CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: mesmerize

Defect complaints

Post Last Edit by meya at 19-7-2010 20:17

Mulan,

Saya nih pulak jenis yg kalau benda tuh saya beli dan saya yang bayar ...takdenya nak was-was minta yang terbaik. Bukan saya minta duit orang utk bayar benda tuh.

Company2 nih kadang-kadang tuh nak bagi untung dan senang keja diorang ajek. Habis yg kita nih pembeli takkan nak nganga ajek. Duit kita jugak yang keluar kan?

a'ah meya... skrg ni saya sedang compile 2nd complaint punya items...

pemaju punya staf mcm heran apsal belum duduk lagi rumah tu, dah byk complain itu ini... tu belum duduk lagi tu... dah duduk nanti byk lagi la yg terjumpa

saya tak dpt nak tunggu pemaju repair sampai perfect sgt, alamatnya nanti bulan2 dah bayar kat bank, rumah takleh duduk pulak... yg kecik2 tu saya pejam mata la... sbb nak kasi mak saya duduk dekat sikit dgn b.air... rumah skrg ni, dia kena jalan sket baru sampai b.air...

complaint defect ni sampai 2 tahun kan. kalau tengah duduk, tiba2 tombol pintu tak leh pakai. tu pon leh submit jer lagi sekali ker?

Post Last Edit by naqies at 12-8-2010 19:52
ekceli saya ni tgh tak kompiden sket.. sbb lawyer tu lawyer developer 'punya' (dah termasuk dlm harg ...
Mulan Post at 10-7-2010 00:16

Mulan walaupun lawyer tu develepor yg punya...sebagai pembeli you ada hak tuk complaint

1st complaint biasanye you bole direct to developer sbb biasanye 1st complaint ni time Inspection Day. nanti developer akan rectify complaint and take action...lepas dah rectify defects nanti developer akan inform you tuk check lagi sekali tengok sama ada buyer berpuashati ke tidak...begitu lah processnye sehingga kedua belah pihak berpuashati..

tp kalo dah rectify pun buyer still tak puashati n developer pun buat acuh tak acuh aje kat complaint tu you bole buat complaint lagi mengatakan apa yang u tak puashati kat defects yang dah direpair oleh developer..sertakan gambar2 defects sebelum dan selepas developer repair (amat penting bwk camera masa inspection day..tuk dijadikan bukti, ambik gambar defect sebelum dan selepas kerja2 pembaikan oleh developer)...compilekan then buat surat ke developer cc ke lawyer, sertakan sekali bukti2 bergambar defects dan dipihak lawyer pula  biasanya  bila dapat surat cam nie dia akan forward or write letter to developer to act on behalf of customer tuk developer take action... walaupun lawyer developer yang punya depa tak leh suka suki backing developer...sebagai lawyer depa tak leh bias utk kedua belah pihak..kalo pembeli yang betul depa akan buat act ikut snp and law, begitu jugak sebaliknye...ni based pada pengalaman qies kerja ngan housing developer. (mcm2 jenis complaints n perangai buyer qies dah jumpa...stress ooo time defect inspection ni ).  

So jangan risau ye..selagi bole complain you complaint ikut cara yg qies ajar tu...tak kira lah sama ada beli ngan developer or bina sendiri janji ada surat & bukti2 defacts.

Kalo lawyer n developer buat tak tau aje ataupun tak de tindakan yang diambil oleh pihak lawyer & developer u buat satu lagi letter to lawyer then cc ke developer dan tribunal...gerenti cepat ajer developer or lawyer take action provided complaint tu betul laa jangan saja2 lak karang jadi citer lain lak hehehe