CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 12124|Reply: 115

suami tak membantu

salam,

apa korang nak buat kalau suami korang tak membantu langsung dalam hal-hal kerja rumah,urusan anak-anak,pembayaran bil bulanan,dan segala macamlah..dia hanya tahu pergi kerja,balik kerja. yang lain tak nak ambik pusing.bukan niat nak bukak pekung tapi kalau korang boleh bagi idea macamana nak settlekan,dh ringan sikit beban sya ni.

Balas #1 ibu_sejati\ catat

Pada pandangan peribadi anis,kebiasaan suami jadi mcm ni sebab dah terbiasa dimanjakan sejak awal berkawin lagi oleh isterinya...semua urusan rumahtangga isteri buat sorang2..berat mulut nak suruh suami membantu urusan rumahtangga...mula2 mmg lah isteri x kisah buat semuanya sebab anak lum ada...semua fokus kat suami sorang jer..bila dah ada anak..sorang...dua...tiga...masa tu mulalah kelam kabut sikit..mana nak uruskan rumah..nak uruskan anak2..nak uruskan suami...nak uruskan makan minum lagik..suami lak dah terbiasa balik keje dok goyang kaki...makan lak semua siap terhidang..pinggan tinggal jer atas meja/sinki....sebab dia dah terbiasa mcm tu sejak dari mula berkawin..sebab tu bila isteri start ngomel kater suami x mo bantu uruskan hal rumahtangga..suami akan balas balik dengan ungkit hal dulu2...dulu boleh pun..naper sekarang nak suruh itu ini...

Sebaik2nya berbincang lah elok2...bagitau masalah yang sebenar...maybe kalau betul caranya, suami akan berfikir perlunya membantu isteri menguruskan hal ehwal rumahtangga....suami ni tak leh kena ayat perintah..kena ayat minta tolong..sebab ego deme ni tinggi bebenor...anis dulu sejak kawin dah bahagi2 tugas...jadi automatik dah tau ni tugas aper..tu tugas saper..mertua dulu pun cam x suka..anggap cam queen control sebab nampak anak lelaki dia lipat kain baju..tapi kita suami isteri bekerja, tak leh samakan cam suami isteri dahulu kala...pada anis, hanya berbincang jerr boleh settelkan masalah ni...insyaAllah, suami akan faham dan bantu mana yang dia mampu buat..

Rate

1

situasi yg sama dgn saya..tapi saya kalo bab2 bayar2 bil nak pulak dia buat..pendek kata semua hal berkaitan duit dia tak nak saya yg uruskan..cuma kalo hal rumahtangga mmg nak lepas tangan sangat lah..so caranya utk selesaikan ialah terpaksa saya amik MAID..supaya boleh bantu saya...satu lagi nak bagi tau kebanyakkan say tengok lelaki yg macam ni adalah orang kelanta*...jgn marah ye

Originally posted by ibu_sejati at 18-1-2009 06:53 AM
salam,

apa korang nak buat kalau suami korang tak membantu langsung dalam hal-hal kerja rumah,urusan anak-anak,pembayaran bil bulanan,dan segala macamlah..dia hanya tahu pergi kerja,balik kerj ...

u letak salah tempat ni, patut tulis kat Family disc,.. sana lagi banyak pendapat
sbb kebanyakkan kaum ibu dan suami..

mungkin u patut mulakan dengan ajak dia tolong u..
basuh pinggan sesama ke.. ala ala team work gitu..
kalau terus suruh dia buat keja arah gitu.. kot terkejut pulak
ialah org tak biasa...

yg bill tu, mana boleh bayar guna internet... guna tu..
atleast kurang satu beban..

[ Last edited by  faraway1 at 18-1-2009 07:56 AM ]

Originally posted by ibu_sejati at 18-1-2009 07:53 PM
salam,

apa korang nak buat kalau suami korang tak membantu langsung dalam hal-hal kerja rumah,urusan anak-anak,pembayaran bil bulanan,dan segala macamlah..dia hanya tahu pergi kerja,balik kerj ...

Pakai online banking...

Reply #1 ibu_sejati's post

Gaji akak lagi besar daripada gaji dia ke?. Agaknya dia simpan duit tu nak pergi studi oversea kot

Follow Us
tuan umah ni dah lame kawen ker atau br?...ala suh jer dia tlg cko jer.... dia lepas tgn sbb tuan umah x suh dia tlg kot.... hb aku byr bil, beli brg dapur(ari ni d g pasar tani beli lauk ), kalo masa dia keje aku la uruskn umah x kan dia lak kan.... kire alhamdulillah la takat 9 taun kawen ni... kalo dia wat x nampak time aku x cbuk kat umah tuh, mmg ade la sore merdu aku nih berdendang lam umah... dan dia dgn pantas wat la apa yg patut.... tu namenye gip n take

ajar berbincang...kena saling memahami dan bantu membantu...insya-Allah, masalah keluarga bole diatasi...

Balas #3 jambu_batu\ catat

I'm agreed with u about kelantanese..

Reply #3 jambu_batu's post

u silap sis...my hb klatenese...so far ok je...korang kena didik pasangan masa di awal perkahwinan...kalo anak dah masuk 1 korang didik tulun menulun psl anak lak...jgn anak nak masuk 3 baru sibuk2 nak suh dia jaga..pastu meroyan bukak tred dlm ni...

kalau nak somi tlg2..cuba ckp.."kalau abang tolong saya bla..bla..bla..mlm nie,ape abang nak semua saya kasi"

ok tak?

err..just a thought ajek..

Originally posted by Hana at 19-1-2009 10:38 AM
kalau nak somi tlg2..cuba ckp.."kalau abang tolong saya bla..bla..bla..mlm nie,ape abang nak semua saya kasi"

ok tak?

err..just a thought ajek..

nanti ada yang kata ini tipikal lelaki melayu..ingat sex je

bah lelaki ni kalu bg hadiah tu besa nyer laju jer dia bt...

anyway tn rumah cubalah bagi 'kerja' kat dia. mula dgn yg kecil n senang. bila dia bt on tome n beres tambah sket sket tp jgn sampai hang lak yg goyang kaki...

Reply #11 Hana's post

nanti dia pk badan ko tu macam sistem barter la pulak..

Originally posted by ABAH35 at 19-1-2009 10:41 AM

nanti ada yang kata ini tipikal lelaki melayu..ingat sex je

saya budak baik..tiada komen utk statement diatas..

Dah bincang ngan suami ke belum?
Kalau dah, apa alasan/sebab dia?

Reply #12 ABAH35's post

KAN....

bincang le baik2....

Originally posted by eastrun at 19-1-2009 10:48 AM
nanti dia pk badan ko tu macam sistem barter la pulak..

obj utama..nak keje done dgn help from someone.
sapakah someone? maid? tak mampu. patut kawen dgn org kaya kan? baru laa hidup tak susah mcm nie.
anak? kecik lagi. nak suruh2 pun susah.
jadi..kena laa accomplish obj utama by hook or by crook.:victory:
tak kan ler kena mintak tlg somi jiran sebelah pulakk..

ni gejala BIG BABY ke....