CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: putra_bengal

Jenis-jenis kucing

Reply #20 agelgold's post

makcik aku lebih kepada persian.. tp bengal n american curl pun breed gak..kat ipoh.. herm.. dia komersial n ada nama dalam dunia kucing nie.... memang mahal.. mesti dalam seribu keatas yg paling murah pun.. kalau F1 lg mahal.. dalam rm3 ribu lebih dan ke atas..

kebanyakan pet shop amik kat dia.. kalau nak dibandingkan dengan pet shop, pet shop jual lg mahal depend pd kualiti... semua ada TICA cert

hai...

nie laman web seorg breeder yg cukup sinonim dengan bengal.. dia adalah kawan kpd makcik aku... nama dia kak azian.. cukup pakar dengan bengal nie..

www.putrabengal.com.my

Reply #21 putra_bengal's post

adeihhh kalo ko ade kategori F10 ko kasik le aku weii..mane tau F10 ni nak kasik free *cabottttttttttttttttt lariiiiiiii sambel senteng kain...

putra..makcik mu kasik bengal ni makan ape? dorang ni makan kibble yang dijual dipasaran jugak ke or more onto fresh meat?

Reply #24 hatemetoday's post

kalau asian leopard cat memang diet dia daging n tak sentuh dry food langsung,, f1 pun mcm tue gak.. tp ada F1 yg mkn dryfood mcm wira.. kena ajar dri kecik.. kalau bengal mrk mcm kucing persian gak.. dry n wet food hentam jer labu... tp dalam keluarga bengal n f1 nie, pantang jumpa ayam rebus... sure bantai sampai licin.. tp jgn bg slalu sangat takut cacing..

kelemahan kucing kalau dia makan wet food n daging jer tanpa hentam makanan dry food, sure usus dia akan jadi masalah.. usus mengembang.. tu kira bahaya..

kucing2 bengal, persian or exotic cat tak leh disamakan ngan stray cat.. stray cat ni imun tinggi dan badan dia kuat.. kucing kita kena jaga btul2 n senang dapat penyakit

putra bengal taknak layan aku

Follow Us

Reply #26 wiranordin's post

loo.. jangan la mrajukk... sowy... hehe.. apapun thanks sebab post kat threat aku.. kali nie mesti jawab punya

putra letak lagik gegambo bengal....kui kui kuii...mane gambo bebi bengal yang anti mung kasik tuh meh sini nak tengokkk...

Reply #28 hatemetoday's post

ok nanti aku letak.. hate.. ko punya avatar tue kucing ko ker?

yg satu tue marble bengal....

no dua top dalam keluarga bengal.. first mesti la spotted

yg atas nie pure asian leopard cat...

yg nie albino asian leopard cat.. di di miliki oleh pendekar bengal di pahang

yg nie adalah F1 iaitu asian leopard cat + original bengal or exotic

pure spotted bengal

silver tabby marble bengal

rosetted mink spots bengal

Reply #29 putra_bengal's post

yang marble tu name boy

ape ko kate..marble bengal...hahh wiraaaaaaaaaaaa ko bace nihh ..wakakkaa aku ade 'bengal' *tengah menari conga ni eksaited punye pasal...

itu aku amek dari niza98..susur galur si boy tuh mak bapak eh kocing tempatan..mak die tabby mackerel..bapak eh kalo tak silap aku mcm kaler siam tuh klabu2 comot kat idong...tetibe kuar boy ...akak niza pon hairan..okeh lah dah rezki aku dapat 'bengal'...wakakkakak aku nak gelak nih..aku ade 'bengall'...*bengong teros aku

Fuh..takut nak bela ni..garang aje ghupanya..nk amik gambo pon nak marah? aku x buleh la kucing2 yg garang cenggini..yg kalo jalan tu lowered aje bandannye sbb terlalu mischiveous(btul ke aku eja ni?)..kalo jalan tu lowered je..tinggal nak bubuh side skirting(btul ke aku eja nih?) aje kasi cantik sket..hehehe..

Reply #31 hatemetoday's post

Bukan bengong dah..sengal terus..

Reply #32 Nyanya's post

wakakkakakkakkaka...yang kire nak serang hendap badan lendut punye aksi tu kan..ahhh walopon aku tak skolah grammar kat london nun tapi aku pandai mengeja..hah aku kongpideng la dgn ejaan ko tuh...*lawak sokmo kite ni Nyanya

Reply #30 putra_bengal's post

pitammm pitammmmm tengok gegambo nihhh..kalu ku dapat ku kepit kat ketiak ni sumer nihhh...adeihh yang albino tuh muke sbijik anak cheetah...alah bestt more pic plissssssssssssssss

Reply #33 Nyanya's post

..penyaket tak leh diubati dah nih

Reply #34 hatemetoday's post

Ye lah..aku masa skolah dulu slalu la masuk spelling bee contest..tak penah dpt juara pon..agak2 nya ini lah sbb nya..biler aku tulih jawapan aje aku bubuh kat sebelah, 'betul ke aku eja ni?'..tu yg dorang x bagi aku markah penuh kot..huhuhu.

Reply #31 hatemetoday's post

ches...........
nie yg hangin nie
cyra cepat la beranak...aku yakit anak ko nanti akan jadi rosetted mink spots bengal...baru aku bole berlagak dgn ko hate
ish..geram nyer aku di hari jumaat nie...tadi sangguk kat ttdi plak

masuk forum tgk hate berlagak dgn marble bengal celup dia tue

Reply #38 wiranordin's post

hahahhahahahha...sabo wira sabooo...nini coklat celup..celup celup..ahakss

wira saboo.... ada rezeki kuar la baby bengal..

hate.. ko punya tue memang nampak marble bengal or american short hair.. yg penting muka dia.. kalau bulat thats mean american short hair.. kalau kat kedai rm seribu lebih gak woo... kalau muka dia bujur, thats mean sure bengal... marble bengal dulu femes gak wo.. sekarang pun femes.. makcik aku dapat no satu dalam pertandingan kucing kat maha 2006.. dlm adult exotic short hair cat.. marble bengal wo. kira makcik aku sapu semua kat maha 2006..

sapa pergi dia tau la....

nyanya2.. hehehehe.. kasi lowered n side skirt la plak.. naper tak tukar enjin jer...

aku doakan wira dapat juga bengal..