CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 359833|Reply: 2477

AkuaRium

Close [Copy link]

aku browse2 board ni..byk psl kucing jer...
org tak suke bela ikan ker?

aku nak borak2 ngan saper psl ikan niii

[ Last edited by  KasutBaru at 19-9-2006 05:54 PM ]

Originally posted by KasutBaru at 19-9-2006 05:49 PM

aku browse2 board ni..byk psl kucing jer...
org tak suke bela ikan ker?

aku nak borak2 ngan saper psl ikan niii

aku pun minat ikan....sekarang nih dok bela ikan laga....yang aku minat sekali ikan laga halfmoon tapi mahal harganya...TAK TERBELI LAGI.
contoh..ikan halfmoon

[ Last edited by  razman_el at 20-9-2006 05:01 PM ]

suke..suke..

miz bela ikan laga veiltail kaler merah  kat opis..skang dah jadi pet kesayangan bebudak opis ni. halfmoon memang le teramat mahal, tak sanggup la nak beli!

kat rumah dlm akuarium ada 7 eko ikan tropical..sekor molly, 2 ekor ikan mcm ikan bawal tu tp bukan angelfish, sekor bandaraya yg polka dot, 3 lagi tak ingat species depa..asal nampak lawa and colourful and murah..miz beli je la.

bagus jugak berporum pasal ikan pulak, blh menimba ilmu ttg ikan2 ni....

bagus2 ..ada gak oeg bela ikan..tula aku heran gak...akuarium kat shah alam tu sikit punya besar...takkanla takde forumner yg bela ikan...
aku bela ikan warisan...opismate aku tinggalkan ikan laga...tp macam sedey jer...
kat umah dlm akuarium...ikan kecik2 jer,
neon tetra(black n blue) pastu ikan molly, ikan catfish, ikan rummynose...ikan neon tetra black baru2 ni mati 2 ekor risau aku...
taik si ikan molly tu lak..byk betull...alahaii

Originally posted by mizreen at 20-9-2006 01:04 PM
suke..suke..

miz bela ikan laga veiltail kaler merah  kat opis..skang dah jadi pet kesayangan bebudak opis ni. halfmoon memang le teramat mahal, tak sanggup la nak beli!

kat rumah dlm akua ...

berapa hari ko baru tukar AIR tu~ IKAN LAGA, la ni ikan laga aku(crowntail +biasa punya) tu dah pun ada baby....umur baru 5 hari..tak tau ler boleh/ sempat membesar ker tak...pasal aku bubuh dlm besen jer...

Originally posted by KasutBaru at 20-9-2006 01:17 PM
bagus2 ..ada gak oeg bela ikan..tula aku heran gak...akuarium kat shah alam tu sikit punya besar...takkanla takde forumner yg bela ikan...
aku bela ikan warisan...opismate aku tinggalkan ikan laga ...

ikan kecik-kecik...cantik kalau banyak...tambah lagi tanam pokok idup...ada co2...cantikk

Follow Us
kasut ... kat opis aku ada bela ikan apa entah.. dia nak bagi org.. sebab ikan tu cam ganas sikit..ko nak tak?

ikan per tulip? aku pun bela ikan si mon dulu..tapi mandom jer ikan tu..risau tgk mcm nak mati

Originally posted by razman_el at 20-9-2006 01:50 PM

ikan kecik-kecik...cantik kalau banyak...tambah lagi tanam pokok idup...ada co2...cantikk

itula..memang ada tanam pokok..masalahnya pokok tu tumbuh lumut2..hijau

Originally posted by KasutBaru at 20-9-2006 02:42 PM
ikan per tulip? aku pun bela ikan si mon dulu..tapi mandom jer ikan tu..risau tgk mcm nak mati

aku pun tak tau species apa ikan tu..

emm.. nanti aku tanye balik member aku tu.. hari tu lagi dia nak bagi orang.. tak tahu la dah bagi ke belum.. nanti aku contact ko ok?? :bgrin:

ikan yang ni, cepat beso and suka bully guppy dalam aquarium tu..

nengok gambo2 korang ni wat teringin nak bela ikan balik leee..

Originally posted by bbpie at 21-9-2006 10:21 AM
nengok gambo2 korang ni wat teringin nak bela ikan balik leee..

bela jangan tak bela...nak senang bela ikan guppy jer tak yah pakai oksigen...

[ Last edited by  razman_el at 21-9-2006 10:54 AM ]

Originally posted by KasutBaru at 20-9-2006 01:17 PM
aku bela ikan warisan...opismate aku tinggalkan ikan laga ...

nak share gak lerr.. lilo pun ada bela ikan kat opis, letak dlm balang sejak bulan june lagi.. asalnya ada 11 ekor anak koi ke karp yg kecik2 (normally jadik makanan ikan besar) & 2 ekor guppy. kira high population laa compare ngan balang kecik tu. lepas 3 bulan, now tinggal 6 ekor koi & 2 guppy kira ok ler kan considering lilo tak guna any water filter or pump, juz letak money plant dlm balang tu.  if rajin, lilo tukar air everyday (straight dari water tap kat toilet), if not 2 hari sekali.  

KasutBaru,
U bela neon tetra tu.. senang tak hidup ?  agak2 if i letak dlm my balang ikan tu without water filter n pump hidup tak?  lilo ingat lepas nih nak try letak neon tetra tu.. currently my guppy ekor kaler oren, but lilo penah ternampak guppy ekor kaler biru.. U kat shah alam yea, normally shopping ikan kat kedai mana?

Reply #13 lilo_stitch's post

huh..lasak ikan lito. bule ek xde oksigen, siap air paip lagi. bb kalu bela sure kiok punye kalu wat camtu. ikan guppy letak kat opis pun bule kiok..heheheh. ikan laga je la tahan..dekat setaun last bb bela tu, tapi penat kene jage, bebudak tuh tunggu peluang jek nak celup balang hehehehe

akuarium dulu..mati da seme

best nye bela ikan.. tapi aku malas nak maintain.. lagipun kucing aku jeles nanti... dulu ada la bela ikan.. tapi time tu tak de kucing..

Originally posted by bbpie at 21-9-2006 01:45 PM
huh..lasak ikan lito. bule ek xde oksigen, siap air paip lagi. bb kalu bela sure kiok punye kalu wat camtu. ikan guppy letak kat opis pun bule kiok..heheheh. ikan laga je la tahan..dekat setaun las ...

bb,
exceli lilo pun wat experimen.. sbb one day p kedai bunga, nyonya tu bela anak kap/koi dlm balang without oksigen.. tu yg timbul idea nak bela ikan kat opis.. budak2 nih semua kata, sure tak idup punya.. anak kap/koi tu harga rm 1.00 for 11 ekor, guppy tu plak sekor rm 1.  tapi tu ler alhamdullillah, bela 3 bulan out of 13 ekor semua, 5 ekor jer yg mata.

mula2 lilo ingat nak beli ikan laga, tapi yg boring nyer.. ikan laga ni thou cantik.. pendiam la plak... anak2 kap/koi & guppy ni at least,tak reti dok diam.. asik pusing2 dlm balang.. ikan2 ni plak tak bole tgk lilo, asik ler berkumpul minta makan..

tulip..
kucing tu bela kat rumah.. ikan bela laa kat opis..  tapi rasanya cuti nak raya nnt, lilo kena bawak balik semua ke rumah..sbb office shut down seminggu..

nak tau rupa ikan bandaraya camner...dulu igtkan same ngan gapi...tp diorang ckp ikan bandaraya tu hodoh..

jgn la gelak...mmg saya tak kenal..kalo ikan kat pasar tu kenal la..tu pun tak abis berkenalan lg...ehehehe...

Originally posted by lilo_stitch at 21-9-2006 10:57 AM

nak share gak lerr.. lilo pun ada bela ikan kat opis, letak dlm balang sejak bulan june lagi.. asalnya ada 11 ekor anak koi ke karp yg ...

shopping ikan kat shah alam kalu balik ke klang jer..
biasanya beli dari area bangi ajer...dekat dgn rumah. Kat shah alam tu..kadang ada barang2 yg lebih mahal. Kalu kat bangi kadang siap boleh tawar menawar lagi kat bos melayu tu.

Reply #18 alpine84's post

ikan bandaraya tu yg selalu melekat kat cermin...kalu tak silap la....memang husuh sikit..tapi dia rajin lap cermin kot....kasut takde bela ikan tu...tp selalu nmpak kat kedai. member kata ikan tu cepat besar..so takut tak balance dgn ikan2 lain dlm akuarium..

btw, akuarium tu akceli member yg hadiahkan... so mmg malas nak beli co2 ...
jadi takdela bela ikan yg susah2 cuma ada filter jer.

tgk kat midvaley tu ada akuarium kecil comel2 tapi harganya mahal RM188++. tapi siap set dgn lampu dan filter..

ada siapa2 tahu mana nak beli akuarium yg lebih murah?