CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hulubelang

Terkena Buatan/Sihir Orang..?/latest by eastrun

erkkk,g la berubat..xmo la kena camtu,bace pengalman kowang kt sini pon dh wat haku

moga d jauhkan la dpd benda2 camtu....

dah ada topik sihir ni ya. nanti san akan merge, tq.

Reply #1480 eastrun's post

hanya org lain akan perasaan perubahan kau bila kau kena sihir.

buatan/sihir orang boleh menyebabkan mangsa mati/meninggal dunia...

ada undang2 tak kat malaysia nih?? sebab ni dah kira kes bunuh...

tangkap bomoh2 / ahli2 sihir yg buat benda2 tak senonoh nih... dan tangkap juga customer2 dia yg minat nak sihir/buat orang...

aku rasa bomoh mesti ada permit utk jadi bomoh... permit ni utk memastikan bomoh ni guna ilmu dia utk berniat baik...

Balas #9 hulubelang\ catat

ilmu pelalau bagaimana nak ubatkan nya?

Reply #1485 poshbabe01's post

WHAT'S THAT?

Follow Us
up sket.........

aku ada terkena makhluk halus nih.......

firstly aku rasa berdebar2....pastuh jumpa sorang Utz dia kata ada 3 makhluk menumpang dlm badan aku....ntah sejak bila.....dia ada kawan yg nampak benda2 nih...maybe hijab dah terbuka sbb kawan dia bekas kena sihir org tp dah sembuh.....
Ustaz nih berjaya usir @ bunuh makhluk nih dgn cara 'sembelih' pada leher aku......mmg guna ayat2 Al-Quran la.....

skrg nih rasa ok tapi aku still rasa something lg.....nak buat susulan lps nih.....

aku mushkil...sblm nih dada atau jantung aku ok jek....sejak akhir2 nih aku rasa badan semcm, lemah2 sket, jantung rasa sakit2 sket, sesak nafas sket......itu semua perbuatan makhluk halus ke atau aku mmg sakit..??? sbb buat ECG minggu lepas doktor kata ok jek jantung aku.........

[ Last edited by  cikguranggi at 17-5-2009 10:59 ]

Originally posted by cikguranggi at 17-5-2009 10:18
up sket.........

skrg nih rasa ok tapi aku still rasa something lg.....nak buat susulan lps nih.....

aku mushkil...sblm nih dada atau jantung aku ok jek....sejak akhir2 nih aku rasa badan semcm, lemah2 sket, jantung rasa sakit2 sket, sesak nafas sket......itu semua perbuatan makhluk halus ke atau aku mmg sakit..??? sbb buat ECG minggu lepas doktor kata ok jek jantung aku..........

elok kau check secara perubatan. Jgn cepat andaikan nya sebagai simptom terkena benda2 halus. Mungkin kena GERD ke atau penyakit2 lain.

Aku pun pernah mengalami masaalah sama dan ECG kata jantung aku ok. Aku rasa nafas sesak, denyutan jantung slow dan rasa badan terlalu lemah. Bila aku kaji balik rupa2 tabiat makan dan minum yg menjadi penyebab. Untuk diri aku tak boleh minum minuman 3 dlm 1 tu yg mengandungi tongkat ali atau ginseng sebab mengandungi steroid semulajadi. Aku mmg tak boleh minum kopi Poxxx Rxxx tu, kalau minum mesti rasa lain mcm. And aku tak boleh makan benda2 masam mcm buah mangga, limau dll.

So, kau check dulu tabiat makan dan minum kau dulu.

terbaca kisah akak ni kat bod jiran....
maybe ada orang bleh tolong kot....
aku leh tolong tepek link je...

http://mforum2.cari.com.my/viewthread.php?tid=419306

ermm... nak share cite gak ttg santau ni....

perkara yang menakutkan buat kita org melayu.....
kalau difikirkan balik, kenapa la nak hidup dgn cara cam gini... penuh hasad dengki...
namun, seperti yg kita sedia maklum.... syaitan tak akan berhenti memesongkan umat islam....
merosakkan umat islam....

baca citer kat cnie terpikir betapa jahatnye manusia
aku berdoa yang terkene sihir nie bersabar dan
semoga ujian ini akan mendekatkan diri pada ALLAH
tapi pada yang buat tue plak
aku harap ALLAH bukakan pintu hati mereka supaya insaf
kalau x insaf² aku hrp allah turunkan bala pada mereka
aku percaya hdp mereka pun xkan senang

Reply #1477 ma_atiff's post

salam.
tanda2 mengikut dari pengalaman....
1. berdebar2 bila dengar atau baca quran.
2. dada berat, rasa ketat nak bernapas
3. kepala pening 24 jam
4. mata rabun, wpun g cek kat optomt tapi power ok
5. tak leh dgr azan, akan berdebar2
6. tak fokus dalam berpk

mungkin...sebaik2nya g wat full medical checkup, pas tu g perawat alternatif. nak tau lbh lanjut...g lah tred cikgu halimi

memang kalau boleh dijauhkan dari terkena sihir atau fitnah syaitan..
Tapi ni sumer dugaan Allah atas hambaNya..

[ Last edited by  yenil95 at 1-6-2009 11:46 ]

aku dulu x percaya black magic ni..a few months ago my mum kena.da lama kena tp our fam wat xtau sbb rase mcm mgarut benda2 mcm ni.mase aku kat kl, my dad call gtau mama sakit  dlm perut.tp sume suspect appendix.dlm 1 bln my mum sakit lam perut..xleh bgn.xleh mkn.xleh buang air besar.smpai masuk wad sume laa tp doc kate xde ape2.then me & adik2 blk umah, tgk muke my mum..ya Allah mase tu aku rase mcm nk meraung.my mum marah aku nangis x berenti since my dad kol inforn dia sakit..actually my mum meniaga mkn2.mase tgk muke my mum, aku kuatkan ati yg mama appendix sbb aku rase sihir da xde & zaman skg xde da kot org wat sihir2.aku paksa papa g clinic skali lg..tp papa senyap2 bwk my mum jumpe his kazen yg tau bab sihir n medic..dorg g cari buku2 pasal appendix.terus berubat dgn kazen dia n balik umah my mum da lalu mkn..happy mase tu tgk mama sihat skit..da boleh mkn..tp esok sakit lagi..terus bwk mama g berubat lagi..kat klantan..dia golek2 telor kat blakang my mum..kuar jarum, kaca,buluh..tp skg da ok laa..since dari ari tu aku pcaya dgn benda2 sihir & tp aku xsangka still ade manusia yg dengki n wat org smpai camtu..sampai skg pun masih lagi jd kat my family..kat umah mcm ade org bela antu.adik2 aku sume takot dok umah.asal mlm je bunyi mcm2..yg wat santau siam..ari tu dlm drawer kedai mkn my mum ade lemak babi.dlm badan my mum ade kertas lipat2 tulisan siam.kat umah ade minyak org mati kena bunuh..tp smpai skg mama aku x tau manusia durjana mane yg wat.kakak yg berubat tu xnk gtau..tp skg tgh berusaha laa..so far my mum kuat semangat laa.still niaga n org ramai cam biase.tp aku mmg takut sgt sbb org ckp kalo siam2 ni blh bawak mati

1494# nmslove

entah ye.. rasa cam sekarang nie lagi agak bertambah kot orang yang bermain ngan sihir nie coz mgkn tekanan hidup yang semakin terhimpit ngan gaji kecik, nak gaji besar tapi keje faiilleedd so nak tak nak jatuh kan rakan sekerja utk naik atas..

dan kalau yang berniaga tu, persaingan semakin hebat nak2 kat bandar2.. tgk je la kalau kedai2 makan yang bersepah2 cam mamak lah, seafood tomyam nye lah naik seperti cendawan tumbuh selepas hujan.. pun sama gak nak kan kedainya maju, dan ramai orang dengan melingkupkan orang lain dan guna makhluk alam lain utk tarik ke kedai meraka..

tgk forum ni pun leh agak, memacam citer dari bisness, rakan sekerja ataupun ex pakwe makwe.. umat akhir zaman....

uppp... nanti momod mergekan spy_776 nyer skalik k..

kisah aku la...

kisah bakal pak mentua aku time tu la..skang da jadi pak mentua..hehe..2 mggu sebelum majlis kawin aku, pak mentua aku ni demam tak sedar diri..maka bwk la ke hospital..kat hospital lak ckp tak de penyakit..da segala cek da dibuat..even time tu anak pak mentua aku ni doktor kat situ..sampai kan tahap amik air tulang belakang pun tak detect sakit pe..demam mmg demam..tapi meracau ngan tak kenal org..mata lain je..melilau2..malam je mengamuk..huhu..

aku ni dengan baik hatinya..gi la jenguk bakal mentua aku ni..ambik hati la kate kan..aku gi je time balik kerja..dalam kul 6 lebih dekat magrib, aku diri sebelah katil die, tibe2 aku gelap mata, badan sejuk..aku punsempat pegang katil sebelah ..pastu aku duduk..tak leh nk duduk..aku baring skit..katil tu kebetulan tak de pesakit..time tu tunang aku tak sedar aku da pitam, sbb ramai sgt org kat situ..last2 die nmpk aku..pastu tanye kenapa..aku ckp la gelap mata..mmg badan aku bergetah time tu..die pun bwk aku turun bwh hospital..rehat kat bwh.time jalan tu..huyung hayang aku..pastu die tlg la picit2..

aku da tak leh bwk kete da..mmg badan rase lemah..aku pun kol akak aku..suh datang ambik aku n kete..akak aku datang ngan suami die..jadi leh la die bwk kete aku bwk balik..

seminggu lepas tu..pak mentua aku da leh balik..tu pun sbb kat hospital, bwk ustaz berubat..ustaz tu ckp mentua aku ni demam, time die demam tu la jin tu kuasai badan mentua aku..pastu kua hospital, ustaz tu suh la family tunang aku ni gi ke umah die..sbb nak buang jin tu..ari tu kat hospital, ustaz tu just wat jin tu lemah je..

time berubat tu, tibe2 mentua aku tu bertukar suara indon..ckp yang die jaga family tunang aku tu..dari dulu lagi..umah mentua aku tak terbakar..die jaga anak2 dari malapetaka...mcm2 la..tapi tunang aku ckp mmg betul pun jin tu ckp..mentua aku pelik la..dari mane plak die ade bela jin..sedang kan mentua aku ni tak pernah tinggal solat..mentua aku ni ustaz lagi..rupa2nye jin tu, jin islam..

time nak perang dulu dengan cina, ada seorang ustaz kuat agama salam ngan mentua aku, suh ckp terima berjuang..maka mentua aku ckp je la..rupa2nye, time tu jin tu masuk..jin ni die bg mentua aku kebal..mmg zaman dulu melayu ade ilmu kebal..
jin tu nak kuasa badan mentua aku sbb die ckp mentua aku da tua..nasib la die tak mintak pindah ke anak2..kalu tak..tunang aku jadi mangsa time tu..

pas berubat je..mentua aku da pulih sedia kala..syukur la..mase kena tu..aku ngan tunang mmg pk ada org nak wat la..ye la time tu kan kami darah manis..mane la tau ade org dengki..huhuh..tu je la cite aku..

baru aku tau..aku nak pitam petang tu..sbb aku lemah..benda tu mcm suke badan lemah..nasibla time tu aku ada bace2 ayat2 quran gak..huh..nasib baik aku...

baru tau berdampingan dengan JIN buruk akibat dan padahnya... tak kira laa JIN islam kerr, JIN jafir kerr.... JIN baik kerr, JIN yang menyerupai orang warak kerr... asal namanya JIN harus kita jauhi.....

mana ada manusia yang KEBAL dan tidak jatuh hukum syirik???? kebal kerana apa??? kerana bantuan dari JIN.... sama laa kes susuk, minyak, tangkal kebal, wafak, dan sebagainya... itu semua gejala2 bersahabat dengan JIN.... dah tua2 baru laa nampak kesannya......

kengkadang ada kes, dah nazak bila orang bacakan yaasin pon boleh ditamparnya orang kat keliling dia sampai terpelantingg..... gilerr ape ikut logic hukum akal orang dah nak nazak ada kekuatan yang macam tuhh....

fikir-fikirkan...

Betul tu edy

Masaalahnya hampir semua orang, terutamanya yg kuat beribadah amat marah bila kita memberitahu mereka ada dampingan dari kalangan jin, siap kata ko ni buat fitnah je! macamana?

Ada satu kes tu, kat mekah, ada pak aji (seorang Imam mesjid di Msia yg juga berilmu makrifat)  tu kene darah tinggi yg teruk, sedangkan 2 hari lagi nak keArafah, doktor siap ugut lagi, kalau darah tak turun ni, kene tahan.... so terbatallah hajinya kalau cam tu....

Aku offer kat dia, ji, sini saya picit, so dia setuju le, so saya picit le, tapi sambil tu saya cakap banyaknye hantu pak aji, pergh marah dia, kata aku memandai, aku cakap tak percaya tak pe, aku bunuh je semua sekali termasuk yg di Malaysia..... dan aku teruskan picit

Mlmnya lepas ishak, dia tak de kat bilik, dah mlm sikit baru balik sambil nyanyi dan kegembiraan.... kami rakan sebilik bertanya, suka je ji? Aku baru balik dari sepital ni, ko tau apa berlaku? tanyanya... dia kemudian bercerita  darahnya normal, macam tak pernah kene darah tinggi!!!

Kat sini aku nak menunjukkan walau kita ni pak imam yg hebatpun, jin jin dampingan tu masih mudah mendampingi malah memasuki tubuh kita...... jangan sangka diri kita hebat (aku tuju kat aku tu)