CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 15536|Reply: 46

Kisah seram di area Kolej Mara Banting

Aku penah duk area situ. Dalam tahun 91-97. Masa tu Kolej Mara Banting ni masih dalam projek pembinaan.
Betul2 kat hujung pagar kolej tu, berdepan dengan tanah perkuburan. Sesapa yang pernah duk area sana sure tau area yang aku maksudkan

Family aku duk kat deret rumah kedai kat situ. Ada pondok polis, pejabat pos mini, bengkel keta dan kilang buat botol (time dulu2 la). klinik pun ada, tapi jauh sket la. Family kitorang baik gak dengan HA klinik tu, sebab bini dia cikgu kat sekolah aku. awal2 kolej tu buka, boleh katakan tiap2 malam ada student kena hantar ke klinik tu. Histeria lah... macam2 lagi la

Kat area kedai tempat aku tinggal pun, seram gak. Mak aku jaga pejabat pos mini kat situ, so selalu ada la buat kerja cop setem untuk surat2 yang nak dihantar. Oleh sebab kitorang sekolah lagi, so mak aku selalu kul 5 lebih dah bangun buat breakfast. Tiap2 hari la dia dengar bunyi orang cop setem kul 5 pagi kat bawah umah. (kitorang duk kat tingkat atas) Kalau pikir logik, mana la kitorang buka lagi pejabat pos tu pagi2.

Ada orang kampung situ citer, kat jalan antara kolej dengan kubur tu selalu ada pocong kalau malam2. Dalam 5,6 ekor la berguling2 atas jalan kejar orang. Sesiapa pun takut nak lalu situ time malam2. masalahnya, jalan tu la paling dekat kalau nak gi pasar malam kat kampung sebelah.

Ada sesiapa antara korang penah blajar kat situ, especially tahun awal2 kolej tu buka?
Kadang2 aku dengar citer student2 sana ada yang berdarah2 malam2 masa dihantar ke klinik. Entah betul atau tak, aku pun tak sure. Sebab tahun 91 tu aku baru darjah 3. Citer2 antu ni mak aku jarang bagi kitorang dengar. Ada takde, aku curi2 dengar waktu malam bila ada orang lepak kat pondok polis tu main badinton

[ Last edited by  Santeira at 19-2-2009 02:26 PM ]

Rate

1

Family aku duk kat deret rumah kedai kat situ. Ada pondok polis, pejabat pos mini, bengkel keta dan kilang buat botol (time dulu2 la). klinik pun ada, tapi jauh sket la. Family kitorang baik gak dengan HA klinik tu, sebab bini dia cikgu kat sekolah aku. awal2 kolej tu buka, boleh katakan tiap2 malam ada student kena hantar ke klinik tu. Histeria lah... macam2 lagi la

Kat area kedai tempat aku tinggal pun, seram gak. Mak aku jaga pejabat pos mini kat situ, so selalu ada la buat kerja cop setem untuk surat2 yang nak dihantar. Oleh sebab kitorang sekolah lagi, so mak aku selalu kul 5 lebih dah bangun buat breakfast. Tiap2 hari la dia dengar bunyi orang cop setem kul 5 pagi kat bawah umah. (kitorang duk kat tingkat atas) Kalau pikir logik, mana la kitorang buka lagi pejabat pos tu pagi2.

Ada orang kampung situ citer, kat jalan antara kolej dengan kubur tu selalu ada pocong kalau malam2. Dalam 5,6 ekor la berguling2 atas jalan kejar orang. Sesiapa pun takut nak lalu situ time malam2. masalahnya, jalan tu la paling dekat kalau nak gi pasar malam kat kampung sebelah.

Ada sesiapa antara korang penah blajar kat situ, especially tahun awal2 kolej tu buka?
Kadang2 aku dengar citer student2 sana ada yang berdarah2 malam2 masa dihantar ke klinik. Entah betul atau tak, aku pun tak sure. Sebab tahun 91 tu aku baru darjah 3. Citer2 antu ni mak aku jarang bagi kitorang dengar. Ada takde, aku curi2 dengar waktu malam bila ada orang lepak kat pondok polis tu main badinton

erkkk....aku pun nak join gak la
aku dulu buat a-level kat kolej mara banting ni la...batch 97/98
aku dulu dok kat bilik ujung2 kat blok D
sebelah bilik aku tu (bilik paling hujung) kosong....time mula2 aku dok kat situ aku pelik la nape sebelah bilik aku tu kosong
sampai la ada sorang senior ni bagitau bilik sebelah bilik aku tu berantu tapi aku tak nak ambik tau sbb aku takooootttt
tapi alhamdulillah sampai la aku grad...takde plak kena apa2 cuma aku pernah kena kacau ngan hantu katil...

Follow Us
senior2 tak penah citer apa2 ker?
Camne hantu katil tu?

ok...camni citenya
takde la seram sgt kot tapi dulu dgn diizinkan Allah,aku ni takde la penakut sgt
kiranya kat KMB tu aku ni kiranya selalu dok sorang2 kat bilik kalau weekend sbb roomate aku org kl dan aku
org jauh
anyway...ada satu mlm tu time weekend tu aku stay up sbb dulu aku rajin ar studi2 ni
pastu aku tido dlm pukul 2 pg camtuh...baru je aku nak tido...jeng jeng jeng

katil aku tu mcm terangkat2...aku musykil gak time tu tapi aku selalu pikir +ve je...so aku anggap body movement aku yg caused katil aku terangkat dgn sendirinya...heheeh...positive thinker kan aku ni

sampai la mamat sorang ni cite kat aku (bila class start the next monday) dah heboh kat blok lelaki pasal hantu katil yg suka angkat2 katil org...terus aku seriauuuuuuuu dan tak berani dah stay kat bilik sorang2 time wiken...kalau wiken je mesti aku carik geng yg tak balik jugak

Huhu...kat hostel selalu citer pasal budak itam kacau orang tido. 3 orang budak kecik kejutkan orang tido ajak main. Tapi hantu katil nih tak penah dengar lagi la..

takot nyeeee

kalau budak itam tu, masa aku blaja kat sek sains kat pahang. senior2 ramai la citer. tahun sebelum aku masuk tu ada budak2 itam malam2 suka kejutkan orang. ajak2 main dengan diorang.. hi..takut. tapi tak pernah kena lagi...

eh siyes? tak pernah dgr la plak pasal 3 org budak kecik kejut ajak main...alamak..seram seyyy
tapi dulu ada sorang minah ni period pain yg sgt teruk time class so dia balik awal(dlm pukul 12 tghari camtu la)
on the way nak balik ke bilik dia...dia ternampak ada perempuan berambut panjang tgh jalan sorang2 kat tingkat atas (time tu kat level atas kitorang kosong sbb junior sume tukar ke ypm cheras kalau tak silap)
so dia pun pelik dan tak tau sapa pompuan tu sbb makcik2 cleaner pun takde time tu...ish...seram laks bila aku cite ni...

Kat area kolej ni, ada satu sek. men. Kat jalan depan sek. tu ada bonggol2 la. konon2 nak bagi orang bawa motor slow2.
ada satu ketika ni, sorang lelaki ni bawa wife dia lalu jalan situ time maghrib. ntah macam mana, terberenti pulak motor tengah jalan. wife dia pun turun la dari motor, kot2 la motor ada problem ke. bila cek dah ok, laki tu pun terus la pandang depan. Rasa cam ada orang dah naik kat belakang dia, terus jelah jalan. dia ingatkan bini dia dah naik. Rupa2nya, bini dia tertinggal lagi kat depan sek tu

Balas #12 suleyna\ catat

yang budak itam ni bukan kat kolej mara banting la tapi..ni kat sek aku dulu kat pahang

sekerat-sekerat, susah nak feel

seremmmmmmm tp citer la btul2,jgn sekerat2..baru nk rase tatot ni

Reply #12 suleyna's post

makcik cleaner baru kot...

ade kisah yg aku dgr, mende tu nyanyi..
die tau sape yg lum tido/wat² tido..
camne lagu tu..alaaa..
lebey kurang camni laa..

"10 budak tgh main²..
    9 dah tido..
    tinggallah seorang.."

kisah ni kwn² aku yg cite..