CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: kawankau

motivasi anda bila kena marah di tpt kerja...

Balas #20 watever_0607\ catat

dari pengalaman saya yg dah 12 tahun kerja ni, biasanya, kalau boss jenis nak marah-marah org ikut suka hati dan tunjuk lagak samseng ni, last-last akan kena dia balik. ada la nanti tu. so far yg buat perangai ni, saya dah tgk last-last kena cancer dan meninggal. ada jugak yg tiba-tiba aje superior dia akan digantikan dgn org lebih samseng, dan akan diaibkan, etc.

jadi ingat, kalau kita nak tegur org, memalukan org ni bukan cara yg betul. apa-apa keburukan yg kita lakukan kat org lain, akhirnya akan kena kat btg hidung kita jugak. dan apa-apa juga kebaikan yg kita sumbangkan, pun akhirnya segala kebaikan tu akan sampai kat kita jugak.

Assalamualaikum semua, saya bekerja di singapura di salah sebuah hospital kerajaan di singapura, mslh yg membebankan saya sekarang adalah peluang pekerjaan saya. sbb employer nk extend my probation within 2 months. Di sbbkn saya terlampau slow dan selalu lupa apa yg saye selalu buat. Diorang pon always keep reminded me. Ape yg buat saye x thn ialah complaint from my colleagues berkaitan dgn bnde yg small matter. dibesarkan. Lagi2 yg hilang mood ialah my ex keje dkt sane..buat muka..dan citer psl saye blkng2..so saye slalu je kne marah dan jd bhan org singapore..disbbkn saye malaysian..bg korang sume ape yg saye ptot buat??..sbb kat sane mmg saye xde kwn..yg malaysia pown nk smbong..so, next step what should i do to overcome this problem??..Hari2 kne mrah disbbkn x alert n pro active slalu pendiam...sume ksalahan yg saye buat smua point kt saye..Ya allah..x than walaopon saye lelaki..tp hati jambu...sbb saye ade mslh ni since i was child..somebody can help me plss..bad mood nk pegi kje da..saye nk try express tp xde sape yg mndengar sume ignnore..what im trying said..saye rase hopeless..nk kje..woww so terrible moment i had..mcm duduk dkt isolation room..so mcm dgn motivation anda>>??

pooh belum kerja yg formal lagi tapi banyak kena buat kerja ngan boss yang nyanyuk
pooh kata dia nyanyuk sebab dia selalu lupa apa yang dia da cakap and da decided..decision dia berubah2 ikut apa yang dia fikir time tu pastu kite pon jadi blur...eh ritu kata lain arini kata lain..peninggg nak ikot yang mana satu..decision yang dia buat salah pulak tu...first decision da betul tapi sebab nyanyuk dia buat wrong decision lainn...hhmmm..hadap je la dia menjerittt...sendiri yang silap sendiri yang nak marahkan orang lain..nak aje pooh tunjuk balek semula mesej yang kami da diskas...tapi nta..tak berani...dia durian kite timun...

macam mana eh nak berani katakan yang benar pada orang atas?kita cakap sikit nanti deyoll kata kita nak bantah n nak act like a boss pulak...

fitri92 posted on 5-5-2014 12:13 AM
Assalamualaikum semua, saya bekerja di singapura di salah sebuah hospital kerajaan di singapura, msl ...

akak ni xpandai nak motivate org..sbb diri sendiri pun kekadang down dgn kelemahan diri sendiri. apa yg akak boleh bgtau...rasanya fitri ko kena relax dan tenangkan diri. kalau kawan2 tmpt keje xmo kwn ngan ko...xpe la cari kwn2 luar ofis. dah org xnak kwn kite kan..nak bt camne. kwn2 yang boleh ajak lepak, ajak tgk wayang, bersuka ria, bercuti. haa cari yang gitu. sbb nak balancekan tekanan dari tmpt keje.

bab keje, xboleh tidak, kena improve sendiri. buat je baik dgn dengan semua org, kalau org nak kata apa2 pasal kita, biarkan. kita buat keje kita, cari jalan nak improve keje.

akak kat tmpt keje ni pun bkn ada kwn rapat sgt pun. kalau ada pun,akak tak la gila2 huhahuha mcm diorg, tp style akak senyap. kalau kumpul ramai2 ..korg je la ckp. aku dgr. sbb kita jenis boring, bukan org suka sgt pun kita ada kat situ. haha. diorg ajak join kita follow je. kira bertuah la kan org ajak keluar makan2, lepak2. kalau kita xnak, xnak la. so kena ada pendirian skit. hehe. it's ok xde kawan grup2 ni. kita jadi diri kita, insyaAllah nnt mesti ada sorg dua yang selesa dgn kita.

## bestnya dgr org keje luar negara (xkisah la wlpn negara jiran). ##

ahhh...samalah. ni bukan bos tp supervisor tegur itu ini,bla bla blaaa tak habis. semua macam saya pula disini pat kerja sdgkan ada pekerja lain lg. stress sangat. setiap hari dengar "bla bla bla bla"

mcm saya, selalu rasa tak de keyakinan diri... tambah lg introvert. Selalu rasa mcm ada yg xkena je kalau buat kerja, rasa mcm lembab wt kerja. Rasa mcm xlyak dok kt opis ni. Rasa takut2 kalau wt kerja ni org tnye pape then salah or xtau nk jwb. Tambah lg bru lpeas wt slh, kne mrh ngn bos tp bukan la tengking2, ckp elok2 je. Terus lg rasa down sgt, rasa nk angkat kaki dri sini. Normal ke rasa mcm ni. Xtau la nk ckp pe.. tp mmg bnda negatif tu asek terpikir je

Follow Us
Sy rasa mmg introvert mcm tu.. Sy pn sama mcm tu.. Perlukan masa untuk tgkatkan kyakinan diri balik selepas kena marah.. Kena org support.. Baru semangat nak buat kerja...

online shopping...forum...hahahahaha

ponet replied at 22-3-2009 02:43 AM
Tengok ape sebab kena marah...kalau sendiri salah terima jelah dan kena berubah...kalau bukan salah  ...

Ushh ni paling bernas sekali.. actually y mrh ak ni bkn bos pn.. naik pangkat je.. company kt kl dia plak dari branch jb.. so buat keje n comunicate sume dlm wassp.. salah sikit huruf trtggl ke font x capital ke marah dia mcm slh beso.. membebel berjela2 buat org stress je baca.. ckp je la mana slh ckp baik2 simple je kot.. mmg nmpk bodoh dh la dlm group dia mrh tu ada bini boss ..down jgk la rase tp nsb bini bos tu baik skit..

Semalam sangat2 rasa bad day bg aku.. aku keje company cina aku sorg je melayu.. aku ada 4boss atasan sebelom ni.. mereka ni sgt3 baik.. xresist xsuke mrh2.. klu ak buat slh, dorg xpnh mrh teruk2 paling tidak pn sorg bos ni mst nasihat n direct ckp klemhn ak n mntk ak baiki.. rase sedih jgk la down tp ak rase tu mmg slh ak n jdkn ia motivasi berguna.. tiba2 2boss ak dari 4org ni berenti angkat kaki tiba2.. di sebabkn main cincai je naikkan jwtn dia angkt la bini sorg boss lg satu ni jd bwh dia.. bini dia ni bkn calang2 manager kat 1big company satu negeri ni.. slalu jmpe sblom ni baik manis cantik.. skali naik jwtn perghh dia punya perangai mcm hari2 period..smpai sorg bos ak y nk blah tu pn ckp why she change ar? salah sikit mcm apa dia mrh.. dia ckp ak buat dia umur pendek la ape la pdhal slhnye skit je rename file terbalik.. klu tiap masa kne marah ingt orang bleh fokus ke buat keje ngn baik? Semalam berlaku satu hal y buat ak rase down sgt.. ak dh sehabis baik n perfect dh ak wat keje memandangkan xnk kne mrh lg trauma ngn mulut pmpuan tu.. tibe2 rupenye bos bg info slh.. bnda tu simple je 1 nombor trtmbah tp effect besar and buatkan rugi duit bos.. tp ak pn xpnh xtau mana nk cek nombor y betul sblom ni melainkan dlm sistem y disediakan.. tp dlm sistem tak ada y update so ak tggu bos y bg la.. then bnda dh slh dia mrh ak blame ak teruk smpai last warning dia ckp.. kau rase tak down ke cmtu.. ak pk nk berenti je..ak jenis tak tahan maki.. ak xsuke org mrh2 mcm ak ni xberguna lgsg pdhal bnda bkn slh ak 100% pn..bos ak plak jenis diam serba slh dia tau bkn slh aku tp ak y kena marah teruk2.. hari ni ak ambil mc sbb puas menangis mata bengkak.. bila aku bace kt sni ak jd tenang sikit.. mmg kne hadap la smpai bila2 kena mrh ni kan.. kena malukan sb perkara kecik.. ambil masa hari ni positifkan diri.. bg aku mmg lps kne mcm ni bg la mase untuk diri tenang ngn ape cara y bleh buat korg gembira.. makan coklat ke time wt keje or smlm ak masuk tandas nangis sorg2.. mmg sharian muke ak nampak kelat je org bg angpaw pn nmpk ak xhppy.. lastly sbb msh xleh reda kwn ak nshtkn try la berehat hari ni.. idea y bernas.. so aku perlu coolkan balik hati aku ni.. fikir msk2 perlu ke ak berhenti memandgkan skrg susah nk dpt kerja lain..atau hadap bertahun2 dgn org mcm ni?

Tutup hp terus

12
Return to list New