CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 8150|Reply: 18

Road Tax dan Geran kereta

baru lepas call CIMB ..... undang-undang baru mereka geran kenderaan hanya boleh di ambil selepas 2 tahun... dalam simpanan mereka bagi kenderaan baru..
pulak ... road tax mereka boleh uruskan just bayar tambahan RM10.00 je ...
lepas tuhh akan diposkan ke tempat kerja bukan alamat rumah alasan pemilik kenderaan bekerja... Meh kita share saper yg pernah berurusan road taz ngan CIMB nieee,,,,, baru first time nak renew niee,.,,,,,,

ye ke

Reply #1 wanitasiber's post

lepas 2 tahun, boleh ambil lepas tu simpan sendiri ker

takyah susah2 ambil dan pulangkan balik lagi

cimb jek camtuh ek? ako arituh ngan maybank setahun amik geran keter sbb eksiden.. sib baik dia bagi

Reply #1 wanitasiber's post

ya betuiiiiiiii....aku nyer kete pun amik loan ngan CIMB....cukup 2 tahun aku gi amik geran...

ambank camne???
aku tak penah tanya laa pulak..

Follow Us
aku pun cimb gak.... tapi tak pernah pg mintak lagi geran.....

Roadtax pun aku slalu suruh dealer keta aku setelkan ngan insurans skali.... bayar duit minyak je kat dia...

maksudnyer ikut jenis bank gak ke kalo nak amek geran kiter neh? Atau bergantung kepada bayaran cantik yang kita wat setiap bulan?

Haku amek loan maybank.. urmm.. rasanya nak try tanya la renew roadtax bulan 7 neh...

Originally posted by tuminah_sideq at 28-1-2009 04:19 PM
cimb jek camtuh ek? ako arituh ngan maybank setahun amik geran keter sbb eksiden.. sib baik dia bagi

bleh plak yek? setahun je dah leh amek geran keta koe minah?

Pengalaman dengan ambank.....walau bayor cantik tiap2 bulan..tak pernah terfikir nak ambik geran kete tu then simpan sendiri bawah bantal...sebulan seblum road-tax n insurans xpired..pihak bank dah call then bagitau berapa amount ukt renew roadtax n insurans...then lagi seminggu nak mati tarikh dua2 benda alah tu...pi bank in kan duit ke dalam ambank...pehtu runner bank tu akan antar ke opis sekali dengan free gift...

Pengalaman dengan cimb....sama jugak dengan kat ambank...lagi sebulan nak mati tarikh 2 benda alah tu...deme dah call bagitau baper kena bayor utk renew....dah bayor, fax kat deme...selang 2-3 hari ada lerr runner deme mai ke opis antar polisi insurans yg baru bersama roadtax yg baru bersama free gift...

Pengalaman dengan Public bank....blum tau lagi sebab kena tunggu bulan 8 nanti..camner servis deme pulak..

Originally posted by BabeYSHa at 28-1-2009 04:54 PM
maksudnyer ikut jenis bank gak ke kalo nak amek geran kiter neh? Atau bergantung kepada bayaran cantik yang kita wat setiap bulan?

Haku amek loan maybank.. urmm.. rasanya nak try tan ...

pd aku kene tgk Bank.....Bini aku wat loan ngan bank islam...loan dah masuk 5 tahun ( dr 9 tahun )...tp hampeh sbb geran tak boleh dilkeluarkan sehinggalah kita jelaskan pembayran terakhir....cam hareeemm....bayar mmg cantik...tp dah polisi bank tu...

alang2 dah ada thread ni,aku nak syer kat sini..semlm member aku wat rtax..keta loan public bank...masa nak pinjam geran utk renew rtax..bank opiser bgtau, u simpan terus geran tu, member aku terpinga2 sambil tanye beberapa kali utk pastikan..tp itu la jwpannye dr bank opiser tu..dia kata geran simpan la terus..keta tu baru kali pertama nak renew rtax...ada sape2 yg experience mende ni kat public bank..leh syer sini..

Pengalaman saya dgn CIMB masa nak jual keta lama tue SA nak tengok geran ori, punya lah susah nak ambik walaupun niat cuma nak pinjam aje dan buat full settlement, padahal pembayaran amat cantik dan tak pernah tertunggak, bukan main eksyen dan berlagak lagi mcm2 officer bank tue pusing2. Nasib baik SA direct cakap kat officer bank tue melalui HP terus terkedu dia terus dia lepas kan geran tue. Officer bank cakap kat aku OOO...sekarang dah pandai main2 law yek...aku pun tak faham apa maksudnya tapi yg pasti aku tak nak buat bisness lagi dgn CINA INDIA MELAYU BANK nie....

Balas #13 masterixs\ catat

Yang ni betul....punyalah susah nak ambik geran (nak pinjam kejab sebab nak buat full settelment)..walau cantik camner pun payment kita kat situ...bangang betul...sampai SA nissan tu call anis  (kat kg masa tu anis, mak meninggal dunia) bagitau officer cimb tak benarkan ambik geran tu kecuali owner tu mari sendiri ngambiknyer....wakil2 tak boleh...apa lagi....anis terus call officer cimb branch shah alam tu (berpandukan no yang diberikan oleh SA tu, nama officer tu)...apalagi....terus kena sedebuk arrrr officer tu...siap anis bagitau..."u ni bangang ke bodoh...kalau owner tu kat obersi...kat sabah..kat sarawak...takkan nak balik kejab semata2 nak ambik geran tu...org nak buat full settelment pun u tak bagi...kalau i tak bayor terus nanti..i cakap dgn pihak atasan cimb yang u banyak songehhhh...skarang i ni kat Sabah...i nak balik ke shah alam...u nak sponsor ke semua perbelanjaannyer....."....terus dia tanya saper nama SA tu yang mai ambik.....hahahahahahahahahaha

geran kete aku dealer kete yg simpan sbb dorang ada attach insuran comp. sendiri.

kete dulu lak....aku beli ngan insuran comp. lain so amik jek geran dr dealer n simpan sendiri. so everytime renew ins. n roadtax....aku wat sendiri aje lah bwk geran g pejabat pos.

aku pernah renew roadtax utk client.....dia nya loan kat public bank jln sultan sulaiman. ok jek...aku g amik geran as third party dgn officer bank tuh. tp client aku dah notify dorang awal2 le....aku amik geran g wat roadtax....lps dah siap....aku pulang kan balik.....officer tuh yg turun ke bawah so aku takyah parking kete....hulur jek kat tepi jalan

aku ada 3,maybank,cimb & public...tiga2 ni ok kot.....cimb dulu kalau dah settle loan dlm masa setahun dia bagi balik geran tu kat kita....laa ni dah tukar yer....

maybank dgn public tu pon setahun jer dah leh ambik...so now tiga2 geran ni ada kt tgn aku dah...senang kije...

Originally posted by tok_hoi at 29-1-2009 08:21 AM
alang2 dah ada thread ni,aku nak syer kat sini..semlm member aku wat rtax..keta loan public bank...masa nak pinjam geran utk renew rtax..bank opiser bgtau, u simpan terus geran tu, member aku ter ...

full loan ke haper mber ko ni?

Originally posted by medangmru at 29-1-2009 08:20 AM

pd aku kene tgk Bank.....Bini aku wat loan ngan bank islam...loan dah masuk 5 tahun ( dr 9 tahun )...tp hampeh sbb geran tak boleh dilkeluarkan sehinggalah kita jelaskan pembayran terakhir... ...

bank islam mmg hampehhhh erk...aku dlu nyaris gak nak ambik BI neh..alih2 maybank yg approve dlu...seb baik...

Reply #12 tok_hoi's post

Eh bro tlong gak..road tax sya bln 7 nak kne renew...apa pun sya x tau..sya amik loan kat Public Bank gak....