CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hulubelang

Terkena Buatan/Sihir Orang..?/latest by eastrun

Simptom simptom yg saya alami lak :

1.Badan rasa panas-panas
2. Badan rasa mencucuk kat bahagian tertentu badan..tak kira masa.
3. badan rasa mencengkam dan seram sejuk.
4. Tak ingat beberapa perkara yang berlaku..lupa
5. Badan rasa ada benda menjalar-jalar..macam 'angin' kat bahagian tertentu badan

salah satu contoh yang menunjukkan badan rasa panas dan benda menjalar-jalar ....
Pada satu hari saya g 7 eleven...lepas dah bayar harga barang..saya berselisih dan bersentuh dengan baju saya dengan baju belakang seorg pelanggan lain...tiba tiba dia kata :

'eh! mengapa ngan baju aku ni? syaitan!!".. saya rasa dah terjangkit dengan 'benda' panas tu..

satu lagi...pelik tapi benar2 berlaku....bila saya click mouse PC kat mana2...terdapat beberapa orang yg batuk2..
ada hari tu.., setiap kali saya click setiap itu lah mereka batuk...memang jelas...staff cyber cafe tu mendekati saya..dia pergi kat area tangan kanan saya....saya tahu dia cari punca2 tu...bayangkan setiap kali saya click setiap itu dia batuk..kalau saya tak click mouse tu dia tak batuk...aneh bukan??  tapi itu yg dialami oleh saya
Allah jer tahu penderitaan saya sekrg.. kehidupan saya tak tenteram dan rungsing memikirkan perkara ini..sebab benda ni saya bergaduh dengan keluarga jiran2 dll.
ini semua dengki.

Originally posted by lynn135 at 21-5-2008 10:36 AM
Jika anda mengalami salah satu dari tanda-tanda di bawah, anda berkemungkinan terkena sihir atau berpenyakit misteri !

i) Malas untuk melakukan rutin seharian /amal ibadat /pekerjaan.
Tiba-ti ...

Reply #54 yopyop's post

tak silap nama dia ustaz rahim..

semalam aku gi kelas agama ustaz ahmad jim kat pusat islam
dia cakap bila kita duduk seorang di rumah jin/syaitan ini memang akan tertarik untuk mendekati kita
aku memang duduk menyewa seorang diri dah dekat 2 tahun pun
takat dengar orang kemas rumah kosong sebelah tu kol 2am dah memang lali
tak tahu pulak aku yg akak rebonding tu leh ajak penghuni umah sebelah pindah ke umah aku
patut la da lama tak dengar dia mengemas umah sebelah tu

sihir untuk sekat rezeki

slm,

sy nk tnya sket psl ada ke sihir utk sekat rezeki ssorg tu spy duit x ade, hidup ssh, miskin sekeluarga....

cani...keturunan sy mmg ade yg dengki...maybe coz side ayah sy ni berada sikit n anak2 sekolah byk yg tinggi...so keturunan jiran sy ni sebaliknya... anak2 deme x menjadik sgt... cane nak m'jadi,asyik sihir org je,hntr itu ini...

sy,n abg disantau, abg sy nak kawen diorg hntr ape ntah smpi bg sy cam x de smgt nk keje,dl beria nak kawen,skang buat x tau je...hmm,ade yg dikunci ke ek?sy pon x tau lgsg ni psl kes cani...

yg sy nak tau sgt ni psl sihir yg m'buatkan kami sekeluarga susah sgt nak dpt rezeki...adik beradik sy smua graduate, lulusan elok2,tp abg x keje, sy pon ssh sgt nak dpt keje yg elok2, cam t'tutop sgt rezeki kami sekeluarga...terase sgt la even usaha mcm2 tp x m'jadik la...ni baru t'pikir ni, i start syak ade yg x kene yg i x tau ni...rumah i ade kolong(bawah rumah lama yg ade tiang).so i bajet kl nak tnm pape,kat bawah kolong tu la port... so i nak tnya la, cane nak tau kl ade org tanam pape brg spy 1 keluarga miskin dan papa,x de rezeki... coz i penah dgr kwn i cite yg family die penah miskin x de rezeki coz ade org tnm duit i sen kat umah die nak bagi susah... hmm..spe yg arif n ade ilmu psl sihir yg buat org jatuh miskin ni please bagi  pndpt...i realy need info coz dah b'thn lama la kami skeluarga ssh ni....nk carik ape la yg diorg dah buat...ssh sgt kan efek sihir2 ni...kene ade ilmu nak atasi...

tq

perbuatan sihir atau tidak ada baiknya buat pendinding dr ayat al-quran...
minta prtlngan dr Allah... kalau x arif ada baiknya minta bantuan ustaz..

try la korek2 kat ctuh jumpa apa2 x

Follow Us

Balas #3 sosimple\ catat

korek korek apa

kat tiang kolong tuh la....

amalkan zikir mathurat insyaallah ada perubahan....saya dah byk tulis amalan baca zikir mathurat ni...cubalah..its a complete set of doa..saya pun boleh tgk perbezaan antra anak2 sy yg memang baca hari2 dan yang baca sekali sekala....one thing rezeki sentiasa ada walau pun dlm keadaan terdesak ada aja punca rezeki percayalah...ada 2 doa murah rezeki dan dijauhi dari kepapaan dlm zikir mathurat tu..yg penting yakin pada Allah..Dia yang berkuasa atas sesuatu, dia yang memberi rezeki..dia yang mentadbir alam ini..dia yang Maha berkuasa bukan makhlok lain...maka kepadanya lah kita berserah diri..memohon rezeki...

..sihir lagi..macam mana melayu nak maju..PHD nih kuat nyer dikalangan kita..tak boleh tgk langsung orang lain senang..

Balas #7 dora_sue\ catat

sebab org melayu adalah antara orang2 yang tidak berilmu...malas menuntut ilmu yang bermanfaat...prof ungku aziz pernah buat study...purata org melayu baca sebuah buku setahun???
menuntut ilmu tu fardu ain...tau maksud fardu ain??? dah almost jadi wajib tau..ask our selves...waktu seminggu how many hours kita peruntukkan utk menuntut ilmu yang bermanfaat?? kat radio ikim selalu kuar doa antranya...kurniakanlah kpd ku ilmu yang bermanfaat.......
sbb tu ramai org melayu yg masih lagi berperangai PHD...

mmmm.....

sekali lagi..perangai org melayu yang xboleh dibanggakan...

malah dlm zaman maju serba canggih ni pun...

org2 masih lagi pemikiran ditakuk lama...KUNO....

hishhh...hishhh...

salam...

sahabat...mcmna sahabat tau shbat disihir?ada ker tanda2 shbat disantau atau disihir...
shbat boleh cuba scan dgn bro king atau berusaha cara lain...
mcmna pun shbat kenalah berigt...rezeki...jodoh ketentuan smua di tgn tuhan...
kita kenalah berusaha...maybe belum smpai rezekinya shbat bekerja atau berkhwin..
bersabarlah....bukan smua yg senang tu dtg dgn senang....smpai satu masa kita akan diuji jua...
maybe inilah masa shbat....

Balas #10 pirateplugins\ catat

betul tu..   rezeki terletak di tangan Allah, tiada kuasa yang lain dapat menandingi kekuasaanNya..

dan,..
dah siasat ke tuan rumah? kesian jiran tu tak pasal2 kena fitnah kang..

baca Yaasin, kemudian doa tolak bala, doa murah rezeki, pasang ayat ruqyah kalau2 takut kena sihir.. amalkan 4 Qul..

beriman kepada qada dan qadar, setiap perkara yang berlaku ada hikmahnya, kita manusia berusaha, Allah menentukan..

kes ko ni hampir sama dgn ape yg jd kat arwah abg aku..

ini citer aku 10tahun lepas, time tu m'sia mula nak gawat. so, abg aku antara staf yg di vss. lps dr tu, rezeki dia jd berat/susah.. lebih kurang 7 tahun dia hadap suma tu smp la dia sakit n pergi selamanya..aku syak ada yg x kena sbb lps dia kena vss tu, dia apply byk tempat tp xde yg sangkut. dgn kelulusan, pengalamn n gaji yg x demand pun dia xdpt apply mana2 keja.

penah skali, time tu aku keja kat jb, ade company cl pgl dia dtg interview, dia n mak aku suka sgt la sbb igt mungkin ada rezeki dia. tp tau ape yg jd? dia pg company tu, boleh plak org kat company tu ckp nama dia xde dlm list calon..since that dia mcm give-up n end-up dia duk kpg dgn arwah mak. buat keja kpg mcm2 tp xde yg kekal. yg x sdp ada plak mulut2 org kpg ckp dia jd tokan ganja!! sbb join kwn2 yg kaki benda tu.. pd aku biasa la, klu dah duk kpg, xkn x campur org tp xkan sbb kita kenal 1-2org yg main benda tu, kita pun mesti layan benda sama. aku time tu dah nak mengamuk bwk parang!! tp aku respek sbb dia cool je.. dia ckp kat aku "biorla.. mulut org.. esok2 dia org penat bckp, senyapla.."

last2 b4 dia pergi, aku masa tu keja kat tg malim n dia pergi 2hari seblum raya puasa.. aku terkilan sbb x dpt jumpa dia sebelum dia meninggal tp aku smpt ckp dgn dia kat phone.. dia ckp dia sakit sgt, dah x tahan..pesan kat aku jg mak n adik2..
aku sedih+marah+dendam dgn org yg buat dia smp sekarng:@ :@ aku ckp tunggu aku blk, tp tuhan lebih syg dia, n dia pg 1ari awal dr dateaku plan nak balik...

ok la xnak cite panjang2..

part2 time urusan jenazah n kebumi pun special dia dpt dari Allah..

cmne aku tau dia kena buatan org tu kira OT lak, tp mybe aku citer lain kali..

anyway, kpd tuan umah aku cdgkn ko buat solat sunat istikharah mintak diberi panduan dr Allah. cuma pendapat aku, lebih baik ko berikhtiar dr sekarang dan mudah2an ko n family x end-up mcm arwah abg aku. yang penting make sure jgn smp korang hilang semangat dan putus harapan. tu je nasihat aku n berserah la pd yg maha esa..

family ku prnh alaminya..Jangan putus asa n kena kuatkn smgt.byk bace Quran.wat solat hajat semoga Allah bg petunjuk...Allah Maha Adil.

cuba ikut apa yg ust ajar..masa conference dgn ust ruqyah yang dianjurkan brother apa tu zacko ke namanya
ambil sebaldi air baca 41x surah al falak dan 41 kali surah annas...dah baca tiuplah..bahagian kepada 2 bekas/ 4 bekas tak sure lak..then ubuh kat 4 penjuru rumah..kalau umah 2 tingkat boh kat tingkat bawah...biarkan semalaman..kalau mlm tu ada bunyi yang aneh dan pelik..cakar2 dinding tu..maknanya ada lah...sth wrong somewhere...then blh lah usahakan...blh buat sendiri sebenarnya tak perlu panggil ust ..bukan semua kita pun berserah pada Allah...semua makhluk tu ciptaan allah maka kepadaNya juga kita minta perlindugnan dari gangguan makhluk2 ni...insyallah

teruknya org yg jenis takleh tgk org lain senang sampai wat mende2 yg tak sepatutnya...   kita penah dgr cite2camni...mostly it happen kt perniagaan makan minum nih...and to tuan rumah,kita rasa lebih baik u wat solat hajat minta petunjuk ttg apa yg berlaku ke atas keluarga u...Insya-Allah mesti ada jawapannya yg kita tahu nnt...

herm.. lembu kambing abah kat kampung banyak mati.. orang kampung racun sebab dengki..

ada tak doa nak lindungi binatang ternakan daripada kena aniaya eh? dari jauh.. kami dok KLIA, kebun, haiwan ternakan ada kat kampung nun kat Perak..

kang kroit bela harimau kang, suh jaga kebun, kasi makan bertih jagung.. faham tak?

rezeki ni kadang2 di tentukan Allah s.w.t... tak semestinya kita ni sepanjang hidup tu asik takde rezeki je..
mgkin Tuhan sayangkan kita.. kadang2 tu Tuhan dah bagi rezeki melimpah ruah kita pulak abaikan ibadah kita,,, mudah lupa pada rezeki yg Dia telah berikan... tak bersyukur langsung..

bersyukur lah dgn ape yg ade skang ni... tak semestinya yg miskin tu terus miskin.. mesti ada sebabnye.. btol tak?

ni sekadar pendapat aku je le... mgkin lain org lain pendapatnye...