CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sukau2003

Cuti Cuti Hanoi

Yume posted on 27-9-2013 10:35 AM
Me dihanoi skrg ... ya allah restoran nisa dah diambil alih..sekarang jadi 'little india' la pulak.. ...

enjoy ur holiday. nti share ye citer kat sana

Yume posted on 27-9-2013 10:35 AM
Me dihanoi skrg ... ya allah restoran nisa dah diambil alih..sekarang jadi 'little india' la pulak.. ...

ptot la ari tu tgh wt renovation...

Sham nak tanya pada semua yg pernah pergi ke Sapa dan Hang Long Bay..berapa kos dari hotel nak ke sana? Sham bercadang nak pergi  sehari atau dua hari utk perjalanan yg memakan masa yg panjang..kena dok hotel sana pulak ker? Sham dah beli tiket maka semua destinasi yg ingin dilawati haruslah dikira kos....

Thanks..
Last edited by sham159 on 29-9-2013 08:37 PM

sham159 posted on 29-9-2013 08:35 PM
Sham nak tanya pada semua yg pernah pergi ke Sapa dan Hang Long Bay..berapa kos dari hotel nak ke sa ...

halong bay 1 day trip 18-25usd... ke Sapa tiket train/bus 25usd/way...blh tya dkt advisor hotel since u book hotel kt sne kn...

amey posted on 29-9-2013 10:43 PM
halong bay 1 day trip 18-25usd... ke Sapa tiket train/bus 25usd/way...blh tya dkt advisor hotel si ...

Ok..Thanks for your information. Satu lagi Sham nak tanya...plug elektrik kat dinding tu 3 lubang macam negara kita atau dua lubang? Penting jugak sebab Sham bawa laptop..charge handphone Samsung S III pun guna laptop gak..

Sham risau gak ni...sebab pergi sorg2 ni..takut gak kalau apa-apa berlaku..Kalau kita jalan2 kaki sekitar Old Quaters tu insyallah takder apa-apa kan?
Masalah makanan...Sham rasa nak beli dan bawa maggie dari Malaysia...Kalau nak bawa makanan dlm tin dari Malaysia boleh kan? Sardin ker? Rasa cam tak lalu makan sardin seminggu kat sana..

sham159 posted on 30-9-2013 02:45 AM
Ok..Thanks for your information. Satu lagi Sham nak tanya...plug elektrik kat dinding tu 3 lubang  ...

2 lubang..bli je universal adaptor tu...

jln2 ok je....xde pe...u blh bli kari ayam brand tesco, sedap..i bwk yg tu je...pastu bli nasi putih...i bwk sambal bilis yeos...sume canned food...sedap je... tp brand ayamas x sedap...

Follow Us
sham159 posted on 29-9-2013 08:35 PM
Sham nak tanya pada semua yg pernah pergi ke Sapa dan Hang Long Bay..berapa kos dari hotel nak ke sa ...

plan stay hotel mana di hanoi? i dulu stayed kat madam moon..

tokaki09 posted on 3-10-2013 12:13 PM
plan stay hotel mana di hanoi? i dulu stayed kat madam moon..

Sham dah tempah di advisor hotel..USD 10 semalam...Sham kat sana seminggu..

Berdebar-debar menanti masa nak g ni..Minggu depan ..hari Khamis..

Hari Selasa lepas Sham g tukar duit RM ke USD..Tukar RM1000 ..dapat USD 306 je..sedeyyyyyyyyy

Sejuk ke kat sana waktu ni yer? Perlu ke bawa baju jacket?

Insyallah...Sham pun ingin ke Sapa dan Ha Long Bay...Hotel Advisor ni ada sediakan lawatan ke tempat-tempat ni..kata mR Chien dia boleh kasi the cheapest rate untuk Sham..

Satu lagi Sham nak tanya...Nasi kita nak beli kat mana? Mungkin Sham juga bawa makanan dalam tin nanti..beli kat Tesco...

Kalau kat Old Quarters..Kat mana tempat yang wajib dan harus sangat- sangat kita pergi kalau kita sampai ke sana?? Harap dapat membantu Sham..
Last edited by sham159 on 6-10-2013 04:38 PM

sham159 posted on 3-10-2013 05:06 PM
Sham dah tempah di advisor hotel..USD 10 semalam...Sham kat sana seminggu..

Berdebar-debar mena ...

If you got time, You can visit:
1. Ho Chi Minh Mausoleum and Museum
2.One Pillar Pagoda
3. Hoan Kiem lake and Ngoc Son Temple
4. Water Puppet

terlupa saya tempt lain:
1. Hanoi Water Puppet Theatre-  Thang Long Water Puppet Theatre (details info)-harga kna recheck..takut dah berubah (tips-pilihlah seat depan2 and kalo beli beli tiket awal)
-  The show goes for about 50 mins
- located at the north-east end of Ho Hoan Kiem (Lake of Restored Sword) and the daily showtimes are 5.15 pm, 6.30 pm and 8 pm. The counter closes at 6.45 pm to 7.30 pm. First class seat cost 40,000 VND (about US$2.5) and second class seat cost 20,000 VND

2. Al Nour Mosque -satu2nya mosque kat hanoi..
- Hang Luoc Road

3. Indigenous-coffee (near along Au Trieu today, next to
StJoseph’sCathedral)-i x sempt nk pegi
36 Au Trieu, Hoan Kiem, Hanoi
T: (04) 3938 1263/(0977) 799 911

4. Dong Xuan Market-7am-6pm -kt tingkat satu ade jual kain cotton tp xla sehebat HCM. Byk souvenir jual kat tkt bawah..org2nye krg peramah tp boleh tawar kalo pandai
-        15 minute
-        don’t go during lunch or in the early afternoon
-        Dong Xuan Market is on Dong Xuan Street. To get there head up Hang Ngang Street from the junction of Hang Bo / Hang Bac and keep going straight. The road changes into Dong Xuan Street and you can’t miss the market.

tokaki09 posted on 9-10-2013 10:20 AM
terlupa saya tempt lain:
1. Hanoi Water Puppet Theatre-  Thang Long Water Puppet Theatre (details i ...

Tokaki90,

Thanks for your information. Sangat membantu Sham..

Boleh jalan kaki je ke nak pergi ke kawasan-kawasan tersebut? Semua kawasan ni dalam Old Quarters?

Malam tadi dah kemas-kemas dan masukkan pakaian kedalam beg...semua makanan dalam tin ada..ayam kurma,ayam kari,ikan bilis yeos..maggie cup..x tau la habis ke tidak.

Insyallah esok tengahari bergerak dari Teluk Intan...Mahal la parking seminggu kat KLIA..mahu beratus-ratus bayar parking..

Yang Sham nampak..penyelesaiannya..parking kat hotel Concorde Inn...free parking sana..Dari hotel tu ada menyediakan perkhidmatan bas ke KLIA..

Satu lagi Sham nak tanya...best ke pergi Pusat bandar Hanoi...dari hotel Trip advisor ni? Apa yang ada kat town sana?
Last edited by sham159 on 9-10-2013 03:09 PM

Ni pulak..dalam bilik..dlm kapal...susah nak tidur...selesama dan batuk menyerang Sham setibanya disini pada hari pertama..11 Oktober 2013..

1. http://www.hanoiboutiquehotel.vn/
Copy the Code
I'am disappointed...................

Mr Chien, dalam bilik pun xder kettle..bayangkan camana nak masak air panas...dah minta tapi mereka xder kettle...remote TV ader..tapi bateri dah habis kuasa..

Pulak tu bila tekan butang -v utk kurangkan volume..bukannya volume dia bertambah perlahan tetapi bertambah kuat sampaikan kuat sangat volume TV..naik angin saya dibuatnya. Pulak tu ianya mengganggu ketenteraman org lain. sampaikan saya terdengar ada org terdengar berbunyi shhhhhhhh.Tak pasti siapa yg kata ssshh itu. Pemilik hotel atau guest.. Itukah bilik yg dikatakan disediakan yg terbaik untuk saya?

Nasib baik saya proactive ada membawa dua bateri energizer untuk saiz yang sama. Itu pun utk walkman saya..Nasib baik mendengar lagu astagfirullah dari cd album Hafiz Hamidun..Hilang perasaan marah dihati...

You all kena berhati hati dgn perkara ini sebab kemudahan-kemudahan tertentu penting kita semua..

Mungkin ada yg melemparkan kenyataan kepada Sham..what do you expect for the facilities and services of USD 10 room per night in the hotel?

Well..darlingggggggggggg...listten to me,dah jadi tanggungjawab dia nak mengawasi,menguruskan dan mentadbirkan semua aspek didalam hotel dia dengan productive,cekap,efficient dan sebagainya..Bateri takkan x mampu tukar...kettle beli la murah-murah...lift pun tiada..

Sham setibanya dari Ha Long Bay petang tadi...terus mencari hotel baru..untuk menggantikan hotel Trip Advisor .....Bila cari - cari baru dapat yang berkenan dihati..sangat selesa......4 bintang..
Sham baru je checked in tadi..rate dia USD 40 semalam..hotel Hanoi Boutique..

PENDEKKATA..BANYAK PERKARA BURUK YG SAYA ALAMI SEMASA BERADA DI HANOI. JAUH BERBEZA DENGAN NEGARA-NEGARA LAIN SEPERTI AUSTRALIA.LAYANAN KASAR (bukan semua....ada yang baik...)SHAM TENGAH BERJALAN..ADA MAMAT VIETNAM NI ATAS MOTOR...LEBIH KURANG DIA KATA NAK KEMANA..SHAM KATA IT IS OK..DIA JEGILKAN MATANYA...COMING HERE!!! CISSS!!

Ada satu lagi..petang semalam..masa nak balik dari Ha Long Bay..kami singgah satu kawasan rumah rehat..macam R@R...Sham tengah tunggu bas...x nampak bas ada kat tepi sebelah depan kiri...tiba-tiba terkejut ada orang tepuk punggung.....kuat tepuknya..sentuh dan raba..memang naik angin betul tadi..memang naik marah..depan orang ramai...astagfirullah....memang bangsat betul guide tour tu...nasib baik dlm bas tadi saya fikir dalam-dalam dan panjang!! memang binatang betul.

Terkejut dengan pengalaman buruk disini.
Last edited by sham159 on 15-10-2013 02:43 AM

sham159 posted on 14-10-2013 11:22 PM
I'am disappointed...................

Mr Chien, dalam bilik pun xder kettle..bayangkan camana nak  ...

Dah balik ke? Mostly yg Saya baca blog org, kalau pegi Hanoi memang ader pglmn ditipu.... Pegi Sapa tak?

olivegal posted on 15-10-2013 02:32 PM
Dah balik ke? Mostly yg Saya baca blog org, kalau pegi Hanoi memang ader pglmn ditipu.... Pegi Sap ...

Sapa tak g..x sempat..sebab 17hb ni dah pulang ke Malaysia....

Sekrg Sham kat dlm bilik hotel...x sihat sangat sebab  selsema dan batuk

Selamat hari raya haji kepada semua dari saya yang jauh diperantauan..Hanoi..Vietnam

Yeah...That's why I don't miss Vietnam at all

Limao posted on 15-10-2013 04:50 PM
Yeah...That's why I don't miss Vietnam at all

Oh I see....

Agak-agak..Ho chi Minh pun macam kat Hanoi gak ke? layanan org tempatan kat pelancong kat Hanoi kasar ya amat...terutama nak beli barang-barang macam tengking pun ada..ker mereka ni panas semacam??? I mean banyak jin bertandang dalam badan???

Pagi hari ni merupakan hari terakhir disini....pukul 2.55 pm petang ni dah berlepas dari airport Nobai..balik ke Malaysia..

Rindu weiii nak makan makan makanan Malaysia.......

sham159 posted on 17-10-2013 07:14 AM
Oh I see....

Ho Chi Minh aku tak penah jejak.  Tapi di Hanoi, ya.  Layanan kasar mostly.  Kat sane x de ape2 pom yang bes untuk dibeli kecuali sovuniers.  Agak mahal jugak.  Maybe diorang   menyampah kat Malaysian sebab perangai suke bargain kaw2.  Tak tahan sabo kot.  Sebab mostly di Hanoi, ramai tourist dari bukan Asia dan diorang memang tak reti bargain kalo nak beli ape2 barang. Dalam banyak2 kedai tu, satu aje kot terjumpe kedai yang mesra alam.  Di Sapa, ramai tourist omputih laaa.  Layanan Vietnamese cam sembah ratu kat diorang.  Kalo ngan Asian cam kita, biasa2 aje.  No hal sebab aku tak kesah sangat pom, yang penting aku nak enjoy the view.  

Before I go to Hanoi last year, aku tak expect menda2 ni semua sebab kebanyakan blog yang aku baca tentang pengalaman diorang tak sentuh lansung about negative view.  So, that's why, never trust 100%.  Kadang2 mereka tak mo citer pengalaman buruk diorang sebab nak tunjuk, "Yes, I can handle every situation dan every people around the world likes me".  Satu sebab lagi, yang aku rajin baca, diorang tak mo nak comparekan negara2 yang diorang pergi.  Bagi aku, kita kena jujurlah, sebab boleh dijadikan panduan untuk orang lain jugak.  Don't expect too much "good experience" bila ko travel ke negara2 semacam ini.  

Limao posted on 17-10-2013 07:58 AM
Ho Chi Minh aku tak penah jejak.  Tapi di Hanoi, ya.  Layanan kasar mostly.  Kat sane x de ape2 po ...

Ho Chi Minh pun kurang lbh saja. Sebenarnya org2 Vietnam ni mmg kasar & agak kurang ajar. Pd kitalah. Tp pd depa, itu perkara biasa. Serupa mcm org Korea. Org Korea ni bg aku kasar & agak kurang ajar juga. Itulah tujuan kita berjalan. Belajar & mengenal budaya, cara kehidupan org dr negara luar.

Org dr luar spt Jepun & Thailand pun klu ko tanya psl org Malaysia depa akan ckp org Malaysia ni agak kasar. Contohnya bila depa byr kat cashier, depa kata tak pernah senyum, takde thank you. So benda ni sgt subjective. Tak perlu fikirkan sgt perangai2 begini. Buat kita tambah sakit hati saja. Mgkn si penulis blog berpendapat tak perlu tulis org dr negara ni kasar & kurang ajar, org negara ni baik & sopan santun psl benda ni subjective. Kita dok kata negara org, sedangkan negara kita pun bukan bagus sangat. Lebih mcm kurang mcm tulah.