CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: putra_bengal

Jenis-jenis kucing

agelgold This user has been deleted

Reply #97 muslyn's post

ada 3 pilihan untuk kucing-2 ni.

1. balik ke hutan. biar takdir menentukan
2. kita bela (illegally)
3. masuk dalam periuk

memanglah pilihan no. 1 tu terbaik. tapi kalau dah kena tangkap, baik kita bela. sebab sooner or later, dia akan terjebak ke pilihan no. 3.

Reply #95 putra_bengal's post

halaweiiiiiiiiiiii auntie hateeee nak yang camni laaaaaaaa tapi auntie hate nye duit syiling lam tabong tu tak pepenoh lagikk tak tau le kenape ekkk asek ringannn jek..wakakakkakaka....

yuhuuu ai em bekkkkkk....adeihh ske ler tengok tinger die yang separa bulat nihh...adeihh meh pelok cikit mehhh

Reply #101 agelgold's post

howaaaaaa sape la yang sanggop buat no. 3 tuhh...ajek hanjen nye prangaiiii

Reply #97 muslyn's post

correct..my hubby ade cerita member die offer alc nih tapi kena inform kontek die oang asli kat kole selangor..harga 800...tapi tu lar nak amek anak2 alc nih kena amek mase mak dorang g memburu..tapi tu lar aku tamo jadik le pemutus kasih ...troma le mak die nanti balek2 tengok anak2 eh dah kena kebas ..isk mati bragan nanti...howaaa aku tamo tanggong dosa..tapi kalo oang nak kasik aku jenis susur galur yang memang dibela oleh breeder aku nak lah provided duit tabong aku dah penohh...ahahhahah

Reply #104 hatemetoday's post

wah mahal ALC tu ek.. pi pahang org kedah leh dapat RM200.. tapi tu la pasai... nak kena pisah ngan mak dia.. silap2 mati plak..
tapi ALC nie kalau kita bela dari kecik pun bila dah besar garang nak mampus...

satu lg ALC nie kena mkn daging dan satu yg paling pantang buat dia yg mana org tak tahu ialah ALC takleh langsung di vaccin.. mati beb...

ha... nie sekor lagi jenis kucing utan.. Ocelot namanya.. wah lagi cantik pada Asian leopard cat wo.. kalau ada breeder dapat kacuk kucing nie ngan bengal sah2 lagi cantik.. tapi ocelot nie takda kat malaysia.. kat amerika rasanya... cantik coraknya...

Follow Us
kalau korang nak tgk gambar2 kucing liar seluruh dunia, putra ada buka thread baru tajuk jenis2 kucing liar yg anda tau.. lawat la..

cantiknyerrr bengal cat nii..
geram nk bela..

Reply #108 hanshinbi's post

hehehe.. memang.. try la cari satu.. wat pet.. thanks krn sudi antar post

Reply #104 hatemetoday's post

betul!! betul!! mak mana yg tak sayangkan anak? oppss lupak lak! human moms yg tak sayangkan anak yg sanggup buang anak/dera anak etc..

ginilah,, kalau kita shj2 nak pi tangkap dia, aku tak setuju lah approach ni! tapi kalau terjumpa dia sesat ke,.. sakit ke,.. boleh la rescue dia & hantar ke Perhilitan.. tapi kalau korang tak bpa percaya sgt dgn pegawai perhilitan, tgk muka mcm muka yg ambik rahsuah drp hunters or tokey restaurant exotic, baik korang bela je la illegally drp alc tu end up dlm kuali!

aku ada kawan dulu, when he was growing up in his kampung somewhere Chini area, Pahang,.. dia & father rescued an injured baby leopard tepi jalan. dia ambik bela.. 2 days after that, satu kampung dgr mak dia mengaum2 cari anak dia.. a few nths my friend took care of the baby (cara dia lah,...yg totally ignorant!)  pastu dah besar sikit dia lari masuk hutan.. pastu later on, dia dtg balik kat depan pintu my friend, tapi dia lepas kan balik..pastu dia tak balik2 dah...

Reply #105 putra_bengal's post

alaahh.. boring ahh camni.. aku ingat bila besar alc boleh jadi manja jugak... you cant change natural behaviour dia...

boring ahh kucing tak manja.. aku paling suka kucing tido kat hujung kaki...  

huaaaahhh.... i miss my cat!!!  

Reply #109 putra_bengal's post

x ganas ke kucing mcm ni?
takot gak nk bela..
lgpon kan jarang org bela kucing bengal ni..
mahal lak tu kan..
tp mmg cantik sgt2 bengal cat ni..

Reply #111 muslyn's post

hai muslyn.... setiap manusia nie punyai citarasa yg berbeza... hehehehe

aku rasa nanti bila tua, anak2 aku dah besar, aku nak jadi breeder bengal cat lah..

susah tak jadi cat breeder ni, wahai putra bengal? bpa agak2 start up capital ye?

kalau nak bengal cat murah, beli male bengals je.. sebab dia sterile semulajadi..  kak azian offer aku rm1500 for F1 male.  tapi dia spotted lah.. kalau rossetted bengal lagi mahal kan? paling mahal kalau dia jenis F3 ke atas, tapi pattern rossett. ni show quality lah.. show quality lagi mahal dari breeders quality kan?

Originally posted by hanshinbi at 21-3-2007 05:56 PM
x ganas ke kucing mcm ni?
takot gak nk bela..
lgpon kan jarang org bela kucing bengal ni..
mahal lak tu kan..
tp mmg cantik sgt2 bengal cat ni..

ganaz tue ada yg ganaz dan ada yg tak ganaz... terpulang cara kita bela dan lg dekat ia dengan gen kucing batu lg kuat naluri kehutanan ia tue.... satu cara jer kalau nak bg ia jinak, tp tak sepenuhnya la, dengan cara tiap2 ari main dia... pegang dia..  usap belai dia.. insyaAllah ok...

Reply #115 putra_bengal's post

ooooo..
putra_bengal ade brape bengal cat ni?
bestnye tiap2 ari main ngn bengal cat nii..
msti kiuttt

Reply #116 hanshinbi's post

putra ada sekor jer F1.. putra penting kualiti.. kalau yg tak elok putra tak simpan.. dari segi muka, corak badan, kuku, mata, ekor n betuk badan putra akan tgk..

muka kena membujur, hidung kena ada kekukang mcm kuda, corak badan sebelah kiri n kanan perlu sama oir hampir sama.. ekor besar dan pendek dan punyai belang.. begitu juga kaki mempinyai belang.. kaki blakang lebih panjang... mata perlu marna hijau... dan nampak garang..

makcik putra breeder bengal nie.. tapi bkn F1.. F1 dia ada satu n putra ada satu..

Putra bengal, kalau alc or f1 yg kita bela pun masih garang bila besar, kita boleh train dia jadi guard cat tak? mcm guard dog? aku pikir2, kalau dah instinc hutan dia kuat, why not train them to be guard cats? just curious..

think again,.. f1 ni bukan senang di approach by strangers.. tak mcm kucing2 manja yg lain.. succeptible for 'catnap'.. alc or f1 ni will attack org tak kalau dia sense danger in people?

alc and f1 senang litter train ke tak?

Reply #118 muslyn's post

aku rasa kan tak boleh la.. becoz salah satu sebab dia kecil.. sekali tendang leh mati.. hehehe.. memang garang.. tp tak garang mcm harimau...

setakat terkam2 tu biasa jer... nak jaga umah sory kot.. sekali lepas merayau tak tentu pasal..

agelgold This user has been deleted
aku rasa kalau kita sayang dia, dia tetap ada instinct garang tapi manja.

yang aku bela dulu tu, suka gurau-2 dan manja. tapi dah start nak makan daging.