakah perkara ini biasa bg org yg tgh pregnant......?

aku baca buku amalan mengandung , perkara2 spt diatas memang akan dialami oleh stgh2 ibu mengandung..

Originally posted by kajol77 at 21-5-2008 09:43 PM
aku tgh pregnant nih , ada jugak la tanda2 kat atas tuh...perubahan hormon kot..

skrg ni malas jer...x der napsu..napsu mkn je ....

tp ada mimpi anak ular, 3 ekor...kaler hijau, kelab ...

InsyaAllah tak ada apa2 rasanya tu.  Mimpi akibat gangguan ni selalu mendatangkan rasa yang sangat menakutkan sampai terbangun masih dalam keadaan takut...

rajin rajin baca quran, surah maryam ke yang lain2 ke...  semoga selamat melahirkan.

kena tambah satu lagi kot yang tuan rumah tulis tu...

selalu sakit kepala yang sangat meresahkan dan doktor perubatan tidak dapat pastikan puncanya.  Jin sihir diutus masuk ke dalam badan mangsa melalui beberapa jalan, dia berjalan melalui pembuluh darah menujuk ke bhg otak, dari bahagian otak dia mengawal emosi dan perasaan mangsa... bila dibacakan atau didengarkan ayat2 Quran rasa sakit itu akan pindah beralih tempat dari kepala ke tengku, belakang terus ke kaki, tanda dia tidak tertahan mendengar bacaan Quran...

Wallahu'alam...

erm.. sblm2 ni aku pernah rasa cam yg ditulis kat atas tp aku x tau betul ke aku ada terkena sihir atau tidak. yg no 1 dan 2 rasa stress, tension yg amat sgt pernah berlaku pd aku sehingga aku melakukan perkara bodoh berenti keje. masa tu juga rasa malas sgt nak pegi keje, selalu bergaduh dgn laki aku. aku rasa berenti keje adalah yg terbaik pd aku masa tu. tp cara camne ek nak tau. skrg ni aku rasa life aku dah ruin.

Follow Us
Originally posted by cheerz at 21-5-2008 10:36 PM
erm.. sblm2 ni aku pernah rasa cam yg ditulis kat atas tp aku x tau betul ke aku ada terkena sihir atau tidak. yg no 1 dan 2 rasa stress, tension yg amat sgt pernah berlaku pd aku sehingga aku me ...

Boleh jadi sihir pemisah.. kena sahkan dulu... ada baiknya jumpa perawat alQuran...
Kalau sentiasa bergaduh tanpa punca, saling benci membenci, tengok muka pun dah benci dan marah, terutamanya kalau perkara ni berlaku secara tiba tiba sebelumnya tak ada apa2, ada kemungkinan...

uji dengan mendengar CD bacaan quran...

kuku jd itam...

Originally posted by kupia at 21-5-2008 10:08 PM

InsyaAllah tak ada apa2 rasanya tu.  Mimpi akibat gangguan ni selalu mendatangkan rasa yang sangat menakutkan sampai terbangun masih dalam keadaan takut...

rajin rajin baca quran, surah m ...

terima kasih...skrg ni memang rajin baca quran...   moga dielakkan benda2 yg x diingini...

takat lebam-lebam kat peha tu biasa..masa aku kecik2 dulu mak aku cakap kena isap antu kuyang..

penah sekali bile dah besor ni..ada 2 lebam kat area tengkuk aku..sebijik cam lovebite..naik segan aku karang org kata aku ada lebait laks

hahahahaah
nakut

Originally posted by kupia at 21-5-2008 10:58 PM

Boleh jadi sihir pemisah.. kena sahkan dulu... ada baiknya jumpa perawat alQuran...
Kalau sentiasa bergaduh tanpa punca, saling benci membenci, tengok muka pun dah benci dan marah, terutama ...

Blh bro kupia cadangkan tak perawat yg menggunakan ayat2 Al-Quran ni di area Kajang atau yang berdekatan selain dr Darul Syifa. Klu nak uji dgn bacaan ayat2 Al-Quran mcmana kita nak kesan?

hurm, aku pon pelik gak ngan diri aku sejak dua menjak nih aku jadik malas semalasnya, dari seorg yg bersemangat tetibe aku jadik hilang minat ngan ape aku buat.uiks, skang aku tgh period, pas abis nanti aku kene pakse dirik gak utk semayang baca qura, cbb biasanyer aku mmg sembahyang n bace quran, tak tau tibe2 kebelakangan nih berubah mendadak, mak aku pon pelik, tangan aku pun ade gatal2 setaun dah aku kene gatal2 nih, jumpe doktor, doktor cakap tkde masalah k ulit lak, haish..ape pun aku kene kuatkan semanagat dan lawan perasaan malas nih.huhuhu~

Originally posted by cheerz at 22-5-2008 03:25 PM

Blh bro kupia cadangkan tak perawat yg menggunakan ayat2 Al-Quran ni di area Kajang atau yang berdekatan selain dr Darul Syifa. Klu nak uji dgn bacaan ayat2 Al-Quran mcmana kita nak kesan?

Di cheras ada ustaz yg buat rawatan rasanya, kena cari alamat dia dulu.

Dengar CD Quran selalunya 4 surah tulah Yasin, AsSofat, Ad-Dukhan, Al_Jin.  Dengar CD mesti tumpu perhatian sepenuhnya:

Mula mula resah rasa nak tutup je CD tu.
Tetiba datang rasa mengantuk yang amat sangat.
Boleh rasa sakit dalam kepala tu, dengar lagi lama2 dia pindah ke tengkuk, ke belakang terus dia turun ke kaki (boleh rasa sakit macam lengoh gitu).

itu tanda dia ada dalam badan.  Dengarkan CD Quran dalam sebulan untuk lemahkan dia kemudian jumpa ustaz untuk mudahkan tugas dia mengeluarkan... Kadang dia lari terus keluar, ada masa dia datang balik.. jangan putus asa.

Yang terjadik kat aku

i) Malas untuk melakukan rutin seharian /amal ibadat /pekerjaan.
Tiba-tiba anda malas melakukan kerja seharian yang anda biasa lakukan seperti malas ke pejabat, hilang minat untuk bekerja, malas untuk beribadat (seperti sembahyang, zikir, membaca al Quran). Hilang semangat ini juga adalah untuk aktiviti seks dan aktiviti-aktiviti bersama keluarga /saudara terdekat.

~~ni penyakit yang dah lama ujud dalam tubuh badan aku... penyakit MIM besar namanye.. i doubt ada kaitan dgn sihir.. but lately, bila aku pasang cd ruqyah mesti ada sesuatu yg menghalangi aku dari menghabeskan pendengaran ayat ni.. eg, kalau kat opis lessay dalam sejam tu aku tak de buat keja apa (job tak masuk bagai..) bila aku pasang cd ruqyah.. time tu jugakle job bertimbun nak kena attend urgently...., kalau kat umah plak.. time2 tulah ada org calling-calling (tak kira sms, prank call ornormal calls). bab malas p opis tu sejak azali lagi kowt?

ii) Tidak mampu untuk mengawal diri anda sendiri.
Anda tidak berkemampuan untuk mengawal diri anda, hilang kawalan dengan tiba-tiba (yang menyebabkan anda pengsan, histeria, mudah marah, tension, tertekan, stress dengan tiba-tiba tanpa mampu anda mengawalnya
.

~~again, i doubt ada kaitan dgn sihir.. not everyday affair, but boleg kata aku selalu gak tensi tanpa mengira waktu.. kengkadang tu tak de masalah tapi rasa stress.. (attention junkie?.. guess not)

iii) Sentiasa alami gangguan semasa / sebelum tidur.
Sukar untuk tidur, sentiasa terganggu semasa / sebelum tidur. Alami mimpi yang aneh / menakutkan, sering tersedar dengan tiba-tiba semasa tidur, terasa di tindih semasa tidur, gangguan fikiran sebelum tidur.

~~tidur tak lena, ada sekali dulu - tidor tanpa mimpi (sebulan dua jugak..), ada gak mimpi bukan-bukan but tak ingat apa yg aku mimpi tuh.. gangguan mental je kot?

iv) Dada / Jantung sentiasa berdebar-debar
Alami penyakit dada / jantung berdebar dengan tiba-tiba (anda tidak tahu penyebabnya dan tidak boleh dikawal)

~~ selalu sangat mengalaminya

v) Hilang selera makan
Gangguan selera makan dengan tiba-tiba dan berat badan turun dengan mendadak.

~~ when the "time of the month" datang menjelma.. selalu jugak..

vi) Masalah hubungan suami

Originally posted by kupia at 21-5-2008 10:13 PM
kena tambah satu lagi kot yang tuan rumah tulis tu...

selalu sakit kepala yang sangat meresahkan dan doktor perubatan tidak dapat pastikan puncanya.  Jin sihir diutus masuk ke dalam badan mangsa melalui beberapa jalan, dia berjalan melalui pembuluh darah menujuk ke bhg otak, dari bahagian otak dia mengawal emosi dan perasaan mangsa... bila dibacakan atau didengarkan ayat2 Quran rasa sakit itu akan pindah beralih tempat dari kepala ke tengku, belakang terus ke kaki, tanda dia tidak tertahan mendengar bacaan Quran...

migraine yang maksima.. kengkadang tu aku rasa nak hantukkan aje kepala kat dinding lapan belas kali.. tak larat telan synflex, amik jab pun masih migraine lagi.. lately lagi kerap kena... tapikan kupia, time kena migraine tu aku coba jugak pasang ruqyah.. tak jalan lah... (i mean the migraine tu tak berkurangan jua..)

[ Last edited by  fawabi at 22-5-2008 05:59 PM ]

Originally posted by fawabi at 22-5-2008 05:56 PM

migraine yang maksima.. kengkadang tu aku rasa nak hantukkan aje kepala kat dinding lapan belas kali.. tak larat telan synflex, amik jab pun masih migraine lagi.. lately lagi kerap kena... ta ...

betul CD ruqyah kadang tak berapa berkesan sebab dia boleh bertahan, dalam kes ni kena spare time dalam 2 jam dengar surah al-Baqarah.  Saya dah pernah buat benda nih... InsayaAllah...

Originally posted by fawabi at 22-5-2008 05:56 PM

migraine yang maksima.. kengkadang tu aku rasa nak hantukkan aje kepala kat dinding lapan belas kali.. tak larat telan synflex, amik jab pun masih migraine lagi.. lately lagi kerap kena... ta ...

atau pun kalau ayat2 quran tidak mendatangkan apa kesan boleh jadi sakit yang di alami bukan kena mengena dengan gangguan sihir, sakit fizikal biasa.

kalau mendengar bacaan quran tidak mendatangkan apa apa kesan bermakna kita tidak terlibat dengan apa apa gejala sihir.

menurut di board gossip,tanda2 kena sihir tu kena pada Mawi..eekekekkek

Reply #28 newyork's post