CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 10659|Reply: 72

Housemate aku bergaduh...

Salam sume....

Fiqa nk mx pendapat u all sume pasal housemate fiqa ni....dieorg ni suke sgt bergaduh...sorg name si kecik umo 22 (bkn name sebenar),
sorg lg..si tembam umo 27 (bkn name sebenar)...si kecik ni org 1st yg duduk kt umah 2..si tembam ni plak 3 bln lpas si kecik duk c2...n dlm 3bln si tembam masuk,fiqa lak masuk...mule2 dieorg xla gaduh teruk sgt tyme fiqa xduk c2 lg...fiqa masuk die dierong mule nk bergaduh...si temban ni pemalas, pengtor...si kecik ni plak pembersih tp suke pot pet pot pet bile wt kje...

1 ari ni si kecik tmpal memo...memonye ....yg dlm kurungan 2 ape yg ati fiqa ckp...huhu..

* Lepas masak tlg lap dapur..jgn biar berminyak  ( taula dapo 2 die punye..jgnla berlagak sgt :@ )
           * Sinki jgn biarkn trsumbat..bnyk rambut gugur kt c2   ( rasenye rambut die yg bnyk gugur )
           * Sental bilik air tiap minggu, jgn sampai berlumut baru nk sental  (die sental sebulan sekali je..yg lebihnye aku wt)
           * Buang sampah jgn smpai berulat   ( manenye xberulat kalu makanan yg dimasak 2 xabes..n buang kt tong 2..xsedap kot)
           * Kemas n mop lantai tiap minggu...bergilir2..
           * Jangan buat rumah ni mcm hotel..   (aku rase die yg kerap wt rumah ni cm hotel...tyme cuti je kuar..n xbalik2..mlm kuar kol               12..balik 2 3 pagi...lantak diela)

*Jgn jd budak2..boleh pkir sendiri.... kLau xnk ikot peraturan ni...cari je umah laen..ramai g yg nk sewa..

Yang benar
     Si kecik...

aku balik je kje ade memo 2...wat cm2 cm kite ni bdak2...die musuh ngn si tembam 2...aku plak jd mangse..aku ni jenis senyap je...xsuke bsing2..org da besarkn taula die pk sendiri..yg si tembam pon jenis diam je...tp dlm ati xtaula...

Yg paling aku sakit ati bile die balik dr kg...masuk je umah trus mbebel..kalu ade yg xkena di hempas pintu..pintu umah 2 da nk tercabut..kalu aku tendang mang tercabutla...hehe..da la bilik aku 1st..kalu ade pencuri yg masukk..x ke aku kne dulu...hmpehnye mbe..n die penah ckp ngn aku...die xsuke ngn si tembam 2...die ckp...'aku kalu angin aku dtg sume dlm umah ni aku halau'...wah2...ngn aku2 kne..bilik aku ngn bilik die lg mahal bilik aku la..berlagak plak..n umah 2 bukan umah yg die bli...die dok c2 pon dr mbe yg penah sewa c2...

N ade 1 ari ni si tembam 2lis kt memo 2..die tulis..' 2 ha sampah da berulat, jgn jd budak2..mkanan x abes terus buang..jgn nasihatkn org je..diri sendiri pikir (kne perli da)aku bace tergelak je...soknye plak si kecik tilis plak..'kalu ko xsuke leh kuar'
soknye plak adik si tembam ni dtg tumpang tdo bilik akak die..adik plak 2lis..'ToeK anG'...HAHA(ape kebende toek 2...tergelak aku..)

Lame2 si tembam 2 xtahan ngn pangai si kecik ni..die bli dapo sndiri..rice cooker sendiri..xde mknenye nk kongsi2 lg n si kecik taggal memo ni..die rase diri die terlalu malu coz die egt si tembam ni xmampu nk bli brg2 cm die...
N skunk ni asek masam2 muke jer...aku xtau nk wt cane...cm budak2 pangai..sume xnk mengalah...aku xtau nk mendamaikn diorg ni..
klau boleh aku nk sume housemate aku kogsi2 masalh..kuar same2 bile cuti..skg x..nk bergaduh jer...naseb baekla aku ni baek gakla orgnye..heheh...

so ape pendapat korng sume?care cmne aku nk mdamaikn dieorg ni?

Rate

1

aku rasa, baik ko kuar je la..
ko cari kawan2 yang satu kepala, ko sewa umah lain..
kalo ko nak pening2 macam sekarang ni pun, takde gunanya gak..
masalah bukannya leh selesai..
masing2 ada ego masing2..

Balas #2 conan_edugawa\ catat

aku mang nk kuar tp susah n cari umah area pat tinggal aku ni...xkn nk sewa condo kot...xmampu aku..lenla aku ade sugedady..

kelakar la orang perempuan nih..

housemate ko ni cam budak2 ar..seb baik aku dapat house mate yg kepala sempoi..aku pun duk bertiga gak.tp bab nak kemas umah ke masing2 dah taw tanggungjawab sendiri..x yahla nak berjadual bagai cam duk kat asrama.bukan budak2 lagi pun.agak2 sape yg sempat buat la kan..aku rase ar kwn ko yg si kecik tu mesti mulut mcm joyah sport kan..membebel x reti diam..org mcm die nie mau cepat kene darah tinggi sebab suke membebel..ko x yahla nak mendamaikan dorang..sok2 kalau dah kawen dorang pindah la dr umah tu.bukan selamanya pun duk kat situ.tp yang tembam tu bagus gak.diam2 pun tp bijak bertindak.beli barang sendiri.so,xdelah org ckp menumpang kan..ingat hadap sangat barang si kecik tu..yg aku kesian ko la kan.jadi org tengah lakx pasal2 jadi mangsa ketidak puas hatian mereka.kalau aku ko x yah ar amik port sgt.ko buat hal ko jek..x mati pun..

Balas #1 fiqa_sofia\ catat

biasa la tuh kalo dok umah sewa.. mcm2 perangai org leh kenal..
wat tak tau sudah kalo nak dok lama kat umah tuh.. janji cukup bulan settle sume bil.. senyap r diaorg..

Follow Us
aku pun pernah lalui semua masalah tu cuma aku takde la tulis memo bagai walaupun semua barang tu barang2 aku..

malas la nak cari pasal dgn org yg dah tarap mak budak tp pengotor..habis bengang pun aku senyap2 je kemas (wlu dalam hati bara sgt2)

klu nak kuar dating kemain lagi mekap, baju bersih, nak wangi2...klu pakwe depa tau betapa pengotor, mau tak jadi buat bini

part gaduh tu aku taktau nk advice apa sebabnya golongan camtu hipokrit belaka...takyah le cari pasal

Balas #5 tatin_pink\ catat

..aku mang slalu wt hal aku...aku xamek port pon..tp yg jd masalah kt aku 2..bile si kecik hempas pintu...sedap2 aku tgh tdo..gedegang..rase nk gugur jntung aku..dlm ati aku..gado lg la 2...aku pai muak tgk muke si kecik 2...rase cm nk masukkn muke die dlm akuarium..biar lemas.. ..

Balas #8 fiqa_sofia\ catat

bab hempas pintu penah kena gak...ko tau aku buat pe? aku hempas balik pintu bilik aku...everytime dia buat camtu aku balas tak kira la wlu aku tgh tido ke apa...lama2 dia tak buat dah..ingat dia sorang je ada tinger n pintu

Balas #9 pilot\ catat

bes2...aku pon nk try gakla...tp aku takut pintu bilik aku trecabut lak..terover xcited... ..xsal2 die glakkn aku..malunye..

aku dolu pun ade housemate yg mcm nie, tetiba je nak moody tak tentu hal.. pastu taknak tego orang and paling sakitkan hati... suker hempas hempas pintu bilik dier... satu hari aku sengaja je rosakkan pintu bilik dier... balik2 keje tak leh masuk bilik.. pastu taw plak minta tolong kawan serumah... (nie citer pengalaman je bukan nak suh tiru... )

Reply #1 fiqa_sofia's post

adoi.. housemate ko nih mcm budak2 la,. padahal umo ade yg dah tue,.

nasibla aku duk sewa ngan mmber yg kepala best2,. xde la yg nk mmbebel,.
sume wat hal sendiri2, tpi still rapat,.

aku rasa kawan ko si kecik tu ada masalah la..
dia ada bf tak?
aku rasa, kalo ada, bf dia pun pening macam ko gak sekarang ni..he..he..he..

hahaha....wat x tau je....ai ngan housemate xde la sekepala sangat...tapi we all wat hal sendiri2...x campur hal masing2...semua barang (TV, radio, dvd) semua masuk bilik sendiri
masak pun asing2....sendiri mau ingat ar...
kemas rumah weekend pagi...take turn...

Balas #13 conan_edugawa\ catat

ai ngan housemate, hal teman lelaki x citer lebih...nnti jadi laen lak....perempuan jeles lebih....so hal2 yg x sepatutnya x citer

suruh mereka berdua  ni kawen cepat2

[ Last edited by  stormyrain at 20-1-2009 01:40 PM ]

Originally posted by pink_lavender at 20-1-2009 12:50 PM
aku dolu pun ade housemate yg mcm nie, tetiba je nak moody tak tentu hal.. pastu taknak tego orang and paling sakitkan hati... suker hempas hempas pintu bilik dier... satu hari aku sengaja je ros ...

housemate wa pon ade seorang camnihh gak name kecik   
ikut suka hati je nk moody pastu hempas2 pintu, bebel2...     moody sampai org lain kene tempias :@

Originally posted by conan_edugawa at 20-1-2009 12:15 PM
aku rasa, baik ko kuar je la..
ko cari kawan2 yang satu kepala, ko sewa umah lain..
kalo ko nak pening2 macam sekarang ni pun, takde gunanya gak..
masalah bukannya leh selesai..
masing2 ada e ...

btol...cari ajer rumah sewa lain, yg penting dpt duduk dgn aman

Originally posted by eiyana at 20-1-2009 02:14 PM

housemate wa pon ade seorang camnihh gak name kecik   
ikut suka hati je nk moody pastu hempas2 pintu, bebel2...     moody sampai org lain kene tempias :@

ait..macam sama je citer ngan watak dalam citer fiqa?
ko ni si tembam dalam citer tu ker???

Balas #19 conan_edugawa\ catat

uishh..kalula die si tembam...hancus aku...kantoi...sekali die tindih aku..penyek...