CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: leon_mclaren78

Diari aktiviti harian seorang andartu : jom share!

Close [Copy link]

Reply #26 mazzy's post

btol2..parents suke menyebok...even aku ni kategori mude lg..tp aku kalo mak aku control2 aku forever angin dgn dia..dulu zaman aku blaja aku diam je...skang ni aku dah keje..bile die bz body aku melawan je...aku cam malas nak lyn dia..aku tau aku berdosa..tp aku cam takleh tahan laa...aku bukan baby...dah bley jaga diri sendiri..kalo die membebel aku buat2 tdo ke ape ke... ...pastu mak aku ni suke mengekor aku g memane2...eiii geram tul aku..last2 aku ckp aku tak sker org mengekor2 aku ...pastu br la aku rasa aman sket

sedey baca la....semoga korang cepat2 bertemu jodoh yer..dah jadi housewife mmg busy la pulak...

Jd hw klu slalu busy boring gak........  sesekali nak jugak bebas cam korunk......

haku pun dulu buat xtvt mcm korang gak cumer tahun nie aku dah jumpa org yang sesuwei...yang penting kena sabar banyak5....biasa lar org tanya sampai naik boring tahap cipan...tapi aku pesen buat derk jek...aku selalu abiskan maser aku gie cuti-cuti perabihkan duit....hehehehhee...mlm-mlm keje aku tgk tv jek lar...kul 11 aku dah tido...kul 5.45 ptg aku dah ader kat umah...mujo tv ader byk channel yang boleh aku tgk... hentam saja lar labu...pastu aku baca novel punyalah banyak novel aku sampai kalu nak gie beli novel aku kena tepon dulu tanya tajuk yang aku nak beli tue dah ader ker belum...kdg-kdg terbeli novel tajuk yang sama...sudahnyer ader lar 2-3 novel tajuk sama...hujung minggu aku stay kat umah...nak release tensen aku gie spa n facial...nasihat aku...kalu ader org nak kenalkan someone cuber dulu...tolak tepi bab-bab paras ruper ker haper, tapi jgn amik laki org...kalu dah sah-sah org tue takdek keje jgn lak carik baler...and kalu korang raser calon tue makin menyusahkan baik tak yah....buat membazir jek....sebenarnya enjoy gak idup sorang-sorang nih....

tumpang simpati ngan korang, aku hrap korang bersabar yer, sabar tu separuh dari iman.

kat tempat keja aku pun banyak  boss-boss pompuan yg tergolong dlm andartu gak, kiranya umur boss-boss aku lagi banyak dari korang. Dah masuk 50-an dah, kesian gak ngan dorang,tapi ada hikmah disebalik apa yg terjadi tu, korang kena ingat tu yer...

kengkawan aku pun ramai gak yg senasib cam korang, ada yang umur 34,dan banyak gak yg umur 40-an.

Aku kalau borak ngan dorang,memang aku takkan tanya pasal kawin...
dan aku punya style seolah-olah aku pun lom kawin gak bila bersama ngan dorang...

Balas #45 matakucing\ catat

bagus ko paham...tak tanya banyak...nie ader yang tak berapa nak reti manjang jek tanya biler nak kawen...aku selalu jawab kalu boleh semlm nak kawen hehehehe...pastu musti dorang ckp aku memilih....musti arrr kena pilih wehhhh...kang jadik mcm dorang kawen tapi manjang ngata laki...wat tambah dosa jek....hehehhehe

Follow Us
aku pernah lalui semua tu ... x de boyfren, dok ngan parent, x de sosial life... bosan sungguh

apakata korang contact balik ngan x-classmate, try buat reunion. so dr situ korang boleh tau sapa yg x kawen lg. then korang buat2lah keep in touch ngan kekawan bujang tu sambil mengorat

pd pendapat aku lah, kalau korang nk kawen hati2 lah pilih lelaki, jgn pikir nk asal dpt kawen sudah nnt tak pasal merana kemudian. at least ngan x-classmate ni kita tau perangai dia serba sedikit, then yg penting dia masih belum kawen compare ngan lelaki yg baru kita kenal kat luar tu (mati2 dia boleh ckp dia bujang) lepas kawen baru pecah tembelang, masa tu sapa yg susah.

Korang sekarang andartu ada gak internet nak layan, haku dulu2 andartu layan magazine jelah.  Balik kerja belek2 magazine, pastu beli.  Itu le kerja aku hari2, sampai bertimbun magazine kat bilik aku.   Lepas beranak pinak, aku siap boleh bukak booth 2nd hand magazine kat sekolah anak aku masa derang buat hari PIBG,  duit dapat, magazine lama pun dah gone.  

Kawan baik aku lak, sampai boleh bukak kedai 2nd hand romance book kat bilik dia sebab dah terlampau banyak (yg signature kat bawah  tu).  Sekarang dua2 dah kawin lor, kawan aku tu baru aje sebulan kawin - umur 40s.  Berkat sabar dia, dapat husband memang ciri2 yg dia impikan,  umur setahun muda.  Kalau korang contact dia nak beli buku 2nd hand tu, jangan pulak bagitau cerita aku ni, mampus aku kena bambu kang.

Aku dulu memang usaha habis, samalah macam kawan aku.  Sapa2 nak matchkan, kitaorang setuju aje.  Tapi dah bukan jodoh, rejection tu perkara biasa.

Lepas tu aku selalu salahkan dahi aku yg jendol dan hidung aku yg pesek sebagai penyebabnya.  Semua lelaki kalau boleh nak isteri cantik menawan itu la hakikatnya.

Tapi aku tetap berusaha, pastu betulkan balik prasangka buruk kat Tuhan yg ciptakan dahi dan hidung aku tu.  Kali ni aku sematkan dalam hati, punca sebenarnya ialah perangai aku yg buruk ni (banyak kalau nak list down), sebab tu la masih takde jodoh.

Kalau sebelum tu malas solat, aku cuba usaha penuhkan, malas mengaji, aku cuba gak buat lepas tiap maghrib, kasar kat parents, aku cuba ubah tone suara dll.  Doa supaya dijodohkan dgn insan terbaik tak pernah lekang dari mulut aku tiap kali lepas solat.  Semua tu aku mulakan pada 1 Ramadhan tahun ....

Kira2 sebulan pastu, aku telah dilamar oleh dua lelaki.  Lupa nak bagitau, sebelum ni, aku bukan saja tak pernah dipinang, malah tak pernah ada boyafriend pun.  Yg sorang tu, maknya yg berkenan kat aku, lepas lamar terus buat umrah kat Mekah berdoa semoga aku terima pinangan dia.  

Sorang lagi ofismate aku sendiri yg aku memang suka sangat2 pun, tapi tau harapan langsung takkan ada, sebab dia ada ramai peminat,  muda dari aku, dan dah ada girlfriend.  Dia memang tak pernah pandang aku pun selain dari urusan kerja.

Of course la, terus terima ofismate tu, dan aku sangat2 bahagia dgn dia sekarang.  Husband aku suka cium dahi aku yg jendul dan hidung aku yg pesek ni....   Dia kata cute... dia sorang je kat dunia ni yg penah cakap macam tu.  Even mak bapak aku pun tak pernah.

So berdoalah disamping usaha, doa dengan sepenuh hati as if Allah ada didepan waiting to hear from you

Umur aku dah 40 lebih...Memang andartu...Kenapa aku tak kawin...hanya Allah yg tahu...Tak tau kenapa berat sgt jodoh aku...Dlm hidup aku pernah sekali tankap cintan...Tak sampai 2 th break...Pas tu rakan sekerja...Pun tak jd...Tp aku menafikan tak kawin krn putus cinta...Aku pun kadang kala pelik dgn diri sendiri...Tak peduli pasal kawin...Mungkin kau org tak caya...Aku cukup bahagia tanpa diganggu oleh lelaki (kadangkala aku pk..tak dak nafsu ke lelaki ke aku ni???) Dan aku tak pernah ada  boyfriend...Tp aku bukan minat sesama jenis...Apa pun hingga sekrg aku berdoa semoga Allah sentiasa lindungi aku dr segala maksiat dan mara bahaya kerana hidup seorang diri...Aku suka kerja...juga aku tak ada kawan baik...Rakan aku adalah emak dan abg kandung aku...utk luahkan perasaan...Aku juga tak pernah rasa sunyi dan suka duduk rumah d hujung minggu dgn aktvt mengemas rumah dan semestinya memasak...Aku jg ke pasar setiap Sabtu...(penuhkan peti ais - stok seminggu). Aku tak suka tidur petang kalau cuti...Aku jenis yg happy dan kat pejabat dikenali sebagai peramah..Tp bukan minah getik!!!

aku tingin kembali ke zaman bujang aku dgn mcm2 xtvt. tp skrg seme agak terbatas sbb aku perlu jaga anak seorg diri, tnpa seorg yg bergelar suami.

Balas #48 aurorae\ catat

suke baca citer u. tiap kali lepas solat, sy musti doa. moga Allah ampunkan segala dosa2 saya yang menghijabkan saya dr dapat jodoh

Balas #48 aurorae\ catat

Saalam kak....

happy baca cite aka.
ya aka...saya pun dah banyak ubahkan diri saya dan lani saya banyak2 kan berdoa dan solat2 sunat agar saya di percepatkan jodoh saya.

doa2lah utk saya di sini. terima kasih.

Salam kpd akk sume.......

Sya ni msih dikategori awal 20an......walaupun msih muda..tpi ada risau gak....
bca je sume kisah akk2 ni wat sya insaf n sedar....hidup ni penuh dgn warna-warni kehidupan...... sya patut bersyukur.....ntahlah mgkn umur sya bleh dikategori muda...tpi apa ye status sya lps ni lepas 5 thun akn dtg n pada msa 2 sya akn bukak blik tread ni.....

Sya ni x pena bercouple...sekadar berangna je nk bercouple ...tpi x la sampai desperate sgat risaunye yg x pena bercouple.....Akk2 ni sume mnyedarkn sya yg hidup ni penuh dgn mcm2 dugaan....kekadang sya x fhm dgn ungakpan '' setiap org ada jodinye msinh2'' tpi dgn melihat bnyknye org yg msih x berpunye walua dh tua...mmbuat sya rsa btl ke ungkapan ni...? hmmmm....
Sya kat tmpt kje ni myb pling muda n akk2 kat cni sume dh lanjut usia...even akk secretary dh 40+....bos suka amik  perumpuan yg lanjut..i mean yg x kwin.....

Kadang sya terfikir ade ke org nk kat sya ni...sya mempunye " kekurangan".....di mana sanggupkah bakal suami sya ni terima saya... dan kadang sya terfikir knp ALLH bgi sya kekurang ni...danye satu tau jawapnnye......

Tpi mulai skrg...sya x nak sedih2 sgt.....life must  go on no matter what....kan?

Utk akk2 sume ,,,KUATKN HATI KITE,,,,,N SYA DOAKAN MOGA ALLAH MENEMUKAN HAMBA ADAMYE YG BERIMAN UTK KTE SUME....

SO EVRYBODY JUST ENJOY UR LIFE SEADANYE..... ..LUV U ALL...

masa mula aku dtg pantai timur , ada guard tu tanya status aku terus aku sembur dia ganas tak.. siap cakap kalau saya nie cik ker cik puan ker datin ke ada kena mengena ke dengan cara nak masuk opis saya ...sampai sekarang dia tak berani datang opis aku, kalau mak buat claim etc..suruh kwn dia antar borang.lebih2 dia tau aku ngan big bos dia sembang baik punya..apa dia ingat single lady mcam aku boleh gula2. :@  dahlah bos dia tu gatal tak ingat.sabar jer lah.

Saalam Anak Cucu adam,

jangan fikirkan kekurangan itu sebagai penghalang...utk menerima cinta. aka pun pernah gak berfikir begitu sehinggakan terlepas peluang utk mengenali org lain.

when ever awak ada peluang mengenali org lain...go ahead. tat is my advice for you. saya pun dok berharap n berdoa agar saya berjumpa org yang akan sudi menerima saya. umur saya dlm awal 30an. kind of susah gak nak dpt a gud person.

insyallah kt berdoa dan berusaha.

Reply #55 mazzy's post

Terima kasih kak Mazzy....Doa sya untuk akk jugak..n akk2 sume.. will keep on ur advice

Dlm keadaan mcm ni at least kalo ada family yg support & memahami perasaan kita, mmg dh cukup baik... tp bygkan kalo family pun x hiraukan sensitiviti kita... smakin tua umur kita akan jadi smakin sensitif & cepat sedih. But my family anggap aku ni x minat kawen sbb diaorg penah nk try rekomen2 dgn jantan2 skema mana ntah, tp aku jenis yg x suka kena rekomen... aku nk cari sendiri, tp masalahnya aku x de peluang nk bergaul dgn masyarakat, so camne nk carik sendiri. So sbb tu parent aku saje slalu jemput bakal adik ipar aku dtg mkn2 kat umah (sengaja nk tayang... kalo aku ada bakal suami, parent aku akan layan mcm tu gak la..), pastu sengaja bincang pasal hal kawin adik kat dpn2 aku, kononnya utk 'naikkan semangat' supaya aku terima je kalo ada org nk melamar.... kat dlm hati ni hanya Tuhan je yg tau!

Aku slalu kesiankan diri sendiri, kenapa aku x mcm org lain boleh hidup dgn anak & laki sendiri... Kdg2 time sunyi gile tu aku lepaskan perasaan kat bantal je la... nangis sepuas-puas ati sampai rasa lapang sket kat dlm dada & otak aku ni. Dlm seminggu, ada 2-3 kali "sesi" melepaskan perasaan ni... hehe... biasanya time sblm tido la sbb ms sblm nk terlena tu kita akan berfikir ttg mcm2 perkara - ttg kerja, future, apa yg blaku kelmarin, etc.

Kdg2 bila time hepi2 terasa mcm dgn share feeling ni dgn somebody... tp nk share dgn siapa? Time sedih2 lagi la x de... perasaan time tu mmg empty... ada masanya aku rasa mcm aku dh x brapa betul sbb tpaksa ckp sorang2 (ekceli aku bcakap dgn diri sendiri!)... or kdg2 ckp dgn kucing ke...

One more thing aku x bleh nk elak dari mengalami perasaan yg mengarut... bila kucing aku beranak ke, sambil belek2 anak kucing tu hati aku pasti berkata2... kucing ni bertuahnya... dpt gak merasa beranak, aku ni blum tau lg... kdg2 terasa mcm nk amik je anak kucing tu jadi anak angkat aku je, aku nk jaga dia mcm anak org.... nk mandikan slalu, cuci setiap bdn dia bersih2, hantar gi suntik kat klinik haiwan, belikan susu yg bagus2, bagi makanan yg bagus2, letak dia kat dlm sangkar yg selesa... tp masalahnya anak kucing nyawanya fragile... kalo tetiba mati, aku jugak yg merana... huhu...

[ Last edited by  leon_mclaren78 at 27-2-2009 02:18 PM ]

emm... lagi satu oleh sbb x de komitmen hidup, aku habiskan semua gaji aku sebagai cara lepaskan geram... maksudnya aku jadi boros berbelanja, suka tambah2 utang amik brg2 letrik yg aku suka... aku suka tukar2 laptop! Tp sib baik aku x brapa minat nk tukar henpon! Pembaziran aku yg terbaru... aku langgan astro kat umah (bkn aku yg tengok, tp saja bg my parent)... pendek kata selagi ada baki duit gaji aku akan gunakan sampai tinggal sen-sen je setiap bulan...

Aku slalu blasah fast food mcm mcd ke, kfc ke, pizza ke, kr ke... and also Starbuck mmg wajib sebulan skali... aku tau semua tu membazir, tp ntah la... ini salah satu cara aku lepaskan tension. If aku berkeluarga, dh tentu aku x boros mcm ni sbb ada komitmen & t/jwb... bkn aku x pernah kontrol... tp sejak umur dh masuk 30an ni aku dh x pedulik apa2 dh... btw simpanan aku kat ASB tu ada gak la... aku buat pinjaman RM20 utk 20thn dgn maybank... nnt umo aku 50 baru bleh kuarkan... dpt beli umah flat pun x kisah la kan... at least aku x perlu merempat kat umah org tua2 nnt.

penah gak bila gaji lambat masuk aku dh abis duit langsung, nk isi minyak keta pun x de sampai tpaksa pinjam member... in other words hidup aku jd x brapa terurus... dulu aku bercita2 besar utk mengubah nasib hidup (aku nk jadi usahawan) & mengkayakan family aku, tp since aku x dpt moral support from my parent (diperlekehkan & diketawakan) & my life dh kena kontrol kat parent, everything dh berkecai... nothing leave kecuali nyawa, jasad & roh aku ni je yg tinggal... hanya menunggu masa bila Tuhan nk ambil semula semuanya... cuma aku harap aku x mati kering sorang2 la...  

Originally posted by [Red^Ribbon] at 20-2-2009 12:31 PM
leon...idop awak sama la mcm saya...

sgt menyedihkan...sy pon dok ngan parents gak. ada duit, tp xleh nak enjoy terlebey2 sangat. nak gi holiday kena gi ngan parents, mak haku xlepas haku pg n ...

kita di dlm kapal yg sama...

Originally posted by Hana at 18-2-2009 10:12 AM

gi ler blind date..
blind date dpt dgn ko daftar mana2 ruangan cari jodoh..tapis..borak2 dlm phone..then..kalau rasa OK..baru kuar..
jgn bawak kawan or adik beradik..sbb nnt tak jadi..pasan ...

Blind date???!! Kalo aku x duk dgn parent, dh lama aku buat & agaknya anak aku dh masuk 4 pun skrg ni...

Ruangan jodoh tu dh dkt 3-4 tahun aku register tp x de kenai dgn sapa2 pun sbb aku ni x pandai berkawan / berchatting melalui intnt (tang ni aku mmg x de talent!)... ada yg try chatting... lepas seminggu ilang gitu je. At least aku penah gak try.

Aku bkn jenis yg duk saja tanpa apa2 usaha... dh mcm2 aku try tp byk halangan just sbb aku duk dgn parent, segala aktiviti aku mmg terhad. kawan baik pun x ramai. member2 zmn skolah semua dh lost contact, x tau idup lg ke x...