CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hulubelang

Terkena Buatan/Sihir Orang..?/latest by eastrun

fox pun pernah nampak bintik2 kuning nih. tapi dalam kasut fox. tu ape kes plak tu ? takkan burung nak gi yak dlm kasut fox ?

tak caya lah ade sihir bintik2 kuning. kot2 taik ulat jer tu kot...

aku cadangkan kau tukar kaler keta  tu warna kuning..

tapi pelik sihir guna medium kenderaan nak tuju kat orang..dulu guna air,angin..

1st time dengo...

Reply #1 syakuntala's post

mesti penyabarkan orang yang buat sihir tu sebab nak buat bintik2 kuning bulat2 bukan senang wooooo

aku sekarang agak jiwa kacau
pasal kebanyakan tanda2 tu aku ada dan aku da dapat pengesahan pun yg ada org antar benda suwuh duduk ngan aku
semuanya bermula bila aku terdengar suara perempuan mengilai kol 3am betol2 kat luar tingkap aku
masa tu memang dengar suara anjing menyalak tak hengat
time tu aku buat dek jek dan terus masuk tido
FYI rumah aku ye la rumah pangsa 4 tingkat dan aku di tingkat paling atas
Suara yg aku dengar tu memang jelas as if tuan empunya suara tu berdiri kat tingkap bilik tidur aku
Mana ada orang tinggi camtu kalau difikirkan secara logiknya

Tak lama lepas tu aku mula tak leh tido
asal aku tutup mata jek aku terasa cam ada perempuan rambut panjang ushar aku
yg kejinya aku gi tido umah org pun akak rambut rebonding tu pun ikut gak
tapi aku buat dek lagi sampailah satu ketika bahu kanan aku mula rasa berat dan lenguh manjang
aku pun tanya pada ustaz aku time aku gi kelas kat pusat islam
according to him ada gangguan dan dia nasihatkan aku letakkan tangan kiri ke atas bahu kanan aku dan baya ayat kursi 3x setiap kali sekali nafas
nazak gak wei nak baca especially bila akak tu halang aku dari membaca sampai abih

Aku nie jenis suka gi surau kol 4pm untuk zohor dan asar
Selalunya pas solat zohor tu aku ngaji ke apa ke yg patut sampai masuk waktu
Tiba2 satu ari ni sorg makcik ni tegur aku
Dia cakap tiap kali aku masuk surau tu dia rasa meremang bulu roma
Makcik ni la yg triggerkan aku supaya gi berubat
Dia perasan ada akak rebonding ni dok ikut aku and dia suggest aku letak garam kat rumah

Bila aku da letak garam tu akak rebonding ala2 tak puas ati
ye la da tak leh masuk umah aku kan
ala2 cam kene halau umah pasal tak bayo sewa
mana boley da le aku duduk sowang pastu nak lepak free umah aku
where got road la kan?
so bila aku nak solat ada jek la aktivitas yg dia buat
paling horror aku ngah pakai telekung nak solat maghrib pintu surau aku tak kunci pun
tetibe ada la pompuan bg salam tp tak bukak pun pintu
aku ni gi la bukak pintu kot2 pompuan tu segan nak masuk coz ingatkan lelaki dalam surau
bila aku bukak sapa pun takde dan takde pun dengar bunyi tapak kaki turun tangga pasal surau tu kat tingkat satu bangunan opis aku ni
dah jadi camtu aku pun jadi semangat nak siasat apakah yg berlaku kepada aku

Aku pun gi le bertanyakan pada sorang ustaz ni
Dan dia pun mengesahkan la yg ada org antar akak rambut rebonding tu duduk ngan aku
Akak rambut rebonding tu di antar jadi penyewa tegar umah aku tu sebagai penutup pintu jodoh
Giles ar kejiz tak kasi aku kawen
Aku takde bf langsung pun minat2 org ada la tp tak penah dapat respons pun
bila fikir balik aku takde la nak marah org tu tp kalau betul aku penah sakitkan ati dia aku nak mintak maaf le
tak sangka lak aku leh sakitkan ati dia sampai sanggup dia bersusah payah antar akak rambut rebonding tu

Ni kali ketiga aku jadi camni
First time tu pasal staff aku bengang aku efficient ngat buat keje
Power siol guna bomoh org asli
Siap aku jadi kurus melidi tapi makan nasik 3 pinggan
Camne tu sapa nak jawab?
Sib time tu belum krisis beras lagi
Mana dia dapat contact entah la tp mmg tak senang idup la
Kali kedua org nak tuju ke kawan aku tp aku pulak menerima padah
time ni aku da ada experience so aku agak berani la sikit
Siap aku maki  pasal tak kasi aku tido heheheheh

Aku skang cam tak berapa peduli ngat la tapi bila memikirkan akak rebonding ni dah ajak kenkawan datang duduk umah aku jadi kacau gak le
Ustaz tu cakap akak tu da ajak penghuni umah sebelah aku tu duduk umah aku sekali dia
Umah sebelah aku tu dah setahun lebih takde penghuni
Nak tido jek aku pasang lampu semua pastu pasang mp3 ngaji
Membazir letrik woooo semua tu
Sib le dorg bertiga tu tak basuh baju ke masak ke kalau tak teraniaya aku nak beli bahan masak ngan sabun pencuci semua

itu jek la yg aku nak kongsi pasal aku rasa bersalah menyakitkan ati org sampai dia sanggup buang duit antar akak tu duduk ngan aku
jadi hati2 la yek kenkawan

intan mimpi ular itam berkilat besar gile..mcm sebesar batang pokok kelapa...bila dia mcm nak patuk, setinggi orang berdiri..smlm mimpi biawak itam kat alang umah kayu (ntah umah sapa)...pastu mimpi seorang baby mcm kenyang baru lepas menyusu ...ish..mainan tido ke apa ke?  kerap mimpi pelik2...

Follow Us

Reply #1 lynn135's post

ISH...kalau macam tu....sihir yang macam mana...sihir pengasih pun ke?. Sebab aku selalu gak tak boleh nak lupakan seorang minah ni...asyik teringat je dalam otak

Reply #39 dreamerzzz's post

salam dreamerzzz...

pergi lah berubat. jgn biarkan benda tu takut nanti terus melekat...lagi susah nak hilangkan. atau kalau dibiarkan jugak...takut lebih memudaratkan.

Reply #21 cheerz's post

kat Darussalam..Gombak...

klu g forum rawatansihir..kat situ ada dorang terangkan...

Reply #42 ahysa's post

hi ahysa..
memang tengah berubat pun sekarang ni
harap2 cepat sembuh dah tak larat nak biarkan akak rebonding tu duduk free je kat umah

Ha meh aku nak citer..somi aku pun skang nih lam poses perubat ngan sorang ustaz kat perak..

Bermula dan aku sendiri notis but somi aku tak perasan pun perubahan dia..rasa biasa je katenya... memula dia cam malassss..malas segala la..solat..cam budak kecik kena cakap/suruh, mandipun sama tau..pastu asik nak ZzZZZz.. kate orang nak buat aperpun malasssss.. sesebelum nih dia ok je takder prob..

Then aku tgk dia kerap menung..bila aku tanye dia ckp entahla dia pun tak tau ape dia pk, tp dia susah hati, sedih..takder punca.. tp tula dia rasa lost..blur..

Pastu selalu sakit kepala berhari2, sakit belakang.. sakit perut even dah buang ayo beso..

Then selalu merengus, marah benda2 kecik, marah kat anak aku sikit punye hal, tp kalau dia marah tu akupun tgk muka dia lain macam jeee...

Aku tak puashti, kebetulan balik kg dia..aku cakap  jom g jumpa ustaz nih kebetulan kenalan family depa.. dia pun ok , sampai ajer kat umah pacik tu..dia boleh ZzZZz.. pastu aku kejut dia jeling ajer..cakap aperrrr!!! ustaz tu senyum ajer..

so bila tgk, ustaz nih kate somi aku nih dah lama 'sakit'..dia yang kena kontrol by Bajang..ada orang anto suh jaga dan duk lam badan.. supaya bajang nih kontrol laki aku jangan buat keje, segala serba serbi malas even nak mai berubat pun buat2 ZzZZz cam tadik..pastu semangat dah ilang cam dah malas nak pk..susah hati tak tau apsal nak idup laki aku kelam kabut cam biol gitu..

Terzekut aku..ustaz nih kate mayb takes time nak kena berubat takleh buat sekali gus...sebab dah lama dah nih..cam dah sebati ngan diri.. Last week we went to perak buang dulu benda tu.. then 2nd time buang lain plak.. cuma ustaz tu pesan kat aku..sabo skit then kalo laki aku tu marah jangan akupn plak mare balik..buat tak reti ajer sebab bukan dia pun..cuak gak la tp aku nih tetap menten macam biasa.

Reply #46 lesung's post

ko berubat kat perak di mana?
tapi memang kene sabar banyak
aku pun asyik nangis jek kejenye
pastu datang keje pun malas
sib le still ada kekuatan nak iron baju mai keje
kalau tak cam org giler kusut masai hehehehe

sabar yek lesung..dugaan semua tu

Reply #47 dreamerzzz's post

kami berubat kat ipoh, tak silap aku area taman pinji mewah ke aper. Ujung minggu nih berulang lagik..lagi cepat lagi bagus kan. Iyela simpan lama2 buat aper kan, nyusahkan diri ajer...

Ustaz tu kate nanti everytime nak mai ada ajerla halangan..so kena kuatkan semangat.. ha macam ari tula masa 1st ime nak g tetiba la kete aku tanak start.. nak kate ada prob takder..last2 call ipar aku suh mai amik..

Tp akupun ada xperience terkena benda camni tahun 2003..tu kes santau angin done by bomoh 'kulit itam'..aku berubat ngan anak ustaz tu.. kalau cam ko akak rebonding, aku plak yang selalu ngekor  yang tangan banyak tu..sambil pegang aper tu cam panah tu..sebjiki cam depa duk sembah!:@

[ Last edited by  lesung at 31-7-2008 05:46 PM ]

Reply #48 lesung's post

pergh sungguh kejiz angker ko
apsal ko tak suruh dia gi keje kutip buah?huhuhuhu

tapi bila da sembuh tu lega giles kan?

uish...lesung siannya ko...

sabor je la...

Masa aku kena tu aku ngah pregy 5 bulan.. pastu everytime masuk ajer magrib aku boleh dengar la loceng duk mai..pastu bau setangi..

Masa aku nak g berubat tu..macam2 jadi..punye tanak aku berubat!

bila dah sembuh memang la lega coz tak menanggung segala macam sakit lagi..terutama batuk yang macam nak tercabut terkeluar anak tekak aku taw!

ni pnglaman aku ..

kebanyakan tanda2 itu betul ..
aku jadi lalai dlm melakukan ibadat .. balik rumah aku asyik fikir nak tidur ajer .. rumah aku terbengkalai berbulan2 .. bersepah2 .. seminggu sekali aje kemas

pastu aku jadi sorang baran .. anak2 salah sikit aku marah2 .. selalu yg sulung kena ajer ngan aku .. pastu aku perasan masa marah2 tu aku ske jegil2 mata kat anak2 aku...

aku pun kerap termenung sampai org2 opis tegur kenapa aku tiba2 jadi senyap .. kdg2 aku terasa mcm aku ada kat dunia aku sendiri ... biarlah bising mcm mana pun sekeliing aku, aku wat tak kesah ajer janji aku hidup kat dunia aku. Aku akan jadi blur, sebak tiba2 ..

lagi satu bau makan, perut aku tak pernah kenyang2 ... dah makan nasi selang 15 minit rasa lapar, pastu kerap kena gastrik .. badan aku sakit2 ... terutama kat bahu .. tiap2 ari minta hasben urutkan .. rasa lenguh sangat2 ..

bila kat rumah selalu rasa mcm ada org lain kat dlm rumah tu. kalau tgh tgk cermin nak bersiap rasa mcm ada benda lain kat belakang. Anak2 pulak 2 kali 'ternampak' benda yg menyerupai hasben ngan mak mertua.

bulan 9 2008 aku pengsan kat umah, mcm kena sawan .. masuk spital tp biasalah doc tak dpt detect apa2 .. so aku kena mkn ubat 2 biji pagi ngan mlm tiap2 hari tak leh tggl selama 2 tahun.

suami aku tak sanggup tgk aku sakit mcm tu dia try tanya ada pakcik tu .. bila tgk2kan aku rupanya ada 'benda' lain dlm badan aku so dia bawak aku g selayang tuk berubat ... korang tau apa dia?? ada org antar 'antu raya' kat aku dan benda  tu ddk kat bahu aku .. padanlah bahu aku lenguh2 .. so tok tu tak bagi simpan lama sbb benda tu dah lama kat badan aku ada org antar .. org tu mmg nak tgk aku jatuh dlm kerjaya aku ...

padanlah perut aku asyik sakit ajer ... makan tak kenyang2 .. rupanya makanan tu tak masuk kat perut aku .. alhamdulillah lps berubat fikiran aku tenang ... tak ada nak marah2 lagi .. tp ubat spital stilll makan lagi dan rawatan aku kat spital pun ttp terus jugak selagi doc bg keputusan aku boleh benti makan ubat

-dabel post-

[ Last edited by  mamasaffiya at 4-8-2008 10:41 AM ]

Originally posted by lesung at 31-7-2008 05:29 PM
kami berubat kat ipoh, tak silap aku area taman pinji mewah ke aper. Ujung minggu nih berulang lagik..lagi cepat lagi bagus kan. Iyela simpan lama2 buat aper kan, nyusahkan diri ajer...

U ...

berubat kat ustad Lan ker?