CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sepi89

boifren ajak main (main police sentri pun best kot..hehe ...)

Close [Copy link]
bg ms, kalo dia dah cube berubah, enkarej la dia ke arah kebaikan, x rugi pun tuan umah... cumer beringatlah, jgn smpi tuan umah terleka dek perasaan sayang tuh...

erm mgkin die tkt kene tgl lg.. kalu syg sgt ajak la kahwen.. amalkan care idup yg sehat

dah main ke belum? citer la kat sini

Reply #58 sepi89's post

Ingat ini mende.....

Lelaki sume pandai cover, pandai bermain ayat nak mengaburi mata perempuan....

Sentiasa masokkan dalam kepala,

lelaki otak mereka 90% akal dan 10% nafsu

perempuan otak mereka 90% nafsu 10% akal

itu berdasrkan satu hadis mana ntah....

so sebab itu pompuan senang cair,ajak itu ini senang jer....

sekarang u dah pun terlanjur wat ringan2, sy x rs dier akn stop nak lagi, even dier akan usaha nak lagi....

kene ingat, once lelaki dah minx wat mende tu, lupakan je la....

ingat, mereka ada 90% akal, so mereka akan fikirkan apa sahaja untuk memenuhi nafsu mereka yg 10 % tu...

perempuan yg 90% nafsu ape lg, lama2 kene cucuk akan akur jugak, kita manusia.....

sekarang dier dah minx mende2 tuh sume, can u imagine one day u dah terjebak....

ingat nih jugak, skali u buat x bermakna akan habis di situ juga, ingat nanti anak2 kamu, cucu2 kamu...

kalau kamu dah x kuat, inikan lagi benih2 kamu akan datang nak menhadap dunia yg makin mencabar ini......

so sentiasa ingat, jgn ingat dah terlanjur habis kat situ jer, anak2 cucu nanti pkrkan lah skali..... akhirat belum masuk lagi

lelaki mcm itu mmg ssh nak dibuat ketua keluarga melainkan dier betul2 dah taubat, sedar dari kesalahan dier yang lalu....

fikir2 kan lah, but i know u hv been thinking a lot, tapi fikir lagi....

mende2 mcmni sprti saya ckp, x kan habis kat situ jer, effect masa depan nanti kalau kita x aware dan x pikir dalam2....

sekarang adalah masa terbaik untuk beristikharah, buat byk2 solat hajat mohon dijauhkan dari sebarang godaan dan gangguan yg mengacau bilaukan pemikiran anda......

pikir dalam2 ok.....

p/s: most of ustat saya jumpe sumenye gatal.....wallahualam....

Originally posted by sepi89 at 29-1-2009 10:19 AM
thanks sume yg bg nsht n pendapat...smlm aku msg tnye npe nk rosakkan aku, n aku ckp nk tgglkn dia. mula2 mmg dia syp sepi, call x nk angkt, msg xnk bls. well, dia mmg cmni klu merajuk ke marah,  ...

ko nih biar btol ... tah tah BF ko ni ... BF aku .....

partner aku manyak pompuan simpanan ..... tah2 ko salah seorg drpd nyer ....

ko jgn kesian sgt ngan lelaki2 tak guna seperti itu...
sayangi laaa diri sendiri .... aku tau ko sayang dia ...... tapi dengan membiarkan perkara
tak elok terjadi ... itu bukannye SAYANG ...itu membinasakan diri ko dan diri dia jugak ...

nak tanya sikit .....
ko dpt ape weih ......??? ko syok tak ringan2 ..... ??
mesti syokkkk kann ........ perghhhhhh ................................
alamak ........................ luper plak ... tp ko perempuan ...
kalo ringan2..perempuan berada di pihak yg rugi .......... kalo ko x jadik kawin ngan dia.....
malu ahhhhhhhhhh ...
malu ngan bakal suami akan datang .................
malu ngan anak anak  bile teringat perangai tak semenggah mase lalu ...............
adeihhhhhhhhhh .....
kalo anak ngako tau...pangai tak semenggah ko.....
maluuuuuu....
maluuuuuuuuuuuuuuu... maluuuuuuuuuu ngan ALLAH ..............

BF ko dapat aper.... perghhhh syok laa dia...dpt ringan2 ngan ko...
tak jadik kawin pon tak rugi ...
silap2 ...duk jaja citer ...dia dah ringan 2 ngan ko ....ooooohhhhh~ ....
nyummmmmm ...nyummmmm..... mabeles.....

skali....dia plak carik BINI yg solid molid..suci inesen gilerr...yg baik2 ....
perrghhhhhhhhhhhh ... mmg meletop...pandai BF ko ....
mcm BF aku...pandaiiiii sangat :@

[ Last edited by  i.sara.exia at 29-1-2009 07:08 PM ]

ala.... BF aku pon janji nak kawin ngan aku ....

tp manyak pompuan simpanan gak .... ( aku br tau)
tuh wat stok geli2 ....
ngan pompuan simpanan dia janji kawin gak ... tapi
amik kesempatan laa kat diorg....

aku wat stok BUAT BINI kekdahnye ... nak dpt aku kene ada lesen
..kene HALAL....kalo tak de ..jgn mimpi nak pegang aku...:@

shilakerr nyerr jantan ... siap ko...aku nk nengok sampai bile ko nak sorok....:@

Follow Us
u ingat tau kiri kanan u ada malaikat ....kita tak tahu kita mati  ila..so jgnlah....jahuilah pi bermahram

yang penting skang ko sedar yg Tuhan ko ialah Allah dan bukan BF ko tu, cukup...

so jgn wat menda yg Allah larang semata2 nk keredhaan BF ko...

n certain benda jgn buat gurau. contoh time BF ko msg ajak main, ko bleh plak nk men2 jawab ye. jgn skali2 bergurau x kene tempat k.

Balas #66 i.sara.exia\ catat

sabo cik sara oi..atur plan nak serang bf awak tu ha..GO SARA!!!

cmni la tuan rumah..baby rase kan,kalau betol la bf tuan rumah ni syg tahap dewa kat tuan rumah,dia akn jaga tuan rumah betul2..pikir la elok2 eh..

actually apa tu stok geli geli?

Skg ni mgkin syg sbb tu ssh nak tinggalkan dia...tp bg aku syg bukan mcm tu caranya..
Syg...dia akan jaga kita, wpn dia tak baik tp dia takkan nak ajak kita jd tak baik
mcm dia sbb...kwn2 aku yg lelaki slalu ckp, jahat mana pn lelaki, tp time nak pilih
isteri, dia nk pilih yg baik2..yg dia jahat tu dia tak pikir...kuatkan semangat, doa minta
pertolongan Allah, Insyallah, awk akan berjaya mengharungi keadaan ni...jgn layan sgt
perasaan, cari aktiviti lain utk lupakan dia...misalnya lebihkan masa dengan ahli keluarga or rakan2,k
Take care

ader manusia yg perhubungan cinta mereka suci
ader manusia yg penuh dgn maksiat,kekotoran
pilihlah mana satu..

mungkin sbb awak layan ringan2,semakin lama semakin dekat dgn maksiat...bukan salah bf awak sorang,awak pun berdosa jugak...
takde beza pun dosa ringan2 dgn seks...yg beza hilang virgin jer

apa2 pun yg penting awak dah menyesal,drp terus terjerumus ke lembah maksiat,lagi baik bertaubat...

amboi hangpa ni...sorg2 statement mcm maksum gile ye.

aku akui aku syg dia, tp mcm aku tuleh sblm ni, ye, kami mmg penah terjerumus, darah muda,,jauh dr mak pak lak sblm ni. mkn ms berlalu, otak pun tmbh matang. aku bk topik ni pun sbb time tu aku terkilan+ sedih. aku skrg cuma mmpu harapkan Allah maafkan kesalahan kami dlu. dh buat slh x kn nk trus dlm keadaan gitu. kami x diberi peluang nk brubah ke? kami yg iman senipis bawang, x terlps dr godaan setan. dia dh jnji nk ambik aku elok2 dr family aku. mak dia pun leh trima aku ngan baik sblm ni. apa yg aku mmpu buat doakan sume yg terbaik utk aku. n aku hrpkn doa sume org gak..

Originally posted by sepi89 at 28-1-2009 11:01 AM
tolong aku!! Ari tu aku gaduh ngan boifren aku, slh aku gak sbb ttiba ajak break. aku bosan time, tu igt nk gurau2. hmpr sehari dia xkontek aku. bria-ria aku mintak maaf,mcm aku ckp, xleh idup tn ...

Salam! Adik... jgn patah semangat ye.. kat forum ni mmg biasalah kalo baca komen2 para 'kaunselor x bertauliah' ni... mmg menyakitkan hati. Sbb diaorg x berada di tempat adik & x pernah mengenali pasangan adik tu, so mereka mudah membuat keputusan menyuruh adik tinggalkan bf adik tu. Komen2 mcm ni mmg biasa la... bila ada masalah je, break...break... break.... kira short cut la...sbb takut atau x cukup kuat nk berhadapan dgn masalah... senang kan kalo hidup mcm tu, bila x suka buang gitu je.

Umpama para penjenayah yg terpaksa dihukum bunuh tanpa perlu menjalani proses keadilan di mahkamah! X ada salahnya kalo kita membimbing para penjenayah ni ke jalan yg betul... sbb tu kat penjara para banduan wajib menjalani kelas2 pemulihan akhlak sebagai peluang ke-2 mereka meneruskan hidup dgn harapan mereka dh bertaubat. Sama jugalah dgn masalah adik ni... tambahan adik masih sygkan bf adik tu, right?

Kakcik pun bukannya kaunselor yg bertauliah jugak, tp kakcik lebih suka memilih utk memberi nasihat secara diplomasi tanpa menggunakan ayat2 yg menusuk hingga ke tangkai hati!

Ok... kakcik dh baca kisah adik ni. Adik umur berapa? Kalau umur adik dh capai pertengahan atau penghujung 20an, kakcik sarankan supaya adik cepat2 nikah dgn bf adik tu. Tp andaikata perjalanan masih jauh (masih study & belum ada pekerjaan), kakcik nasihatkan eloklah adik slow down ttg hal cinta ni... patutnya adik kena tumpukan sepenuhnya utk study. Seeloknya cuba kurangkan berjumpa dgn bf adik tu, penuhkan masa terluang dgn aktiviti berfaedah. Ataupun kalo nk berdating kena pergi ke tempat2 yg ramai org, jgn pergi ke tempat2 sunyi.

Adik kata adik dh berjaya bimbing bf adik sampai dia bersolat... ini suatu kejayaan untuk adik! Jd katakan kpd dia, apa guna kita bersolat kalo kita still buat benda2 maksiat ni, nnt sia2 je pahala solat kita tu. Minta dia ingat Tuhan byk2... Ttg family dia yg x solat tu... biarlah diaorg yg malu sendiri. Andaikata adik dh jadi menantu mereka, adik buat selamba je solat kat depan2 diaorg. Kalo diaorg tau malu, diaorg dgn sendirinya akan ikut bersolat. Tp kalo diaorg mmg jenis muka tebal, biarlah sbb itu antara dia dgn Tuhan.. maklum la... org tua2 ni sensitif, susah nk terima kalo org2 muda yg tegur. Mmg susah nk berubah ke arah kebaikan.

Apapun yg penting ajak bf adik bertaubat sama2. Ckp mmg senang kan, tp kena usaha gak buat sampai boleh... Banyakkan berdoa moga Tuhan pelihara diri adik & bf adik tu. Apapun kakcik lebih sarankan agar adik berdua cepat2 bernikah sbb kalo dh sampai tahap mcm ni, sampai bila boleh bertahan & mengelak kan. Good luck ye!

Rate

1

thanks kak cik...

best advise ever. thanks again. adik akn igt nsht akak. jgn risau adik dh niat nk brubah ke arah kebaikan, n xkn buat dosa2 tu sume dh. adik sndri xmau kami brjumpe slagi x ckup duit nk kawin.n dia pun stuju mcm tu. well, dlu pk azab gak klu x jumpe lgsg, tp skrg 2,3 bln x jumpe pun x heran.tp hari2 msti call. so, mybe ok la kot. sbb msg2 dh ade tggungjwp lain. dlu time blaja mmg la asyik nk berkepit je, sbb tu tu setan ramai yg cucuk. skrg2nya, dia msh stay ngan adik n x cr lain. adik x risau kot dia cr lain sbb dia sndri jnji ngan mak dia nk kawin ngan adik. harap2 sume ok lps ni.

Balas #75 kakcik_iwa\ catat

kak iwa..nak kongsi masalah boleh ke?
saya ada benda tertanggung dalam hati ni

Originally posted by dune1989 at 30-1-2009 11:46 AM
kak iwa..nak kongsi masalah boleh ke?
saya ada benda tertanggung dalam hati ni

Kenapa ni dik... sila la ceritakan masalah tu, mana tau kakcik boleh bagi kaunseling & motivasi sket...
Kalo malu citer kat sini, boleh PM kakcik ye...

Originally posted by kakcik_iwa at 30-1-2009 04:46 PM

Kenapa ni dik... sila la ceritakan masalah tu, mana tau kakcik boleh bagi kaunseling & motivasi sket...
Kalo malu citer kat sini, boleh PM kakcik ye...

kak nnt saya P.M ye..
sebab agak personal dan saya malu nak cite

Originally posted by sepi89 at 30-1-2009 09:50 AM
thanks kak cik...

best advise ever. thanks again. adik akn igt nsht akak. jgn risau adik dh niat nk brubah ke arah kebaikan, n xkn buat dosa2 tu sume dh. adik sndri xmau kami brjumpe slagi x ...

Baguslah kalo gitu... lgpun family adik berdua dh saling mengenali... jadi, apa kata bincang dgn family memasing & bertunang dulu, so at least ada gak sedikit ikatan (booking) antara adik berdua. Banyakkan doa... sbb kalo jodoh x akan ke mana. kakcik doakan adik berdua menemui kebahagiaan nnt. Sbr byk2... anggap ini semua ujian drp Tuhan ye.