CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: leon_mclaren78

Diari aktiviti harian seorang andartu : jom share!

Close [Copy link]
Originally posted by auntie_tienaa at 20-2-2009 02:08 PM
Aku nih sukan jalan2 makan angin ....Bebaru nih aku ikot rombongan opis g Vietnam (sbb aku takde kawan , degan rela ati nye aku join makcik2 opis nih ... )

Taon lepas aku ikot ...

Aku ni pun kaki melancong gak... tp aku x bleh nk buat sbb parent aku x akan bagi punya.

Kalo la aku dpt gi melancong memana, aku tentu jadi seorang yg suka simpan duit, pastu melancong merata dunia, x kisah walopun kena melancong sorang2... so x de la aku nk meroyan kat forum ni...

Saalam Leon,

"Dlm keadaan mcm ni at least kalo ada family yg support & memahami perasaan kita, mmg dh cukup baik... tp bygkan kalo family pun x hiraukan sensitiviti kita... smakin tua umur kita akan jadi smakin sensitif & cepat sedih. But my family anggap aku ni x minat kawen sbb diaorg penah nk try rekomen2 dgn jantan2 skema mana ntah, tp aku jenis yg x suka kena rekomen... aku nk cari sendiri, tp masalahnya aku x de peluang nk bergaul dgn masyarakat, so camne nk carik sendiri. So sbb tu parent aku saje slalu jemput bakal adik ipar aku dtg mkn2 kat umah (sengaja nk tayang... kalo aku ada bakal suami, parent aku akan layan mcm tu gak la..), pastu sengaja bincang pasal hal kawin adik kat dpn2 aku, kononnya utk 'naikkan semangat' supaya aku terima je kalo ada org nk melamar.... kat dlm hati ni hanya Tuhan je yg tau"

Just nak share lah dgn awak. . . . mcm saya pun tak suka org rekomenkan....but apa nak buat ...umur kt dlm 30'an ....kalau nak kenai org dan bercinta akan makan masa. so bila nak kt bercinta dan berkahwin.

apasalahnya kalau parents or sedara kt nak rekomenkan....lagi senang.... kt kenal dia for few months then berkahwin. cintalah sepuas-puasnya lepas kahwin.

kalau nak bercinta dan kahwin.... tu belum tentu...akan kahwin pun. then kalau tak jadi  kan hanya buang masa bercinta dan kt akan terluka. susah rasanya nak pulih kalau putus cinta... akan memakan masa.

itu hanyalah pandangan saya. . kalau salah saya minta maaf ya leon.

Reply #61 leon_mclaren78's post

aku igt aku yg paling truk kena control ngan family...

rupanya ko nyer parents lagiikkk truk control ko...
pesal ko kena control sebegitu rupa?? ko pernah buat hal kerrr??

[ Last edited by  joeblack at 27-2-2009 03:29 PM ]

Originally posted by mazzy at 27-2-2009 03:08 PM
Saalam Leon,

"Dlm keadaan mcm ni at least kalo ada family yg support & memahami perasaan kita, mmg dh cukup baik... tp bygkan kalo family pun x hiraukan sensitiviti kita... smakin tua umur kit ...

ok... tp firstly tanya diri sendiri kenapa awak perlu kawin? adakah sbb bila tgk org lain kawin, kita pun kena kawin gak? Maybe ada org boleh kawin dgn anybody tanpa rasa cinta / tanpa feeling2 / nk cukupkan syarat semata... but that's not me! bg aku... aku bkn jenis senang nk tangkap cintan dgn memana jantan yg org sua2 tetiba mcm tu je. Aku lebih suka everything terjadi secara natural... biar Tuhan yg aturkan, bkn manusia.

Maybe nampak aku mcm desperet kat sini, tp x de la sampai terimaaaa je org nk rekomen2 ni... Kalo aku betul desperet sgt, apa susah... aku boleh je cabut lari & kawin dgn memana jantan yg aku suka... tp becoz of aku masih lagi mahu menjaga nama baik family, aku tepaksa berdiam diri memendam rasa... x perlulah nk gula2kan aku dgn jantan2 skema, ingat aku boleh hepi ke?!! Nikah kawin ni bkn skdr utk sex semata2 ok... Silap2 kaki aku ni naik ke muka jantan skema tu nnt!

Aku tau masalah aku ni mmg x de jalan penyelesaian dlm masa yg singkat ni. Aku buat posting kat sini pun bkn nk mintak direkomen ke bagai, just nk to share je kehidupan andartu mcm aku & geng yg lelain.... memasing ada kisah sendiri kan... Org nk kata aku memilih... yes, mmg aku memilih sbb aku ada hak nk pilih mcm korang gak. Aku mmg rasa cukup terhina kat manusia2 yg x de keja lain & asyik nk rekomen2 & kenen2 jantan skema utk aku! Letih la... Just aku kesalkan sbb aku ni terlampau bendul dulu... ms study dulu aku wasting time 3 1/2 tahun studyyyyyy je (kat IPT negeri lain) sbb bapak aku x bg aku bcinta (w/pun umur aku time tu dh 23).

Tp time adik aku study, dia bleh je plak bcinta sbb bapak aku dh nampak sendiri kalo x cari bf ms study, sampai tua la x laku mcm aku ni... kiranya aku ni bahan experiment la & diaorg already ruins my life (ada unsur2 pilih kasih)... itu la yg paling aku kesalkan... sedangkan kareer aku pun berada ditahap hina gak hasil drp rekomen bapak aku sbb dia x mo aku keja jauh dari rumah... aku nk carik sendiri dia x bagi. blaja mcm nk mati (sbb aku x pandai mana) utk dptkan degree... tp last2 keja kuli bawahan gak (atas sket je drp kerani)... menderita dh almost 5 tahun keja, segala maki hamun, hinaan semua aku kena telan... beban keja teruk aku kena pikul sorang2, pegawai2 yg atas sket dari aku hanya reti mengarah aku je... mcm la badan aku ni boleh dipecah2 10 bahagian...  gaji x sampai RM1.5k, baik aku guna STPM je... x pyh amik degree pun x pe... cita2 aku yg dulu pun dh berkecai... semua sbb aku ikut telunjuk org lain. But utk hal kawin ni mmg aku x akan biarkan org lain buat keputusan utk aku... please la bg peluang kat aku plak buat keputusan!! Aku dh fobia!!

Bagi aku, aku mmg pentingkan feeling2 ni... aku kalo boleh x nk jadik isteri derhaka plak. Sampai nk kawin pun ikut telunjuk org lain, esok2 lepas dh 2-3 thn kawin tjumpa plak jantan yg menepati selera, x pasal2 menduakan suami yg x best tu... Kalo aku ni lelaki, aku x kisah... nk pasang sampai 4 pun no worries... tp pempuan susah, skali dh terikat selagi laki x lepaskan sampai ke mati la tersiksa. Apa lagi kalo laki tu org lain yg rekomen, nnt kesal x sudah. Kesimpulannya, i will say NO!!! kpd plan rekomen2 nih! ya ampun!!

ish ish...baru aku tau camne perasaan idup sgb wanita single ni..
so.. sapa2 yg boring dok umah tu..tak tau apa nak wat.. invite la
aku coffee break ke.. aku suka amat gi travel.. aku freeman

kdg2 ble baca luahan hati cam gini, kiter mest srh org 2 sabar, tap masalah nyer kiter tak merasa sendiri brd kat tpt org 2, aper2pun aku simpati bler bacer citer2 kat thread ni, akupun sama gak cumer lum ader perasaan nak kawen........

Follow Us
sedih aku dengar cite korang ni...walaupun aku belumlah dikategorikan andartu (umur aku 26) tapi aku dpt merasakan apa yg korg rasa sbb aku pun penah rasa dulu..

...aku  ni dari kecik sampai la skang mmg aku duk dgn parent aku kecuali masa aku duk skola asrama dulu la..dulu, masa aku muda2 remaja dulu,masa aku study dulu , aku x penah ada bf ke atau pun secret admirer..aku mengakula mungkin sbb aku ni tak berapa pandai ckp pastu dulu mmg aku buruk dgn jerawat penuh kat muka ..aku mmg depressed dgn keadaan aku masa tu..yelah, i was alone at that time..pastu mak aku plak selalu je perli2 jerawat aku dan penah sekali mak aku tu comparekan muka aku dgn adik pompuan aku, katanya muka aku ni takde tarikan compared to my sister tu ...betapa sedihnya aku mendgr kata2 itu tp aku diam je la, aku malasla nak menjawab takut tertinggi suara la plak...tapi aku mengakula benda2 mcm tu merendahkan self-esteem aku..sampai aku terfikir ada ke laki nak kat aku...mungkin takde yg nak kat aku kot sampai aku mmg dah sgt2 pasti aku akan jd andartu...

..tapi dlm sgt2 pasti tu aku berusaha gak la mencari jodoh aku..start je aku dapat gaji pertama aku, aku gi buat facial-makeover ..habis semua jenis mekap aku beli..bolehla dikatakan mmg duit aku habis kat benda2 kecantikan la..aku mula berfesyen, aku luaskan pergaulan aku...kalau masa study dulu mmg aku malu nak ckp dgn budak laki, tapi skang aku mula beranikan diri berkenalan dgn org laki tapi aku still ada batasan la...bila depa ajak minum, aku join skali tapi dekat2 je..bukan aku menggatal ek tapi aku cuba mencari jodoh aku, mana tau dia orangnya ..tapi benda tu semua kenalah diiringi dgn doa dan tawakal...hari2 aku baca yasin, solat hajat malah aku siap mintak ustaz baca2 la skit agar jodoh aku didekatkan....alhamdulillah akhirnya aku berjaya menemui jodoh aku...after 2 thn aku berusaha barula aku jumpa dia dan skang kami dah pun bertunang.... walaupun kerja dia takla sebagus aku tapi aku bersyukur kerana akhirnya tuhan mempertemukan aku dgn laki yg aku ingin kahwini..

kesimpulan cite aku ni, yg penting u all kena berusaha..jodoh takkan dtg bergolek macam tu...pedulikan pasal malu kalau org ckp perigi cari timba...sbb aku dgn tunang aku tu dulu pun bolehla dikatakan aku yg start dulu...

Originally posted by kads at 27-2-2009 10:56 PM
sedih aku dengar cite korang ni...walaupun aku belumlah dikategorikan andartu (umur aku 26) tapi aku dpt merasakan apa yg korg rasa sbb aku pun penah rasa dulu..

...aku  ni dari kecik sampai l ...

salam! Dik... ko nk label ahkak ni pemalas x berusaha nk cari jodoh kew???!! waduh... ko x de apa2 konflik dgn family senang la ckp... aku ni mangsa diskriminasi kuarga sendiri... semua ahkak dh cerita kat atas kan, kan... sesiapa pun tau kalo x de usaha x akan dpt apa2... and skrg pun aku masih sedang berusaha diiringi doa... maybe Tuhan dh tentukan jodoh aku lambat ke... tp isu "lambat2" ni la yg aku suspen... ada ke jantan2 single yg tinggal, kok semuanya dh dikebas... maklum la mak janda zmn skrg ni dh kertu umo 50 pun bleh kebas abang2 yg umur 20an & 30an tu... uhuk... pastu dtg plak laki org yg gatai / betul2 ikhlas menekel... bila andartu yg berhati lonely biasanya siapa yg offer nk geng akan mudah diterima & sukar utk ditolak! After all yg dipersalahkan tetap pempuan mcm kitaorg ni... susahnya jadik pempuan.... waaaaaaaa........!!!!!!!!!!

aku termasuk ke erk..

huhuhh my time almost online..now biz sket2..at least ade gak laa yg boleh mengalihkan perhatian aku drpd memikirkan about jodoh...

Originally posted by leon_mclaren78 at 28-2-2009 11:24 AM

salam! Dik... ko nk label ahkak ni pemalas x berusaha nk cari jodoh kew???!! waduh... ko x de apa2 konflik dgn family senang la ckp... aku ni mangsa diskriminasi kuarga sendiri... semua ahk ...

bukan nak label tu kak...dia just share exp...

bukan pd semua...setiap org ade punca dia kenapa kan...
yg penting kena ada usaha dan tawakkal....ALLAH lebih megetahui...

mungkin ALLAH masih lagi nk menguji kasih sayang kita pada Dia, pd keluarga kita....InsyaALLAH, pasti ada suatu hari nanti...yang penting jangan tolak jodoh kan...

Kepada anak-anak dara tu, enjoy your life dik.. nanti kalo dah ada laki, boleh jadi rimas pulak taw.. ekekeke

waaaa leonnn...

ko ngan aku satu kapal kee....meh haku nak citee...cite sedey mendayu-mendayu haku...

leon oii..ko tau semalam haku jumpa sapee..?haku terjumpa ex-bf haku yg pertama..kelas gitu!

kat shopping mall. haku ngan sorang kekasih gelap (wakakak gelapkah mereka?) manakala ex-bf haku sedang soping sakan ngan wife dia. (haku assumed wife sbb perot pompan tu dah buncit!)

waaaaa pompan ittewww dah mengandung! tak dpt haku gmbrkan perasaan haku time tu. kami sama2 berpandangan, tp dia nampak haku terus wat xtau. haku siap lalu blkg dia lagi. haku sempat berpaling nak tgk gf ke wife dia pompan ittew. sekali haku nampak pompan tu pakai baju pregnant, manakala perutnya boyot mcm dah pregnant 4-5mnths gitu. bayangkan perasaan haku!

dia 1st love haku. just imagine perasaan haku ketika itu. melihat dia dah berbahagia dgn wife dia (wpun haku dpt rasa dr air muka dia, dia serba salah). tp haku masih keseorangan kesingle'an, dok hook up ngan guy yg dah bertahun bersama, tp tak jugak nak lamar2 haku. haku pon dah penat tunggu. tp sbb dah xde org lain yg serasi, haku stay jgk ngan kekasih gelapku ini. dan cubalah bayangkan perasaan haku time tu, haku masih terkontang kanting carik bakal suami, ex bf yg sgt kuchenta ni dah boyotkan sorang pompan! and excuse me, his wife..:@

lps bertengkar dgn kekasih gelapku mlm itu (probably tentang status hub kitorang),haku balik rumah peluk bantal nangis bagai nak gila. exbf haku tulah yg penah berjanji dia xkan kawin dgn org lain selain haku. haku xsalahkan dia, kami mmg takde jodoh. argh i dont know...ia lebih kepada menyesali nasib diri. kenapa haku ada segalanya, tp haku xde tmpt bermanja. seorang lelaki yg boleh haku panggil suami...kenapa kuat benar ujian Tuhan pada haku yg tak berdaya....

and you know what...finally i came up with dis idea...

KALAU HAKU LOM KAWIN BILA UMO HAKU DAH CECAH 30 TAHUN, NESCAYA HAKU AKAN MENGAMBIL SORANG ANAK ANGKAT. POMPAN. kerana naluri keibuan ku ini sudah terlalu membuak2 xcukup andai ku curahkan hanya pada anak kucingku. but still considering all the consequences...tp haku anggap ini suatu escapesm dr masalahku yg mahukan sorang teman sehidup semati. insyaallah berkat tunjuk ajar didikan haku, anak itu akan menjaga haku kelak.

ada pandangan tentang mengambil anak angkat? salurkan disini. lets share!

[ Last edited by  [Red^Ribbon] at 1-3-2009 12:44 AM ]

Balas #72 [Red^Ribbon]\ catat

honestly, me mmg sedih jugak laaa kan kadang2...everything complete in my lives now but still lonely.... hatii rasa kosong sgt2

aku pun sama nak cadangkan ko pegi melancong lah leon.. go somewhere far.. europe ke USA ke.. u'll be happier.. trust me...cuba la, just try once and u'll feel the difference in your life..  kan ramai andartu2 yang suke pegi melancong, tu semua salah satu cara nak isi hidup diorang yang kekosongan..

tapi tula parents ko plak tak bagi ko pegi...no offense tapi ko ni jenis bergantung kat diorang lagi dan tak berdikari ke? biasanya anak2 yang tak berapa nak berdikari ni ibu bapa mmg berat nak lepaskan gi mana2 ..

Reply #75 mesmerize's post

yup...
setujuk dengan mes.
pi melancong. tengok dunia luar.
penuhkan aktiviti.... you never feel loneyly.. bebehv

Reply #76 nenektua's post

Time tengah sorang-sorang nih lah boleh buat macam-macam.. boleh pegi melancong bila suka, pegi shopping bila suka..

Nanti bila you guys dah kahwin nanti, tak pasti lagi boleh buat sumer tu freely atau tak... nanti dah ada handbag lagi susah nak ke sana ke mari freely..

Reply #76 nenektua's post

im a lonely person too.. tapi skrg sejak dah pandai travel2 ni, memang best sungguh rasa.. tang tak best cuma poket burn je la .. my frens pun tegur, i look genuinely happier sejak balik melancong..

pastu walaupun melancong sorang2.. takkan rasa boring dan sunyi sebab ada je benda nak buat n tempat nak singgah bila dah sampai ke negara orang.. i am sooo gonna do that again .. but skrg ni dah plan nak gi turkey + greece plak with my other 3 female frens..

Originally posted by wnazzee at 24-2-2009 12:50 PM
bagus ko paham...tak tanya banyak...nie ader yang tak berapa nak reti manjang jek tanya biler nak kawen...aku selalu jawab kalu boleh semlm nak kawen hehehehe...pastu musti dorang ckp aku memilih ...

yalah, aku paham perasaan korang..khasnya kengkawan aku kat opis tu..
tu pasal aku tak nak dorang kecik hati...

lagi satu ada gak sorang member laki kat opis aku dok suh aku tolong carikan lelaki yang blh dijadikan suami utk adik pompuannya, coz dia kesian ngan adiknya yg lom ada pakwe walau umur dh 26 tahun...memula aku setuju setakat nak jaga hatinya jer...tapi bila baca kisah korang kat sini, aku pun dah bersungguh nk kenalkan sorang lelaki kat adik pompuannya tu, esok ada budak laki kat cawangan aku gak yang aku kenal nak tengok gambar adik pompuan member aku tu..hehehe

pehtu ada pulak budak laki lain (umur 31thun) dapat tau, nak suh pula aku tolong carikan awek pulak kat dia....ahakss

p/s:hai nampaknya aku ni dah jadi agen pencari jodoh lah pulak...

Reply #77 antiQue's post

yup

masa single adalah masa untuk enjoi abis-abisan dengan duit yang semaksima.